Plaża czerwonej żaby

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
18 dni8 950 + 1 290USD

O wyprawie

KOSTARYKA, NIKARAGUA, PANAMA

Wyprawa do Ameryki Środkowej jest przeznaczona dla osób żądnych wrażeń i uwielbiających przyrodę. Zachwycisz się aktywnymi wulkanami, a nawet zakosztujesz adrenaliny podczas zjadu na desce po zastygłej lawie. Wybierzesz się na wycieczki konne, a wśród koron gigantycznych drzew pobawisz się w Tarzana.

Po emocjonujących trekkingach na wulkanach i zjazdach na linach nad lasem chmurowym, odwiedzisz też plantację kawy. W sercu pozostaną Ci emocje z raftingu rzeką Pacuare. Otaczać Cię będzie pulsujące życie: kolorowe żaby, motyle, barwne ptaki, małpy, leniwce i żółwie.

Ponurkujesz też wśród rafy koralowej oraz odpoczniesz na plażach Pacyfiku i Morza Karaibskiego.

Program

PLAŻA CZERWONEJ ŻABY Kostaryka, Nikaragua i Panama

1 dzień - Wylot

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień - PENITAS - plażowanie nad Oceanem Spokojnym

Przylot do stolicy Nikaragui Managua i dalej przejazd do Leon, skąd udajemy się lokalnym autobusem do Penitas, gdzie na samej plaży kwaterujemy się w ekologicznych chatkach.

3 dzień - PENITAS - plażowanie, jazda konna, volcano boarding

Relaks na plaży. Na miejscu atrakcje dla chętnych, zgdnie z indywidualnymi zainteresowaniami można wybrać się na wycieczkę łodzią do rezerwatu na obserwacje ptaków, inni mogą skorzystać z oferty jazdy konnej na plaży (ok. 10 – 20 USD). Ambitni zdobywają pobliski wulkan i korzystają z największej atrakcji - volcano boarding, czyli zjazdu na deskach po zastygniętej lawie (ok. 30 USD).

4 dzień - Wulkan Masaya - GRANADA

Rano kąpiele w Oceanie Spokojnym. Następnie przejazd z Leon do Granady. Po drodze odwiedzimy niewielki aktywny wulkan Masaya. Krótki spacer w górę wśród wulkanicznej przyrody. Popołudniu w dobrym nastroju kwaterujemy się w jednym z uroczych hotelików w centrum kolorowej Granady.

5 dzień - Jezioro Nikaragua - GRANADA ISLETAS, OMETEPE, kajaki

Rejs na jedną z wysp na jeziorze Nikaragua - przeprawa kajakami lub łodzią (25 USD) wśród pięknej i ciekawej roślinności jeziora, z daleka dobrze widoczny wulkan Mombacho.
Przejazd na wyspę Ometepe i zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka po wyspie zachwyci wielbicieli przyrody. A dla spragnionych relaksu, czas na cudownej plaży leżącej pomiędzy dwoma wulkanami.

6 dzień - Eksploracja WYSPY OMETEPE

Kolejny dzień eksploracji wyspy. Po południu przejazd do San Juan del Sur.

7 dzień - Park Narodowy MONTEVERDE

Rano wyjazd z San Juan w kierunku granicy z Kostaryką. Przejazd w okolice Parku Narodowego Monteverde. Jedziemy wysoko w górę, odkrywamy wilgotny las chmurowy z bardzo bujna roślinnością. Nocleg w miejscowości Monteverde położonej na szczycie góry.

8 dzień - Park Narodowy MONTEVERDE

Podziwianie flory i fauny Parku Narodowego Monteverde. Piękna zieleń i wszechobecna wilgoć lasu chmurowego. Wokół latają zwinne koliberki. Dla chętnych nocny spacer po lesie w celu obserwacji zwierząt. Przewodnicy pokazują nam leniwce, tarantule i niebezpieczne węże zwisające jak gałęzie. Dla wielbicieli żab konieczna jest wizyta w El Ranario – kolekcja rozmaitych gatunków żab i ropuch kolorowych jak motyle (ok. 10 USD). Możliwość wzięcia udziału w wycieczce konnej – jest to spacer na koniach, dadzą sobie radę nawet początkujący jeźdźcy. Przejażdżka pozwala zobaczyć okoliczne plantacje kawy i popatrzeć z sąsiedniej góry na otaczający Monteverde las chmurowy (ok. 30 USD).

9 dzień - Park Narodowy MONTEVERDE - zjazd na linach

Relaks w otoczeniu pięknych zielonych wzgórz Monteverde, a chętni mogą udawać tarzana i supermana na linach – rozwieszonych między drzewami (Canopy). Zabawa w canopy oprócz dużej dawki adrenaliny pozwala nam obcować z pięknem natury bajecznej okolicy (ok. 40 USD). Popołudniu przejazd busem i potem łodzią po jeziorze Arenal do miejscowości La Fortuna.

10 dzień - LA FORTUNA - gorące źródła, wulkan Arenal, kajaki, canopy

Pobyt w La Fortuna. Dla chętnych wycieczka do gorących źródeł i relaks w basenach. (ok. 35 USD). Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Możliwość skorzystania z jednej z aktywnych wycieczek organizowanych w pobliżu - konne, rowerowe, wspinaczki, kajaki, canopy itp (20 - 50 USD). Wieczorem ponownie kąpiele w gorących źródłach.

