NAMIBIA: Śladami Oryksa

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

NAMIBIA: ŚLADAMI ORYKSA

Namibia - niezadeptana, różnorodna i do granic możliwości fotogeniczna. Od zachodu oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego, które niemal wdzierają się na piaski najstarszej pustyni świata. W sercu pustyni Namib znajduje się jedno z najsuchszych miejsc świata. Dead Vlei budzi jednocześnie lekki niepokój i fascynację przez charakterystyczny krajobraz wyrastających z białego podłoża  kilkusetletnich wyschniętch drzew, otoczonych ogromnymi pomarańczowymi wydmami. Przy samej granicy z Angolą zachwycają wzburzone wodospady Epupa. Jednak na północy Namibia skrywa jeszcze jeden unikat - Park Narodowy Etosha z ogromnym solniskiem widzianym nawet z kosmosu. Zamieszkują go lwy, żyrafy, gepardy, antylopy i setki gatunków ptaków, które można obserwować zarówno w dzień, jak i w nocy. Całości dopełnia niezwykle barwna kultura ludów i plemion Himba, Herero i Damara żyjących zgodnie z tradycjami po dziś dzień.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę roadtripu
 • prywatny transport na całej trasie
 • pustynne krajobrazy Dead Vlei
 • emocjonujące safari w Etoshy
 • podglądanie dzikich zwierząt nocą
 • historię i kulturę Himba, Herero i Damara

Trasa:

 • WINDHOEK
 • KANION SESRIEM
 • PUSTYNIA NAMIB
 • SWAKOPMUND
 • ZATOKA HENTIS
 • SPITZKOPPE
 • TWYFELFONTEIN
 • DAMARALAND
 • OPUWO
 • EPUPA
 • OPUWO
 • PN ETOSHA
 • HOBA
 • WATERBERG
 • WINDHOEK

Program

1-2 DZIEŃ WYLOT Z POLSKI - WINDHOEK

Wylot z Polski i przylot na międzynarodowe lotnisko Hosea Kutako w Namibii kolejnego dnia. Przejazd z lotniska do centrum stolicy - Windhoek. Objazdowe zwiedzanie najważniejszych punktów miasta: stary dworzec, Christ Church, Parliament Garden.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

3 DZIEŃ KANION SESRIEM

Rano udamy się w rejon najpiękniejszej pustyni Afryki i najstarszej pustyni świata – Namib. Słynie ona z niezwykłego krajobrazu, wypełnionego zaskakującymi formami skalnymi, najwyższymi wydmami świata, a wszystko to w przeróżnych odcieniach czerwieni.

Po południu dojeżdżamy na nocleg na obrzeżach pustyni Namib. Przed zachodem słońca zwiedzimy kanion - Sesriem i udamy się na spacer do jego koryta.

4 DZIEŃ PUSTYNIA NAMIB - WYDMY - SWAKOPMUND

Wczesna pobudka i wjazd do Parku Narodowego Namib-Naukluft. Bramy otwierane są jeszcze przed świtem, dlatego nie pośpimy za długo, ale poranną pobudkę wynagrodzi wyjątkowy wschód słońca w magicznej scenerii najstarszej pustyni świata.

Przespacerujemy się wśród najwyższych wydm pustyni, w tym słynnej Dune 45. Wspólne śniadanie przygotujemy w miejscu z przepięknymi widokami przy Dead Valley. Po południu przejazd w stronę wybrzeża do Swakopmund przez Kuiseb Pass z licznymi punktami widokowymi.

5 DZIEŃ SWAKOPMUND - WYPOCZYNEK NAD OCEANEM ATLANTYCKIM

Dzień na odpoczynek, który każdy może wykorzystać w swój ulubiony sposób - wylegując się na plaży i mocząc stopy w zimnym oceanie lub korzystając z możliwości odwiedzenia muzeum kamieni szlachetnych, oceanarium czy parku węży.

OPCJA DLA CHĘTNYCH: rejs po oceanie (koszt ok. 40 EUR), wyprawa w poszukiwaniu pustynnej „małej piątki” (koszt ok. 40 EUR) lub dla zainteresowanych codziennym życiem miejscowych - kulturalna wycieczka po jednej z dzielnic Swakopmund.

Wieczorem odwiedzimy znaną na wybrzeżu restaurację, by spróbować tutejszych owoców morza.

6 DZIEŃ SWAKOPMUND - ZATOKA HENTIS - CAPE CROSS - SPITZKOPPE

Rano opuścimy miasto, by przejechać drogami solnymi w okolicę Zatoki Henties. Będziemy mogli podziwiać kojarzony z wybrzeżem szkieletów wrak statku, a w mieście - szubienice. Tego dnia zobaczymy również Cape Cross, który znany jest z kolonii uchatek oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diogo Cao. Pożegnamy ocean i szutrową drogą udamy się w stronę Spitzkoppe, gdzie w otoczeniu pięknych skał spędzimy popołudnie.

OPCJA DLA CHĘTNYCH: Korzystając z lokalnych przewodników (Buszmenów) będzie można wybrać się na krótki trekking po górach, by zobaczyć malowidła naskalne wykonane przez lud San (koszt ok. 10 EUR).

Ruszamy na północ, a w trakcie przejazdu zobaczymy pierwsze wioski ludu Herero. To dobra okazja do zakupu lokalnych wyrobów. Wieczór w Twylfontain.

7 DZIEŃ WIOSKI HERERO - DAMARALAND

Odwiedzając Twyfelfontein pójdziemy na wspólny spacer po górach do miejsca, które zasłynęło z rysunków naskalnych i zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Również tego dnia udamy się z wizytą do living museum ludu Damara. Młode pokolenie przybliży nam dawne tradycje, śpiewy i tańce. Będzie to świetna okazja do wspólnych tańców w afrykańskich rytmach.

