Wingfoil w Soma Bay

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni4 630
dodatkowo koszt szkolenia
8 dni4 630
dodatkowo koszt szkolenia
8 dni4 630
dodatkowo koszt szkolenia

O wyprawie

SOMA BAY EGIPT – WYJAZD WINGFOILOWY – SZKOLENIE Z INSTRUKTOREM

Salam alejkum !!!

Zapraszamy Cię do Egiptu, a dokładniej do Soma Bay gdzie organizujemy szkolenia indywidualne, grupowe i wspólne pływanie na wingfoilu. Wiosną i jesienią 2021 przetestowaliśmy spot w Soma Bay i potwierdzamy, że to bardzo dobre miejsce do pływania i nauki na wingfoilu. Płytka woda na zajęcia z wingsurfingu (deska wypornościowa bez foila), głęboka woda na zajęcia z wingfoila, równy wiatr i temperatury, które zdecydowanie przypominają o wakacjach, plus super infrastruktura w bazie, min. znakomicie działające rescue (asekuracja z motorówki)!
Nasza oferta jest skierowana do osób, które chcą się nauczyć pływać na wingfoilu i nie mają własnego sprzętu – wtedy zabieramy go z Polski. Dlaczego tak? Baza SurfMotion w Soma Bay jeszcze nie posiada pełnej gamy zestawów do wingfoila, byśmy mogli je wypożyczyć na miejscu.
Na wyjazd zapraszamy również osoby, które już pływają na wingfoilu oraz posiadają własny sprzęt i są w stanie go zabrać do Egiptu. Koszt przelotu z takim sprzętem to ok. 80 euro w obie strony, plus transfer z lotniska w obie strony 80 euro.

Popływamy w Soma Bay w najlepszym towarzystwie, porozmawiamy o wingfoilu, zarazimy Was naszą pasją do tego sportu i przede wszystkim sprawimy, że osiągniecie maksymalny progres. Podczas wyjazdu nieodpłatnie służymy naszym instruktorskim doświadczeniem również poza zajęciami. Pomożemy, przy zwrocie na wiatr i z wiatrem w lewitacji, w pierwszych skokach, jak również przy freestyle’owych rotacjach!

SZKOLENIE
 
Szkolenie przeprowadzą doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznych, technicznym i psychologicznym, posiadający duże doświadczenie w szkoleniu na wingfoil’u. Nauczamy zgodnie z metodyką Polskiego Stowarzyszenia Wing.
Za naszymi instruktorami przemawiają setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Dodatkowo, zapewniamy, że nasi wingfoilowi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki” i nie są znudzeni powtarzaniem ciągle tego samego materiału!
Szkolimy na każdym poziomie, osoby w wieku (8-99 lat…), osoby z predyspozycjami, jak i osoby które potrzebują trochę więcej czasu na przyswojenie wingfoilowych umiejętności. Obiecujemy bardzo szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i bezpieczne zajęcia!
Posiadamy ponad 25 lat doświadczeń w nauczaniu! Przez te wszystkie lata doskonaliliśmy nasze metody nauczania, dysponujemy ogromną wiedzą praktyczną i doświadczeniem, zapewniamy, że mamy jednych z najlepszych instruktorów wingfoila w Polsce! Przez ten długi czas nauczyliśmy i przekazaliśmy naszą pasję setkom tysięcy kursantów, którzy do nas wracają każdego roku, którzy przyprowadzają do nas swoje dzieci i wnuki! Wingfoil z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz Wingfoilowy FunSurf Team na wodzie!
Do Soma Bay poleci z Wami instruktor Konrad Pochłódka „Kokos”, który ma za sobą setki godzin szkoleniowych na wingfoil’u.  Na spocie będą pływali też inni instruktorzy FunSurf. Będzie nam bardzo miło dzielić wspólnie ,,zajawkę” i miłość do wingfoila, robić fotki i video analizy z pływania! Obiecujemy wsparcie w Waszym progresie, wspólne sesje, asekurację i wszelaką pomoc na miejscu.

SPRZĘT DO WYPOŻYCZENIA:
Zabierzemy z Polski wingi F-one i Duotone, deski Fanatica i foile F-one i Fanatic. Do dyspozycji będzie kilka foili i pełen zakres wingów. Rezerwacja sprzętu –  ważne, by przy rezerwacji wskazać poziom umiejętności dot. wingfoila, wcześniejsze doświadczenia z windsurfingiem lub kitesurfingiem oraz prosimy o podanie swojej wagi.

