SRI LANKA: Słonie na Cejlonie

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
16 dni2 380EURO + 1 000
16 dni2 380EURO + 1 000

O wyprawie

SRI LANKA: SŁONIE NA CEJLONIE

Krótka wycieczka na Sri Lankę, zwaną dawniej Cejlonem, podczas której zobaczysz słonie i inne zwierzaki w naturze, zwiedzisz rowerem ruiny dawnych stolic i pójdziesz na Koniec Świata. Czeka Cię też trekking po plantacjach herbaty, nurkowanie na rafie, rejs w poszukiwaniu wielorybów i delfinów oraz słodki relaks na słonecznej plaży. Przeżyjesz niezapomniane chwile na wyspie przyrównywanej do rajskiego ogrodu. Bujna roślinność, tropikalne owoce, pola ryżowe, wonne curry, barwne ptaki i smak doskonałej cejlońskiej herbaty będą prawdziwą ucztą dla wszystkich Twoich zmysłów.

Polubisz ten wyjazd za:

 • kameralną grupę do 12 osób
 • wygodny prywatny transport
 • śniadania i obiadokolacje w cenie
 • słonie tylko na wolności
 • czas na odpoczynek na plaży i czas na intensywne zwiedzanie

Trasa:

 • COLOMBO
 • ANURADHAPURA
 • PN MINNERIYA
 • POLONNARUWA
 • DAMBULLA
 • SIGIRIYA
 • MATALE
 • KANDY
 • NUWARA ELIYA
 • PN RÓWNINY HORTONA
 • ELLA
 • TISSAMAHARAMA
 • PN YALA
 • GALLE
 • WYBRZEŻE
 • COLOMBO

Program

1 DZIEŃ Wylot na Sri Lankę

Przelot z Warszawy do Colombo 
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ COLOMBO - ANURADHAPURA

Rano przylatujemy do Colombo, gdzie czeka na nas nasz lokalny przewodnik, po powitaniu pakujemy sie do naszego busa. Ruszamy w podróż do Anuradhapury - jednej z historycznych stolic królestwa syngaleskiego.

3 DZIEŃ ANURADHAPURA i park narodowy Minneriya

Rankiem będziemy poznawać zabytkiAnuradhapury. Zatrzymamy się m.in. przy świętym drzewie Bodhi, klasztorze Abhayagiri oraz dagobach Jetavanarama i Ruvanvelisaya. Anurathapura to jeden z wielu obiektów na Sri Lance wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Następnie udamy się do parku narodowego Minneriya, gdzie żyje ok.250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. 

4 DZIEŃ POLONNARUWA - WYCIECZKA ROWEROWA, DAMBULLA

Dziś na rowerach przemierzymy ruiny Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy syngaleskiej. Znajduje się ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Wycieczka rowerowa w Habaranie. Następnie pojedziemy do Dambulli, do buddyjskiej Złotej Świątyni Jaskiniowej.W Dambulii pomedytujemy podziwiając tchnące spokojem posągi Buddy i freski na sufitach schronisk skalnych (o rekordowej powierzchni 2000 metrów kwadratowych). Wieczorem chętni będą mogli zrelaksować ciało poddając się ajurwedyjskiemu masażowi (około 40 USD). Wycieczka rowerowa tego dnia nie jest obowiązkowa, dla osób rezygnujących z przejazdu rowerem zapewniony transport samochodem lub tuktukiem. 

5 DZIEŃ SIGIRIYA, NALANDA GEDIGE, MATALE

Wcześnie rano wchodzimy na Sigiriyę - Lwią Skałę, gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzymy przepiękne freski przedstawiające postaci kobiece. Przy zejściu zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których, u stóp fortecy, żyli mnisi. Powrót do hotelu i przed południem wyjazd w stronę Kandy.  Na trasie odwiedzimy Nalanda Gedige - jedyne sanktuarium na Sri Lance z erotycznymi rzeźbami oraz jednen z ogrodów przypraw w okolicy Matale, gdzie będziemy dociekać jak rośnie pieprz i wanilia oraz z czego składa się lankijskie curry. Na koniec obejrzymy kolorową świątynię hinduistyczną w Matale. 

6 DZIEŃ KANDY, ŚWIĄTYNIA ZĘBA BUDDY

Dzień zaczniemy od wizyty w Świątyni Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Zanurzymy się w barwny zgiełk miasta i poszukamy ciekawych wyrobów rzemiosła.  Popołudniu wybierzemy się na spacer po ogrodzie botanicznym Peradeniya, uważany za najpiękniejszy w południowo-wschodniej Azji. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców. Przenocujemy w Kandy.

7 DZIEŃ PLANTACJA HERBATY, NUWARA ELIYA

Rano przejazd do Nuwara Eliya - najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m n.p.m), które ze  względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Zwiedzimy jedną z fabryk słynnej cejlońskiej herbaty w okolicy i zobaczymy, jakie tanie sportowe ubrania sprzedają na lokalnym bazarze.

