Rafting Słowenia 7 dni

Rafting Słowenia 7 dni

Jeśli planujecie sobie dłuższy raftingowy urlop, to wypad do słonecznej Słowenii jest dla Was idealny. Podczas niego będziecie mieli okazję popływać błętkitną, krystaliczną Socą, przyciągającą co roku tysiące amatorów sportów wodnych.

W programie czekają nas także piesze wycieczki w Alpy Julijskie, pobyt w górskiej stolicy Słowenii - Bovec'u, podziwianie najwyższego wodospadu Słowenii (Boka 102 m), ogniska, gitarowania i wiele innych atrakcji.

Dodatkowo - dla Waszej wygody - nocujemy w wysokich standardów apartamentach.

W skrócie:

 • BŁĘKITNA SOCA - PERŁA ALP JULIJSKICH
 • 4 DNI RAFTINGU I CODZIENNIE ATRAKCJA DODATKOWA
 • BOVEC - GÓRSKA STOLICA SŁOWENII
 • TRIGLAVSKI PARK NARODOWY
 • obok raftingu opcja kanioningu
 • JEZIORO SLAP VIRJE I WODOSPAD BOKA
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • ognisko na początek i na zakończenie wyjazdu:)

Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)

PROGRAM:

DZIEŃ 1 - NIEDZIELA - PRZEJAZD DO SŁOWENII PRZEZ AUSTRIĘ

Jeśli podróżujecie busem z nami, to wyjazd jest każdorazowo o godz. 9:00 z Dworca PKS w Katowicach. Po drodze do Słowenii zatrzymujemy się w Austrii na przerwę na obiad w malowniczej Dolinie Salzy. Na miejsce docieramy około godz. 20:00. Jeśli podróżujecie własnymi autami, spotykamy się z Wami na miejscu w Słowenii, szczegóły znajdziecie w zakładce DOJAZD.

DZIEŃ 2 - PONIEDZIAŁEK - SZKOLENIE I PIERWSZE RAFTINGOWE KROKI NA WODZIE

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek.

 Mierzymy wszystko i już po chwili ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, choć nie pozbawioną bystrzy i bardzo malowniczą, leżącą nieopodal miasta Kobarid. Pierwszy dzień traktujemy treningowo, by przygotować się na wzrastające z każdym dniem emocje. W drugiej części dnia odwiedzamy zabytkowy Most Napoleona rozpięty nad bajkowym kanionem rzeki Soca, a także udajemy się na pobliskie wzgórze - mauzoleum, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę.

DZIEŃ 3 - WTOREK - DRUGI DZIEŃ SPŁYWU GÓRSKIEGO I WODOSPAD VIRJE

Zbiórka rano, ok godz. 10:00 i wyjazd na drugiej pływanie. Ubzrojeni w nowe umiejętności mierzymy się z kolejnym, bystrzejszym już nieco odcinkiem rzeki Soca. Po południu wycieczka nad malowniczy wodospad Virje i kąpiel w naturalnym, krystalicznie czystym basenie u jego podstaw.

DZIEŃ 4 - ŚRODA - GÓRNY ODCINEK RZEKI SOCA I WODOSPAD BOKA

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na górny odcinek Socy. Rzeka będzie wąska i przybędzie w korycie wapiennych skał.  Pływanie w swoistym skalnym ogrodzie to niesamowite przeżycie tak pod względem krajobrazowym, jak i sportowym. Popołudniu odwiedzimy platformę widokową na największy wodospad w Słowenii (wysokość 106 m), do której dojedziemy stromym górskim szlakiem. 

DZIEŃ 5 - CZWARTEK - NAJTRUDNIEJSZY ODCINEK RAFTINGOWY I OPCJA KANIONINGU

Przed nami najtrudniejszy odcinek rzeki Soca – sekcja Sprenica – Trnovo. Truność wzrasta nam do stopnia III w międzynarodowej skali trudności white water. Szybki nurt, większy spadek i gigantyczne głazy w korycie rzeki. Emocjonujący odcinek zapadnie na długo w pamięć;). Popołudniu chętni będą mogli skorzystać z opcji kanioningu (dodatkowa opłata 200 zł), czyli hybrydy wodno-wspinaczkowej. Skoki, zjazdy, ślizgawki, a wszystko to w naturalnym kanionie Susec.

DZIEŃ 6 - PIĄTEK - KOLEJ GONDOLOWA NA KANIN I PRZEJAZD MALOWNICZĄ PRZEŁĘCZĄ

Do południa chętni będą mogli skorzystać z kolejki gondolowej wynoszącej do stóp najwyższego szczytu w okolicy - wierzchołka Kanin o wysokości 2587 m n.p.m. W dolnej stacji gondoli można zapytać o sprzęt ferratowy i na górze odbyć krótką wycieczką szlakiem żelaznym. Około godz. 13:00 przejeżdżamy przez malownicza przełęcz Predel i zatrzymujemy się na zdjęcia nad górskim jeziorem o tej samej nazwie. Wieczorem pożegnalne ognisko i nocleg w Austrii.

DZIEŃ 7 - SOBOTA - PORANEK W AUSTRII I DALSZY POWRÓT DO POLSKI

Wyruszamy z powrotem do Polski, by po krótkim odpoczynku wrócić do świata i zacząć planować kolejny aktywny wypad

W cenie :

 • 5 dni aktywności
 • 6 noclegów - 4 noclegi w apartamentach w Słowenii, 2 noclegi w Austrii
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • opcji kanioningowej (dopłata dla chętnych: +200 zł)
 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 350 zł)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

Noclegi:

NOCLEGI W SŁOWENII

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką. 

NOCLEG W AUSTRII

Ostatnią noc spędzimy na uroczo położonym kempingu w Dolinie Salzy, w Austrii. Przenocujemy w budynku restauracji/recepcji (na zdjęciu), dysponującym 2 pokojami wieloosobowymi, o charakterze hostelowym. Na krótki pobyt z pewnością wystarczy:)

Wybierz, czy chcesz dojechać na wyjazd własnym autem, czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

DOJAZD Z NAMI

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

 • Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Flix Busa (Polskiego Busa) lub coraz szybsze pociągi. 
 • Etap 2 - z Katowic do Słowenii zabiorą Was komfortowe 9-osobowe busy. Czas podróży - ok. 10 h. 

Nasze busy startują każdorazowo w niedziele z Dworca PKS w Katowicach zbiórka o godz. 08:45 Wyjazd o godz. 09:00.
Koszt dojazdu w obie strony z Katowic to 350 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
W piątek przejeżdamy na nocleg do Austrii, skąd do Polski wyruszamy w sobotę o godz. 9:30, planowany przyjazd do Katowic - 16:00.

DOJAZD WŁASNY

Proponujemy trasę Katowice - Ostrava - Brno - Wiedeń - St. Polten - Ybbs an der Donau (i tutaj zjazd z austrady na drogę nr 25 kier. Palfau).
Camping Saggraben znajduje się po lewej stronie, ok. 1 km za miejscowością Untere Palfau. Z Austrii do Słowenii pojedziemy juz kolumną:)
Istnieje też opcja dojazdu bezpośrednio do Słowenii, na poniedziałek na godz. 12:00. Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd.  Ewentualny przyjazd do Słowenii w niedzielę możliwy po indywidualnej konsultacji z nami.

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami maja możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się z koniecznością codziennego dojazdu (5-25 km) na poszczególne odcinki rzeki. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami.

Rafting Słowenia 7 dni to wyprawa organizowana przez biuro podróży M-canoe. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.