Patagonia - z aparatem na Końcu Świata

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Patagonia - z aparatem na Końcu Świata

  • Buenos Aires w obiektywie
  • Ushuaia - najdalej na południe wysunięte miasto świata
  • Wędrówki z aparatem po PN Tierra del Fuego
  • Rejs po kanale Beagle: kormorany, uchatki, lwy morskie, estancja Harberton
  • Surowe pejzaże Ziemi Ognistej
  • Sesja fotograficzna w kolonii pingwinów królewskich
  • Wizyta w tradycyjnej estancji i fotografowanie największej kolonii kondorów w Chile
  • Najpiękniejsze punkty widokowe w PN Torres del Paine
  • Widokowy rejs wśród gór lodowych po jezierze Grey
  • Spektakularny lodowiec Perito Moreno (UNESCO)
  • Panoramy górskie: Fitz Roy i Cerro Torre
  • Sesja fotograficzna w portugalskiej Colonii w Urugwaju (UNESCO)
  • Tradycyjna milonga w boskim Buenos
  • Wodospady Iguazú - największe i najbardziej spektakularne wodospady na świecie (UNESCO)

Fotowyprawa z Markiem Arcimowiczem - fotografem magazynu NATIONAL GEOGRAPHIC.

Zapraszamy na fotowyprawę, podczas której będziemy próbować uchwycić w kadrze oszałamiające krajobrazy Końca Świata. Majestatyczne szczyty Andów wyrastają tu niemal pionowo ponad spalony słońcem step. Rozległe lodowce, turkusowe jeziora, rwące rzeki zachwycają na każdym kroku. Przemierzając bezkresny step spotkamy samotnych gauczów przepędzających wielkie stada owiec. Odwiedzimy estancje, zakładane przez osadników z Europy. Postaramy się utrwalić na zdjęciach niezwykłą atmosferę "boskiego Buenos" - wibrujące tango, wąskie uliczki San Telmo oraz portową dzielnicę La Boca.

Dziewicza przyroda

Kraniec Ameryki Południowej skrywa wiele dziewiczych regionów. W Parku Narodowym Los Glaciares podejdziemy pod monumentalny masyw Fitz Roya i zobaczymy jeden z cudów natury - lodowiec Perito Moreno (UNESCO). Z czoła lodowca co chwila odrywają się gigantyczne lodowe bloki, i z hukiem wpadają do jeziora Argentina. Teren Parku Narodowego Torres del Paine to jeden z najpiękniejszych plenerów fotograficznych na świecie. Będziemy mieć czas, aby o różnych porach dnia i przy odmiennych warunkach atmosferycznych fotografować ostre, granitowe wierzchołki, turkusowe jeziora, guanaco, kondory, a przy odrobinie szczęścia także pumy.

Ziemia Ognista

Gdy Ferdynand Magellan podczas wyprawy do Wysp Korzennych w 1520 r. dotarł do cieśniny, później nazwanej jego imieniem, zanotował, że ponad nowoodkrytym lądem unosi się dziwna poświata. Prawdopodobnie zamieszkujący wyspę Indianie palili na jego brzegach wielkie ogniska. Stąd pochodzi nazwa tajemniczego archipelagu położonego u południowego krańca Ameryki Łacińskiej: Tierra del Fuego, czyli Ziemia Ognista. Atmosferę prawdziwego "końca świata" poczujemy w mieście Ushuaia, w tradycyjnej estancji Harberton, a także podczas wędrówek w Parku Narodowym Tierra del Fuego.

Ushuaia - miasto na końcu świata

Ushuaia uważana jest za najdalej na południe wysunięte miasto nie tylko w Argentynie, ale i na świecie. Dziś jest to ważny port dla statków wyruszających na ekspedycje antarktyczne, a dzięki usytuowaniu między ośnieżonymi szczytami i błękitnymi wodami kanału Beagle także malowniczy plener fotograficzny. Wyruszymy na rejs wśród bezludnych wysepek na których gniazdują kormorany i leniwie wygrzewają się na słońcu uchatki.

