Biegówki w Norwegii: Park Narodowy Rondane

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
8 dni6 490

O wyprawie

Biegówki w Norwegii: Park Narodowy Rondane

 • Piękne tereny Parku Narodowego Rondane
 • Różne stopnie trudności tras i jedna baza wypadowa
 • Dostęp do sauny i basenu w cenie
 • Najbardziej stabilna pogoda w Norwegii
 • Odpoczynek w klimatycznym, wyposażonym domku z kominkiem

Na biegówki do Norwegii! Przepiękny Park Narodowy Rondane leży w górach wschodniej Norwegii. Sezon rozpoczyna się tam na początku listopada, a w styczniu wszystkie trasy są już gotowe dla narciarzy biegowych. Okoliczne szczyty, sięgające 2000 m n.p.m., górują nad otwartymi przestrzeniami, gęstymi lasami, dolinami rzek i jeziorami.

Rondane stanowi dużą atrakcję dla miłośników aktywnego odpoczynku. Zróżnicowany krajobraz daje niesamowicie szerokie możliwości do uprawiania narciarstwa biegowego. Przyciąga zarówno rodziny z dziećmi i początkujących biegaczy narciarskich, jak i doświadczonych sportowców.

Do wyboru są setki kilometrów regularnie ratrakowanych tras: łatwe płaskie, trudne pagórkowate, krótkie, długie, prowadzące przez lasy, jeziora, doliny oraz te wymagające, wytyczone przez otwarte tereny ponad granicą lasu. Początek tras? Zaraz za drzwiami naszych zimowych domków! A po wycieczce czeka na nas sauna, basen i jacuzzi! Gotowy na przygodę i relaks w jednym? :-)

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1

Przelot z Polski do Oslo. Przejazd do miejscowości Otta i dalej do osady Høvringen. Po drodze zakupy żywności w markecie. Zakwaterowanie w komfortowych domkach. Zależnie od godziny przybycia możliwa pierwsza wycieczka na biegówkach lub odpoczynek w saunie.

Przed nami 6 dni biegania na biegówkach w bezpośrednim sąsiedztwie oraz po terenach Parku Narodowego Rondane. Kilometry regularnie ratrakowanych szlaków dają możliwość wyboru innej trasy każdego dnia, w zależności od warunków pogodowych, indywidualnych chęci i umiejętności technicznych.

Miejsce, w którym będziemy zakwaterowani, daje dużo alternatyw na spędzanie czasu. Poza nartami biegowymi, każdy z uczestników może wypożyczyć rakiety śnieżne, skorzystać z sauny lub basenu, czy tez masaży w SPA. Wieczorami można samodzielnie gotować sobie w chatkach, albo pójść do restauracji lub baru z lokalnym piwem.

DZIEŃ 2

Zjazd doliną na południe do jezioro Furusjøen. Przecięcie jeziora i powrót wzdłuż brzegu. Część trasy przy jeziorze płaska, dobra na rozgrzewkę przy wietrznej pogodzie.
Dystans: 20 km

DZIEŃ 3

Wycieczka w kierunku doliny Blomsterdalen i powrót przez jezioro Smukksjøen. Trasa zarówno dla początkujących i zaawansowanych. Pierwsza część trasy w lesie, druga bardziej na otwartym terenie.
Dystans: 26 km

DZIEŃ 4

Przepiękna trasa na północ trawersująca górskie zbocze, w otoczeniu wysokich szczytów Parku Narodowego Rondane. W tamtą stronę długi stabilny podjazd, z powrotem w dół. Wybierzemy się na tę wycieczkę przy bardzo dobrej pogodzie.
Dystans: 20 km

DZIEŃ 5

Dzisiaj przebiegniemy pobiegniemy w dolinę Glitterdalen, aby wrócić wzdłuż jeziora Furusjøen. Ciekawa trasa na dzień odpoczynkowy lub z gorszą pogodą. Oczywiście fakultatywna wycieczka zawsze jest możliwa!
Dystans: 14 km

DZIEŃ 6

Wymagająca i pagórkowata trasa przez lasy na zachód w kierunku osady Raphamn, z licznymi zjazdami i podjazdami. Dla chętnych możliwe mniej wymagające alternatywy.
Dystans 21 km

DZIEŃ 7

Zależnie od pogody: w przypadku wiatru w wyższych partiach gór zrobimy względnie płaski wypad w kierunku Frydalen, wpadając w drodze powrotnej na kawę do górskiego schroniska Rondablikk.
Dystans 22 km.

Jeśli pogoda będzie dobra, podejdziemy na otwarte wzgórza w kierunku chaty Rondvassbu. Ostatnie 3 km nieratrakowane. W drodze powrotnej piękny zjazd do Mysusæter.
Dystans: 20km

Dla chętnych wspólne wyjście na pożegnalną kolację i piwo do miejscowej restauracji :)

DZIEŃ 8

Przejazd na lotnisko w Oslo i bezpośredni przelot do Polski.
(Lub w przypadku porannego wylotu wyjazd poprzedniego dnia wieczorem z noclegiem w okolicy lotniska).

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami (lotem bezpośrednim z/do Oslo)
 • bagaż rejestrowany zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
 • wynajem nart biegowych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • transport na terenie Norwegii (pociąg, bus/taxi)
 • zakwaterowanie w górskiej chacie z pokojami 2-4 osobowymi 
 • chata wyposażona w saunę!
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie i napoje w czasie całego wyjazdu

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • wyjście do restauracji w pobliskim hotelu górskim

WYPOŻYCZENIE NART:

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia w której zarezerwujemy dla was narty

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Zamieszkamy w dużej, 7-pokojowej przestronnej chacie, z salonem, świetnie wyposażoną kuchnią, łazienką i sauną! Z chaty wychodzimy prosto na trasy narciarskie! Przygotowywać posiłki możemy samodzielnie w kuchni lub możemy stołować się w niedalekiej restauracji górskiego hotelu. Uwaga! W Norwegii, zanim dojedziemy w góry, pójdziemy do marketu na duże zakupy.

TRANSPORT:

Przejazd z lotniska do miejscowości Otta pociągiem/autobusem. Dalej taksówką do górskiego hotelu.

TRASY BIEGOWE:

Setki kilometrów tras biegowych są regularnie przygotowywane przez nowoczesne ratraki operujące w rejonie Høvringen. Kolejność wycieczek będzie dostosowywać do warunków pogodowych oraz formy uczestników. Dobre oznaczenie tras pozwala również na samodzielne wycieczki oraz jazdy nocne.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa lub Gdańsk. Inne miejsce (Wrocław, Kraków, ...) po wcześniejszym ustaleniu i sprawdzeniu ew. dopłat.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Biegówki w Norwegii: Park Narodowy Rondane pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Narty biegowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.