KOLUMBIA: Szukając El Dorado

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

KOLUMBIA: SZUKAJĄC EL DORADO + opcja ZAGINIONE MIASTO

Ta wyprawa do Kolumbii wprowadzi trochę magicznego realizmu w Wasze życie. Od rajskiego Parku Tayrona i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do klimatycznej Cartageny czy Villa de Leyvy. Każde odwiedzone miejsce jest unikalne, ale wszystkie są równie zachwycające. Jeśli szukacie przygody, możecie wyruszyć również na 4-dniowy trekking do tajemniczych ruin Zagionego Miasta.

Polubisz ten wyjazd za:

 • perełki architektury kolonialnej: Cartagena, Villa de Leyva
 • spacery wśród pięknej przyrody doliny palm woskowych i Parku Tayrona
 • lokalne smaki, cumbię i tańce na ulicach

Trasa:

 • BOGOTA
 • VILLA DE LEYVA
 • SAN GIL
 • BARICHARA
 • BUCARAMANGA
 • SALENTO
 • VALLE DE COCORA
 • MEDELLIN
 • GUATAPE
 • CARTAGENA
 • SANTA MARTA
 • PARK TAYRONA
 • OPCJA: ZAGINIONE MIASTO

Program

1 DZIEŃ PRZELOT DO BOGOTY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Bogoty.

2 DZIEŃ BOGOTA - VILLA DE LEYVA

Zwiedzanie Bogoty rozpoczniemy na głównym placu Plaza Bolivar, czyli w sercu starówki. Następnie odwiedzimy jedno z najznakomitszych muzeów świata - Museo del Oro (Muzeum Złota). Dla chętnych: istnieje możliwość rowerowej wycieczki po mniej turystycznych atrakcjach Bogoty! Jeśli czas na to pozwoli, na miasto spojrzymy także z innej perspektywy wjeżdżając gondolą na wzgórze Monserrate. Po południu jedziemy do uroczego miasteczka Villa de Leyva.

3 DZIEŃ VILLA DE LEYVA I OKOLICE

Okolice Villa de Leyva zwiedzimy na rowerach. Możemy zobaczyć m.in. starożytne obserwatorium astrologiczne ludu Muisca, skamienielinę Kronosaurusa, położony na wzgórzu klasztor Ecce Homo i Pozos Azules - błękitne oczka wodne. Wieczorem relaks w miasteczku na największym placu Kolumbii - Plaza Mayor.

4 DZIEŃ VILLA DE LEYVA - RAQUIRA - SAN GIL

Rano odwiedzimy najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii - Ráquira. Znane jest z niedzielnego targu rzemieślniczego z tradycyjną ceramiką z północnych Andów i ręcznie tkanymi wyrobami. Następnie przejazd do San Gil - stolicy sportów ekstremalnych w Kolumbii. Wybierzemy się na spacer po miasteczku i do parku El Gallineral z drzewami porośniętymi niesamowitymi oplątwami, co nadaje miejscu baśniowy charakter. 

5 DZIEŃ SAN GIL: PARALOTNIA, RAFTING LUB INNE SPORTY EKSTREMALNE

Ten dzień przeznaczamy na sportowe szaleństwa i nie tylko. Chętni mogą skorzystać z wielu opcji aktywnego spędzania czasu w okolicach San Gil. Do wyboru m.in.: raftingi o różnym stopniu trudności, lot paralotnią nad Kanionem Chicamocha, przejazd kolejką teleferico nad Kanionem Chicamocha, przeprawy przez jaskinie, rappeling po jednym z najwyższych wodospadów Kolumbii Juan Curi – każdy znajdzie coś dla siebie. 

6 DZIEŃ BARICHARA - BUCARAMANGA - MEDELLIN

Rano przejazd do Barichary – urokliwego, kolonialnego miasteczka. Spędzimy spokojne przedpołudnie spacerując po brukowanych uliczkach i poszukamy lokalnego przysmaku: prażonych tłustych mrówek. Dla chętnych: ok 1,5 godzinny spacer trasą Camino Real wzdłuż doliny do miasteczka Guane. Przejazd do Bucaramanga na lotnisko na lot do Medellin. 

7 DZIEŃ MEDELLIN: ZWIEDZANIE

Medellin, drugie co do wielkości miasto w Kolumbii zaskakuje swoim nowoczesnym klimatem. Zobaczymy m.in. Plaza de Botero – plac z „tłustymi” rzeźbami kolumbijskiego artysty Botero, Plaza de la Luz – plac Światła z ciekawą instalacją świetlną, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz nowoczesną część miasta. Po południu wybierzemy się na wycieczkę z lokalnym przewodnikiem do Comuna 13, kiedyś jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic miasta i całej Kolumbii, a obecnie jednym z symboli modernizacji miasta i wychodzenia na prostą po okresie przemocy, który wstrząsnął miastem i krajem. 

8 DZIEŃ MIASTECZKO GUATAPE I SKALNY MONOLIT EL PENON

Rano udamy się za miasto na całodniową wycieczkę do Guatape. Zatrzymamy się przy El Penon – czarnym monolicie, który góruje nad okolicznymi jeziorami. Roztacza się z niego niesamowity widok na okolicę. Żeby podziwiać te panoramiczne widoki, trzeba pokonać ponad 500 schodów. Następnie przejedziemy do Guatape – uroczego miasteczka słynącego ze swojej kolorowej zabudowy i bandeja paisa – lokalnego dania z fasoli i smażonych bananów.