Pejzaże Końca Świata

Każdy dzień to sesje pejzażowe w najpiękniejszych sceneriach Patagonii. Będziemy fotografować m.in. górskie szczyty Fitz Roy, Cerro Torre, niezwykłe pejzaże w PN Torres del Paine, bezludny patagoński step, kolonie pingwinów magellańskich, kondory, surowe krajobrazy Ziemi Ognistej i PN Tierra del Fuego. Czeka nas ponad dwa tygodnie intensywnego fotografowania. Wyjazd będzie podporządkowany fotografowaniu – stąd taki dobór odwiedzanych miejsc i trasy, a także noclegów (codziennie będziemy mieli dostęp do prądu, aby naładować akumulatory).

Program

Dzień 1-2 Przelot do Buenos Aires - stolicy tanga

Wylot z Warszawy. Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie z aparatem "stolicy tanga": plac Majowy, katedra, pałac prezydencki.

Dzień 3 Sesja w portowej dzielnicy La Boca i przelot do Ushuaia

Przedpołudnie spędzimy na fotografowaniu kolorowych zabudowań i pokazów tanga w portowej dzielnicy La Boca w Buenos Aires. Przelot do Ushuaia.

Dzień 4 Surowe krajobrazy PN Tierra del Fuego

Piesza wycieczka w Parku Narodowym Tierra del Fuego - najdalej na południe wysuniętym parku narodowym na świecie. Przejście malowniczej trasy przez wilgotny las typu lenga wzdłuż wybrzeża kanału Beagle. Po drodze małe kamieniste plaże, krystaliczna woda i dziewicza przyroda (ok. 4-5 godzin marszu). Sesja fotograficzna nad zatoką Lapataia. Po południu czas wolny w Ushuaia. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 5 Rejs po kanale Beagle: kormorany, uchatki, lwy morskie

Rejs** po kanale Beagle. Podczas 3,5-godzinnego rejsu będziemy obserwować kolonie gniazdujących na skalistych wysepkach kormoranów, uchatek i lwów morskich, a podczas całodziennego rejsu zobaczymy dodatkowo kolonię pingwinów magellańskich na wyspie Martillo oraz odwiedzimy najstarszą estancję na Ziemi Ognistej - estancję Harberton.

Dzień 6 Kolonia pingwinów królewskich

Przejazd z przystankami na fotografowanie przez Ziemię Ognistą - mistyczną krainę z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami wielkich, bezludnych przestrzeni. Sesja fotograficzna w kolonii pingwinów królewskich**. Na wieczór dojeżdżamy do niewielkiego miasteczka Porvenir, w którym większość zabudowań pokrytych jest kolorową blachą falistą. Wieczorna sesja fotograficzna w miasteczku.

Dzień 7 Kondory w obiektywie

Przeprawa przez niespokojne wody Cieśniny Magellana. Wizyta w tradycyjnej estancji, na terenie której będziemy fotografować kondory. Podczas wizyty w estancji poznamy także historię europejskiego osadnictwa w Patagonii, zwiedzimy zabudowania gospodarcze i zobaczymy jak strzyżone są owce, spróbujemy również tradycyjnego "asado" (grilowane mięso). Nocleg w Puerto Natales.

Dzień 8 Sesja nadmorska w Puerto Natales

Poranna sesja w Puerto Natales na nabrzeżu fiordu na malowniczym cmentarzysku kutrów rybackich. Przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine w Chile słynnego z granitowych wież Paine, które niemalże pionowo wznoszą się ponad patagoński step. Nocleg w hosterii na terenie parku. Pierwszy zachód słońca z oszałamiającą górską panoramą.

Dzień 9 PN Torres del Paine: rejs do lodowca Grey

Rejs wśród gór lodowych po jeziorze Grey. Dla chętnych wędrówka do schroniska Pehoe (3-4 godziny) i powrotny rejs katamaranem przez jezioro Nordernskjold. Noclegi w hosterii na terenie parku. Sesje fotograficzne o wschodzie i zachodzie słońca z punktów widokowych.

Dzień 10 PN Torres del Paine: mirador Cuernos, Salto Grande, mirador Condor

Wycieczki w Parku Narodowym Torres del Paine: wspaniałe widoki na granitowe szczyty, lasy bukowe i turkusowe jeziora. Sesje fotograficzne na punktach widokowych Mirador Cuernos, Salto Grande, Mirador Condor. Nocleg w estancji, z której roztacza się szeroki widok na cały masyw. Sesja fotograficzna o zachodzie słońca.

