Weekend z ptakami - Jeziorsko

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

 • Zlotowisko gęsi i żurawi o zachodzie słońca
 • "Cofka" - obserwacje ptaków wodnobłotnych na wielkiej, błotnistej równi
 • Siewki, kaczki, gęsi, żurawie i wiele innych
 • Wschód słońca nad wielkimi błotami
 • Obserwacje na polach koło Warty
 • Obserwacje z tamy spiętrzającej zbiornik Jeziorsko

Ruszamy do największej koncentracji ptaków wodno-błotnych migrujących nad środkową Polską. Z wielkiego zbiornika zaporowego na Warcie już od sierpnia jest spuszczana woda. Lustro wody się obniża i maleje, a w połudiowej części zbiornika odsłania się tzw. "Cofka". Rozległa na kilka kilometrów błotnista równia, niczym równie pływowe nad dużymi morzami. Na tych żyznych błotach zjawiają się dziesiątki tysięcy ptaków: siewki, gęsi, kaczki a także liczne drapieżniki. Wzdłuż brzegów jeziora trwa także przelot ptaków wróblowych. Czeka nas 2-dniowa uczta "ptasiarska".

Program

Dzień 1 Wyjazd z Warszawy i przejazd w okolice Jeziorska 

Wyjazd z Warszawy o 18:00 i przejazd na nocleg w okolicach Jeziorska.

Dzień 2 Jeziorsko - eksploracja "Cofki" do zachodu słońca

Eksploracja wschodniego brzegu zbiornika Jeziorsko od Siedlątkowa do Glinna, skąd roztacza się rozległy widok na pełną ptaków błotnistą "Cofkę". Obserwacje siewek, kaczek, gęsi w świetle wschodzącego nam za plecami słońca. Krótka eksploracja stawów w Pęczniewie w zależności od ptasiej sytuacji. Krótka przerwa na lunch. Przejazd na zachodni brzeg w okolice Tomisławic i obserwacje ptaków na zbioriku Jeziorsko do zachodu słońca. Zakwaterowanie i kolacja.

Dzień 3 Wschód słońca nad morzem błota, tama

W miarę dobrej pogody krótkie wyjście w teren o wschodzie słońca. Po śniadaniu ruszamy na pola w okolcach Zbiornika Jeziorsko w poszukiwaniu gęsi, żurawi i ptaków szponiastych. Ponownie eksplorujemy wschodni brzeg w okolicy Glinna i Pęczniewa. Przejedziemy na zachodni brzeg, skąd popołudniu jest najlepszy widok na największe koncentracje ptaków. Popołudniu dotrzemy także na tamę, przy której często gromadzą się mewy, kaczki i perkozy. Powrót do Warszawy k. 19:30.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 2-3-osobowe pokoje z łazienką
 • Wyżywienie: obiadokolacja (sobota) i 2 śniadania
 • Transport: busik
 • Opiekę przewodnika-przyrodnika (i kierowcy)
 • Profesjonalna luneta obserwacyjna do dyspozycji grupy
 • Ubezpieczenie: NNW do 10 000 PLN
 • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym

Liczba uczestników: 6-8 osób

Możliwa jest realizacja wyjazdu w 2 grupach po 7-8 osób równolegle. Każda grupa ma swojego przewodnika-kierowcę, ale grupy przebywają w terenie przeważnie razem.

Zaliczka przy zgłoszeniu: 300 PLN

Co to jest weekend z ptakami?

Weekendy z ptakami to 2 lub 3-dniowe wycieczki poświęcone obserwacjom ptaków. Odwiedzamy najciekawsze miejsca obserwacje ptaków w Polsce odległe maksymalnie 300-400 km od Warszawy. Wyjazdy odbywają się w małych 6-8 osobowych grupkach. Przewodnik-ornitolog pełni rolę kierowcy, ma ze sobą 1 lub 2 lunety do dyspozycji grupy. Czas poświęcamy na obserwacje ptaków, naukę rozpoznawania ptaków, fotografowanie oraz wyszukiwanie ciekawych gatunków w terenie. Na wycieczce realizowany jest opisany program, ale przewodnik śledzi cały czas "ptasią sytuację" w terenie i pozostaje w kontakcie z innymi obserwatorami w regionie. Daje to możliwość dotarcia do mało znanych miejsc, w których danego dnia zaobserowano ciekawe gatuki ptaków. Do hotelu wracamy po zachodzie słońca na kolację i nocleg. Po śniadaniu ruszamy ponownie w teren.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Weekend z ptakami - Jeziorsko pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Inne, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.