W OKU KONDORA Peru i Boliwia

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
30 dni10 300 + 2 880USD
30 dni10 300 + 2 880USD

O wyprawie

W OKU KONDORA Peru i Boliwia

Przeżyj niesamowite chwile podczas niezapomnianej wyprawy d Peru i Boliwii. Zobacz wioski i miasta, poznaj życie historycznych Inków oraz ich dzisiejszych indiańskich potomków. Poznaj historię linii i symboli Nazca, odbądź trekking do Kanionu Colca, odwiedź wyspę na najwyżej położonym jeziorze świata: Titicaca i jedno z siedmiu cudów świata: Machu Picchu.

Przemierz jeepem solną pustynię Uyuni, wjedź na Chacaltayę (5300 m n.p.m.), pokonaj rowerem „Drogę Śmierci”. W dżungli poszukaj leczniczych roślin, a na pampie poobserwuj małpy, kapibary, kajmany i ptaki.


Program

1 dzień WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO LIMY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień LIMA: PLAZA DE ARMAS, PAŁAC BISKUPI, KATAKUMBY - PISCO

Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzićkatakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Pisco, nocleg.

3 dzień ISLAS BALLESTAS - WIELKI KANDELABR - WYDMY ICA

Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Podziwiamy tajemniczy kandelabr - geoglif pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska: ptaki morskie, a w zależności od pory roku, również lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca. Nocleg w hotelu.

4 dzień NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY, CAHUACHI

Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Po drodze będziemy podziwiać słynne geoglify z punktów widokowych i obalimy niejeden mit dotyczący ich powstania. Odbijemy też na chwilę aby zobaczyć prawdziwą perełkę - prekolumbijską osadę Cahuachi, największy ośrodek kultury Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

5 dzień AREQUIPA: TARG SAN CAMILO, KLASZTOR SANTA CATALINA

Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m.n.p.m. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych. Posileni lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado", czyli lokalne danie ze świnki morskiej. Nocleg w hotelu.

6 dzień KANION COLCA: TREKKING, OBSERWACJA KONDORÓW

Wcześnie rano wyjazd do najgłębszego na świecie Kanionu Colca, ciągnącego się na długości ok. 100 km. Trekking* (można zabrać kijki trekkingowe lub wypożyczyć kijki bambusowe na miejscu) w towarzystwie kondorów przez wioski położone na zboczach kanionu (kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką, w drodze przerwa na posiłek). Odpoczynek na kempingu położonym na dnie kanionu, kąpiele w basenie. Nocujemy w bambusowych chatkach. *Trekking nie jest trudny technicznie, ale wymaga dobrej kondycji fizycznej. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w trekkingu, skontaktuj się z nami.

7 dzień KANION COLCA: TREKKING - CHIVAY

Nad ranem wyjście z kanionu i podziwianie wschodu słońca na trasie (około 3-4 godziny podejścia kamienistym szlakiem). Jeżeli poczujemy, że nie zdołamy wejść o własnych siłach, istnieje możliwość wynajęcia muła, na którym wjedziemy na górę. Po wyjściu z kanionu udamy się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach w Chivay. Wieczorem powrót do Arequipy.

8 dzień PUNO - CMENTARZ SILLUSTANI

Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m.n.p.m)  Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Następnie udamy się do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy cmentarz z monumentalnymi "kominami" zbudowanymi ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. W drodze zatrzymamy się w lokalnych domach, gdzie będziemy mieli okazję spróbować wiejskiej, regionalnej kuchni.

9 dzień JEZIORO TITICACA: WYSPY UROS, WYSPA TAQUILE

Rano wycieczka na pływające, trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez indiańskie plemię Aymara oraz dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy serwują nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Powrót do Puno.

10 dzień COPACABANA - LA PAZ: KOŚCIÓŁ ŚW. FRANCISZKA, TARG CZAROWNIKÓW

Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie ze wspaniałą katedrą. Popołudniu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, m.in. kościół Św. Franciszka, Targ Czarowników.

