Grecja - Listopadowe żeglowanie

Grecja - Listopadowe żeglowanie
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Rejsy & Żagle
 • Kraje: Grecja
 • Wyżywienie: szczegóły w warunkach
 • cena: 1 350 PLN
trasa: Grecja (Corfu) - Grecja(Preveza/Leukada) - Grecja (Kefalonia)

Grecja -Listopadowe żeglowanie

Jesienne żeglowanie w Grecji to oferta dla osób poszukujących żeglarstwa w żeglarstwie. Podczas rejsów nie zabraknie wiatru, odwiedzin interesujących portów oraz przygody.  Nie będzie tłumów turystów i zawyżonych cen. Jest szansa na poznanie prawdziwej Grecji i naturalnych Greków. 

Terminy i trasy rejsów:

 • 04/11/2018r - 10/11/2018r. - Grecja (Corfu) - Grecja(Preveza/Leukada) - Grecja (Itaka)-Grecja (Kefalonia)
 • 11/11/2018r. - 17/11/2018r. - Grecja (Kefalonia) - Patra- Xilocastro - Kanał Koryncki -Grecja (Ateny) 
 • 18/11/2018r. - 24/11/2018r. - Grecja (Ateny) - Cyklady - Grecja (Santorini) - Grecja (Aghios Nikolaos/Kreta)
 • 25/11/2018r. - 01/12/2018r. - Grecja (Aghios Nikolaos/Kreta) -Dodekanez - Grecja (Rodos)

Opis rejsu:

Zamustrowanie uczestników odbywa się w NIEDZIELĘ.

Po zakwaterowaniu, następuje przydział zadań, dalej realizujemy zaopatrzenie jachtu oraz niezbędne szkolenia. Z reguły w poniedziałek po wczesnym śniadaniu realizujemy program rejsu. Kluczowa dla naszego rejsu będzie AKTUALNA sytuacja meteo. Sztormowa pogoda może zmienić timing rejsu i wydłużyć postój w porcie jednocześnie eliminując odwiedzenie kolejnego. W PIĄTEK w godzinach wczesno-wieczornych  planowane jest przybycie do portu docelowego. Piątkowy wieczór to zwyczajowe podsumowanie rejsu. W sobotę rano, po śniadaniu następuje wy-mustrowanie załogi.

UWAGA - dla załóg zorganizowanych (grup) istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania rejsu.

Dodatkowe aktywności:

W ramach dostępnego czasu jak i oczekiwań uczestników możliwe jest zorganizowane zwiedzanie Grecji.  Kraje te nadspodziewanie dużo oferuję turystom również zimową porą.

Poszukaj inspiracji na oficjalnej stronie turystycznej Grecji. http://www.visitgreece.gr

Klimat/temperatury 

Listopad na obszarze Cyklad (Santorini) jest łagodny. Przeciętnie w ciągu dnia termometry wskazują 19 st. C w cieniu gdy w nocy temperatura zwykle spada do 12 st.C. Niemniej zdarzają się często dni bardzo ciepłe - 26 st. w cieniu. Dni deszczowe przeciętnie występują ok 10 razy w miesiącu.

Propozycja dla:

Rejsy w ramach projektu SAMSARA`s Tropical Costa Cruise posiadają charakter szkoleniowo-rekreacyjny i są skierowane do osób, które poszukują aktywnych form wypoczynku, chcą poznać tajniki żeglarstwa i uczestniczyć w prowadzeniu jachtu, stanowiąc jego załogę. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnej wiedzy i umiejętności żeglarskich. Wymogiem koniecznym jest ukończenie 18 roku życia. 

Co wyróżnia nasze rejsy:

- możliwość żeglowania bez patentu i doświadczenia - nie musisz być wilkiem morskim by przeżyć wspaniałą przygodę

- aktywny wypoczynek w kameralnych i komfortowych warunkach - żeglujesz na nowym, komfortowo wyposażonym jachcie Bavaria Cruiser 37 z 2015 roku w towarzystwie maksymalnie 5 osób oraz kapitana

- doświadczony kapitan pasjonat - masz możliwość poznawania tajników żeglarstwa z osobą, która połowę swojego życia spędziła pod żaglami i dla której jacht to prawdziwy dom i sposób na życie, a która swoją pasją z chęcią dzieli się z innymi
- wiele odwiedzanych portów i malowniczych zatoczek - zobaczysz to czego nie mogą zobaczyć inni 
- wyjątkowa atmosfera - na rejs nie zabieramy ze sobą problemów i trosk, wzajemnie zarażamy się dobrym humorem i cieszymy każdą chwilą.

Elementy szkolenia żeglarskiego

Podczas rejsu każdy członek załogi będzie aktywnie uczestniczył we wszystkich aspektach prowadzenia i eksploatacji jachtu - obowiązuje system wachtowy.  

