Śladami Tomka Wilmowskiego - Sylwester i Nowy Rok | RPA, NAMIBIA

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
18 dni17 800
Bilet lotniczy + 4500 zł

O wyprawie

Ostatnie wolne miejsca wycieczka "Śladami Tomka Wilmowskiego - Sylwester i Nowy Rok | RPA, NAMIBIA"

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • Sylwester i Nowy Rok w Kapsztadzie - prawdopodobnie najpiękniej położonym mieście na świecie
 • winnice Stellenbosch
 • wjazd kolejką linową na sam czubek Góry Stołowej (1085 m. n.p.m.) - symbolu Kapsztadu
 • Przylądek Dobrej Nadziei i Chapmans Peak Drive
 • przejazd Trasą Ogrodów, tzw. Garden Route
 • piknik na jednej z dzikich plaż Robberg Nature Reserve
 • zapierające dech w piersiach krajobrazy pustyni Kalahari
 • Sossusvlei i Deadvlei, wyschnięte jeziora, otoczone przez olbrzymie, czerwone wydmy, które wznoszą się na wysokość do 400 metrów
 • Damaraland, baśniowa kraina światłocieni, wśród której czeka nas m.in. tropienie dzikich słoni, poszukiwanie rytów naskalnych San
 • wybrzeże szkieletów, surrealistyczne krajobrazy i legendarne „wrota do piekła”
 • odwiedziny fundacji zajmującej się ochroną gepardów i bliskie spotkanie z tymi fascynującymi zwierzętami
 • spotkanie z Himba i Herero, rdzennymi mieszkańcami Kaoklandu
 • wodospady Epupa, położone na rzece Kunene, na granicy Namibii i Angoli
 • Park Narodowy Etosza, czyli z kamerą wśród dzikich zwierząt

FAKULTATYWNE ATRAKCJE

 • kajakami wśród fok i delfinów, Swakopmund, +60usd/os (3 godziny)
 • przeprawa quadami po okalających Swakopmund wydmach, +60usd/os (3 godziny)
 • odwiedziny Spitzkoppe, pradawnego kompleksu skalnego, ok. +30usd/os
 • przelot awionetką nad Sossusvlei i Deadvlei, ok +150usd/os do +300usd/os w zależności do długości lotu i ilości chętnych

Program

SZCZEGÓŁOWY PLAN

1 Dzień (29.12): Polska (Wrocław) – Republika Południowej Afryki (Kapsztad)

Spotykamy się na lotnisku im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu na hali odlotów, przy stanowisku odpraw WAGABUNDO Travel. Tu następuje oficjalne rozpoczęcie imprezy. Po odprawie lotniskowej odlatujemy do Kapsztadu.

2 Dzień (30.12): Kapsztad

Przylot w godzinach porannych. Przejazd z lotniska na Camps Bay/Clifton (luksusowe dzielnice Kapsztadu) z krótkim postojem na Blaauwberg Beach (punkt widokowy), gdzie po raz pierwszy będzie nam dane ujrzeć Górę Stołową. Zakwaterowanie. Czas wolny. Dla ochotników spacer po promenadzie i plażach Camps Bay/Clifton. Póżnym popołudniem przejazd na Victoria & Alfred Waterfront, gdzie spędzimy wieczór zwieńczony kolacją (soczyste steki i wino). Po kolacji w drodze do naszych apartamentów zahaczamy o Signal Hill, skąd rozpościera się panorama na całe Cape Town. Przy akompaniamencie rozświetlonego miasta, dzień wieńczymy lampką szampana.

3 Dzień (31.12): Kapsztad

Stary rok żegnamy, zdobywając (kolejka linowa) wierzchołek Góry Stołowej (1085 m. n.p.m.), po czym ruszamy pobuszować wśród winnic Stellenbosch. W jednej z nich zostajemy na kolację sylwestrową. Po udanym wieczorze, powrót do Kapsztadu (45min). Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

4 Dzień (01.01): Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei

Całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, dawniej Przylądek Burz. Przejazd Chapmans Peak Drive, spotkanie z pingwinami, a jeżeli starczy czasu w drodze powrotnej odwiedzimy słynną plażę surferów Muizenberg Beach. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie.

5 Dzień (02.01): Kapsztad – Trasa ogrodów – Hermanus – Knysna – Plattenberg Bay

Po leniwym poranku ruszamy malowniczą Trasą ogrodów w kierunku malutkiej, wypoczynkowej miejscowości Plettenberg Bay. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie.