WŁASNY SPRZĘT – PRZECHOWALNIA:
Jeśli posiadasz swój własny sprzęt wingfoilowy i chcesz go ze sobą zabrać, prosimy o poinformowanie nas o tym, przy składaniu rezerwacji. Musimy to zgłosić touroperatorowi, gdyż na każdy lot jest przewidziana określona ilość takiego sprzętu. Za przewiezienie własnego sprzętu wingfoilowego opłaty uiszcza się na lotnisku przy odprawie, podczas wylotu z danego miejsca. Jeśli chodzi o transfer sprzętu z lotniska do hotelu, należy nam również to zgłosić, zwykle to koszt ok. 40 euro w jedną stronę.  O szczegółach transferu sprzętu poinformujemy w momencie, gdy wpłynie do nas Twoja rezerwacja/zapytanie.
Sprzęt na miejscu po przylocie możesz zostawiać w przechowalni w bazie Surf Motion. Opłata za przechowalnię sprzętu wingfoilowego 6 dni (komplet: deska, foil, 2-3 wingi) + rescue (nie można wykupić tylko przechowalni bez rescue) wynosi 100 euro/6 dni. Jeśli zgłosisz nam chęć przechowywania własnego sprzętu podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, wtedy jako klient FunSurf zapłacisz za przechowalnię + rescue 90 euro/6 dni  (płatne w bazie Surf Motion na miejscu). Jeśli przebywasz 2 tygodnie opłata będzie wynosiła 180 euro.
Pamiętaj, by przy rezerwacji zgłosić, że chcesz przetransportować samolotem swój własny sprzęt – musimy to zgłosić tour operatorowi.

AKWEN
 
Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania wingfoila na każdym poziomie umiejętności. W zatoce w ktorej prowadzimy szkolenia woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną. Wiatr wieje ukośnie od brzegu co uniemożliwia dryfowanie na otwarty akwen. Po testach i jak widać na filmikach akwen jest rozległy, nie trzeba o niego walczyć z kitesurferami, gdyż jest on rozgraniczony na strefę kite i wind/wing. Spacer do głębokiej wody nie zajmuje dłużej, niż 2 min. Miejsce to stwarza doskonałe warunki do progresu na wingfoilu. Po wypłynięciu na otwarte morze spotkać można niewielką falkę do 1,5 m wysokości, która nadaje się do fajnych jumpów :).

Nie jest to tylko nasza ocena, ale zdecydowanie się do niej przychylamy – wingfoilowy spot przy bazie Surf Motion przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych w Egipcie. Naszym zdaniem, może również śmiało konkurować z wieloma najlepszymi spotami na świecie.

Baza windsurfingowo-kitesurfingowo-wingfoilowa Surf Motion znajduje się o ok. 100 m od hotelu Palm Royale. Sam spot jest miejscem typowo surferskim, z super klimatem i znakomitą przyjazną atmosferą. Jeśli  będziecie chcieli się zrelaksować, poopalać się lub po prostu odpocząć to zawsze znajdziecie miejsce na leżaku, bez wstawania o 5:00 rano.  I co ważne, zdecydowanie nie ma konieczności rozstawiania parawanu, by zająć miejsce, czy to na spocie, czy nad zatoką :).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Warunki

CENNIK HOTEL SOMA BAY PALM ROYALE 5* + LOT. SZKOLENIE, WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU.

CENA ZA OS. W POKOJU DWUOSOBOWYM SUPERIOR, ALL INCLUSIVE, PRZELOT W DWIE STRONY  - cena podstawowa wyjazdu podana w ofercie 

CENA ZA OS. W POKOJU JEDNOOSOBOWYM SUPERIOR, ALL INCLUSIVE, PRZELOT W DWIE STRONY - na zapytanie

SZKOLENIE 10H + SPRZĘT (KOMPLET: WING DOBIERANY DO AKTUALNYCH WARUNKÓW WIATROWYCH PANUJĄCYCH NA SPOCIE + DESKA WINGFOILOWA + FOIL + KASK) - 2650 pln/os.

SZKOLENIE 10H (KURSANT POSIADA WŁASNY SPRZĘT) - 2000 pln/os.

