Święta woda Bali

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

ŚWIĘTA WODA BALI

Wodę Balijczycy zawsze darzyli szczególną czcią. Karmiąca pokarmem uprawy, gasząca pragnienie przy prażącym słońcu, oczyszczająca ciało i duszę w rytuałach zwanych melukat... Podziw dla wody na Bali widać na każdym kroku, a pomniki oddawane wodzie tworzy tam nie tylko człowiek, wznosząc majestatyczne świątynie i pałace wodne, ale i sama natura, która wyspę postanowiła upstrzyć niezliczoną liczbą wodospadów. Podczas podróży na Bali woda - ta czysta, źródlana, życiodajna i uznawana za świętą - będzie towarzyszyć nam codziennie. Spójrzmy na nią oczyma Balijczyków. I doceńmy.

Polubisz ten wyjazd za:

 • kameralną grupę
 • krótki urlop
 • niesamowite tarasy ryżowe
 • klimatyczne świątynie
 • wyspę Nusa Penida

Trasa:

 • DENPASAR
 • TANAH LOT
 • TEGALLALANG
 • UBUD
 • JATILUWIH
 • KINTAMANI
 • BANGLI
 • AMED
 • SANUR
 • WYSPA NUSA PENIDA
 • DENPASAR

Program

1- 2 DZIEŃ PRZYLOT NA BALI

Wylot z Polski (jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

Przylot na międzynarodowe lotnisko w Denpasar i pierwszy wdech powietrza nasyconego wonią kadzideł. Zakwaterujemy się na wybrzeżu nieopodal słynnego odcinka plaży, zwanego 66. Czas wolny na regenerację i pierwsze kąpiele słoneczne. Chętni mogą skorzystać z oferty licznych szkół surfingu działających na plaży. 

3 DZIEŃ ŚWIĄTYNIE WODNE I TARASY RYŻOWE

Po śniadaniu wyruszymy na całodzienną wycieczkę. Z wysokiego nadmorskiego klifu zobaczymy ważną dla Balijczyków świątynię Tanah Lot, zalewaną w czasie przypływów wodą morską. Później zatrzymamy się przy tarasach ryżowych Tegallalang z bijącą w oczy zielenią ryżowych upraw. Na miejscu możemy dać się namówić na słynne balijskie huśtawki na wysokości. Energię na całe popołudnie zapewni nam wizyta na plantacji kawy Bali Pulina, okraszona degustacją różnych odmian balijskich kaw. Tam poznamy też tajniki produkcji najdroższych ziaren kawy na świecie - luwak. Następnie przystaniemy przy owianych mgłą tajemnicy starożytnych grobowcach królewskich Gunung Kawi oraz zwiedzimy najsłynniejszą balijską świątynię wodną Tirta Empul, gdzie wiele osób – nie tylko wyznawców hinduizmu balijskiego – bierze rytualne kąpiele. Na koniec dotrzemy do Ubud na nocleg.

4 DZIEŃ UBUD: KULTURALNA STOLICA BALI

Obudzimy się w Ubud, wokół którego widoki na plantacje ryżowe są iście zjawiskowe. Ten dzień spędzimy według własnego uznania. Po śniadaniu możemy wybrać się na pieszą wędrówkę po zielonym grzbiecie górskim Campuhan, malowniczo zawieszonym nad głębokimi wąwozami, a później skierować się do centrum miasta. Tam możemy wstąpić do Pałacu Królewskiego, wypatrywać małpy w świętym Małpim Gaju oraz oddać się relaksującym dłoniom balijskich masażystek. Wieczorem możemy też wybrać się na spektakl tradycyjnego tańca kecak.

5 DZIEŃ ŚWIĄTYNIA, WODOSPAD W DŻUNGLI I TARASY RYŻOWE

Po śniadaniu wyjedziemy na wspaniałą wyprawę po balijskim interiorze. Zaczniemy od świątyni Pura Luhur Batukaru, która skryta w dżungli sprawia wrażenie miejsca mistycznego. Później zobaczymy przepiękne, bezkresne zielone przestrzenie, spacerując po wpisanych na listę UNESCO tarasach ryżowych Jatiluwih z oryginalnym systemem nawadniającym subak. Następnie udamy się na północ ku górom, zwiedzając po drodze słynną „świątynię na wodzie”, czyli Ulun Danu Beratan. Na koniec wędrówka kamienną ścieżką ukrytą w gęstym lesie zaprowadzi nas do potężnego wodospadu Nungnung. Dzień zakończymy w Kintamani.

