NORWEGIA: Zorza polarna pod Tromso

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
4 dni1 440EURO + 1 000
OSTATNIE 2 MIEJSCA!
5 dni1 440EURO + 1 000

O wyprawie

NORWEGIA: ZORZA POLARNA POD TROMSO

Zorza polarna to nasza miłość od pierwszego wejrzenia i chętnie się nią dzielimy :) To przepiękne zjawisko świetlne występuje najczęściej za kołem podbiegunowym, dlatego polecimy do Tromso w Norwegii. Pojedziemy też do obozu Samów, gdzie z dala od świateł miasta są świetne warunki na obserwację. Do tego przejedziemy się psimi zaprzęgami i zanocujemy w tradycyjnym namiocie regionu - lavvu.

Polubisz ten wyjazd za:

 • możliwość zobaczenia zorzy
 • nocleg w namiocie Samów
 • wycieczkę psimi zaprzęgami
 • przekroczenie koła podbiegunowego!

Trasa:

 • TROMSO
 • OBÓZ SAMÓW
 • TROMSO

 

Program

1 DZIEŃ Przelot do Tromso

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Tromso. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ Polaria - obóz Samów - Nocleg w namiocie Lavvu

Po śniadaniu udajemy się do Polarii - muzeum, którego budynek jest atrakcją samą w sobie (lodowe kry nałożone na siebie). Wizyta rozpoczyna się od oglądania filmu o zorzy polarnej w Arktyce, a następnie spacerując "arktyczną ścieżką" możemy zapoznać się z arktyczną, zimową burzą, przyrodą tundry oraz z zorza polarną. Do kompleksu muzealnego należy także akwarium, w którym zobaczyć można foki. Amatorów ryb na pewno zainteresuje ekspozycja na temat ryb występujących w Morzu Barentsa.

Po wizycie w Polarii, powrót do hotelu, skąd wyruszamy do obozu poza miasto, aby spędzić arktyczną noc w namiocie lavvu* (tradycyjny namiot północnego ludu Samów zamieszkującego Norwegię i Finlandię) w pobliżu farmy psów husky. Przewodnicy pokażą Ci jak przygotować się do zimowego kampingu. Zjesz tradycyjną kolację Samów - Bidos (mięso renifera z warzywami). Tutaj, z dala od miejskich świateł, będziemy wypatrywać zorzy polarnej.

*jeśli ktoś nie chce nocować w plenerze może wrócić do hotelu na nocleg 

3 DZIEŃ Psie zaprzęgi - Tromso

Po śniadaniu przejażdżka psim zaprzęgiem, obiad, a następnie powrót do miasta. Ponowne zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Chętni mogą ten czas wykorzystać na polowanie na zorzę na skuterach śnieżnych (koszt ok. 1090 PLN/os) lub polowanie busem.
Rozpoczniecie od 75-minutowego przejazdu do bazy, gdzie przejdziecie szkolenie z obsługi skuterów śnieżnych. Organizator zapewnia ciepłe ubrania i kaski. Po szkoleniu rozpoczynacie przygodę. Na skuterach pokonacie 30 km. Podróżujecie po 2 osoby na skuterze. Na trasie czekają Was piękne widoki okolicznych wzgórz. Będziecie mieli także okazję pojeździć po zamarzniętym jeziorze. Jeśli czas i pogoda pozwoli, na chętnych czeka próba łowienia ryb w lodzie.
Po zakończonej wycieczce zostaniecie poczęstowani posiłkiem serwowanym w namiocie lavvu, czyli tradycyjnym schronieniu rdzennych mieszkańców tych rejonów - Samów. Po kolacji powrót do hotelu w mieście. Wycieczka trwa od godziny 17:00 do północy.

4 DZIEŃ Powrót

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.
Po przylocie na lotnisko do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Tromso - Warszawa
 • transfery z i na lotnisko w Norwegii
 • 3 noclegi: 1 nocleg w lavuu - namiocie Samów, 2 noclegi w hotelu 3-4*, w pokoju 2-os. z prywatną łazienką
 • wyżywienie: 2 śniadania (bufet) i 2 kolacje (bufet lub trzydaniowy posiłek) w hotelu, 1 śniadanie w trakcie wycieczki, 1 obiad w trakcie wycieczki, 1 kolacja u Samów (Bidos - tradycyjna potrawa z mięsa renifera)
 • wycieczkę do obozu Samów
 • przejażdżkę psimi zaprzęgami
 • bilet wstępu do muzeum Polaria
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie zawiera:

 • pozostałego wyżywienia (ok. 20 EUR dziennie na osobę)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1000 zł


Wizy - Norwegia

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w na zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej/Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz w ramach strefy Schengen. 

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. W przypadku wyprawy na Spitsbergen potrzebny jest paszport!

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej NORWEGIA: Zorza polarna pod Tromso pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.