LEKCJA 1:1 Z INSTRUKTOREM 1 H (W CENIE: SPRZĘT KITE + TRAPEZ + KASK) - 250 pln/os.

SZKOLENIE 6 DNI X 2H DZIENNIE W GRUPIE (3-4 OSOBY) Z INSTRUKTOREM FUNSURF. SZKOLENIE BĘDZIE MOŻLIWE, JEŚLI ZBIERZE SIĘ GRUPA MIN. 3 OSOBY. - 1199 pln/os

SZKOLENIE 1H + SPRZĘT (KOMPLET: WING DOBIERANY DO AKTUALNYCH WARUNKÓW WIATROWYCH PANUJĄCYCH NA SPOCIE + DESKA WINGFOILOWA + FOIL + KASK) - 300 pln/os.

SZKOLENIE 1H (KURSANT POSIADA WŁASNY SPRZĘT) - 240 pln/os.

YPOŻYCZENIE SPRZĘTU WINGFOILOWEGO 6 DNI - KOMPLET (WING DOBIERANY DO AKTUALNYCH WARUNKÓW WIATROWYCH PANUJĄCYCH NA SPOCIE + DESKA WINGFOILOWA + FOIL + KASK) - 1490 pln/os.

CENA WYPOŻYCZENIA I SZKOLENIA NIE ZAWIERA: 1. UBEZPIECZENIA WYPOŻYCZONEGO SPRZĘTU - OPŁATA DODATKOWA 45 EURO/6 DNI (UBEZPIECZENIE NIE JEST OBOWIĄZKOWE). W PRZYPADKU USZKODZENIA WINGA/DESKI/FOILA - UBEZPIECZENIE POKRYWA SZKODY DO 150 EURO. UBEZPIECZENIE NIE OBEJMUJE ZŁAMANIA FOILA. 2. WYPOŻYCZENIA PIANKI - OPŁATA DODATKOWA W BAZIE 30 EURO/6 DNI. 3. RESCUE (ASEKURACJA Z MOTORÓWKI) - OPŁATA DODATKOWA W BAZIE 90 EURO/6DNI.

Cena zawiera:

  • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
  • 7 noclegów w hotelu Palm Royale
  • wyżywienie – opcja All Inclusive
  • transfery osób: lotnisko>hotel>lotnisko
  • ubezpieczenie podstawowe
  • opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy)

Cena nie zawiera:

  • opłaty za wizę egipską (wizę kupuje się po przylocie na lotnisku - opłata 25 usd)

ZAKWATEROWANIE / WYŻYWIENIE
 
HOTEL SENTIDO PALM ROYALE SOMA BAY 5*
Ten wysokiej klasy hotel to idealne miejsce na wymarzony urlop! Zlokalizowany jest tuż przy długiej, piaszczystej plaży, a przed budynkiem rozprzestrzenia się palmowy, zielony ogród. Lazurowe morze, odkryte baseny, komfortowe i przestronne pokoje, atrakcyjne centrum SPA, bogate zaplecze sportowe (kitesurfing, windsurfing, wingfoil, nurkowanie i inne), to gwarancja udanego wyjazdu w niepowtarzalnej atmosferze.

Na terenie hotelu znajduje się 5 restauracji, 7 barów, centrum SPA, 2 baseny odkryte i 1 kryty. Dzięki położeniu przy samym kite spocie i bazie, hotel ten jest perfekcyjny dla kitesurferów. Przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta o długości 1200m z bezpłatnymi leżakami, parasolami, ręcznikami oraz dostępem do baru.

RODZAJE ZAKWATEROWANIA W SENTIDO PALM ROYALE SOMA BAY*****
Wszystkie pokoje w ośrodku Palm Royale Soma Bay są przestronne i klimatyzowane. W pokojach znajduje się telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych, biurko oraz nowoczesna łazienka. Pokoje zlokalizowane są w 3 budynkach:

1 budynek główny (liczba pięter: 5)
2 aneksy (liczba pięter: 3)
POKÓJ 2-OSOBOWY SUPERIOR:
jedno pomieszczenie, z łóżkiem 2-osobowym lub 2 pojedynczymi,
klimatyzacja centralna,
sejf (bezpłatny),
zestaw do parzenia kawy/herbaty (bezpłatny),
minibar (pusty),
TV,
telefon,
łazienka (wanna lub prysznic, WC),
balkon lub taras.
Fotografie pokojów hotelowych mają charakter poglądowy i nie przedstawiają konkretnego pokoju wybranego przez Klienta, a jedynie przykłady dostępnych rodzajów zakwaterowania.

