TAM, GDZIE ORANGUTAN MÓWI DOBRANOC Indonezja

TAM, GDZIE ORANGUTAN MÓWI DOBRANOC Indonezja
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Wyprawy
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: szczegóły w warunkach
 • cena: 9 400 PLN
+ 1990 USD

Ten piękny wyspiarski kraj może zawrócić w głowie! Miłośnicy przyrody, fani plażowania i wielbiciele odkrywania ciekawych kultur będą się tu czuli wybornie. Polecicie na Borneo na spotkanie z orangutanami, zdobędziecie wulkan Bromo i zobaczycie świątynie Borobudur i Prambanan.

Zwiedzicie również całe Bali, odbędziecie rejs na Komodo i odpoczniecie na pięknych wysepkach Gili.

W programie:

BORNEO - spotkanie z orangutanami w dżungli

ŚWIĄTYNIE BOROBUDUR i PRAMBANAN - wspaniałe świątynie: buddyjska i hinduistyczna

WULKAN BROMO - wschód słońca i trekking

WULKAN KAWAH IJEN - trekking i kopalnia siarki

WYSPA BALI - niepowtarzalny klimat, malownicze tarasy ryżowe i świątynie

WYSPY GILI - odpoczynek na rajskich plażach

REJS NA KOMODO - nurkowanie i słynne warany

TAM GDZIE ORANGUTAN MÓWI DOBRANOC... Indonezja

1 dzień - Wylot z Polski
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień - JAKARTA
Przylot do Jakarty. Spacer po mieście. W zalezności od możliwości czasowych zobaczymy Plac Niepodległości (Merdeka Square) z pomnikiem Monas, meczet Istiqlal oraz katedrę Najświętszej Maryji Panny. Spróbujemy też lokalnych specjałów street food.

3 dzień - BORNEO - Kumai - rejs
Przelot na Borneo. Transfer do Kumai i rozpoczęcie rejsu, podczas którego wraz z lokalnym przewodnikiem, sternikiem i kucharzem zaczniemy zagłębiać się w las deszczowy. Przez kilka kolejnych dni łódź będzie naszym hotelem i restauracją. Jeśli będziemy mieć szczęście zobaczymy gibony, makaki, ogromne ilości ptaków i wiele stworzeń wodnych. W czasie pobytu na Borneo przez cały czas będziemy pod opieką lokalnego biura podróży, które zapewni nam lokalnego przewodnika, a w dżungli nawet strażnika. Na Borneo mamy także zapewnione wyżywienie i transport.

4 dzień - BORNEO - rejs - trekking po dżungli - orangutany
Kontynuujemy rejs. Udamy się na trekking po dżungli w poszukiwaniu orangutanów, gibonów i licznych ptaków. Lokalny przewodnik opowie nam o florze i faunie regionu, zwróci uwagę na co ciekawsze gatunki roślin. Odwiedzimy również centrum rehabilitacji orangutanów, które zostały osierocone lub przechwycone od przemytników. Centrum rehabilitacji ma za zadanie przystosować te orangutany do samodzielnego życia w dżungli. Więcej na ten temat dowiemy się od pracowników centrum.

5 dzień - YOGYAKARTA
Przelot do Semarang, a następnie przejazd do Yogyakarty - kulturalnej stolicy Jawy. Spacery głównymi ulicami miasta. Tego dnia wieczorem chętni mogą udać się na pokaz tradycyjnej sztuki indonezyjskiej - Teatr Cieni.

6 dzień - ŚWIĄTYNIE BOROBUDUR I PRAMBANAN
Przejazd i zwiedzanie jednej z najwspanialszych świątyń buddyjskich w całej Azji - Borobudur. Po spacerze wracamy do Jogyakarty. Zwiedzanie Kraton - miasto, pałac i muzeum w jednym, Wodny Pałac, Ptasi Bazar. Jeśli czas pozwoli pospacerujemy główną ulicą handlową i odwiedzimy największy bazar w poszukiwaniu pamiątek. Popołudniu udajemy się do kolejnej świątyni. Tym razem będzie to świątynia hinduistyczna - Prambanan. Chętni mogą tutaj także obejrzeć tradycyjny indonezyjski balet przedstawiający Ramajanę (koszt ok. 20 USD).

7 dzień - Yogyakarta - wulkan Bromo
Opuszczamy Yogyakartę i udajemy się do jednej z wiosek u podnóża wulkanu Bromo. W nocy wyruszamy na wulkan.

8 dzień - WULKAN BROMO
Zdobywamy piękny wulkan Bromo (2392 m n.p.m.). Zaczynamy wcześnie rano, od wjazdu na punkt widokowy, aby zobaczyć wschód słońca. Następnie przy wszechobecnym zapachu siarki wchodzimy na wulkan Bromo. Po śniadaniu przejazd w kierunku Kawah Ijen.

9 dzień - WULKAN KAWAH IJEN - kopalnia siarki
Wcześnie rano rozpoczynamy trekking do wygasłego wulkanu Kawah Ijen. Obecnie jest to kopalnia siarki, o czym nie pozwoli nam zapomnieć wszechobecny jej zapach. Następnie przejazd do przystani i rejs na Wyspę Bali. Przejazd do Loviny. Zasłużony relaks na plaży.