11 dzień - LA FORTUNA - rafting po rzecze Pacuare

Dzień dla czekających na nowy zastrzyk adrenaliny dla chętnych rafting rzeką Pacuare (100 USD). Kto nie lubi zmagać się z rwącą rzeką odpocznie w drodze w bazie organizatorów raftingu. Po raftingu przejazd do Puerto Viejo.

12 dzień - PUERTO VIEJO - odpoczynek nad Morzem Karaibskim

Odpoczynek w Puerto Viejo. Puerto Viejo miasteczko nad Morzem Karaibskim słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surfingowców. Poza tym miłośników plażowania w pięknej scenerii zachwycą kolorowe plaże.

13 dzień - PUERTO VIEJO - odpoczynek na plażach w Cahuita, nurkowanie

Kontynuujemy zwiedzanie plaż. Plaża w Cahuita jest jedną z najpiękniejszych plaż porośniętych palmami. Biały piasek, rafy koralowe i muszle sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Dzień wypoczynku, możliwy spacer po Parku Narodowym Cahuita lub dla chętnych nurkowanie wśród raf koralowych (ok. 60 USD) czy zwiedzanie okolicy na rowerach (ok. 10 USD). Powrót do Puerto Viejo.

14 dzień - Wyspa BOCAS DEL TORO

Przejazd na wyspy w Panamie Bocas del Toro. Odpoczynek na plaży.

15 dzień - wyspa BOCAS DEL TORO - plaża czerwonej żaby

Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich. Obserwujemy delfiny, lunch na pływającej tratwie, plaża czerwonej żaby (koszt około 40 USD).

16 dzień - PANAMA - kanał panamski, stara Panama

Przelot do Panamy. Przejazd nad Kanał Panamski, obserwacja śluzy przez którą przedostają się wielkie kontenerowce. Zwiedzanie miasta. Stara Panama wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze słynną katedrą ze złotym ołtarzem z początku XVII w. Wieczorem możemy skosztować lokalnego trunku rumu „Abuelo”.

17-18 dzień - Powrót

Wspólna podróż powrotna do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Managua // Panama - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie : Bocas del Toro - Panama

 • transfery z/na lotniska

 • 16 noclegów w hotelach (pokoje z łazienkami)

 • transport wg programu

  •  prywatny transport w Nikaragui: Penitas-Granada-San Juan del Sur

  • bilet na autobus z San Juan del Sur do granicy

  • bilety (łodź, bus) na transfer Puerto Viejo - Bocas de Toro oraz Monte Verde - La Fortuna 

  •  prywatny transport w Kostaryce: z granicy do Monte Verde oraz La Fortuna-Puerto Viejo

 • wycieczkę na wyspę Ometepe (prom, objazd po wyspie z przewodnikiem)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 140 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-osobowe z łazienkami. Jeśli korzystasz z promocji Single bez dopłaty zakwaterujemy Cię z innym uczestnikiem w pokoju 2-osobowym (lub w niektórych wypadkach 3-osobowym). 

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Transport

Przejazdy realizujemy wynajętymi busami lub autobusami liniowymi:

 • prywatny transport w Nikaragui: Penitas-Granada-San Juan del Sur
 • bilet na autobus z San Juan del Sur do granicy
 • bilety (łodź, bus) na transfer Puerto Viejo - Bocas de Toro oraz Monte Verde - La Fortuna 
 • prywatny transport w Kostaryce: z granicy do Monte Verde oraz La Fortuna-Puerto Viejo
 • wycieczka na wyspę Ometepe (prom, objazd po wyspie z przewodnikiem)

W miastach jeździmy taksówkami. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary,
 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje malaria. Ryzyko zarażenia nie jest duże, dlatego nie stosuje się obowiązkowej profilaktyki antymalarycznej (jest to decyzja indywidualna). Polecamy przed wyjazdem zasięgnąć porady osobistego lekarza rodzinnego dotyczącej stosowania leków profilaktycznych. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie

Napięcie elektryczne 110 V, 60 Hz. Wtyczki typu A i B. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców.

WIZY

Kostaryka

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. 
 • Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
 •  Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.

Nikaragua

 • Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym przy przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. 
 • Paszport winien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu. 
 • Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży.

Panama

 • Obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym między Polską a Panamą. Zgodnie z nią obywatele polscy mający ważne paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 90 dni bez wiz. 
 • Każdy przyjeżdżający do Panamy ma obowiązek posiadania minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa). 
 • Panamska służba graniczna może skrócić dozwolony pobyt cudzoziemca w Panamie do mniej niż 90 dni.

Atrakcje dla chętnych:

Wycieczka konna po plaży

Koszt ok. 20 - 30 USD.

Volcano boarding

Zjazd na desce po zastygłej lawie - koszt ok. 30 USD.

Nocne wyjście do lasu chmurowego

Koszt około 20 USD.

Wycieczka konna w Monteverde 

Koszt około 45 USD.

Canopy tour

Koszt około 55 USD.

Rafting rzeką Pacaure

Koszt ok. 100 USD.

Gorące źródła w La Fortuna 

Koszt około 40 USD.

Wycieczki w La Fortuna 

Koszt około 20 - 50 USD.

Nurkowanie w Cahuita

Koszt około 60 USD.

Wycieczka rowerowa w Cahuita

Koszt około 10 USD.

Wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich

Koszt około 40 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Plaża czerwonej żaby pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.