ZANZIBAR z jogą

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni1 890EURO + 1 000

O wyprawie

ZANZIBAR Z JOGĄ

Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otoczający nas świat. Jasne, można wyruszyć byle gdzie, ale można też obrać za cel stworzone do tego miejsce! Zapraszamy Was na wygodny wypoczynek na Zanzibarze połączony z warsztatami, na których będziemy pracować nad jednością ciała i ducha, a urzekająca sceneria wyspy doskonale nam w tym pomoże.

Polubisz ten wyjazd za:

 • spokojne tempo podróży
 • nową umiejętność
 • wgryzienie się w lokalną kulturę
 • piękne plaże

Program

1 DZIEŃ PRZELOT NA RAJSKI ZANZIBAR

Wylot z Warszawy i przelot ana Zanzibar.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

Tego samego dnia wylądujemy na "Wyspie Przypraw" i zostaniemy zawiezieni do naszego hotelu w rajskim otoczeniu palm i oceanu o wszystkich możliwych odcieniach błękitu, turkusu, lazuru i szafiru. Dzisiaj czeka nas wprowadzenie do zajęć jogi, dzięki którym nie tylko nasze ciała, ale także dusze i umysły spędzą na Zanzibarze odprężający czas.

2 DZIEŃ JOGA I RELAKS

Dzień przeznaczymy na relaks po locie, praktykę jogi, medytację i lepsze poznanie siebie.

3 DZIEŃ JOGA I RELAKS / OPCJA: LAS JOZANI

Joga dwa razy dziennie i wypoczynek na plaży - tego potrzebowaliśmy, prawda? I tak spędzimy ten dzień. Chyba, że...

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Chętni mogą wykupić na dziś opcjonalną krótką wycieczkę do Jozani Forest, w którym żyją endemiczne czerwone małpy red colobus. Jedyny na wyspie park narodowy budzi skojarzenia raczej z bujną dżunglą, a spacery po kładkach wśród tropikalnych mangrowców to osobliwe doświadczenie - nasze oczy na chwilę oderwą się bowiem od widoków plaży i oceanu. 

4 DZIEŃ JOGA I RELAKS / OPCJA: BLUE SAFARI

Zajęcia jogi, kąpiele w oceanie i spacery po plaży. A dla chętnych:

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Dziś chętni mogą wziąć udział w wyprawie w morze tradycyjną łodzią typu dhaw z możliwością zobaczenia delfinów w drodze. Czeka nas postój na mierzei piaskowej, która podczas odpływu staje się lądem. Następnie zaliczymy snorkeling na rafie i przejazd na plażę. Spacer do baobabu zaprowadzi nas na lunch przygotowany przez kucharzy, składający się z owoców morza i ryb. 

5 DZIEŃ JOGA I RELAKS

Praktykujemy jogę, odpoczywamy na plaży, w hamaku lub oceanie.

6 DZIEŃ JOGA I RELAKS / OPCJA: Z WIZYTĄ NA FARMIE PRZYPRAW I U FREDDY'EGO

Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean. Dla chętnych:

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Jako dzisiejszą atrakcję dla chętnych proponujemy niezapomniany tour wokół wyspy. Wycieczka dla chętnych rozpocznie się rano wizytą na farmie przypraw. To tu zobaczycie, jak rosną pieprz i wanilia, jak wygląda gałka muszkatołowa, jak uprawia się jakcfruit (chlebowiec). Dowiecie się wszystkiego na temat kurkumy i innych leczniczych przypraw jak trawa cytrynowa, curry czy imbir. Zobaczycie osobliwości takie jak drzewo szminkowe, mimozę wstydliwą czy karambolę. To wszystko podczas spaceru z przewodnikiem. Jeden z pracowników często wspina się na palmę i śpiewając "Jambo, jambo" zrywa kokosa, a na zakończenie oferuje poczęstunek z pysznych i soczystych owoców. Na miejscu możliwość zakupu wszelkich przypraw. Później przejazd do Stone Town i zwiedzanie miasta z przewodnikiem (dom, w którym urodził się Freddy Mercury, Targ Darajani, Perskie Łaźnie, Dom Cudów, Katedra Anglikańska, spacer klimatycznymi uliczkami i zaułkami, wizyta na targu). Następnie przejażdżka łodzią motorową na wyspę Prison Island, gdzie mieszkają żółwie przywiezione z Seszeli.