6 Dzień (03.01): Plattenberg Bay – Robberg Nature Reserve

Z samego udajemy się na cały dzień do jednego najpiękniejszych zakątków RPA - Robberg - 5 - Nature Reserve. Na jednej z dzikich plaż organizujemy piknik. Ochotnicy będą mogli wybrać się na 5-godzinny spacer po rezerwacie, pozostali mogą natomiast oddać się błogiemu wypoczynkowi nad brzegiem oceanu. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch.

7 Dzień (04.01): Robberg Nature Reserve – Windhoek (Namibia)

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w George. Przelot do Namibii z międzylądowaniem w Kapsztadzie. Po przylocie przejazd (2 godziny) na pustynie Kalahari i zakwaterowanie w lodge. Odpoczynek. Późnym popołudniem piesze safari (możliwość skorzystania z elektrycznych rowerów) po dzikich odstępach afrykańskiej sawanny, podczas którego będziemy podążać śladami antylop, gnu i zebr, które być może przy odrobinie szczęścia uda nam wytropić. Wieczorem kolacja i nocleg. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

8 Dzień (05.01): Kalahari - Sesriem (Sossusvlei - Deadvlei)

Nad ranem, po śniadaniu, udajemy się do Sesriem. Naszym celem będzie Sossusvlei i Deadvlei - wyschnięte jeziora, otoczone przez olbrzymie, czerwone wydmy, które wznoszą się na wysokość do 400 metrów. Po zdobyciu jednej z nich, o ile starczy czasu udamy się do pobliskiego kanionu Sesriem. Pod wieczór powrót do lodge, kolacja i nocleg. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

9 Dzień (06.01): Sesriem - Swakopmund

Po leniwym poranku wyruszamy do Swakopmund, położonego nad oceanem atlantyckim kurortu wypoczynkowego słynącego z niemieckiej architektury kolonialnej i przepysznych owoców morza. Po południu, dla ochotników fakultatywna wycieczka na quadach, po okalających miasteczko wydmach. Dla pozostałych czas wolny, m.in. na zakup pamiątek i spacer nad oceaniczną promenadą. Dzień kończymy kolacją, na którą podane będą wyśmienite owoce morza i lampką wina :). Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

10 Dzień (07.01): Swakopmund (Wybrzeże Szkieletów) - Spitzkoppe

Uczestnicy zainteresowani kajakową eskapadą wśród fok i delfinów, wstają z pierwszymi promieniami słońca, pozostali przewracają się na drugi bok ;). W południe ruszamy ku Spitzkoppe, przepięknemu kompleksowi granitowych skał. Po dotarciu na miejsce czas wolny, a dla ochotników spacer po pobliskich skalnych wzniesieniach, który kończymy lampką szampana, w świetle zachodzącego słońca. Powrót do Swakopmund, kolacja, nocleg. - 6 - Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

11 Dzień (08.01): Spitzkoppe – Damaraland

Nieśpiesznie ruszamy w kierunku Damarlandu - baśniowej krainy, słynącej z niesamowitych kolorów i krajobrazów. Będzie czas na zatrzymanie się w wielu miejscach widokowych, oddających prawdziwą atmosferę Afryki. Do lodge dojeżdżamy w poprze lunchu. Odpoczynek. Po zmierzchu, kolacja, ognisko i tysiące gwiazd nad nami. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch i kolacja.

12 Dzień (09.01): Damaraland

Z samego rana czeka nas krótki spacer po okolicznych czerwonych wzgórzach, w celu poszukiwania słynnych rytów naskalnych San. Powrót do lodge. Po południu wyruszamy samochodami terenowymi w afrykański busz (dolina rzeki Abu Huab) w poszukiwaniu pustynnych słoni, które na przestrzeni lat przystosowały się do życia w tutejszych surowych warunkach. Po zachodzie słońca powrót do lodge. Kolacja i nocleg. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, lunch i kolacja.

13 Dzień (10.01): Damaraland - Kamanjab

Po śniadaniu jedziemy w okolice Kamanjab, gdzie odwiedzamy położoną w samym środku afrykańskiego buszu fundację/farmę gepardów. Cały dzień spędzamy wśród dzikich kotów. Do zwierząt będzie można podejść dosłownie na wyciągnięcie ręki – opcja dla odważnych, a nawet nakarmić – opcja dla szalonych ;). Kolacja i nocleg na farmie. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

