Biegówki w Norwegii: Park Narodowy Rondane

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Biegówki w Norwegii: Park Narodowy Rondane

 • Piękne tereny Parku Narodowego Rondane
 • Różne stopnie trudności tras i jedna baza wypadowa
 • Narty biegowe i rakiety śnieżne w cenie
 • Dostęp do sauny, basenu, siłowni w cenie
 • Najbardziej stabilna pogoda w Norwegii

Na biegówki do Norwegii! Przepiękny Park Narodowy Rondane leży w górach wschodniej Norwegii. Sezon rozpoczyna się tam na początku listopada, a w styczniu wszystkie trasy są już gotowe dla narciarzy biegowych. Okoliczne szczyty, sięgające 2000 m n.p.m., górują nad otwartymi przestrzeniami, gęstymi lasami, dolinami rzek i jeziorami.

Rondane stanowi dużą atrakcję dla miłośników aktywnego odpoczynku. Zróżnicowany krajobraz daje niesamowicie szerokie możliwości do uprawiania narciarstwa biegowego. Przyciąga zarówno rodziny z dziećmi i początkujących biegaczy narciarskich, jak i doświadczonych sportowców.

Do wyboru są setki kilometrów regularnie ratrakowanych tras: łatwe płaskie, trudne pagórkowate, krótkie, długie, prowadzące przez lasy, jeziora, doliny oraz te wymagające, wytyczone przez otwarte tereny ponad granicą lasu. Początek tras? Zaraz za drzwiami naszych zimowych domków!

Poza tym lokalna przewodniczka Mari zabierze nas na wycieczkę na rakietach śnieżnych pod zamarznięty wodospad, a w górskim hotelu obok naszego domku czeka sauna, basen, jacuzzi i siłownia. Gotowy na przygodę i relaks w jednym? :-)

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 

Wylot z Polski w godzinach porannych. Transfer z lotniska do osady Mysuseter. Po drodze zakupy żywności w markecie. Zakwaterowanie w komfortowych domkach tuż obok górskiego hotelu. Czas na odpoczynek: sauna, basen, jacuzzi, siłownia lub wieczorny spacer po okolicy.

DZIEŃ 2-7 

Jazda na biegówkach w bezpośrednim sąsiedztwie oraz po terenach Parku Narodowego Rondane. Kilometry regularnie ratrakowanych szlaków dają możliwość wyboru innej trasy każdego dnia, w zależności od warunków pogodowych, indywidualnych chęci i umiejętności technicznych.

W trakcie pobytu i w przypadku odpowiednich warunków śniegowych oraz pogodowych, pilot poprowadzi dla chętnych dodatkową wycieczkę w głąb Parku Narodowego Rondane, z noclegiem w typowej górskiej norweskiej chacie (hytta).

Kompleks, w którym będziemy zakwaterowani, daje dużo alternatyw na spędzanie czasu. W cenie wycieczki, poza nartami biegowymi, każdy z uczestników może skorzystać z rakiet śnieżnych, wybrać się na wycieczkę z lokalnym przewodnikiem, skorzystać z siłowni, sauny, basenu, jacuzzi, a nawet wypożyczyć gry planszowe.

Dodatkowo dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wykwintnej hotelowej restauracji z miejscowymi specjałami, baru z lokalnym piwem, czy też masaży w hotelowym SPA.

DZIEŃ 8

W godzinach porannych wyjazd z ośrodka narciarskiego. Zjeżdżamy z gór przez miejscowość Otta i jedziemy na lotnisko. Powrót wieczornym samolotem do Polski.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami (lotem bezpośrednim z/do Oslo)
 • bagaż rejestrowany do 23 kg
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • transport na terenie Norwegii
 • zakwaterowanie w dobrze wyposażonych domkach w kompleksie narciarskim w bezpośrednim sąsiedztwie górskiego hotelu
 • wynajem nart biegowych (styl klasyczny) oraz rakiet śnieżnych
 • pakiety informacyjne i mapy
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • transport własnego sprzętu sportowego
 • wyżywienie i napoje w czasie całego wyjazdu
 • pozostałe atrakcje dostępne na miejscu (np. masaże w SPA, korzystanie ze stoku narciarskiego)
 • zamówienie pełnego wyżywienia w hotelu (ok. 300 PLN dziennie)
 • testy na obecność Covid-19 przed wylotem/powrotem (jeżeli dotyczy)

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Zamieszkamy w przytulnych 6 lub 8 osobowych chatach z kompletnie wyposażoną kuchnią, łazienką, dwiema sypialniami, salonem. Chaty należą do znajdującego się 100 metrów obok hotelu o wysokim standardzie, z którego usług i zaplecza możemy korzystać tak samo jak hotelowi goście. Przygotowywać posiłki możemy samodzielnie w kuchni lub wg indywidualnych chęci możemy stołować się w hotelowej restauracji. Uwaga! W Norwegii, zanim dojedziemy w góry, będzie możliwość zrobienia zakupów spożywczych w markecie. To znacznie ułatwi zaopatrzenie się w żywność i napoje w kontekście samodzielnego przygotowywania posiłków.

TRANSPORT:

Przejazd z lotniska do miejscowości Otta lokalnym transportem. Stamtąd do osady Mysuseter zabierze nas hotelowy bus.

TRASY BIEGOWE:

Dziesiątki kilometrów tras biegowych są regularnie przygotowywane przez nowoczesne ratraki operujące w rejonie Mysuseter. Stan tras biegowych jest aktualizowany w Internecie i możliwy do sprawdzenia każdego dnia przed rozpoczęciem biegania. Na miejscu dostępne są mapki tras pozwalające na indywidualne eksplorowanie terenu.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 7, maksymalna 14.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Wrocław, Kraków, Gdańsk...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Biegówki w Norwegii: Park Narodowy Rondane pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Narty biegowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.