11 dzień ZJAZD ROWEROWY DROGĄ ŚMIERCI

Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m.). Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą z której rozciągają się mrożące krew w żyłach widoki. Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom.

12 dzień LA PAZ

Odpoczynek w La Paz.

13 dzień RURRENABAQUE - PAMPA I WODNE SAFARI

Rano wylot do Rurrenabaque miasteczka będącego bramą do dżungli i pampy.
PAMPA - pierwszego dnia przejazd samochodem (ok. 4 godz.), przerwa na obiad, potem podróżujemy łodzią motorową w górę rzeki Yacumy, na trasie zobaczymy m.in. krokodyle, kapibary, żółwie, małpy, papugi i wiele innych ptaków.

14 dzień PAMPA I WODNE SAFARI

Drugiego dnia będziemy łowić piranie i inne ryby, z których później przyrządzimy posiłek. Po południu czeka nas możliwość kąpieli z różowymi delfinami.

15 dzień PAMPA I POSZUKIWANIE ANAKONDY

Trzeciego dnia wybieramy się na poszukiwanie anakondy. Powrót do Rurrenabaque, nocleg. 
Cały pobyt pampie organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika.

16 dzień PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)

Ruszamy na wycieczkę do dżungli, tutaj nazywanej selva. Przejazd łodzią motorową rzeką Beni (ok. 4 godz.) do bazy campingowej w Parku Narodowym Madidi, odpoczynek i obiad. Potem trekking wgłąb dżungli. Zobaczymy stare, olbrzymie drzewa, poznamy rośliny lecznicze i trujące, będziemy obserwować wielkie mrówki i małpy w koronach drzew.

17 dzień PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)

Kolejny dzień w dżungli. W czasie wędrówki po selvie możesz spróbować swoich sił w roli "Tarzana" na lianach i ugasić pragnienie świeżą wodą z liany. Cały pobyt dżungli organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika. Wieczorem powrót samolotem do La Paz (przelot trwa ok. 1 godz.), 

18 dzień LA PAZ - UYUNI

Odpoczynek w mieście. Wieczorem wyjazd nocnym autobusem do Uyuni.

19 dzień SALAR DE UYUNI - ISLA INCAHUASI

Poranek spędzimy na placu w Uyuni ogrzewając się kubkiem gorącej herbaty, czekając, aż lokalni przewodnicy przygotują dla nas samochody i jedzenie. Pierwszy dzień spędzimy pędząc samochodem po pustyni solnej Salar de Uyuni do kaktusowej wyspy Incahuasi. W drodze odwiedzimy cmentarzysko parowozów i hotel w całości zbudowany z soli. Nocleg spędzimy w wiosce położonej obok solniska.

20 dzień KOLOROWE LAGUNY I WULKANY

Kolejnego dnia kontynuujemy podróż samochodem i oglądamy księżycowe krajobrazy ukształtowane przez wulkany i kolorowe laguny, po których spacerują flamingi i wikunie. Pamiętajcie o zapasowych bateriach do aparatu - te widoki z pewnością będziecie chcieli uwiecznić na zdjęciach!

21 dzień GEJZER SOL DE MANANA - LAGUNA VERDE

Rano, przed powrotem do Uyuni czeka nas jeszcze poranek z gejzerem o nazwie „Sol de manana” (Poranne słońce) i kąpiel w gorących źródłach. W najdalej na południe wysuniętym punkcie naszego programu zatrzymamy się na podziwianie Laguny Verde - niesamowicie zielonej laguny, położonej malowniczo z widokiem na wulkany. Powrót do Uyuni. Wsiadamy do autobusu i nocą wracamy do La Paz.
Wycieczka po Salar de Uyuni i lagunach organizowana przez lokalne biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, kierowca i lokalny przewodnik.