** Dla chętnych możliwość fotografowania słynnych wież Paine o wschodzie słońca. Nocleg pod namiotem. Sprzęt we własnym zakresie.

Dzień 11 PN Torres del Paine: estancia Laguna Amarga

Poranna sesja fotograficzna z estancji. Ostatnie momenty na uchwycenie w kadrze niezwykłej panoramy PN Torres dle Paine. Przejazd do El Calafate.

Dzień 12 Lodowiec Perito Moreno (UNESCO)

Fotografowanie jednego z cudów natury - lodowca Perito Moreno. Z czoła lodowca co chwila odrywają się gigantyczne lodowe bloki i z hukiem wpadają do jeziora Argentina. Przejazd do El Chalten - bazy wypadowej do Parku Narodowego Los Glaciares. Znad ogromnego jeziora Viedma panorama na potężny masyw Fitz Roya.

Dzień 13-14 PN Los Glaciares: Fitz Roy i Cerro Torre

Wędrówki w parku z najpiękniejszymi punktami widokowymi na słynne szczyty Fitz Roy i Cerro Torre. Długość przejść w dość łagodnym terenie dostosujemy do indywidualnych możliwości. Na dłuższe sesje fotograficzne zatrzymamy się na punktach widokowych Mirador Fitz Roy i Mirador Torre. Dla chętnych podejście nad Lago de Los Tres u podnóża Fitz Roy'a i campamento Agostini pod Cerro Torre. Noclegi w hosterii w miasteczku El Chalten.

** Dla chętnych możliwość fotografowania Fitz Roya o wschodzie słońca. Nocleg pod namiotem. Sprzęt we własnym zakresie.

Dzień 15 Przelot do Buenos Aires

Na pożegnanie ze szczytami-legendami Fitz Roy'em i Cerro Torre wyruszymy jeszcze przed wschodem słońca na Mirador Condores, z którego będziemy podziwiać tę słynną górską panoramę w pierwszych promieniach słońca.
Przejazd do El Calafate i przelot do Buenos Aires.

Dzień 16 Sesja fotograficzna w Colonii del Sacramento (UNESCO)

Wycieczka promem** przez Río de la Plata do Colonia del Sacramento w Urugwaju. Zwiedzanie spokojnej, portugalskiej Colonii z białą latarnią morską i starym układem brukowanych ulic. Jedyny w Urugwaju obiekt na liście UNESCO. Powrót promem do Buenos Aires. Wieczorny spacer po dzielnicy San Telmo, gdzie co sobotę mieszkańcy Buenos Aires tańczą tango na głównym placu. Dla chętnych udział w tradycyjnej milondze. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 17-19 Powrót do Polski

Ostatnie zakupy w Buenos Aires. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 18 Rozszerzenie wyprawy o 3-dniową wycieczkę do wodospadów Iguazú

Przelot z Buenos Aires do miejscowości Puerto Iguazú. Spacery wzdłuż rzeki Iguazú, relaks w tropikach.

Dzień 19 Wodospady Iguazú - strona argentyńska

Wodospady Iguazú tworzy 275 wodospadów na długości 2 km (UNESCO). Dwie trzecie wodospadów znajduje się w Argentynie. Spacer licznymi pomostami, podejście pod największą kaskadę zwaną Gardzielą Diabła (Garganta del Diablo). Woda w tym miejscu spada aż z 82 m i w słoneczną pogodę tworzą się piękne tęcze. Dla chętnych możliwość podpłynięcia łodzią motorową pod wodospady.

Dzień 20 Wodospady Iguazú - strona brazylijska

Dla chętnych lot widokowy helikopterem nad wodospadami. Zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Imponujące widoki na Gardziel Diabła i inne wodospady. Przelot z Puerto Iguazú do jednego z europejskich portów lotniczych.

