TAJLANDIA I KAMBODŻA: W objęciach Apsary

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
16 dni2 490EURO + 1 000

O wyprawie

W OBJĘCIACH APSARY - TAJLANDIA, KAMBODŻA

Angkor Wat jest świątynią symbolizującą Kambodżę. Zobaczycie ją wszędzie - na fladze, na banknotach, na reklamach, pocztówkach.

Podczas wyprawy odkryjesz nie tylko uroki Angkor Wat, ale i pływających wiosek, pięknych plaż, zielonych wysp, królewskich pałaców i buddyjskich świątyń. Przywitają Cię wspaniali i pogodni ludzie. Spędzisz też kilka dni w żywiołowym Bangkoku i przekonasz się, czy tajska kuchnia naprawdę jest taka dobra.

Program

1 dzień WYLOT Z WARSZAWY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień BANGKOK

Przylot do Bangkoku i zakwaterowanie w hotelu. Udamy się na spacer po okolicy i odkryjemy pierwsze smaki azjatyckiej kuchni buszując po lokalnych bazarach.

3 dzień BANGKOK: SZMARAGDOWY BUDDA, WAT ARUN

Tego dnia zobaczymy m.in. świątynię Szmaragdowego Buddy, Wielki Pałac, Świątynię Leżącego Buddy oraz piękną Wat Arun. Popłyniemy łódką po kanałach najstarszej dzielnicy Bangkoku, gdzie będziemy mogli podglądać codzienne życie mieszkańców domów na wodzie.  

4 dzień BANGKOK - SIEM REAP

Wyjazd do Siem Reap w Kambodży (całodniowa podróż). Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z pokazem tańców khmerskich tancerek - apsar (koszt ok. 15 USD).  

5 dzień ANGKOR WAT

Zwiedzanie jednego z najwspanialszych, a z pewnością największego, kompleksów świątynnych na świecie - Angkor Wat. Zapomniany przez stulecia porósł dżunglą, aby zostać odkryty dla świata ponownie w XIX wieku. Główna świątynia Angkor Wat, z charakterystycznymi wieżami, cieszy się ogromną popularnością, dlatego po obejrzeniu wschodu słońca nad wieżami Angkor Wat skupimy się na mniej uczęszczanych świątyniach, w tym naszej ulubionej - Preah Khan. Odwiedzimy również taras słoni i taras trędowatego króla, świątynie Ta Prohm i Bayon.

6 dzień ŚWIĄTYNIE ANGKORU - BANTEAY SREI - JEZIORO TONLE SAP

Dalszy ciąg zwiedzania ukrytych w dżungli kompleksów świątynnych m.in. dedykowana hinduskiemu bogowi Shivie Banteay Srei. Dla chętnych dodatkowo wycieczka do pływającej wioski na jeziorze Tonle Sap (koszt ok. 15 USD).  

7 dzień SIEM REAP – PHNOM KULEN

Dzień wolny. Możliwość skorzystania z różnorodnych wycieczek: trekkingu do lokalnych wiosek (koszt ok. 25 USD) lub całodniowej wycieczki na górę Phnom Kulen z sanktuarium buddyjskim na szczycie. Podczas tej wycieczki można wykąpać się w wodospadach otoczonych bujną tropikalną roślinnością i będziemy mieli okazję podziwiać wyryte w skałach podwodne płaskorzeźby. Po drodze można wstąpić do muzeum min lądowych, założone przez znanego w całej Kambodży Aki Ra (wstęp/datek ok. 3 USD). Skromna wystawa zabierze nas w niedaleką przeszłość Kambodży i opowie historię Kmera, który postanowił za wszelką cenę naprawić uczynione zło.

8 dzień REJS WODOLOTEM DO PHNOM PENH

Przepłyniemy wodolotem z Siem Reap do Phnom Penh. (Możliwy jest również dojazd autobusem w zależności od preferencji grupy).  

9 dzień PHNOM PENH: PAŁAC KRÓLEWSKI, SREBRNA PAGODA, POLA ŚMIERCI

Zwiedzamy stolicę Kambodży. Zobaczymy Pałac Królewski i Srebrną Pagodę. Aby poznać i zrozumieć tragiczną historię tego niezwykłego państwa udamy się na Pola Śmierci i do więzienia S–21 (obecnie muzeum), w którym Czerwoni Khmerzy przetrzymywali i torturowali przedstawicieli kambodżańskiej inteligencji.  

10 dzień ZATOKA TAJSKA - WYSPA KOH RONG

Rano wyjazd autobusem z Phnom Penh na południe nad Zatokę Tajską. Po dotarciu do popularnej miejscowości wypoczynkowej Sihanoukville dalej popłyniemy na rajską wyspę Koh Rong. Zakwaterowanie w bungalowach.  

