Trekking Szkocja – góry Highlands - DLA SINGLI

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie
TerminCena
8 dni3 399

O wyprawie

Trekking Szkocja – góry Highlands 

Najrzadziej zaludniony teren Europy - Góry Kaledońskie i Grampiany. Surowy krajobraz wybrzeża Oceanu Atlantyckiego przecięty gęstą siecią jezior. Małe miasteczka z pensjonatami B&B i klimatycznymi knajpkami.

Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich. Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami.

Program

Orientacyjny plan wycieczki w górach Szkocji:

West Highland Way to najpopularniejszy długodystansowy szlak pieszy w Szkocji, prawdopodobnie dlatego, że przebiega przez jedne z najbardziej charakterystycznych krajobrazów szkockich wyżyn. Trasa ma długość 154 kilometry i prowadzi z Milngavie do Fort William przez wrzosowiska, przełęcze górskie, doliny i jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów w Szkocji. 

West Highland Way to wspaniała przygoda trekkingowa. Trasa podzielona jest na 8 etapów, od Milngavie do Fort William, ale można ją ułożyć w zależności od poziomu sprawności i doświadczenia. Droga West Highland jest dla każdego. Możesz wybrać krótsze odcinki i ukończyć wędrówkę w 10 dni lub połączyć kilka etapów i ukończyć całą wędrówkę w zaledwie 5 dni, wybór należy do Ciebie. Czy jesteś gotowy na tę szkocką przygodę? Chodźmy!

Dzienne etapy to średnio około 15 km – nie jest wymagana rewelacyjna kondycja. Uwaga! Prowadzący po zapoznaniu się z aktualnymi prognozami pogody może odwrócić trasę etapu z północy na południe.

DZIEŃ 1: przejazd do Bridge of Orchy

Transportem publicznym (przejazd nocny) dostajemy się do Bridge of Orchy skąd zaczyna się nasz marsz.

DZIEŃ 2 trekkingu: Bridge of Orchy do Kingshouse

Odległość 20 km • Przybliżony czas przejścia: 5 – 7 godzin • Podejście (↑) 330m

Trekking po odkrytej przestrzeni  Rannoch Moor może okazać się najbardziej przyjemnym dniem naszej podróży lub, jeśli pogoda spłata figle – największym jej wyzwaniem. Gdy świeci słońce, widoki na okoliczne góry są oszałamiające. Kiedy pada deszcz, nie ma gdzie się ukryć. Tak czy inaczej, podróż będzie niezapomniana!

DZIEŃ 3: Kingshouse do Kinlochleven

14 km • 4 – 6 godzin • (↑) 550m

Dzisiejsza wycieczka oferuje wspinaczkę po tak zwanych diabelskich schodach. Jak sama nazwa wskazuje Twoje nogi dostaną solidną porcję ćwiczeń! Ale w sekrecie powiemy, że nie jest aż tak trudno jak nazwa wskazuje, a widoki z góry na pasmo  Ben Nevis nadrobią trud włożony w wejście na szczyt.

DZIEŃ 4: Kinlochleven do Fort William

25 km • 6 – 8 godzin • (↑) 300m

Strome podejście na Kinlochleven dodaje adrenaliny dość szybko, ale jak zawsze, spektakularne widoki to odpowiednia rekompensata włożonego trudu. Po początkowym podejściu, dalej przemieszczamy się starą wojskową drogą, która delikatnie kluczy po dolinie Glen Nevis. Na ostatniej prostej rysuje nam się potężny szczyt Ben Nevis (ale to na inny dzień) – póki co leśną ścieżką schodzimy w kierunku miasta Fort William.

DZIEŃ 5: z Fort William ruszamy do Mallaig – pociągiem Harrego Potera, czyli The Jacobite (koleją parową – uwaga ta atrakcja wymaga około miesięcznej rezerwacji przed). Docieramy do okolic Morar.

DZIEŃ 6: Zwiedzanie okolic Morar – spacer po plaży (The Silver Sands of Morar) z pięknymi widokami na wyspy Rum, Eigg, Muck i Canna. Piaszczysta plaża rozciąga się tuż przy ujściu rzeki Morar. W słoneczny dzień, widoki są niesamowite: wspaniałe niebieska woda, błękitne niebo i białe piaski nadają temu miejscu iście tropikalny wygląd.

Wieczorny powrót do Fort William (na 20:31). Nocleg.

DZIEŃ 7: Wejście na Ben Nevis  17 km • 7 – 9 godzin • (↑) 1352  m

z Fort William wchodzimy na najwyższy szczyt Zjednoczonego Królestwa – Ben Nevis  (1344 m) – prawie jak w Bieszczadach:) Wracamy do miasta, ostatnie zakupy i nocleg naszej szkockiej wycieczki.

DZIEŃ 8:  wyjazd powrotny z Fort William

Autobusem lub koleją opuszczamy szkockie góry by udać się w kierunku naszego lotniska wylotu – do Glasgow.

Warunki

Cena: 3 399 zł / os

Świadczenia w cenie:

  • przelot samolotem Wawa-Glasgow-Wawa
  • transfery lokalne wymagane na miejscu (busy, pociągi, taxi)
  • 7 noclegów w hostelach/ bungalow na szlaku (kuchnia do dyspozycji, pokoje kilkuosobowe)
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna
  • opiekę przewodnika z Polski – znającego trasę i „układy”
  • realizacja założonego programu zwiedzania, podatki lokalne

Uwagi:

Bezpłatny bagaż pokładowy. Można zabrać dodatkowy bagaż 10 kg/ 20kg wg cennika przewoźnika – lub pierwszeństwo wejścia na pokład – dodatkowy bagaż kabinowy 10kg

W cenie nie uwzględniono:

  • wyżywienia (obiady, kolacje), napojów, alkoholi, wstępów do dodatkowych atrakcji
  • dodatkowego bagażu
  • możliwość transferu bagażu na szlaku dedykowanym busem 300 zł za tydzień

Samolot:

Przelot rejsowym samolotem WizzAir zawiera się w cenie wyjazdu.

Limity bagażowe:  bezpłatny bagaż pokładowy . Można zabrać dodatkowy bagaż  za dopłatą – robimy to wspólnie (pod kijki nordic walking).

Warszawa → Glasgow
sobota

Glasgow → Warszawa
sobota

UWAGA – im dłużej zwlekasz z rezerwacją tym droższe będą połączenia lotnicze, a cena całkowita może w takiej sytuacji zgodnie z warunkami uczestnictwa – wzrosnąć !

Grupy:

Dopuszczamy możliwość zabrania 2-3 znajomych ze sobą. Ewentualnie uzbieranie ekipy 6 osób daje prawie 50% zniżki dla zgłaszającego!

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking Szkocja – góry Highlands - DLA SINGLI pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szkocja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.