Dzień 21-22 Powrót do Polski

Przylot do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

  • Przeloty wewnętrzne: Buenos Aires-Ushuaia i El Calafate-Buenos Aires oraz Buenos Aires-Puerto Iguazú-Buenos Aires
  • Transport na miejscu: wynajęty bus na całej trasie, prom, taksówki
  • Zakwaterowanie: w hosteriach/pensjonatach i hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienką)
  • Wyżywienie: 14 / 17 śniadań w miejscach noclegowych
  • Wszystkie wstępy, w tym wstępy do Parków Narodowych
  • Opłaty za fotografowanie
  • Opiekę polskiego przewodnika
  • Fachowe wsparcie fotografa
  • Miejscowego kierowcę
  • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
  • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
  • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

  • Przelot Warszawa-Buenos Aires-Warszawa (przeciętny koszt przed pandemią ok. 4000 PLN)
  • Wyżywienia poza śniadaniami: ok. 250 USD (FPA) / ok. 300 USD (FPA-FOZ)
  • Testów wjazdowych (covid) jeżeli będą wymagane

Atrakcji opcjonalnych:

  • rejs po kanale Beagle (całodzienny z wizytą w Estancji Harberton ok. 110 USD lub 3 godzinny ok. 60 USD)
  • wizyta w kolonii pingwinów królwskich (ok. 15 USD)
  • całodzienna wycieczka do Colonia del Sacramento (ok. 100 USD)
  • wycieczka motorówką pod wodospady Iguazú (FPA-FOZ: ok. 40 USD)
  • lot widokowy nad wodospadami Iguazú (FPA-FOZ: ok. 180 USD)

Liczba uczestników: 8 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 4000 PLN

Pierwsza część ceny: 6950 PLN (FPA)/9450 PLN (FPA-FOZ) płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 2280 USD (FPA)/2680 USD (FPA-FOZ) należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

* Bilet lotniczy można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu samodzielnie lub za naszym pośrednictwem.

 

Profesjonalny fotograf będzie oferował uczestnikom fachową opiekę pomagając, doradzając oraz inspirując przy tworzeniu fotografii. Fotowyprawa będzie także okazją do wielu dyskusji i praktycznego zwiększenia swoich umiejętności fotograficznych.

Czym jest fotowyprawa?

Fotowyprawa to dobrze zorganizowana podróż, której celem jest nie tylko oglądanie jednych z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na Ziemi, ale także – a właściwie przede wszystkim – ich fotografowanie. Fotografowanie tak, aby uzyskać piękne fotografie. Piękne fotografie pięknych miejsc, a nie tak jak to jest na masowych wycieczkach – fotki znanych i modnych miejsc, które jednak na zdjęciach nie wyglądają dobrze, bo pora wykonania zdjęcia była nieodpowiednia, a podróżnik się spieszył. My się nie spieszymy i czekamy na dobre światło w najładniejszych miejscach. Podróżujemy, aby fotografować. Podróżujemy i fotografujemy w grupie podobnych miłośników rejestrowania piękna. Nawet jeśli w jakimś momencie nie fotografujemy, to większość dyskusji kręci się wokół rejestrowania obrazów – sprzętu, technik, estetyki. Atmosfera za każdym razem jest wspaniała – jak zawsze, gdy zbierze się grupa pasjonatów.

Czym się różni fotowyprawa od wyjazdu turystycznego?

