Seszele - rejs katamaranem po rajskich wyspach!

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Zapraszamy na rejs katamaranem po jedym z piękniejszych rejonów Świata. Malownicze krajobrazy i rożnorodność świata podwodnego zachwyci każdego.

Podczas rejsu znajdziemy czas na snoorkeling i wędkowanie. Na Seszelach nikt nie zastanawia się, czy złowi rybę,  jedynie zastanawia się jak dużą, jakiego gatunku oraz ile sztuk. Takie atrakcje i wiele innych czeka na Ciebie podczas seszelskiej przygody.

Rejs odbędzie na komfortowy,m katamaranie Lagoon 450.

Rejsy rozpoczynamy na wyspie Mahe. Najkorzystniejsze połączenia oferuje linia Qatar Airlines lub Emirates Fly przedz Dubaj lub Dohę. Lecąc na Mahe przez Dubaj, warto zrobić sobie krótki stopover jeśli dysponujecie czasem. Obecnie pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie wymaga wizy. Koszt biletu lotniczego ok. 5 000 PLN.

Program

Dzień 1 
Mahe — zaokrętowanie w marinie Eden Island po godz. 17.00. Wieczorne zwiedzanie seszelskiej stolicy, Vistorii. Będzie to okazja odbycia spaceru ulicami jednej z najmniejszych stolic świata. Mimo to jest fantastycznym miejscem na zapoznanie się z relatywnie krótką historią tego kolonialnego państwa.

Dzień 2
Saint  Anne — to mała i spokojna wysepka położona zaledwie trzy mile na wschód od Mahe. Wyspa została odkryta w dniu Świętej Anny, stąd też zawdzięcza swoją nazwę. Staint Anne jest największą wyspą, utworzonego w 1973 r. St. Anne Marine National Park, w którego skład wchodzą również wyspy: Cerf, Round, Long, Ile Cachee oraz Moyenne. Bardzo bogaty w podwodną florę i faunę park uznawany jest przez wielu za najwspanialsze miejsce do nurkowania. Wody St. Anne Marine National Park obfitują w około 150 gatunków barwnych, egzotycznych ryb, jednocześnie jest najważniejszym miejscem lęgowym wspaniałych żółwi morskich. W obszarze parku często pojawiają się delfiny. Ta oaza spokoju z urzekającą roślinnością porastającą wyspę i malowniczą linią brzegową  to prawdziwy raj na Ziemi. Harmonijnie wkomponowane nieduże zabudowania idealnie komponują się z otaczającą przyrodą. Białe plaże, ciepła, turkusowa woda pozwalają na chwilę doskonałego  relaksu w niezapomnianej scenerii.     

Dzień 3
La Digue — ważana za jedną z najpiękniejszych wysp świata, wpływ człowieka na naturalny jej krajobraz jest minimalny. Nie znajdziesz tutaj zbyt wielu samochodów, zostały one ograniczone do minimum. To, co każdemu „rzuca” się w oczy to nietypowe autobusy nazywane przez mieszkańców oxcart. Oxcart to drewniany wóz ciągnięty przez woła. Oprócz tego niespotykanego środka transportu używa się rowerów, które bez przeszkód można wypożyczyć, aby lepiej poznać walory tej wspaniałej wyspy.  Będąc na La Digue warto zarezerwować trochę czasu na zwiedzanie. Wypożyczymy rowery i pojedziemy zobaczyć to, z czego ta wyspa słynie najbardziej, czyli wspaniałych plaż. Odwiedzimy Anse Source

D'Argent — ze zniewalająco pięknymi granitowymi skałami i białym miękkim piaskiem, oraz  Grand Anse zatokę z półkilometrową szeroką plażą, na której nigdy nie ma tłumów.  Przy plaży jest bar, w którym serwowane są doskonałe grilowane owoce morza. Posiłek z akompaniamentem szumu fal Oceanu Indyjskiego może okazać się niezapomniany.   

Dzień 4
Felicite — ta pokryta malowniczymi granitowym głazami wysepka ujmuje swoją dziką przyrodą i bajkowymi rafami koralowymi. 
Niegdyś, w XIX w. wyspa służyła jako nobilitowane miejsce wygnań. W rezultacie sułtan Perak oskarżony o morderstwo „odsiadywał” swój wyrok właśnie na Felicite. 

Coco Island — jest jedną z 3 niewielkich wysp wchodzących w skład Cocos Marine National Park, w którego płytkich turkusowych wodach są szerokie rafy koralowe. Doskonałe miejsce do kąpieli, snorkelingu i sielankowego lenistwa. 

Dzień 5
Curieuse — nazywana niegdyś Ile Rouge ze względu na czerwone zabarwienie gleby, które  szczególnie dobrze widoczne jest od strony morza. W całości stanowi Park Narodowy Curieuse Marine National Park. W XIX w. znajdowała się tutaj kolonia dla trędowatych. Przy plaży w zatoce Anse Jose obejrzeć można dom lekarza, który leczył na wyspie trędowatych. ”Doctor’s House” zbudowany w typowo kreolskim stylu został odrestaurowany i przekształcony w muzeum. Curieuse to druga po Praslin wyspa, gdzie spotkać możemy endemiczne palmy Coco de Mer. Wyspa słynie przede wszystkim z gigantycznych  żółwi, które zostały przywiezione w 1980 z seszelskiej wyspy Aldabra. Odwiedzimy miejsce, w którym są ich dziesiątki. Będzie to okazja, aby dotknąć żółwia olbrzyma i zrobić z nim zdjęcie. 