10 dzień - WYSPA BALI - świątynia Brahma Arama Wiara - tarasy ryżowe w Jutiluwih
Rano dla chętnych rejs w celu oglądania delfinów (koszt około 10 USD). Następnie zwiedzanie północnej i środkowej części Bali. Między innymi świątynia i klasztor Brahma Arama Wiara, gorąca źródła Air Panas, świątynia Pura Luhur Danu Bratan, przepiękne tarasy ryżowe Jutiluwih. Wieczorem przejazd do kulturalnej stolicy wyspy - Ubud.
(Po Bali poruszamy się wynajętym busikiem - istnieje możliwość modyfikacji planu zwiedzania zgodnie z życzeniem grupy.)

11 dzień - WYSPA BALI - Ubud - Małpi Gaj - tarasy ryżowe
Wybierzemy się do Małpiego Gaju (Monkey Forest Ubud), ważne dla Balijczyków sanktuarium, które zamieszkują makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy 14 wieku znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj nie jest tylko atrakcją turystyczną - jego misją jest ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana.
Udamy się także na odkrywanie okolic Ubud. Pospacerujemy pośród malowniczych tarasów ryżowych otaczających Ubud. Po drodze możemy odwiedzić warsztaty okolicznych rzemieślników lub zatrzymać się w knajpce na świeżo wyciskany sok owocowy lub kokosa.

12 dzień - WYSPA BALI - Kintamani - świątynia Besakih
Tego dnia udamy się na odkrywanie północnej części wyspy. Odwiedzimy jedną z najciekawszych i najważniejszych balijskich świątyń - Besakih, pięknie położoną na zboczu wulkanu Agung. Po drodze będziemy zatrzymamy się w Kintamani na lunch z widokiem na jezioro Batur oraz wulkan Batur.
(Po Bali poruszamy się wynajętym busikiem - istnieje możliwość modyfikacji planu zwiedzania zgodnie z życzeniem grupy.)

13 dzień - WYSPA GILI - rafy koralowe
W poszukiwaniu najpiękniejszych raf koralowych przenosimy się szybką łodzią motorową na wyspę Gili, gdzie można oddawać się kąpielom wodnym i słonecznym, nurkować, a wieczorami eksplorować lokalne knajpki, puby i dyskoteki.

14 dzień - WYSPA GILI - plaża
Odpoczynek na Wyspie Gili. Plażujemy lub odkrywamy najbliższą okolicę.

15 dzień - WYSPA GILI - plaża
Kolejny dzień odpoczynku i relaksu na Wyspie Gili.

16 dzień - WYSPA BALI - Kuta
Szybką łodzią motorową przedostajemy się na Bali. Przejazd do miejscowości Kuta. Po drodze zobaczymy wioskę-skansen Tangaan. Czas wolny na samodzielne eksplorowanie turystycznej miejscowości Kuta.

17 dzień - WYSPA FLORES
Przejazd na lotnisko i przelot do miejscowości Labuan Bajo na wyspie Flores. Wieczorny relaks.

18 dzień - REJS - rafy koralowe - smoki z Komodo
Dwudniowy rejs. Po drodze odwiedzamy najładniejsze miejsca do nurkowania lub snorkelingu, podziwiamy przyrodę, a także poszukujemy słynnych smoków na wyspie Komodo. Śpimy na statku, gdzie jesteśmy pod opieką lokalnego przewodnika. W czasie rejsu mamy zapewnione wyżywienie.

19 dzień - REJS - rafy koralowe - smoki z Komodo
Kontynuujemy rejs. Płyniemy na znaną plażę z różowym piaskiem i szukamy kolejnych zachwycających miejsc na nurkowanie. Wieczorem powrót do Labuan Bajo.

20 dzień - WYSPA BALI - świątynie Tanah Lot i Luhur Uluwatu
Lot do Denpasar na Wyspie Bali. Zwiedzanie świątyni Tanah Lot zbudowanej na skale, Pura Luhur Uluwatu na klifie, wizyta w kurorcie Nusa Dua. Ostatnie chwile na zakup pamiątek w Kucie.
(Po Bali poruszamy się wynajętym busikiem - istnieje możliwość modyfikacji planu zwiedzania zgodnie z życzeniem grupy.)

21-22 dzień - Powrót
Wspólna podróż powrotna do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa
 • bilety lotnicze na trasach:
  • Jakarta - Pangkalan Bun,
  • Pangkalan Bun - Semarang,
  • Denpasar - Labuan Bajo,
  • Labuan Bajo - Denpasar
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL30000 EUR, NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • noclegi wg. programu w hotelach w pokojach z łazienkami
 • transport:
  • wynajęty transport do Borobudur i Prambanan
  • wynajęty transport na Bali wg. programu
  • łódź na/z Gili
 • wycieczki:
  • wycieczkę na Borneo (2 dni z noclegiem)
  • wycieczkę na wulkan Bromo i do Kawah Ijen (2 dni z noclegiem)
  • rejs na Komodo (2 dni z noclegiem)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 230 USD
 • wyżywienia (poza wycieczką na Borneo i rejsem na Komodo): ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych:

Snorkeling

Koszt 10 USD.

Nurkowanie

Koszt około 100 USD.

Tradycyjny indonezyjski balet

Koszt około 20 USD.

Teatr cieni

Koszt około 10 USD.


Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele, pokoje 2-osobowe z łazienkami. Na plaży często bungalowy. Trzy noclegi na łodzi (1 noc w kajutach 2-osobowych, 2 noce na pokładzie na materacach).

Wyżywienie

Poza wycieczką na Borneo i rejsem na Komodo wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport

Na wyspach wynajęte busy lub taksówki. Między wyspami poruszamy się łodziami motorowymi. Cztery przeloty wewnętrzne. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu. 

TAM, GDZIE ORANGUTAN MÓWI DOBRANOC Indonezja to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.