9 DZIEŃ ZONA CAFETERA - SALENTO

Przejazd do regionu kawowego. W drodze mijamy uprawy bananowców i plantacje kawy. Popołudnie spędzimy odkrywając kolorowe zaułki Salento i próbując świeżo parzonej kawy z jednej z okolicznych farm. 

10 DZIEŃ TREKKING PO DOLINIE PALM WOSKOWYCH

Wycieczka piesza po Valle de Cocora – dolinie palm woskowych. Te charakterystyczne smukłe drzewa są narodowym symbolem Kolumbii. Trekking zaczniemy w dolinie i stopniowo będziemy wspinać się pośród lasu chmurowego do sanktuarium kolibrów. Po krótkim odpoczynku ruszymy w dalszą drogę przez las, aby dotrzeć do najpiękniejszej części doliny. Długość trasy będzie dostosowana do możliwości grupy.

11 DZIEŃ CARTAGENA: ZWIEDZANIE ZABYTKOWEGO CENTRUM

Przelot do Cartageny, uznanej za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Zwiedzanie rozpoczniemy od starówki, gdzie spacerując pośród kolonialnych pałaców, kościołów, klasztorów i murów obronnych przeniesiemy się w scenerię jednej z powieści noblisty Gabriela Garcíi Márqueza.

12 DZIEŃ CARTAGENA - PLAYA BLANCA

Dla chętnych wycieczka łódką na karaibską wyspę i wypoczynek na Playa Blanca (koszt ok. 35 USD). Pozostali mogą wybrać się na dalsze zwiedzanie miasta lub na plażę miejską. Wieczorem udamy się do starej dzielnicy Cartageny - Getsemani na kilka drinków i salsę.

13 DZIEŃ SANTA MARTA

Przejazd do Santa Marta. Spacer po jednym z najstarszych miast Kolumbii. Następnie przejazd na nocleg w okolice Parku Tyrona.

14 DZIEŃ PARK NARODOWY TAYRONA

Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Tayrona, który zdecydowanie można nazwać rajem na ziemi. W planie spokojny trekking po dżungli oraz kąpiel w morzu przy pięknych plażach otoczonych palmami.

15 DZIEŃ MINCA I HACJENDA VICTORIA

Przejazd do Minca, wioski w górach Sierra Nevada de Santa Marta, położonej na wysokości 580 m n.p.m., w klimacie nieco chłodniejszym niż wybrzeże, w bujnym tropikalnym lesie. Słynie z organicznej kawy, uroczych wodospadów i obserwacji ptaków. Przejdziemy się malowniczym szlakiem wzdłuż wodospadów do finki Victoria, gdzie skosztujemy kawy z tutejszej plantacji. 

16-17 DZIEŃ POWRÓT

Osoby, które kończą wyprawę: przejazd do Cartageny na lotnisko i samodzielny powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

OPCJA ZAGINIONE MIASTO 16-19 DZIEŃ TREKKING DO ZAGINIONEGO MIASTA (4 DNI)

Położone w pięknym parku narodowym Tayrona, ruiny Zaginionego Miasta Teyuna kuszą podróżników. Jednak aby się tam dostać, czeka Was kilkudniowy trekking przez góry Sierra Nevada i dżunglę. W drodze czekają Was strome podejścia wąskimi ścieżkami i kamiennymi schodami, przeprawy przez potoki, ale również kąpiele w wodospadach i naturalnych basenach. Pokonanie całej trasy daje niesamowitą satysfakcję, poczucie przygody i możliwość obcowania z egzotyczną przyrodą. Trekking wymaga dość dobrej kondycji fizycznej.

OPCJA ZAGINIONE MIASTO 20-21 DZIEŃ POWRÓT

Przejazd do Cartageny na lotnisko i powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Bogota oraz Cartagena - Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasach: Bucaramanga - Medellin, Pereira - Cartagena
 • wszystkie transfery lotniskowe
 • 15 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami) ze śniadaniami
 • transport prywatny wynajętym busem na trasie Bogota - Villa de Leyva, Villa de Leyva - San Gil, San Gil - Barichara, Barichara - Bucaramanga, Medellin - Salento, Cartagena - Santa Marta, Santa Marta - Cartagena
 • w opcji z Ciudad Perdida: 4 dniowy trekking do Ciudad Perdida (pakiet zawiera: 3 noclegi w campach (namiot/materac/hamak), pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), przewodnika lokalnego, tłumacza na j.angielski, bilet wstępu do Parku Narodowego Sierra Nevada de Santa Marta, wodę pitną każdego dnia)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • pakiet podróżnika Kiribati Club 

Cena nie obejmuje:

 • lokalnych przejazdów w mieście (komunikacja miejska lub taxi) oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 80 USD
 • wyżywienia: ok. 15 - 20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1000 zł

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH:

SPORTY EKSTREMALNE W SAN GIL

Rafting rzeką Suarez (do poziomu V): ok. 40 USD
Rafting rzeką Fonce (do poziomu III): ok. 10 USD
Lot paralotnią w Curiti: ok. 25 USD
Lot paralotnią w Chicamocha: ok. 55 USD
Zip-lining: ok. 10 USD
Canyoning: ok. 22 USD
Trekking do jaskinii z przewodnikiem: ok. 10 USD

REJS ŁODZIĄ NA PLAYA BLANCA

Półdniowa wycieczka: ok. 2O USD

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej KOLUMBIA: Szukając El Dorado pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA POŁUDNIOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.