Załoga bierze aktywny udział m.in. w

 • odprawach meteo i planowaniu rejsów,
 • manewrach portowych,
 • sterowaniu,
 • w pracy z żaglami,
 • nauce węzłów,
 • poznaniu środków ratunkowych,
 • gotowaniu w warunkach morskich,
 • kotwiczeniu i stawaniu do boji,
 • manewrowaniu dinghy z silnikiem,
 • poznawaniu i obsłudze elektroniki oraz innych instalacji jachtowych,
 • używaniu ławeczki bosmańskiej,

O Kapitanie:

 Armator jachtu, kapitan jachtowy, absolwent szkoły morskiej - kierunku nawigacja. Jak pokazuje metryka ma już ponad 40 lat, a od ponad 30 jest związany z żaglami. Odbył rejsy trawersowe po Pacyfiku, Atlantyku oraz po bliższych i dalszych morzach. Chętnie żegluje również po polskich jeziorach. Ponadto miłośnik żeglarskich ballad, narciarstwa oraz trekkingów górskich i wszelkich aktywności outdoorowych.

O jachcie SAMSARA:

 Samsara to jacht typu Bavaria 37 wyprodukowany i oddany do użytku w 2015 roku, stworzony do komfortowej, bezpiecznej i szybkiej żeglugi. Do dyspozycji załogi są 3 kabiny, obszerna messa oraz łazienka z prysznicem. Jednostka została zaprojektowana dla maksymalnie 8 osób. W przestronnym kambuzie znajduje się lodówka, kuchenka, piekarnik gazowy oraz niezbędne naczynia i akcesoria kuchenne. Do dyspozycji załogi jest również TV LED, odtwarzacz DVD i CD oraz system nagłośnienia. Jacht wyposażony jest w system ogrzewania WEBASTO. Dodatkowo jednostka dysponuje otwieraną rufą, która staje się platformą kąpielową lub wygodnym trapem oraz gorącym prysznicem na pokładzie.

   

    

Opis rejsu:

Zamustrowanie uczestników odbywa się w NIEDZIELĘ.

Po zakwaterowaniu, następuje przydział zadań, dalej realizujemy zaopatrzenie jachtu oraz niezbędne szkolenia. Z reguły w poniedziałek po wczesnym śniadaniu realizujemy program rejsu. Kluczowa dla naszego rejsu będzie AKTUALNA sytuacja meteo. Sztormowa pogoda może zmienić timing rejsu i wydłużyć postój w porcie jednocześnie eliminując odwiedzenie kolejnego. W PIĄTEK w godzinach wczesno-wieczornych  planowane jest przybycie do portu docelowego. Piątkowy wieczór to zwyczajowe podsumowanie rejsu. W sobotę rano, po śniadaniu następuje wy-mustrowanie załogi.

UWAGA - dla załóg zorganizowanych (grup) istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania rejsu.

Cena i koszty dodatkowe:

Oferta

Cena

Cena w promocji (*)

Koja (1 os.)

1 500 zł

1 350 zł

Kajuta na wyłączność

( 1 os.)

2 000 zł

1 650 zł

Kajuta rufowa 
( 2 os.)

3 000 zł

2 500 zł

Kajuta dziobowa

(do 3 os.)

4 500 zł

3 000 zł

Cały jacht z kapitanem (do 7 os. plus kap.)

9 000 zł

6 000 zl 

Cały jacht bez kapitana (bareboat charter/ do 8 os.)

9 000 zł 6 000 zł 

(*) Oferta promocyjna ważna wyłącznie do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej.
Rezerwacja rejsu 500 zł (dopłata na 45 dni przed rejsem)

Cena obejmuje:

-    zakwaterowanie w kabinie 2 os. lub zgodnie z wybraną ofertą

-    opiekę kapitana

-    szkolenie żeglarskie

-    ubezpieczenie jachtu w franczyzą 1500 eur na zdarzenie

Cena nie obejmuje:

-    kosztów przelotu, transferu i transportu na lądzie, 

-    kosztów wyżywienia, paliwa do jachtu, opłat za mariny i porty. Wydatki te pokrywane będą z tzw. kasy jachtowej, do której uczestnicy rejsu         składają się solidarnie - przeciętnie ok. 100- 150 eur/tydzień. Kapitan zwyczajowo zwolniony jest z wpłaty do kasy, ale pozostaje na jej                 utrzymaniu.

-    kaucji/depozytu - w wysokości 50 euro od osoby na poczet ewentualnych strat i zniszczeń w sprzęcie.

-    bielizny pościelowej - jeśli nie posiadasz własnego śpiwora to  za opłatą 25 EUR zapewnimy Ci kołdrę i poduszkę wraz z poszewkami

-    indywidualnego ubezpieczenia uczestnika. 

Loty/doloty i transfery z lotniska do mariny

Do i z Aten dostaniemy się bezpośrednio z Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy jak również z Berlina (i wielu innych miast europejskich) na pokładach linii Ryanair, Wizzair, Aegan, easyJet. Z kolei z i do Aten oraz dalej z i do Korfu, Kefaloni, Krety, Rodos to już tylko krótki i często tani przelot. Do Kefalonii operuje Olympic, Na Kretę Olympic,,Skyexpress, Volotea a do Rodos Olympic oraz Ryanair.

Lotniska skomunikowane są transportem publicznym ze swoimi regionalnymi centrami jak i portami. Sprawdź terminy/ceny biletów na www.skyscanner.pl

Grecja - Listopadowe żeglowanie to wyprawa organizowana przez biuro podróży Travel Yachting. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.