Saint Pierre — wprawdzie jest to niewielka wyspa zbudowana głównie ze skał pokrytych palmami, ale jest tak malownicza, że możesz ją zobaczyć w niemal wszystkich materiałach reklamowych Seszeli. Niezbyt głębokie wody przy wyspie są doskonałe do snorkelingu. Pod wodą zobaczysz fragmenty rafy i ławice kolorowych ryb. 

Dzień 6
Praslin — jest piękną wyspą, na której z pewnością główną atrakcją są malownicze zatoki i plaże. Dzisiaj będziemy podziwiać uroki sławnej Anse Lazio. Niegdyś uznanej przez Lonely Planet jako jedna z najpiękniejszych plaż na Seszelach. Zatoka jest znana ze swojej zapierającej dech w piersiach estetyki. Białe piaski, czysta, lagunowa woda i niewielka ilość turystów sprawiają, że można tu naprawdę poczuć się jak w raju. Dlatego spędzimy tu czas w klimacie słodkiego lenistwa, przy okazji degustując w jednym z pobliskich lokali kreolską kuchnię w jej najlepszej odsłonie. 

Dzień 7
Praslin — Baie Sainte Anne, z tego miejsca zorganizujemy wycieczkę do Narodowego Parku Vallee de Mai. W parku znajduje się dziewiczy las tropikalny i Dolina Mai, od 1983 r. wpisana na listę Światowego Dziedzictwa przez UNESCO. Obok wyspy Curieuse jest to jedno z dwóch miejsc na świecie, gdzie można znaleźć naturalnie występującą okazy lodoicję seszelską, której nasiona uważane są za największe na świecie
Ta palma dorastająca do wysokości 40 m znajduje się w herbie Seszeli. 
Dolina Mai jest domem dla endemicznych ptaków, między innymi: seszelańskiego bulbula, owocowego gołębia i czarnej papugi. Park Vallee de Mai bez wątpienia jest miejscem godnym polecenia dla każdego miłośnika przyrody. 

Dzień 8
Cousine – ten kawałek seszelskiego raju od 1992 r. jest rezerwatem przyrody, jednocześnie jest to prywatna wyspa.  Na szczęście na Seszelach każda plaża jest publiczną, zatem dostępną do korzystania przez wszystkich. Dlatego odwiedzimy ten granitowy seszelski klejnot. 

Cousin – ta malutka perełka Seszeli, to pierwszy na świecie międzynarodowy rezerwat przyrody. Zakupiona w 1968 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Ptaków (ICBP). Ale wcześniej, to ten skrawek lądu był przede wszystkim plantacją kokosów. Co w rezultacie doprowadził do niemal całkowitego wyniszczenia rodzimej roślinności na tejże wyspie.
Dziś Cousin to znów dom dla wielu gatunków endemicznych ptaków. A przede wszystkim miejsce lęgowe dla żółwi szylkretowych. 

Dzień 9
Silhouette — uważana jest za jedną z najbardziej dziewiczych wysp archipelagu, aż 93% powierzchni wyspy jest nienaruszona przez człowieka, a od 2010 r. również chroniona. Naturalnie zatem, że jest domem dla wielu zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Mówi się, że większość specyficznych dla Seszeli roślin można znaleźć właśnie na Silhouette, a nawet tylko tam. Lokalni Kreole nazywają tę wyspę żywym muzeum. Wyspa ta jest świetnym miejscem dla miłośników pieszych wycieczek, podczas których podziwiać można piękną florę i faunę. Każdy z 5 szlaków zaczyna się z punktu La Passe, a marsz może zająć nawet 4 godziny – szlak Grand Barbe. Do przechadzek po trasach trekkingowych rekomendujemy wynajęcie przewodnika, bo ścieżki przez dżunglę mogą okazać się niekoniecznie oczywiste i proste. 

Dzień 10
Mahe — to wyspa wielu bajkowych plaż, jedną z nich jest bardzo popularna tętniąca życiem kilkukilometrowej długości Beau Vallon. Można tu posmakować lokalnych rarytasów, zakupionych na ze straganów ulokowanych przy deptaku czy rozkoszować się smakiem koktajlu z miejscowym rumem Takamaka przygotowanym w jednym z wielu barów. Jeżeli piasek, słońce i dobra rozrywka sprawiają Ci przyjemność, poczujesz się w tym miejscu doskonale. 

Dzień 11
Mahe — wyokrętowanie w marinie Eden Island do godz. 09.00. Pamiątkowe zdjęcie, pożegnanie i powrót do codzienności po wspaniałych chwilach na jachcie.

Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

Warunki

Cena zawiera:

 • pobyt na jachcie
 • usługi skippera
 • ponton z silnikiem zaburtowym
 • pościel i ręczniki
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomostowy
 • sprzątanie końcowe

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia
 • paliwa do jachtu
 • opłat portowych
 • dojazdu na rejs
 • sprzątania końcowego/transit log
 • opłat administracyjnych
 • ubezpieczenia kaucji

Koszty wyżywienia, paliwa do jachtu, opłat portowych oraz opłat administracyjnych pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu - około 200 EUR od osoby na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników rejsu. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie pobrane ubezpieczenie kaucji 400 EUR do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna 800 EUR do podziału na całą załogę. Kaucja zwrotna zostanie zwrócona w całości na koniec rejsu, jeśli armator nie dokona potrąceń.

Płatność za rejs odbywa się w dwóch ratach: pierwsza wpłata w wysokości 30% ceny rejsu odbywa się przy rezerwacji, pozostała część na miesiąc przed rejsem. Jeśli do wyjazdu jest mniej niż 30 dni, płatność należy uiścić w pełnej kwocie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Seszele - rejs katamaranem po rajskich wyspach! pochodzą od biura Globtourist, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: POZOSTAŁE. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.