14 Dzień (11.01): Kamanjab - Opuwo (Kaokoland)

Jedziemy do Opuwo. Dzisiejszego dnia spotkamy się z rdzennymi mieszkańcami Kaoklandu - Herrero. Po dotarciu na miejsce odpoczynek w lodge, ..np. w basenie z przepięknym widokiem na afrykańską sawannę :). Program na drugą część dnia będzie dla Uczestników niespodzianką od Wagabundo Travel ;). Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

15 Dzień (12.01): Opuwo - wodospady Epupa - Opuwo

Wspominając atrakcje dnia poprzedniego, jemy przepyszne śniadanie, po czym ruszamy w drogę na północ! Celem naszej podróży są wodospady Epupa, położone w jednym z najdzikszych i najbardziej niedostępnych zakątków Kaokolandu przy granicy z Angolą. Tego dnia odwiedzimy też mieszkańców/nomadów tych terenów - lud Himba. Ponieważ nikt nie - 7 - Jest w stanie zaprogramować ludzkich relacji, postaramy się podczas tej wizyty koncentrować NIE na tym, że "jesteśmy sobą", lecz na tym, że "nie jesteśmy u siebie":). Do lodge wracamy pod wieczór. Kolacja i nocleg. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

16 Dzień (13.01): Opuwo - Park Narodowy Etosza

Dzisiejszy dzień można śmiało zatytułować „z kamerą wśród zwierząt”. Ruszamy na safari do Parku Narodowego Etosza! Staniemy oko w oko ze słoniem, nosorożcem i innymi mieszkańcami Afryki. Przez całe popołudnie tropimy i podążamy śladami zwierząt, w międzyczasie ucząc się o ich zachowaniu i zwyczajach. Dowiadujemy się m.in. czym różni się słoń leśny od stepowego i jak go wystraszyć :), dlaczego zebry „kumplują” się z antylopami gnu, a nosorożce notorycznie przewracają się z jednego boku na drugi. Pod koniec dnia z wyczerpanymi bateriami aparatów zjeżdżamy do lodge na kolację i nocleg. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie, kolacja.

17 Dzień (14.01): Park Narodowy Etosza - Windhoek

Ponieważ poranek to najlepszy czas na obserwację dzikich zwierząt wstajemy z pierwszymi promieniami słońca. Gdy słońce będzie wskazywać środek dnia z minutami, opuszczamy królestwo dzikich zwierząt i ruszamy w dalszą drogę. Kierunek Windhoek - stolica Namibii. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowanie i eskapada na miejscowy shopping, czyli zakup pamiątek. Wieczorem pożegnalna kolacja. Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie.

18 Dzień (15.01): Windhoek - Polska (Wrocław)

Poranny wylot z Windhoek. Przylot do Wrocławia w godzinach późnowieczornych, gdzie żegnamy się z uśmiechem, planując kolejne przygody z Wagabundo Travel ;). Rodzaj i ilość posiłków w cenie: śniadanie.

Warunki

Informacje podstawowe:

 • REGION: RPA, Namibia
 • ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: minimalnie 8 Uczestników i maksymalnie 14 Uczestników
 • CZAS TRWANIA WYPRAWY: 18 dni

Cena obejmuje:

 • koszt wizy do Namibii,
 • opiekę pilota Wagabundo Travel,
 • zakwaterowanie wg programu,
 • transport wg programu,
 • transfery z lotnisk i na lotniska,
 • wyżywienie wg programu (śniadania, lunche, kolacje),
 • pozwolenia, opłaty wstępu do parków i rezerwatów przyrody wg programu,
 • wszystkie atrakcje wg programu,
 • ubezpieczanie (KL, NNW).

Cena nie obejmuje:

 • napojów alkoholowych i innych nieprzewidzianych w programie,
 • wydatków własnych,
 • dodatkowych atrakcji nieprzewidzianych w programie lub określonych jako fakultatywne,
 • opłat za filmowanie i fotografowanie,
 • zwyczajowych napiwków.

Koszt przelotów na trasie:

Wrocław – Kapsztad, - George – Kapsztad – Windhoek. - Windhoek – Wrocław.
Orientacyjny koszt przelotu w klasie ekonomicznej wraz z opłatami lotniskowymi wynosi: 4500 PLN.

Płatności:

Cena imprezy turystycznej: 17.800 PLN
Koszt przelotów: 4500 PLN
I rata: 10.000 PLN – opłata rezerwacyjna płatna przy zapisie.
II rata: 7.800 PLN – płatna do 35 dni przed terminem rozpoczęcia wyprawy.

Koszt przelotów: 4500 PLN, płatny do 35 dni przed terminem rozpoczęcia wyprawy. Organizator wyprawy – Wagabundo Travel – dokonuje rezerwacji i zakupu biletów lotniczych po ich aktualnej cenie. Każdy, kto nie zechce skorzystać z naszego pośrednictwa przy zakupie biletów lotniczych, może je kupić we własnym zakresie.