Fotowyprawa jest tak zaplanowana, żebyśmy mogli zwiedzić najładniejsze miejsca przy najlepszym świetle. Nie wszystkie znane miejsca są fotogeniczne i na odwrót – niekiedy wizualny potencjał ma teren omijany przez masową turystykę. Fotowyprawa podporządkowana jest fotografowaniu także w kwestii doboru miejsc, w których będziemy się zatrzymywać. W trakcie trwania całej fotowyprawy pomocą uczestnikom służy instruktor fotografii. Na fotowyprawie nie spieszymy się. Zawsze jest czas, żeby rozstawić statyw, starannie ustalić ekspozycję, sprawdzić parę wariantów kompozycji, popróbować nowych technik, porozmawiać o ustawieniach. Nie ma poganiania – za wyjątkiem sytuacji, gdy musimy zdążyć na samolot. Priorytetem jest fotografia: jeśli widzimy interesującą scenerię, to zatrzymujemy się i fotografujemy, niezależnie od tego, czy mieliśmy tu w planie postój, czy nie. Także – niezależnie od tego, czy zbliża się czas kolacji, zapada zmrok itp. W Maroku spontanicznie zatrzymaliśmy się na moście, by fotografować wschód Księżyca nad górami Atlas. (A dokładnie: autobus zatrzymał się za mostem, a my pieszo wróciliśmy na most – zatrzymywanie autobusu na moście to nie jest dobry pomysł, a bezpieczeństwo zawsze ma bezwzględny priorytet). W Etiopii mieliśmy nieplanowaną sesję na... wysypisku śmieci, gdzie uczestnicy zapragnęli fotografować stada sępów i marabutów. Fotowyprawy są dla fotomaniaków: jeśli uczestnicy chcą się zatrzymać i robić zdjęcia – zatrzymujemy się. Czas przejazdów i zwiedzania jest tak zorganizowany, aby w najatrakcyjniejszych miejscach być wówczas, gdy jest tam najlepsze do fotografowania światło. Często więc wstajemy przed wschodem słońca, aby przy pierwszych promieniach dnia z aparatami być przy którymś z lokalnych cudów. Ostatnie minuty dnia, przy pięknie zachodzącym słońcu, to też czas zarezerwowany na fotografowanie. Posiłki są... w międzyczasie, podobnie jak przejazdy, obiadkolacje często jemy dopiero po zmroku. Jedzenie, transport i noclegi są ważne, ale na fotowyprawach są zawsze podporządkowane fotografowaniu.

W czym fotowyprawa jest podobna do wyjazdu turystycznego?

Fotowyprawa jest zorganizowana. Nie trzeba się zastanawiać, gdzie dzisiaj będziemy jeść i spać, nie trzeba szukać transportu ani pilnować godzin przesiadek. Nie trzeba znać egzotycznych języków ani zawiłości miejscowej biurokracji. Od tego wszystkiego są przewodnicy i biuro podróży Horyzonty, którzy zawczasu przygotowuje całą logistykę, a później pilnuje, żeby wszystko zagrało. Uczestnik ma się cieszyć wyjazdem i fotografią.

Dla kogo przeznaczona jest fotowyprawa?

Dla każdego, kto chce nie tylko „zaliczyć” egzotyczne miejsca, ale także je pięknie i niebanalnie sfotografować. Także dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności fotograficzne. Zainteresowanie fotografią, a nawet lekkie „zakręcenie” na punkcie robienia zdjęć jest mile widziane, a nawet wskazane. Fotowyprawa odbywa się w fotograficznym tempie – co oznacza, że w atrakcyjnych miejscach będziemy spędzać znacznie więcej czasu niż typowa wycieczka turystyczna. Dla „normalnego” turysty może to zbyt wolno i zbyt nudno. Powiedzmy to wprost: to nie są wyprawy dla „normalnych” turystów, tylko dla tych, którzy zawsze się zżymali, że wycieczka już pędzi dalej, a oni by jeszcze chcieli zostać chwilę i pofotografować, albo przynajmniej lepiej poznać zwiedzane miejsce i wczuć się w jego atmosferę.

Co musi umieć uczestnik fotowyprawy?

Nic nie musi umieć. Naprawdę. Na fotowyprawach mamy zarówno zaawansowanych fotograficznie uczestników, jak i zupełnie „zielonych”. I staramy się, aby dla każdego był to wyjazd owocny i udany. Do dyspozycji uczestników jest instruktor fotografii – który pomaga, doradza, wyjaśnia, inspiruje i motywuje. Prezentuje techniki fotograficzne, koryguje błędy, zwraca uwagę na fotograficzne zagrożenia. Jest do dyspozycji, gdy uczestnicy mają wątpliwości lub problemy. Nie ma pytań związanych czy to z samym fotografowaniem, obsługą aparatu czy też z kwestiami edycyjnymi lub estetycznymi, których nie wypada lub nie należy zadawać. Pytać można zarówno o funkcje aparatu, metody radzenia sobie z pomiarem ekspozycji w konkretnych miejscach, jak i o sprawy związane estetyką, a nawet etyką i prawem. Instruktor służy swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno w czasie trwania samej fotowyprawy, jak i po niej – jeśli więc jakieś pytania przyjdą do głowy później lub pojawią się problemy związane z obróbką przywiezionych zdjęć, można te problemy spisać i wysłać mailem.