6 DZIEŃ KINTAMANI: TREKKING NA WULKAN I GORĄCE ŹRÓDŁA

Dzień spędzimy według własnego uznania. Ci z nas, którzy marzą o tym, by zobaczyć rzucający na kolana wschód słońca, mogą wstać przed świtem i pod okiem lokalnego przewodnika wyruszyć na trekking na szczyt wulkanu Batur, z którego rozpościera się kapitalna panorama (atrakcja dla chętnych). Później, po śniadaniu hotelowym, możemy pozwolić odpocząć ciału, relaksując się w kompleksie basenów termalnych w Kintamani na samym brzegu Jeziora Batur. Widoki z basenów są oszałamiające.

7 DZIEŃ RYTUAŁ MELUKAT, FARMA NA WSI I ŚWIĄTYNIA PURA BESAKIH

Ten dzień zapamiętamy do końca życia. Po śniadaniu pojedziemy do prowincji Bangli na tradycyjny balijski rytuał oczyszczenia zwany melukat. Wdychając zapach kadzideł i medytując, będziemy brodzili w strumieniu, nakrywali się wodospadami i przemierzali śródskalne tunele ukryte w dżungli. Później wstąpimy na typową balijską farmę: z hodowlą kurczaków, uprawami ryżu i plantacją palm kokosowych. Jadąc dalej na wschód odwiedzimy świątynię nazywaną matką wszystkich balijskich świątyń – Pura Besakih. Dzień zakończymy w klimatycznym hotelu w bliskości plaży w Amed. 

8 - 9 DZIEŃ RELAKS W AMED

Czas wolny na plażowanie, snurkowanie i smakowanie balijskich specjałów w nadmorskim kurorcie Amed.

10 DZIEŃ PAŁAC WODNY I DZIEWICZE PLAŻE

Po śniadaniu wybierzemy się z powrotem na południe, zahaczając po drodze o majestatyczny pałac wodny Tirta Gangga oraz dwie zatokowe plaże, wciąż uznawane za sekrety skrywane przez Bali: Virgin Beach i Blue Lagoon Beach. Następnie znów zboczymy z ekspresówki, by ujrzeć wodospad, o którego nazwę spierają się dwie wsie po obydwu stronach rzeki: Tegenungan i Blangsinga. Chętnie mogą wykąpać się u stóp wodospadu. Później dotrzemy do Sanur, gdzie zakwaterujemy się w hotelu z urokliwym ogrodem w pobliżu plaży i portu.

11 DZIEŃ REJS NA RAJSKĄ NUSA PENIDA

Po wczesnym śniadaniu wybierzemy się na niezapomniany rejs z pobliskiego portu. Popłyniemy na wyspę Nusa Penida. Tam pojedziemy na wycieczkę po wyspie. Wstąpimy na skrytą na dnie wysokiego klifu Diamond Beach, wespniemy się na spektakularny domek na drzewie Molenteng i ujrzymy symbol wyspy – zatokę Kelingking Beach, budzącą skojarzenia z… tyranozaurem. Po powrocie do portu w Sanurze czas wolny na ostatnie kąpiele w hotelowym basenie.

12-13 DZIEŃ WYLOT DO POLSKI

Przejazd do Denpasar, wylot powrotny. Przylot do Warszawy w ten sam dzień lub nazajutrz (w zależności od rozkładu lotów).

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko na Bali
 • prywatny transport po Bali klimatyzowanym samochodem wg programu
 • 10 noclegów w hotelach ze śniadaniami lub willach w pokojach 2-os.
 • wycieczki i aktywności na Bali według programu
 • bilety na łódź na i z wyspę Nusa Penida
 • wycieczkę po Nusa Penida wg programu
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia: ok. 10-20 USD dziennie na osobę
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 50-100 USD (w zależności od preferencji uczestnika)
 • atrakcji dla chętnych (m.in. trekkingu na wulkan Batur)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os

Zaliczka:

 • 1 000 PLN

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Trekking na wulkan Bator - Wspinaczka na wschód słońca na wulkan Batur z okolic Kintamani realizowana z profesjonalnym balijskim przewodnikiem - ok. 40 USD/os.

Małpi Gaj - monkey Forest Ubud - ważne dla Balijczyków sanktuarium, które zamieszkują makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku, znajdujące się na terenie lasu - ok. 5 USD/os.

Spektakl tańca kecak - Transport do i z teatru oraz bilet wstępu na pokaz tradycyjnego balijskiego tańca - ok. 30 USD/os. (istnieje konieczność wcześniejszej rezerwacji).

Joga - zajęcia - Hotele w Ubud oferują zajęcia jogi - ok. 13 USD/os. za lekcję

Wizy - Bali

Wymagana jest wiza po przylocie, opłata wizowa wynosi około 35 USD. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Święta woda Bali pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Indonezja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.