Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu

• Pożegnanie zimy w najdzikszym pasmie górskim Karpat
• Dwa dni na nartach w kurortach Zakarpacia a na koniec rosyjska bania
• Ciekawy alternatywny program dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach
• Wizyta we Lwowie i piwo w Teatrze Prawda z widokiem na rynek
• Impreza końcowa w byłej kwaterze żandarmerii czechosłowackiej
• Niezwykła architektura rusińskiego pogranicza i styku kultur

Dzikie ukraińskie Karpaty zapraszają Was na narciarskie pożegnanie zimy! Szusować, nocować, jeść, a na końcu imprezować będziemy w samym sercu ukraińskich Karpat, w kurorcie narciarskim Pylypec oraz wsi Kołoczawa.

Przygotowaliśmy dla Was wycieczkę, na której dwa dni szaleć będziecie na nartach w najdzikszym miejscu Karpat. Zwiedzimy również historyczne centrum Lwowa i pożegnamy zimę na końcu świata pośród śniegu, lecz w gorącej atmosferze.

Będziemy cieszyć się ostatnimi momentami zimy na bajkowych szlakach Zakarpacia, jeździć po dobrze przygotowanych, ale jeszcze mało obleganych trasach narciarskich, a sił możemy nabrać w ruskiej bani.

Ostatniego wieczoru czeka nas impreza pożegnalna w gospodzie, pełna ukraińskiej muzyki. Zapraszamy na wyjątkowy narciarski wyjazd na Zakarpacie!

Program

DZIEŃ 1 
Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd do Lwowa. Dojazd w godzinach wieczornych. Piwo za wolną Ukrainę w ogromnym kompleksie Piwnego Teatru "Prawda". Kolacja przysmaków w "Banderowskiej Kryjówce", gruzińskim bistro lub "Masońskiej" restauracji (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hostelu.

DZIEŃ 2 
Tradycyjne ukraińskie śniadanie i poranny spacer po lwowskie starówce. Po południu odjazd do Pylypca -najważniejszego kurortu narciarskiego Zakarpacia. Przy dobrej pogodzie po drodze zobaczymy piękną panoramę Połoniny Borżawa. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja powitalna (płatna we własnym zakresie)

DZIEŃ 3 
Całodzienna jazda na nartach w kurorcie Pylypec-Podobowec, jednym z najbardziej prężnych ośrodków narciarskich ukraińskich Karpat. Alternatywny program dla nie narciarzy - spacer na połoninę Pereviz (10 km), wizyta w schronisku dla niedźwiedzi z depresją i spacer dookoła Sinevirskiego jeziora (2 km).

DZIEŃ 4 
Kontynuacja szusowania. Późnym popołudniem, wsiądziemy do autokaru i udamy się do wsi Kołoczawa. Zakwaterowanie w byłej stanicy czeschosłowackiej żandarmerii. Pożegnalna kolacja i impreza do białego rana. Dla chętnych możliwość skorzystania z tradycyjnej ruskiej bani "U Babuszki".

DZIEŃ 5 
Poranny spacer po zimowej Kołoczawie i dla morsów - odświeżająca kąpiel w rzece. Odjazd około południa, pożegnanie z Ukrainą i powrót do Krakowa późnym wieczorem.

Warunki

Cena zawiera:

• przejazd w dwie strony komfortowym minibusem lub autokarem

• zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych we Lwowie i Kołoczawie (1* w hostelu we Lwowie, 3* w pensjonacie w Kołoczawie)

• zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w Pylypcu

• wyżywienie: śniadanie we Lwowie, śniadania w Pylypcu, w Kołoczawie dwa posiłki dziennie

• opiekę doświadczonego pilota i przewodnika

• mapy i pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 EUR

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

ZAKWATEROWANIE:
Będziemy spać w pokojach wieloosobowych - jeden nocleg we Lwowie i trzy noclegi w Kołoczawie. Możliwa dopłata do pokoju 2-osobowego, W Pylypcu pokoje dwuosobowe typu twin lub double.

WYŻYWIENIE:
Przysmaki kuchni ukraińskiej we Lwowie i kuchnia czesko-austro-węgierska w Kołoczawie to tradycyjne, domowe potrawy. W cenę wchodzi śniadanie we Lwowie i dwa posiłki dziennie w Kołoczawie (śniadania i kolacje). Jest również opcja dla wegetarian, taką potrzebę należy zgłosić z wyprzedzeniem.

TRANSPORT:
Będziemy poruszać się komfortowym autokarem lub minibusem, w zależności od ilości chętnych.

GRUPA:
Wyjazd potwierdzamy od 8 osób (wyjazd minibusem). W zależności od zgłoszeń grupa może liczyć tyle, ile zmieści się osób w autokarze :-)

WYJAZD:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest KRAKÓW (miejsce wyjazdu parking przed muzeum-fabryką Emalia Oskara Schindlera lub innym wskazanym miejscu w centrum).

Ciekawe artykuły