Czy trzeba być fotografem, by uczestniczyć w fotowyprawie?

Nie, nie trzeba. Można nawet jechać bez aparatu. Jednak trzeba być przygotowanym na to, że tempo i organizacja wyjazdu będzie dostosowana do fotoamatorów. Jeśli natomiast ktoś zawsze chciał nauczyć się fotografować, tylko nie miał wcześniej czasu lub okazji (albo obu), to fotowyprawa będzie stanowiła doskonałą okazję, aby połączyć zwiedzanie z nauką posługiwania się aparatem fotograficznym. Przez 9 dni (tyle przeciętnie trwa fotowyprawa) dostępny będzie instruktor, gotowy odpowiedzieć na każde, najbardziej nawet banalne pytanie, i wytłumaczyć wszystkie kwestie techniczne lub estetyczne, które wydają się trudne lub niezrozumiałe. Sporo wiedzy i doświadczenia można zdobyć przez rozmowę i wspólne fotografowanie z innymi uczestnikami, wśród których często trafiają się bardzo dobrzy fotografowie.

Jaki sprzęt fotograficzny jest potrzebny na fotowyprawie?

Zdecydowanie zalecamy zabranie ze sobą aparatu dającego pełną kontrolę fotografowi – a więc z trybem manualnym (mile widziany również priorytet przysłony), z ręczną kontrolą czułości ISO, balansu bieli i sposobu zapisu zdjęć (RAW lub wysokiej jakości JPEG). Nie musi to być lustrzanka (choć wszystkie lustrzanki spełniają te warunki), ale bezlusterkowiec lub zaawansowany kompakt pozwolą również efektywnie uczestniczyć w fotowyprawie. Drugim silnie zalecanym narzędziem jest statyw. W miarę możliwości finansowych porządny, a nie plastikowy szmelc z supermarketu, ale jednocześnie na tyle lekki, żeby noszenie go nie było zbyt męczące. Trzeba zabrać odpowiednią liczbę kart pamięci, aby starczyło ich na półtora tygodnia intensywnego fotografowania lub – mniej zalecana opcja – zabrać ze sobą notebooka, aby archiwizować zdjęcia w trakcie wyjazdu. Wariant z notebookiem jest bardziej uciążliwy i mniej bezpieczny, a nawet wówczas wskazane jest zabranie kart pamięci na co najmniej 3 dni fotografowania. Koniecznie trzeba też zabrać akumulatory, które pozwolą na co najmniej dwa dni intensywnego używania aparatu. Program niektórych fotowypraw może przewidywać np. noclegi na pustyni lub w górskim obozowisku bez dostępu do prądu. Nawet jeśli jednak program fotowyprawy nie przewiduje atrakcji – lepiej być zabezpieczonym przed awarią sieci energetycznej, co może się zdarzyć w każdym kraju. Dobór obiektywów, filtrów, lamp błyskowych i innych akcesoriów zależy od upodobań i preferencji uczestnika. Nie jest niezbędne dokupywanie żadnego sprzętu, jeśli ma się aparat z trybem manualnym, odpowiedni zapas kart i baterii oraz statyw. Owszem, dodatkowe obiektywy czy filtry (zwłaszcza polaryzacyjny i filtry szare) poszerzają możliwości fotograficzne, ale da się zrobić udane zdjęcia nawet zaawansowanym kompaktem. Przed każdą wyprawą instruktor przygotowuje informacje jakiego typu sytuacje fotograficzne czekają uczestników oraz jaki sprzęt może być przydatny. Można ponadto zasięgnąć bezpośrednio opinii instruktora.

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE WYJAZDU

W trakcie wyjazdu uczestnicy ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel (zakres standard) w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy:

KL - Koszty Leczenia - do 50 000 EUR

NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 15 000 PLN

BP - Bagaż Podróżny - do 2000 PLN

MSZ - INFORMACJE I OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, jak również informacje dotyczące:

  • wymaganych dokumentów podróży
  • bezpieczeństwa
  • zdrowia i zalecanych szczepień
  • przepisów celnych

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Patagonia - z aparatem na Końcu Świata pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Brazylia, Urugwaj, Chile, Argentyna. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.