8 DZIEŃ MARSZ NA KONIEC ŚWIATA

Przed świtem wyruszymy na Koniec Świata… nie wierzysz? Znajduje się on w parku narodowym Równiny Hortona - Horton Plains. Krajobraz tego płaskowyżu, położonego na wysokości od 2100 do 2300 m n.p.m., jest naprawdę wyjątkowy: porastają go głównie ostre górskie trawy, rododendrony i fragmenty chmurowego lasu, a urozmaicają strumienie oraz wodospady. W 2010 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tutaj o 6.00 rano zaczniemy 4-godzinny trekking. Zrobimy pętlę po parku, docierając do Wodospadów Bakera i staniemy na Końcu Świata, czyli na szczycie 900 metrowego skalnego urwiska, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć południowe wybrzeże Sri Lanki. Po zakończeniu marszu przejedziemy do Nuwara Ellya skad dalej ruszymy do Elli. Uroczej wioski porównywanej do tropikalnego ogrodu. Obejrzymy pobliski wodospad Rawana Ella, a potem odpoczniemy i przenocujemy w tym uroczym zakątku. Chętni mogą się oddać relaksowi podczas ajurwedyjskiego masażu.

9 DZIEŃ TREKKING PO PLANTACJACH HERBATY, ELLA

Dziś czeka nas fantastyczny trekking wśród malowniczych plantacji herbaty. Rano pojedziemy do Haputale i dalej do Dambatenne, gdzie rozpoczniemy naszą wycieczkę. Dojdziemy do punktu widokowego Lipton`s Seat, następnie przejście przez pola herbaciane i piknik po drodze.

10 DZIEŃ JEEP SAFARI - PARK YALA

Rano wyruszymy do Tissamaharamy, aby po południu udać się na jeep safari po parku narodowym Yala West – Ruhunu, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziemy wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy – ssaków z rodziny niedźwiedziowatych. Wielka przyjemność czeka także na miłośników ptaków – w parku Yala West zaobserwowano 142 gatunki. Po zmroku zakończymy foto safari i powrócimy do Tissamaharamy na nocleg.

11 DZIEŃ FORT W GALLE

Zbliżamy się do oceanu. Będziemy dziś podróżować wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża Sri Lanki. Zwiedzimy Galle, holenderski fort z XVII wieku, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Po południu udamy się do naszego hotelu w okolicach Hikkaduwy, mekki surferów na zachodnim wybrzeżu.

12 DZIEŃ Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim // rejs po oceanie

Od grudnia do kwietnia u południowego wybrzeża Sri Lanki można zaobserwować walenie: płetwala błękitnego, kaszalota oraz delfina długoszczękiego. Przy sprzyjającej porze, wcześnie rano chętni wyruszą na rejs po Oceanie Indyjskim, aby wypatrywać wielkich morskich ssaków (koszt ok. 120 USD). Pozostali relaksują się na plaży nad Oceanem Indyjskim w okolicy Hikkaduwy.

13 DZIEŃ Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim

Czas na odpoczynek po podróży i nacieszenie się słońcem. Relaksujemy się na plaży nad Oceanem Indyjskim. Spragnieni ruchu mogą wziąć lekcję surfingu (ok 25 USD) lub, jeśli już umieją surfować, po prostu wypożyczyć deskę. Można się też wybrać na snorkeling (ok 15 USD), nurkowanie na rafie (ok 35 USD) lub na wraku (ok 170 USD).

14 DZIEŃ Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim // rejs po rzece Maadu

Chętni mogą udać się w rejs po rzece Maadu, który trwa około 3 i pół godziny (dodatkowo 15 USD). Popłyniemy łodzią wśród lasów namorzynowych, przystając na wysepkach – na jednej z nich uprawia się cynamon, na drugiej stoi mały buddyjski klasztor, gdzie można zobaczyć, jak żyją mnisi. Po rejsie udamy się do pobliskiej wylęgarni żółwi morskich w Kosgodzie i odwiedzimy kopalnię kamieni księżycowych (moonstone) w Meetiyagodzie. Te kamienie półszlachetne występują w dwóch barwach – mlecznobiałej i niebieskawej, z czego drugi kolor występuje tylko na Sri Lance. Będzie możliwość zakupu jubilerskiej pamiątki.
Pozostali kontynuują relaks na plaży, lub korzystają z dostępnych na miejscu atrakcji.

15-16 DZIEŃ Powrót

Wylot z Colombo i powrót do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa
 • 13 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • opiekę lokalnego przewodnika/kierowcy
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, wypożyczenia rowerów, napiwków ok. 350 USD
 • wizy 35 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka: 

1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje do chętnych:

 • Rejs - oglądanie wielorybów i delfinów - Koszt około 120 USD
 • Masaż ajurwedyjski - Masaż całego ciała - Koszt około 25 USD
 • Snorkeling/nurkowanie w Hikkaduwie - Snorkeling około 15 USD
 • Nurkowanie - około 25 USD
 • Nurkowanie na wraku - około 170 USD
 • Rejs rzeką Maadu - Koszt około 15 USD

Wizy - Sri Lanka

Przy wjeździe do Sri Lanki wymagana jest wiza. O e-wizę (ETA) turystyczną ważną na okres nie dłuższy niż 30 dni pobytu można aplikować online: http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp, koszt: 35 USD. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. Każdy cudzoziemiec powinien być wyposażony w środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej SRI LANKA: Słonie na Cejlonie pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Sri Lanka. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.