Narty w Swanetii!

Narty w Swanetii!

Narty w Swanetii!

• Na nartach lub desce na stokach Wielkiego Kaukazu
• Zimowa sceneria najpiękniejszej górskiej krainy w Gruzji
• Pyszne tradycyjne potrawy i rodzinna atmosfera domowej supry
• Nowa infrastruktura na szczycie Tetnuldi
• Swanetia - kraina nieodkryta jeszcze przez europejskich narciarzy

Zapraszamy na niezwykły wyjazd narciarski do Swanetii - najpiękniejszej górskiej krainy Gruzji! Macie wyjątkową szansę dotrzeć na nowo stworzone stoki majestatycznej góry Tetnuldi. Dla chętnych również możliwość zorganizowania freeride'u i heliskiingu.

Nie zabraknie też gruzińskiej kultury. Będziemy mieszkać w Mestii, stolicy Swanetii, pełnej tradycyjnych wież obronnych i niezwykłych obyczajów rodowej zemsty.

Będziemy mieli okazję jeść lokalne potrawy podczas tradycyjnych supr, a dla chętnych możliwa jest również wycieczka samochodami terenowymi do najwyżej położonej wioski w Europie - Uszguli (UNESCO).

DZIEŃ 1 (sobota)

Wylot z Warszawy w godzinach wczesnoporannych. Przylot do drugiego miasta w Gruzji - Kutaisi. Bezpośredni transfer z lotniska do Mestii, stolicy Swanetii tam zakwaterowanie. Wieczorem wypoczynek oraz tradycyjna gruzińska supra.

DZIEŃ 2-5 (niedziela - poniedziałek – wtorek – środa)

Jazda na nartach/snowboardzie w kurortach Swanetii – Hacwali i Tetnuldi, Możliwość organizacji freeride’u oraz heliskingu.

DZIEŃ 6 (czwartek)

Ostatni dzień jazdy rano i wczesnym popołudniem. Popołudniu zwiedzanie Mestii – Muzeum Etnograficznego i tradycyjnego domu swańskiego. Ostatnia wieczorna kolacja w Swanetii.

Dla chętnych zamiast ostatniego dnia jazdy możliwość zorganizowania wycieczki samochodami terenowymi do najwyżej położonej wioski w Europie – Uszguli (UNESCO).

DZIEŃ 7 (piątek)

Opuszczamy Swanetię, by wrócić do Imeretii. Po drodze zwiedzimy jedną z największych tam łukowych na świecie na rzece Enguri, Jaskinię Prometeusza, centrum Kutaisi oraz klasztory Mocameta i Gelati. Nocleg w uroczej gruzińskiej wiosce.

DZIEŃ 8 (sobota)

Rano wyjazd na lotnisko Kopitnari i powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:
• przelot bez przesiadki z Warszawy

• skipass na max. 5 dni

• polskojęzycznego przewodnika/rezydenta w Gruzji

• zakwaterowanie w rodzinnych pensjonatach

• transport na terenie Gruzji (w tym transport codzienny transport do kurortów Tetnuldi (40km) i Hacwali (20km)

• 8x śniadanie

• 7x obiadokolacja

• wstępy do zabytków i muzeów

• materiały informacyjne i mapy

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkowa opłata na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- transport sprzętu sportowego (możliwy jeden bagaż na dwie osoby)
- dla chętnych transport dodatkowego bagażu rejestrowanego 23 kg - cena 250 PLN/os.
- jedzenie i napoje (oprócz wspomnianych wyżej)
- wycieczka fakultatywna do Uszguli (transport do Kazbegi: 30 - 70 EUR/osoba w zależności od ilości chętnych)
- szkolenie z instruktorem
- organizacja freeride'u, heliskiingu i przelotu paralotnią

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
7x w rodzinnych pensjonatach w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy wymaga dodatkowej opłaty po wcześniejszych ustaleniach). W cenie wycieczki każdego dnia zapewnione jest śniadanie i obiadokolacja.

KUCHNIA:
Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk, charczo, ostri) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri, lobio). Tbilisi pełne jest sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich. W Gudaurii do wyboru wiele restauracji.

TRANSPORT: 
W czasie trwania wycieczki dysponować będziemy komfortowym minibusem lub w przypadku mniejszej liczby osób samochodem osobowym. Na trasie z Mestia - Uszguli będziemy korzystać z samochodów terenowych (wycieczka fakultatywna).

INFRASTRUKTURA I WYCIĄGI NARCIARSKIE: 
Swanetia, to obok Gudauri najszybciej rozwijający się region zimowego wypoczynku w Gruzji. Do dyspozycji narciarzy są dwa kurorty oddalone kilkanaście kilometrów od Mestii - Hacwali i Tetnuldi. Najwyższy punkt znajduje się na Tetnuldi - 3165 m n.p.m. Dla narciarzy dostępne są wyciągi krzesełkowe i gondole.

GRUPA: 
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 8.

WYJAZD:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce (Wrocław, Kraków, Gdańsk...) po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

Booking.com

Narty w Swanetii! to wyprawa organizowana przez biuro podróży Barents. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Gruzja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Narty / Snowboard, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.