Po południu udamy się do Palmwag, gdzie można spotkać słonie.

8 DZIEŃ DAMARALAND - PRZEJAZD PRZEZ REZERWAT - OPUWO

Ruszamy w drogę do największego miasta tego regionu - Opuwo. Zanim jednak tam dotrzemy, przejedziemy przez olbrzymi rezerwat dzikich zwierząt. Trasę będziemy pokonywać spokojnie - może się zdarzyć, że korzystające z przywileju pierwszeństwa zebry lub żyrafy wejdą nam na drogę. W zależności od chęci grupy, zrobimy postoje w lokalnych sklepikach.

Malowniczą górzystą trasą dotrzemy do Opuwo - miasta, w którym mieszają się różne kultury, a widok kobiety Himba spacerującej po ulicy z Herero jest codziennością.

9 DZIEŃ EPUPA - WIZYTA U HIMBA - GÓRY ZEBROWE

W wiosce nieopodal wodospadów Epupa dwiedzimy plemię Himba . Będzie to okazja do zawarcia ciekawych znajomości i kupienia Himbowego rękodzieła. Popołudniu udamy się na spacer po Górach Zebrowych. Wieczorem zrelaksujemy się przy szumie wodospadów.

10 DZIEŃ WIZYTA U GEPARDÓW

Wczesnym rankiem opuścimy nasze miejsce noclegowe w sąsiedztwie rzeki Kunene i wzgórz Angoli. Cofniemy się do Opuwo i udamy się na farmę, na której para miłośników gepardów przeznaczyła tym pięknym kotom znaczną część swojej ziemi, a znaczną część swojego życia - na ich ratowanie. Dowiemy się jak i dlaczego postanowili pomóc tym zwierzętom, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy i samych kuracjuszy - gepardy, które z różnych względów nie przetrwałyby już na wolności i znalazły stałe schronienie na farmie. Nocleg na trasie do Etoshy.

11 DZIEŃ PARK NARODOWY ETOSHA

Rano udamy się do największego w Namibii parku ze zwierzętami. Park Narodowy Etosha zajmuje ponad 22 tys. m2, a w jego wnętrzu znajduje bezkresna przestrzeń solniska, które po deszczu sprawia wrażenie olbrzymiego jeziora. Mieszka w nim ponad 140 gatunków ssaków i niewątpliwie robi na odwiedzających duże wrażenie. Wieczorem możemy podglądać zwierzęta przy oczku wodnym. Nocleg w parku.

12 DZIEŃ PARK NARODOWY ETOSHA

Podczas zwiedzania parku przydadzą się lornetki i sokoli wzrok. Safari będzie przeplatane pobytami w zamkniętych strefach wypoczynkowych dla ludzi. Nocleg w Parku Etosha.

13 DZIEŃ METEORYT HOBA - WATERBERG

Opuszczając rejon Etoszy udamy się do jednego z najważniejszych historycznie miejsc dla Namibijczyków - Waterberg. Po drodze zjedziemy na farmę, gdzie znajduje się największy znany meteoryt w całości - meteoryt Hoba. Ten imponujący żelazny okaz waży ponad 60 ton!

Waterberg kojarzy się tutejszej ludności z buntem przeciw kolonizacji, heroiczną walką i niesamowitą odwagą. Tego dnia udamy się na spacer po płaskowyżu, by podziwiać rozpościerające się z niego widoki. Przy kolacji poznamy historię tego miejsca.

14-15 DZIEŃ WATERBERG - WINDHOEK - POWRÓT DO POLSKI

Rano pakujemy się i jedziemy do stolicy, by po wspólnym obiedzie udać się na lotnisko i pożegnać z Namibią. Wylot z Namibii i powrót do Polski kolejnego dnia.

Warunki

Cena obejmuje:

TRANSPORT:

 • bilety lotnicze Warszawa - Windhoek - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko w Namibii
 • prywatny transport na całej trasie według programu 

ZAKWATEROWANIE:

 • 12 noclegów w lodge, hotelach i guesthousach

WYŻYWIENIE:

 • 12 śniadań
 • 3 kolacje

POZOSTAŁE:

 • opieka pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • wizy do Namibii koszt ok. 65 EUR
 • biletów wstępu do atrakcji wymienionych w programie, dodatkowy transport, koszt ok. 190 EUR
 • pozostałego wyżywienia koszt. ok 20-30 EUR/os. dziennie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

 • 1 000 PLN

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

 • Rejs po oceanie - Mola Mola (Walvis Bay) - Koszt ok. 40 EUR
 • Wycieczka w poszukiwaniu Pustynnej małej piątki "Little Five" - Koszt ok. 40 EUR
 • Wycieczka do malowideł naskalnych - Koszt ok. 10 EUR

Wizy - NAMIBIA

Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. Przekraczając granicę w porcie lotniczym, trzeba okazać bilet powrotny.

Koszt wizy jednokrotnej to 80 EUR
Koszt wizy multiple to 130 EUR

Przylatując do Namibii do Windhoek lub Walvis Bay można ubiegać się o wizę on arrival (wydawaną na lotnisku przylotu). Koszt takiej wizy to ok. 75 EUR. Planowane jest wprowadzenie wydawania wiz na przejściach granicznych.

W przypadku konieczności wyrobienia wizy za naszym pośrednictwem, opłata za pośrednictwo wynosi 400 PLN (przy wyjazdach grupowych min. 7 uczestników).W przypadku wyjazdów indywidualnych (mniej niż 7 uczestników) koszt pośrednictwa wynosi 600 PLN/os.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej NAMIBIA: Śladami Oryksa pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Namibia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.