7 DZIEŃ JOGA I RELAKS / OPCJA: PŁYWANIE Z DELFINAMI

Praktykujemy jogę na plaży, medytujemy i korzystamy z kojącej aury oceanu. Chętni mogą dodatkowo:

WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Najpopularniejszym miejscem na Zanzibarze do wypatrywania delfinów, a nawet pływania za nimi i... z nimi jest południowe wybrzeże wyspy. To tutaj o poranku chętni wsiądą na łódkę i wraz z kilkoma innymi towarzyszami wypłyną w morze. Po kilkudziesięciu metrach sternik i wypatrywacz delfinów pozwolą wyskoczyć z łodzi w kilku miejscach. To wtedy można spokojnie obserwować i pływać z delfinami. Ci, którzy boją skakać do wody, mogą zobaczyć delfiny z łodzi. Prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów to ok. 80%.

8-9 DZIEŃ POŻEGNANIE Z ZANZIBAREM - POWRÓT

Nasze ostatnie chwile na Zanzibarze - napawanie się błękitem Oceanu Indyjskiego i bielą plaży - z pewnością będą niezapomniane. Później nastąpi nasze pożegnanie z Afryką. Zostaniemy zawiezieni na lotnisko i wylecimy z powrotem do Europy. Przylot w ten sam dzień lub dzień później.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Zanzibar - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko na Zanzibarze
 • 7 noclegów w hotelu przy plaży (2-osobowe z łazienką i klimatyzacją)
 • śniadania w hotelu
 • codzienne sesje medytacyjne i jogowe oraz warsztaty rozwoju osobistego
 • opiekę pilotki Kiribati Club, a zarazem nauczycielki jogi na Zanzibarze
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • wizy do Tanzanii: ok. 50 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych, w tym wycieczek fakultatywnych po Zanzibarze

Zaliczka: 1000 zł

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

Spacer po Parku Narodowym Jozani Forest - lesie zamieszkanym przez endemiczne małpy z rodzaju gerezanek.
Koszt ok. 35 USD/os. zawiera transport do lasu Jozani, wstęp do i oprowadzanie po lesie z przewodnikiem.

Blue safari - rejs łodzią typu dhaw i snorkelling
Koszt ok. 65 USD/os. zawiera: transport do miejsca rozpoczęcia rejsu, rejs łodzią typu dhaw, opiekę przewodnika i sternika, lunch na wyspie (zazwyczaj grillowane owoce morza, w tym homary, krewetki i ośmiornice)

Wycieczka wokół wyspy oraz na Prison Island
Koszt ok. 70 USD zawiera: transport na farmę przypraw i do Stone Town, wstęp na farmę przypraw, przewodnika w Stone Town, rejs na Prison Island. Cena nie zawiera: wyżywienia i wstępu na Prison Island.

Wycieczka na wypatrywanie delfinów
Koszt ok. 60 USD/os. zawiera: poranny transfer na miejsce wycieczki, rejs w morze i opiekę wypatrywacza delfinów i sternika.

Wizy - Tanzania

Obywatele polscy muszą posiadać wizę wjazdową do Tanzanii.

Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro).

Wizę można również uzyskać online (https://eservices.immigration.go.tz/)
Koszt wizy turystycznej to 50 USD (Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.)

Wiza turystyczna jest ważna 90 dni. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej ZANZIBAR z jogą pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Fitness & Joga, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.