Spływ kajakowy na Litwie rzeka Biała Hańcza

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
Szczegóły w warunkach
TerminCena
3 dni499

O wyprawie

Spływ kajakowy na Litwie – rzeka Biała Hańcza, weekend +

Zapraszamy na litewską rzekę Białą Hańczę. Zbadamy te dziewicze tereny od podszewki. Malownicze i puste szlaki wodne przecinające duże kompleksy leśne.

 • Ogromne kompleksy leśne w których mieszka ledwie 20 os/ km2

 • Cisza i spokój – pełna kontemplacja natury zamiast walki z tłumem

 • Litewskie specjały na ogniskowym menu

 • Miejsca biwakowe nad samą rzeką i jeziorami z możliwością kąpieli – tuż obok pensjonatu na naszą wyłączność (nocleg w kwaterze nad jeziorem – dla chętnych)

 • Możliwość nabycia słynnych chlebów, garmażerki i nalewek litewskich

 • Dojazd na miejsce busem, transfery bagażu na miejsca biwakowe

 • Partner/ka do kajaka dwuosobowego

 • Łatwa trasa nie wymagająca doświadczenia w kajakowaniu

 • Najlepsze rozeznanie w terenie (znamy każdy krzak)

Przedłużony weekend – kajaki na Litwie

Tereny naszych pn-wsch sąsiadów to kajakowe eldorado. Można tu odnaleźć jeszcze ciszę i spokój w przepaśnych kompleksach leśnych. Nie ma za wielu turystów jest więc bardzo spokojnie.

Wody są tu krystalicznie czyste ponieważ na całym szlaku jest tylko jedna wieś – Kopciowo, brak pól uprawnych i zanieczyszczeń z nich płynących. Po drodze mamy możliwość skorzystania z sauny, bani ruskiej i innych fajnych atrakcji (jak zjeżdżalnie) we wspomnianej miejscowości, która widać, że po części żyje z turystyki kajakowej i jest zwrócona w kierunku rzeki, a nie plecami do niej!

Otoczenie jezior i rzeki to w 90% las, wysokie brzegi oraz fantastyczne widoki tworzą obraz spływu doskonałego! Na sam koniec dla chętnych odcinek przełomowy, gdzie płynąc w głębokim leśnym jarze rzeka na odcinku 4 km pokonuje różnicę wysokości 10 metrów!

Ilość uczestników: 30-40

Program

Opis spływu na Litwie – Biała Hańcza

Rzeka Biała Hańcza (Baltoj Ancia) to bardzo urokliwy strumień prawie w całości płynący przez na teren Wiejsiejskiego Parku Regionalnego. Rzeka meandruje między prastarym drzewostanem porastającym piaszczyste wydmy i grzędy polodowcowe tworząc po swej drodze urokliwe śródleśne jeziora rynnowe, nad którymi można w spokoju i ciszy biwakować.

Po drodze ciekawostka – miasto Kopciowo (Kapčiamiestis) z grobem Emilii Plater (z zachowaną oryginalną drewnianą zabudową). Spływ typu full-service. Ważne bagaże (namioty, ciepłe ubrania, śpiwory) jadą busem do miejsc noclegu. Na pokład zabierane są tylko ulubione napoje, aparaty i bagaż podręczny (w przezroczystych, wodoodpornych workach Coleman, które zapewnione są przez organizatora)

Gęstość zaludnienia na tych obszarach jest o wiele mniejsza niż na Warmii czy Mazurach przez co cały spływ to obcowanie z dziką naturą, cisza i spokój niespotykane już prawie w Polsce. Specjały kuchni dziukijskiej oparte na ziemniakach (bliny, kartacze, placki) cieszyć będą podniebienie!

Kończymy spływna granicy litewsko-białoruskiej (na rzece Niemen) w miejscu gdzie zatrzymał się czas
W przypadku wcześniejszego finiszu etapów możliwy przejazd do AquaParku w pobliskich Druskiennikach!

Odcinek: Veisiejai – Jezdas – Kapciamestis – Volskai – Baltoj Ancia – Sventijanskas. Około 35 km w 4 dni. Po drodze jeziora: zaporowe Baltoji Ancis.