11 dzień WYSPA KOH RONG - PLAŻA

Po trudach zwiedzania czas na reklaks! Wyspa Koh Rong jest piękną, zieloną oazą. Pośród jej lasów kryją się sezonowe wodospady. Plaże o różnych kolorach piasku (białym, beżowym, a nawet różowym) zachęcają do odpoczynku, a bogactwo fauny morskiej do nurkowania.

12 dzień WYSPA KOH RONG - PLAŻA

Ciąg dalszy relaksu na białych plażach, zajadania się owocami morza i opijania świeżym sokiem z kokosa.

13 dzień WYSPA KOH RONG - SIHANOUKVILLE

Rano wrócimy do Sihanoukville. Dla chętnych dalszy odpoczynek lub wycieczka doParku Narodowego Ream (koszt ok. 50 USD).

14 dzień SIHANOUKVILLE - BANGKOK

Przejazd z Sihanoukville na lotnisko w Phnom Penh i dalej przelot do Bangkoku. Wieczorem spacer po dzielnicy rozrywki Patpong lub kolacja w China Town. 

15 dzień BANGKOK: CHINATOWN, ZŁOTY BUDDA

Ostatni dzień w Bangkoku. Zobaczymy posąg Złotego Buddy, odwiedzimy chińską dzielnicę. Opcjonalnie proponujemy wycieczkę do Ayutthaya, gdzie znajdują się ruiny buddyjskich światyń. Wieczorem wylot powrotny do kraju.  

16 dzień POWRÓT DO POLSKI

Wspólna podróż powrotna do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Bangkok - Warszawa

 • bilet lotniczy na trasie: Phnom Penh - Bangkok

 • noclegi w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami

 • transport:

  • bilety autobusowe i busy na trasach: Bangkok - Siem Reap, Siem Reap - Phnom Penh (wodolot lub autobus), Phnom Penh - Sihanoukville

  • prom Sihanoukville - Koh Rong - Sihanoukville

 • przewodnika po świątyniach Angkoru

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; opłat wjazdowych i wyjazdowych, transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 150 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • lokalnych przewodników (z wyjątkiem kompleksu Angkor)

 • wizy

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. Na wyspie Koh Rong bungalowy.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Na dłuższych przejazdach korzystamy z autobusów. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami lub rykszami. Rejs wodolotem z Siem Reap do Phnom Penh (można zamienić na przejazd autobusem).

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).

 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Ochrona przed komarami i innymi owadami,

 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby)

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

 • Nie ma obowiązkowych szczepień, zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30) lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście.

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizy wjazdowe do Laosu, Wietnamu i Kambodży (szczegóły w zakładce WIZY).

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.

 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • W Kambodży najłatwiej jest płacić drobnymi dolarami (proszę przygotować sobie banknoty o niskich nominałach (1, 5, 10 USD). Można też wymienić je na miejscu na lokalną walutę: Cambodian Riel

 • Nie ma problemów z wymianą poszczególnych walut w sąsiednich krajach (za wyjątkiem Cambodian Riel). 

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.

 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach. 

 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.

 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.

 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Internet

Powszechnie dostępny, nawet w małych miejscowościach. Na wyspie Koh Rong słabe łącze lub brak Internetu.

Napięcie

Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

WIZY

Tajlandia

 • Od dnia 01.08.2011 przy wyjazdach turystycznych do 30 dni, obywatele polscy są zwolnienie z konieczności posiadania wiz do Tajlandii.

 • Na granicy turyści mają obowiązek przedstawienia biletu powrotnego.

 • Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Kambodża

 • Obywateli RP obowiązują wizy pobytowe. 

 • Wizy na 30 dni pobytu można uzyskać podczas wjazdu lotniczymi/drogowymi przejściami granicznymi, po wypełnieniu kwestionariusza i załączeniu dwóch zdjęć.

 •  O wizy można się ubiegać w kambodżańskich przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych, jak również przez Internet (szczegółowe informacje oraz formularze wizowe można uzyskać pod adresem: www.mfaic.gov.kh). 

 • Przy wjeździe wymagany jest przynajmniej czteromiesięczny okres ważności paszportu.

 • Koszt wizy (ok. 30 USD) nie jest wliczony jest w sumę wydatków lokalnych

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Kolacja z apsara show 

Koszt ok. 15 USD.

Wycieczka do pływającej wioski Tonle Sap

Koszt ok. 15 USD.

Trekking do wiosek wokół Siem Reap

Koszt ok. 25 USD.

Wycieczka do Phnom Kulen

Koszt ok. 25 USD.

Wycieczka do Parku Narodowego Ream

Koszt ok. 50 USD.

Wycieczka do Ayutthaya i Damneon Saduak

Koszt ok. 50 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej TAJLANDIA I KAMBODŻA: W objęciach Apsary pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Kambodża, Tajlandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.