Trekking Szkocja – góry Highlands - DLA SINGLI

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
8 dni2 399
8 dni2 299

O wyprawie

Trekking Szkocja – góry Highlands (WHW) Najrzadziej zaludniony teren Europy - Góry Kaledońskie i Grampiany. Surowy krajobraz wybrzeża Oceanu Atlantyckiego przecięty gęstą siecią jezior. Małe miasteczka z pensjonatami B&B i klimatycznymi knajpkami

Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich. Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami.

Program

UWAGA! Robimy trasę odwrotnie (od Fort William)

Dzienne etapy to średnio około 15 km – nie jest wymagana rewelacyjna kondycja. Uwaga! Prowadzący po zapoznaniu się z aktualnymi prognozami pogody może odwrócić trasę etapu z północy na południe.

DZIEŃ 1: przejazd do Bridge of Orchy

Transportem publicznym (przejazd nocny) dostajemy się do Bridge of Orchy skąd zaczyna się nasz marsz.

DZIEŃ 2 trekkingu: Bridge of Orchy do Kingshouse

Odległość 20 km • Przybliżony czas przejścia: 5 – 7 godzin • Podejście (↑) 330m

Trekking po odkrytej przestrzeni  Rannoch Moor może okazać się najbardziej przyjemnym dniem naszej podróży lub, jeśli pogoda spłata figle – największym jej wyzwaniem. Gdy świeci słońce, widoki na okoliczne góry są oszałamiające. Kiedy pada deszcz, nie ma gdzie się ukryć. Tak czy inaczej, podróż będzie niezapomniana!

DZIEŃ 3: Kingshouse do Kinlochleven

14 km • 4 – 6 godzin • (↑) 550m

Dzisiejsza wycieczka oferuje wspinaczkę po tak zwanych diabelskich schodach. Jak sama nazwa wskazuje Twoje nogi dostaną solidną porcję ćwiczeń! Ale w sekrecie powiemy, że nie jest aż tak trudno jak nazwa wskazuje, a widoki z góry na pasmo  Ben Nevis nadrobią trud włożony w wejście na szczyt.

DZIEŃ 4: Kinlochleven do Fort William

25 km • 6 – 8 godzin • (↑) 300m

Strome podejście na Kinlochleven dodaje adrenaliny dość szybko, ale jak zawsze, spektakularne widoki to odpowiednia rekompensata włożonego trudu. Po początkowym podejściu, dalej przemieszczamy się starą wojskową drogą, która delikatnie kluczy po dolinie Glen Nevis. Na ostatniej prostej rysuje nam się potężny szczyt Ben Nevis (ale to na inny dzień) – póki co leśną ścieżką schodzimy w kierunku miasta Fort William.

DZIEŃ 5: z Fort William ruszamy do Mallaig – pociągiem Harrego Potera, czyli The Jacobite (koleją parową). Docieramy do okolic Morar – tu zakwaterowanie w pensjonacie B&B .

DZIEŃ 6: Zwiedzanie okolic Morar – spacer po plaży (The Silver Sands of Morar) z pięknymi widokami na wyspy Rum, Eigg, Muck i Canna. Piaszczysta plaża rozciąga się tuż przy ujściu rzeki Morar. W słoneczny dzień, widoki są niesamowite: wspaniałe niebieska woda, błękitne niebo i białe piaski nadają temu miejscu iście tropikalny wygląd. Poniżej kilka zdjęć.

Wieczorny powrót do Fort William(na 20:31). Nocleg.

DZIEŃ 7: Wejście na Ben Nevis  17 km • 7 – 9 godzin • (↑) 1352  m

z Fort William wchodzimy na najwyższy szczyt Zjednoczonego Królestwa – Ben Nevis  (1344 m) – prawie jak w Bieszczadach Wracamy do miasta, ostatnie zakupy i nocleg naszej szkockiej wycieczki.

DZIEŃ 8:  wyjazd powrotny z Fort William

Autobusem lub koleją opuszczamy szkockie góry by udać się w kierunku naszego lotniska wylotu – do Glasgow.

Warunki

Świadczenia w cenie:

  • przelot samolotem Wawa-Glasgow-Wawa
  • transfery lokalne wymagane na miejscu (busy, pociągi, taxi)
  • 7 noclegów w hostelach/ bungalow na szlaku (kuchnia do dyspozycji, pokoje kilkuosobowe)
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna
  • opiekę przewodnika z Polski – znającego trasę i „układy”
  • realizacja założonego programu zwiedzania, podatki lokalne

Uwagi:

Bezpłatny bagaż  pokładowy. Można zabrać dodatkowy bagaż 10 kg/ 20kg wg cennika przewoźnika – lub WizzPriority – dodatkowy plecak na pokład (do 50 ltr)

W cenie nie uwzględniono:

  • wyżywienia (obiady, kolacje), napojów, alkoholi, wstępów do dodatkowych atrakcji
  • dodatkowego bagażu
  • możliwość transferu bagażu na szlaku dedykowanym busem 300 zł za tydzień (+ możliwy przewóz bagażu także z Polski -dodatkowo 100 zł – dodane do 300)

Przelot rejsowym samolotem WizzAir zawiera się w cenie wyjazdu.
Limity bagażowe:  bezpłatny bagaż pokładowy . Można zabrać dodatkowy bagaż  za dopłatą – robimy to wspólnie (pod kijki nordic walking).

Warszawa → Edynburg
sobota, 28 sie 2021

Edynburg → Warszawa
sobota, 04 wrz 2021

2 termin Warszawa → Edynburg
sobota, 05 wrz 2020

2 termin Edynburg → Warszawa
sobota, 12 wrz 2020

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking Szkocja – góry Highlands - DLA SINGLI pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Szkocja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.