Mapa spływanego odcinka na Maps Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zJsujFWdL-eE.kOKKzfonXipw

 

Warunki

Cena
399 zł – biwak
499 zł – domek

Świadczenia w cenie:

 • Przejazd w 2 strony autokarem 50 os. (W-wa-Litwa-W-wa),
 • transfery na start spływu i z finiszu trzech rzek (ponad 100km),
 • transport i odbiór sprzętu, kajaki turystyczne, kamizelki asekuracyjne, wiosła – lekkie/ aluminiowe,
 • dowóz rzeczy i ewentualnych zakupów na miejsca noclegów (bus i kierowca do dyspozycji cały czas),
 • worek wodoodporny (Coleman przezroczysty 1 na kajak),
 • wynajem najlepszych kajaków polietylenowych (Sprinter/ Walker lub Vista)
 • mapki szlaku na każdym kajaku, omówienie etapów spływu
 • gitarzysta, śpiewniki, pamiątkowe przypinki / koszulki spływowe
 • fotograf który dokumentuje nasze przygody
 • strefa chill-out – jezioro, bania, maskotki spływowe na których można się relaksować
 • sprzęt biwakowy – palniki, zastawa do gotowania, grill
 • opieka przewodnika,  niespodzianka na biwakach – konkurs łuczniczy etc.
 • animator – nauka tańca (salsa, cha-cha), codzienny streching, poranna joga oraz inne gry i zabawy integracyjne

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia, możliwość wynajęcia namiotu 25 zł/ spływ, karimaty 5 zł / spływ, noclegi w domkach w Sapegiskies (100 zł /2 noclegi),
 • opcjonalnego ubezpieczenia KL, NNW, OC Signal Iduna 20zł/spływ.

Transport własny
Zniżka 50 zł / os – dojazd na Litwę, parking w Kapciamestis, transfer spływ – samochód dodatkowo płatny.

Bus

Wyjazd z Warszawy, sobota godz 06:00,
Powrót do Warszawy, poniedziałek godz 22:00.

Wyjazd z Warszawy busem w sobotę o godz 06:00 (spotkanie na parkingu przy Metro Młociny P+R), powrót w poniedziałek o godz 22:00

Gastronomia

Około 12:30 w Karczmie Litewskiej w Sejnach obiad – mix regionalny – kartacz, blin litewski, soczewiak i zestaw surówek oraz do wyboru: zupa rosół z kołdunami (na baraninie) za 35 zł lub chłodnik litewski (jedzony z ciepłymi ziemniakami) za 30 zł + kompot i nalewka spirytusowa na “odchodne”. Płatne u pilota w busie.

Wyjazd z Litwy około 15:30 (wcześniej zakupy). Przed wyjazdem korzystamy z ruskiej bani, z której bezpośrednio do jeziora prowadzi zjeżdżalnia (patrz zdj)

Noclegi podczas spływu kajakowego

Podstawowa opcja cenowa to namioty, biwak (1 na cały spływ, z dostępem do WC, sauny, prysznica, kuchni – cena 20 zł za dobę) lub w opcji za dopłatą ośrodek wczasowy nad jeziorem.

Pensjonat na wyłączność

* Zachwycające położenie nad jeziorem Uosis
* Panoramiczna, przeszklona antresola podwórkowa na wypadek niepogody
* Duża wiata grillowo-biesiadna
* Teren odgrodzony od reszty świata – nie ma sąsiadów tylko my i woda

Nasza kwatera służąca za bazę wypadową to dwupoziomowy pensjonat, który mamy na zupełną wyłączność. Znajduje się w nim kuchnia, salon z nagłośnieniem, taras widokowy, pomost nad jeziorem, wiata oraz WC, litewska bania i sauna!
Pokoje duże, wielosobowe. Kilka łazienek (WC), prysznic na mniej więcej 10-15 osób – standard na pewno nie hotelowy, ale jak na spływy kajakowe to jest – jakby nie było – wersal.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomegoIndywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek. 

Przydatny ekwipunek wyjazdowy

Kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak), spodnie przeciwdeszczowe, latarka, przynajmniej dwie pary butów na gumowej, elastycznej podeszwie, ciepłe ubranie (bawełniane), nakrycie głowy (czapka z daszkiem), okulary przeciwsłoneczne z filtrem, krem do opalania z dużym filtrem UV, klapki pod prysznic, śpiwór, poduszka, strój kąpielowy, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz dobry humor. Wszystko należy zapakować w miękką torbę lub plecak (bez stelaża).

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Spływ kajakowy na Litwie rzeka Biała Hańcza pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Litwa. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu Szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.