Ferie w Soma Bay

Ferie w Soma Bay

SOMA BAY - SZKOLENIE WINDSURFINGOWE

Soma Bay, znana wśród miłośników kite i windsurfingu miejscowość położona jest 35 km na południe od Hurghady. To otoczone z trzech stron morzem miejsce oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w Egipcie, co sprawia, że jest to również doskonałe miejsce na wypoczynek, z dala od zgiełku i hałasu. Długa, piaszczysta plaża zachęca do kąpieli, nurkowie mogą podziwiać tu fascynujący podwodny świat, a pasjonaci windsurfingu i ktiesurfin.

Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności. Jest to spot najczęściej polecane dla osób dopiero zaczynających swą przygodę z deską. Jednak równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni wind- i kitesurferzy. Znajdują się tu dwa spoty: przy hotelu Palm Royale Soma Bay 5* oraz przy hotelu Caribbean World Soma Bay 5*.

W zatoce pod hotelem Palm Royale woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną. a wiatr wieje ukośnie od brzegu co uniemożliwia dryfowanie i nie znosi na otwarty akwen. Stwarza to doskonałe warunki do nauki. Po wypłynięciu na otwarte morze spotkać można niewielką  falkę, do 1,5 m wysokości, która nadaje się do skoków. Spot ten  jest idealny również do uprawiania kitesurfingu. To miejsce jest bardziej odsłonięte i wiatr jest nieco lepszy niż na spocie obok, przy hotelu Caribbean World 5*.

Spot pod Palm Royalem, przez wielu uważany jest za najlepszy w Egipcie. Pod hotelem znajduje się niemiecka baza wind- i kitesurfingowa Surf Motion. Spot pod hotelem Caribbean World oferuje warunki do niemal każdego rodzaju windsurfingu oraz kitesurfingu na poziomie zaawansowanym. Znajduje się w małej zatoce zamkniętej po zawietrznej stronie z płaską wodą w odległości 200-300 m od brzegu. Rano wieje w kierunku side offshore i czasem wiatr bywa porywisty. Przed południem kierunek wiatru zmienia się na wiatr wiejący wzdłuż brzegu (side shore) i zostaje mniej więcej na tym samym poziomie. Pierwsze 5-10 m płytszej wody ułatwia nam stanie na wodzie i start, a 100 m dalej znajduje się obszar płytkiej wody umożliwiający naukę nowych manewrów oraz poprawę umiejętności.

Nie jest to miejsce polecane początkującym kitesurferom. Nauka prowadzona jest w lagunie o wymiarach ok. 200 x 300 m. Kursanci dowożeni są tam motorówką kiedy tylko chcą – transport trwa jedyne 5 min. 

Bazy w pobliżu:

Surf Motion Soma Bay,Planet Allsports

Z racji wciąż rosnącego zainteresowania wyjazdami grupowymi do Soma Bay, proponujemy Wam wyjazd z opcją szkolenia kite z naszym instruktorem do hotelu Palm Royale Soma Bay 5*. Hotel ten jest ulubionym miejscem wypoczynku naszych klientów, a spot po hotelem jest uznawany za jeden z najlepszych miejsc do uprawiania wind- i kitesurfingu w Egipcie.

Zakwaterowanie:

Sentido Palm Royale Soma Bay 5*

Egipt/Hurghada

Termin imprezy:

27.01.2019 - 03.02.2019

Warszawa - Hurghada (WAWHRG)
27.01.2019  godz. 08:20 - 13:35

03.02.2019  godz. 14:25 - 18:05
Hurghada - Warszawa (HRGWAW)


Możliwe również wyloty z KTW. Godziny wylotów mogą ulec zmianie.

Cennik:

27.01.2019 - 03.02.2019

Sentido Palm Royale 5*/HB

Cena za os. w pok. dwuosobowym superior

2847 PLN

Cena za os. w pok. jednoosobowym superior

3634 PLN

Cena za dziecko do 13 l. na dostawce w dwójce

1536 PLN

Dopłata do all incl

201 PLN

Szkolenie windsurfingowe

600 PLN

Wypożyczenie sprzętu windsurf -komplet/6 dni

970 PLN

 *TFG- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ( obowiązek opłaty od 26.11.2016) w cenie

Wyloty z innych miast  na zapytanie ( możliwa dopłata)

Pobyt, cena zawiera:

  • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu (WAW lub KTW)
  • 7 noclegów w hotelu Palm Royale
  • wyżywienie - opcja HB (2 posiłki), doplata do All Inc -201 PLN
  • transfery osób: lotnisko-hotel-lotnisko
  • ubezpieczenie podstawowe

Szkolenie windsurfingowe z naszym instruktorem, 4 h dziennie x 6 dni w grupie max 5 osobowej.

Ferie w Soma Bay to wyprawa organizowana przez biuro podróży FunSurf. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Windsurfing, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.