Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
5 dni990

O wyprawie

Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu

 • Pożegnanie zimy w najdzikszym pasmie górskim Karpat
 • Dwa dni na nartach w kurortach Zakarpacia a na koniec rosyjska bania
 • Ciekawy alternatywny program dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach
 • Wizyta we Lwowie i piwo w Teatrze Prawda z widokiem na rynek
 • Impreza końcowa w byłej kwaterze żandarmerii czechosłowackiej
 • Niezwykła architektura rusińskiego pogranicza i styku kultur

Dzikie ukraińskie Karpaty zapraszają Was na narciarskie pożegnanie zimy! Szusować, nocować, jeść, a na końcu imprezować będziemy w samym sercu ukraińskich Karpat, w kurorcie narciarskim Pylypec oraz wsi Kołoczawa.

Przygotowaliśmy dla Was wycieczkę, na której dwa dni szaleć będziecie na nartach w najdzikszym miejscu Karpat. Zwiedzimy również historyczne centrum Lwowa i pożegnamy zimę na końcu świata pośród śniegu, lecz w gorącej atmosferze.

Będziemy cieszyć się ostatnimi momentami zimy na bajkowych szlakach Zakarpacia, jeździć po dobrze przygotowanych, ale jeszcze mało obleganych trasach narciarskich, a sił możemy nabrać w ruskiej bani.

Ostatniego wieczoru czeka nas impreza pożegnalna w gospodzie, pełna ukraińskiej muzyki. Zapraszamy na wyjątkowy narciarski wyjazd na Zakarpacie!

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU NARCIARSKIEGO NA UKRAINĘ:

DZIEŃ 1 (środa, 9.03.)

Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd do Lwowa. Dojazd w godzinach wieczornych. Piwo za wolną Ukrainę w ogromnym kompleksie Piwnego Teatru "Prawda". Kolacja przysmaków w restauracji Kryivka, gruzińskim bistro lub "Masońskiej" restauracji (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hostelu.

DZIEŃ 2 (czwartek, 10.03.)

Tradycyjne ukraińskie śniadanie i poranny spacer po lwowskie starówce. Po południu odjazd do Pylypca -najważniejszego kurortu narciarskiego Zakarpacia. Przy dobrej pogodzie po drodze zobaczymy piękną panoramę Połoniny Borżawa. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja powitalna (płatna we własnym zakresie)

DZIEŃ 3 (piątek, 11.03.)

Całodzienna jazda na nartach w kurorcie Pylypec-Podobowec, jednym z najbardziej prężnych ośrodków narciarskich ukraińskich Karpat. Alternatywny program dla nie narciarzy - spacer na połoninę Pereviz (10 km), wizyta w schronisku dla niedźwiedzi z depresją i spacer dookoła Sinevirskiego jeziora (2 km).

DZIEŃ 4 (sobota, 12.03.)

Kontynuacja szusowania. Późnym popołudniem, wsiądziemy do autokaru i udamy się do wsi Kołoczawa. Zakwaterowanie w byłej stanicy czeschosłowackiej żandarmerii. Pożegnalna kolacja i impreza do białego rana. Dla chętnych możliwość skorzystania z tradycyjnej ruskiej bani "U Babuszki".

DZIEŃ 5 (niedziela, 13.03.)

Poranny spacer po zimowej Kołoczawie i dla morsów - odświeżająca kąpiel w rzece. Odjazd około południa, pożegnanie z Ukrainą i powrót do Krakowa późnym wieczorem.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • przejazd w dwie strony komfortowym minibusem lub autokarem
 • zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych we Lwowie i Kołoczawie (1* w hostelu we Lwowie, 3* w pensjonacie w Kołoczawie)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w Pylypcu
 • wyżywienie: śniadanie we Lwowie, śniadania w Pylypcu, w Kołoczawie dwa posiłki dziennie
 • opiekę doświadczonego pilota i przewodnika
 • mapy i pakiety informacyjne
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 EUR
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

Uwaga! W przypadku wprowadzenia/utrzymania ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki


ZAKWATEROWANIE:

Będziemy spać w pokojach wieloosobowych - jeden nocleg we Lwowie i jeden w Kołoczawie. Możliwa dopłata do pokoju 2-osobowego. W Pylypcu pokoje dwuosobowe typu twin lub double.

WYŻYWIENIE:

Przysmaki kuchni ukraińskiej we Lwowie i Pylypcu, a także kuchnia czesko-austrowęgierska w Kołoczawie - tradycyjne, domowe potrawy. W cenę wchodzi śniadanie we Lwowie i dwa posiłki dziennie w Kołoczawie (śniadania i kolacja). Jest również opcja dla wegetarian, taką potrzebę należy zgłosić z wyprzedzeniem.

TRANSPORT:

Będziemy poruszać się komfortowym autokarem lub minibusem, w zależności od ilości chętnych.

GRUPA:

Wyjazd potwierdzamy od 8 osób (wyjazd minibusem). W zależności od zgłoszeń grupa może liczyć tyle, ile zmieści się osób w autokarze :-)

MIEJSCE WYJAZDU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest KRAKÓW (miejsce wyjazdu parking przed muzeum-fabryką Emalia Oskara Schindlera lub innym wskazanym miejscu w centrum).

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Ukraina. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Narty & Snowboard, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.