22 dzień LA PAZ - DOLINA KSIĘŻYCOWA - STOK NARCIARSKI CHACALTAYA

Wycieczka do Doliny Księżycowej oraz wjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.) Dla niektórych będzie to pierwszy pięciotysięcznik w życiu. Chętni będą mogli spacerem wspiąć się jeszcze wyżej na wysokość ok. 5400 – 5450 m.n.p.m.

23 dzień LA PAZ - CUZCO

Całodzienny przejazd autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru. 

24 dzień CUZCO: SACSAYHUAMAN, KOLONIALNE KOŚCIOŁY, ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA

Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi.

Osoby zainteresowane górskim trekkingiem do Machu Picchu (Inca Trail), mogą go rozpocząć 24. dnia wyprawy. Dzień 25. i 26. to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 27. to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać pisemnie z dużym wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

25 dzień ŚWIĘTA DOLINA INKÓW: PISAC - MORAY - SOLANKI MARAS - OLLANTAYTAMBO

Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce magiczne, maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

26 dzień MACHU PICCHU

Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę) od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupu pamiątek na targowisku.

27 dzień CUZCO: DZIELNICA SAN BLAS, SPACERY, ZAKUPY

Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła, a przede wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę tego wspaniałego miejsca. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy, udać się na targ San Pedro lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami. Dla chętnych rafting, wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich lub jednodniowy trekking do Kolorowych Gór. (Powrót uczestników Inka Trail).

28 dzień LIMA - MIRAFLORES

Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

29-30 dzień WYLOT Z LIMY I PRZYLOT DO POLSKI

Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne Cuzco - Lima oraz La Paz - Rurrenabaque - La Paz

 • transfery z/na lotniska

 • 20 noclegów w hotelach ze śniadaniem w pokojach 2-os. z łazienkami

 • noclegi podczas wycieczek: 1 nocleg w chatkach na kempingu w kanionie Colca, 2 noclegi w chatkach na Pampie, 1 nocleg w chatce w dżungli, 1 nocleg w hotelu solnym i 1 nocleg w hostelu (pokoje wieloosobowe) na Salar Uyuni

 • wycieczki:

  • rejs do Islas Ballestas

  • rejs na wyspy Uros i Taquila

  • Cementario de Chauchilla i akweukty (transport, przewodnik)

  • cmentarz Sillustani (transport, przewodnik)

  • trekking w kanionie Colca (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg na kampingu)

  • Dolina Księżycowa i Chacaltaya (transport, przewodnik)

  • dżungla (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg w obozowisku)

  • pampa (transport, przewodnik, wyżywienie, 2 noclegi w obozowisku)

  • Salar de Uyuni i laguny (transport, przewodnik, wyżywienie, 2 noclegi - hotel solny i hostel)

 • pakiet Machu Picchu: bilety kolejowe Ollantaytambo - Machu Picchu - Ollantaytambo, transport po Świętej Dolinie, bilet wstępu na Machu Picchu

 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - La Paz, La Paz - Cuzco, La Paz - Uyuni - La Paz, Ollantaytambo - Cuzco

 • transport prywatnym busem na trasie Paracas - Ica

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdów lokalnych (taxi), opłat dworcowych i promowych: ok. 250 USD/os.

 • wyżywienia poza śniadaniami w hotelach i wycieczkach: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych


ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!


Zakwaterowanie

W miastach hotele - pokoje 2 osobowe z łazienkami. W dżungli i na pampie śpimy w obozowiskach w szałasach na łóżkach z moskitierą. Na wycieczce po Uyuni 1 nocleg w hotelu solnym, 1 nocleg w pokoju wieloosobowym z łazienką na korytarzu. W czasie trekkingu w Kanionie Colca nocleg na kempingu w bambusowych chatkach wyposażonych w łóżko i koce.