Ilość Uczestników:

 • minimalnie 8 Uczestników i maksymalnie 14 Uczestników

Rodzaj i kategoria środków transportu przy zakupie biletów lotniczych:

 • rejsowe samoloty linii lotniczych w klasie ekonomicznej

Rodzaj i kategoria środków transportu w cenie imprezy turystycznej:

 • samochody 4-osobowe i więcej m.in. minivany, samochody terenowe (safari)

Rodzaj i kategoria środków transportu dostępnych fakultatywnie:

 • kajaki
 • quady
 • awionetki

Rodzaj, kategoria i położenie obiektów zakwaterowania w cenie imprezy turystycznej:

 • 3 noclegi w Kapsztadzie w dzielnicy Camps Bay/Clifton (apartamenty lub villa 4*/5*),
 • 2 noclegi w Plattenberg Bay (lodge/villa 4*),
 • 1 nocleg na pustyni Kalahari (lodge 4*),
 • 1 nocleg na pustyni Namib w okolicach Sesriem (lodge 4*),
 • 2 noclegi w Swakopmund (lodge 3*),
 • 2 noclegi w okolicach Damarlandu (lodge 4*/5*),
 • 1 nocleg w okolicach Kamanjab (lodge 3*),
 • 2 noclegi w okolicach Opuwo (lodge 4*),
 • 1 nocleg w Parku Narodowym Etosza (lodge 4*),
 • 1 nocleg w Windhoek (lodge 4*/5*),

Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Osoby zainteresowane zakwaterowaniem w pokojach jednoosobowych prosimy o kontakt.

Rodzaj i ilość posiłków w cenie imprezy turystycznej:

 • śniadanie x 15 (od 3 dnia, do 17 dnia włącznie)
 • lunch/lunchbox x 3 (6 dnia oraz 11 dnia i 12 dnia)
 • kolacja x 11 (3 dnia, oraz od 7 dnia do 16 dnia włącznie)

Rodzaj i zakres ubezpieczenia w cenie imprezy turystycznej:

 • uczestnicy wyprawy organizowanej przez Wagabundo Travel są ubezpieczeni w SIGNAL IDUNA, na podstawie Umowy Agencyjnej nr 201300045134

Ubezpieczenie obejmuje:

 • koszty leczenia (KL) do kwoty 30.000 EUR
 • koszty następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) do kwoty 15.000 PLN
 • dodatkowo istnieje możliwość wykupienia indywidualnego ubezpieczenia w zakresie: bagażu podróżnego (BP), uprawiania turystyki kwalifikowanej, sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych (m.in. jazdy na quadach), następstw chorób przewlekłych (dotyczy osób powyżej 65 roku życia), kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (np. z przyczyn losowych m.in. COVID)

Obowiązkowe szczepienia ochronne:

 • brak

Zalecane, nieobowiązkowe, szczepienia ochronne:

 • brak

Zagrożenia zdrowotne:

 • biegunka podróżnych, malaria – zalecana profilaktyka przeciwmalaryczna (malaria występuje tylko sezonowo w północno-wschodniej i centralnej Namibii)

Informacje o obowiązujących przepisach paszportowych i wizowych:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski oraz posiadać jedną wolną stronę bez pieczątek. Uczestnik nieposiadający paszportu lub posiadający paszport, który utracił ważność, zobowiązany jest złożyć w stosownym terminie wniosek o jego wydanie lub wymianę we właściwym dla swojego miejsca zameldowania Urzędzie Wojewódzkim. Termin odbioru paszportu określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Przeciętny czas oczekiwania na wydanie paszportu w Polsce wynosi do 30 dni.

Wiza:

Republika Południowej Afryki - Obywatele RP są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy przy pobycie do 90 dni. Namibia - Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnej wizy turystycznej, można ją uzyskać na przejściach granicznych tego kraju. Szczegółowe informacje na temat uzyskania wiz i terminów z tym związanych dostępne są u Organizatora – Wagabundo Travel.

Dla osób dolatujących indywidualnie:

 • rozpoczęcie programu imprezy turystycznej: Kapsztad
 • zakończenie programu imprezy turystycznej: Windhoek

Termin powiadomienia Uczestnika o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń: 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Śladami Tomka Wilmowskiego - Sylwester i Nowy Rok | RPA, NAMIBIA pochodzą od biura Wagabundo Travel, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.