UDOGODNIENIA
24 godzinna recepcja hotelowa
5 restauracji, 7 barów, centrum SPA, 2 baseny odkryte i 1 kryty, brodzik dla dzieci
leżaki na plaży i przybasenie, ręczniki plażowe
korty do tenisa ziemnego, rakiety i piłki, tenis stołowy
rzutki, boisko do koszykówki, piłki nożnej, siatkówki plażowej, minigolf, bilard
zajęcia animacyjne, aerobik, siłownia, sauna, strefa SPA & WELLNESS, salon piękności, mini klub dla dzieci od 4 roku życia (część atrakcji płatna dodatkowo)
sporty wodne na plaży (płatne dodatkowo)
brodzik
animacje dla dzieci oraz miniklub dla dzieci w wieku 4-12 lat
dzieci w wieku 1-3 lat mogą przebywać na terenie miniklubu tylko pod opieką rodzica/opiekuna
plac zabaw
menu i krzesełka dla dzieci w restauracji
opiekunka dla dzieci (płatna)
łóżeczko dla dziecka do 2 lat (na zamówienie przed przyjazdem)
PROGRAM ALL INCLUSIVE*
śniadanie (06:30-10:30)
późne śniadanie (10:30-11:30)
obiad (12:30-15:00)
kolacja (18:30-22:00)
późny posiłek (22:00-23:00)
serwowane w restauracji głównej
przekąski (12:00-17:00) serwowane w Azur barze
podwieczorek (15:00-17:00) serwowany w Atrium Lobby barze
leżaki na terenie hotelu i na plaży, ręczniki plażowe
wybrane lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
*Podane godziny posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

Ze względu na procedury bezpieczeństwa zastosowane w związku z wirusem Covid-19 w danym obiekcie mogą występować ograniczenia w funkcjonowaniu infrastruktury hotelowej m. in. wyposażenie pokoju, serwis plażowy, serwis posiłków.

UWAGA – SPRAWDŹ PASZPORT!
W przypadku wjazdu do Egiptu konieczny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź dokładnie datę ważności swojego paszportu. Znane są nam przypadki, że osoby pakujące się na wyjazd, kilka godzin przed wylotem orientowały się, że mają nieważny paszport. Wiąże się to z szukaniem na własną rękę osoby, która chciałyby polecieć na ten wyjazd, z dodatkowymi opłatami za zmianę osoby na bilecie lotniczym. A jeśli tak operacja się nie uda dochodzi do utraty całej kwoty, która została wpłacona za dany wyjazd.

UWAGI DOT. SZCZEPIEŃ:
Osoby będące w pełni zaszczepione na co najmniej 14 dni przed wylotem do Egiptu nie mają obowiązku przedstawiać negatywnego wyniku testu RT-PCR. Muszą one posiadać zaświadczenie zaszczepienia, które zawiera informację o rodzaju szczepionki, ilości przyjętych dawek, dacie przyjęcia ostatniej dawki oraz kod QR. Zaświadczenie przyjęcia szczepionki pobierzesz z Internetowego Konta Pacjenta zakładka Certyfikaty – Pobierz kod QR. Należy je pobrać będąc w Polsce, gdyż logowanie na Konto Pacjenta będąc już w Egipcie, wiąże się z opłatami miejscowego operatora telefonii komórkowej – dot. transmisji danych.

Wszyscy Podróżni nie spełniający powyższego warunku, udający się do Egiptu (HRG, SSH, RMF) zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym (przetłumaczonym na język angielski lub język arabski). Test powinien być wykonany 72 godziny przed planowanym przylotem do Egiptu. Aktualne zalecenia, regulacje w związku z COVID-19 są TUTAJ 

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Ceny na poszczególne terminy i miejsca wylotu mogą się różnić od cen podanych powyżej. Jeśli jesteś zainteresowany/a tym wyjazdem, prosimy o wypełnienie formularza, a my bardzo szybko prześlemy aktualną ofertę i wszelkie niezbędne informacje.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wingfoil w Soma Bay pochodzą od biura FunSurf, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Egipt. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kitesurfing, Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.