Wyżywienie

W hotelach śniadania mamy noclegi ze sniadaniem. Na wycieczkach w dżungli, pampie, kanionie Colca i na Uyuni wyżywienie jest zapewnione w pakiecie wycieczki, jest przygotowywane przez kucharza lub przewodnika.  Na pozostałe posiłki każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży. Informacje o cenach: BOLIWIA>>  PERU>>

Transport

Długie pzrejazdy rezlizowane są autobusami pierwszej klasy - wygodne najczesciej z toaletą, dvd i klimatyzacją. W programie mamy trzy nocne przejazdy: z Nazca do Arequipy oraz La Paz - Uyuni - La Paz. Na wycieczki jezdzimy prywatnymi busami. W miastach jeździmy taksówkami. W Kanionie Colca na trekkingu można wynająć muła, który powiezie nas lub nasz bagaż. Do boliwijskiej dżungli polecimy i wrócimy małym samolotem. Na pampie i do dżungli podróżujemy łodzią i samochodem terenowym. Wycieczka po Salarze Uyuni odbywa się specjalnym samochodem terenowym. Na wszystkie wycieczki i na trekking do kanionu zabieramy tylko bagaż podręczny. Bagaż główny zostaje w hotelu.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i kurtka przeciwdeszczowa/wiatrochronna.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed owadami (Machu Picchu "słynie" z gryzących meszek),
 • Polecamy zabranie dużego plecaka (ewentualnie torby podróżnej na kółkach lub walizki) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronne przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Śpiwór (mały, letni) - nie musi być ciepły, ważne żeby był mały. Wykorzystujemy go w autokarze w czasie nocnej jazdy - z uwagi na pracującą klimatyzację dobrze jest się przykryć. Może się przydać również podczas noclegów na wycieczce po Uyuni, do dżungli i po pampie.
 • Jeśli czegoś zabraknie w dużych miastach są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Nie stosujemy profilaktyki antymalarycznej z uwagi na krótki czas przebywania w dżungli, jednak pewien stopień ryzyka zachorowania istnieje, dlatego decyzja jest indywidualna i zalecamy konsultacje ze swoim lekarzem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Pogoda - bardzo zimno i bardzo ciepło.

W górach w nocy temperatura może spaść do zera i wtedy przydaje się polar. Deszcze padają głownie w nocy, najwięcej w styczniu, lutym i marcu, są gwałtowne i krótkotrwałe. Na Salar de Uyuni w okresie czerwiec - wrzesień temperatury spadają nawet do -20°C. Na pampie i w dżungli temperatury od 20 do powyżej 30C, duża wilgotność powietrza.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od daty wylotu).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Waluta zabierana na wymianę do Peru i Boliwii powinna być w nowych banknotach i w bardzo dobrym stanie. Najmniejsze rozdarcie czy plama mogą spowodować odmowę wymiany w kantorze.

Internet

Podczas wycieczek na Salar de Uyuni, do dżungli oraz na pampę brak Internetu oraz ograniczony zasięg telefoniczny.

Napięcie

Peru: Napięcie elektryczne: 220V / 60 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz A.

Boliwia: Napięcie elektryczne: 230V / 50 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz A.

WIZY

Boliwia

 • Polscy turyści udający się do Boliwii są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu do 90 dni. 
 • Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Peru

 • Obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego. 
 • Okres ważności paszportu przy wjeździe przynajmniej 6 miesięcy.

Atrakcje dla chętnych:

Sandboarding i buggy - Szaleństwa na piasku

Koszt około 20 USD.

Lot nad liniami Nazca

Koszt około 120 USD.

Downhill w Boliwii - Zjazd rowerowy słynna "drogą śmierci". 

Koszt około 120 USD.

Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

Koszt około 10 USD.

Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach. 

Koszt 30-50 USD.

Trekking do Kolorowych Gór

Jednodniowy trekking do Kolorowych Gór z grupą i przewodnikiem. Start o 3 nad ranem, powrót ok. 18. Trekking wymaga dobrej kondycji i aklimatyzacji - najwyższy punkt to 5300m n.p.m. Czas przejścia: ok. 3h. Koszt około 30 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej W OKU KONDORA Peru i Boliwia pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Boliwia, Peru. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.