Północne góry Omanu

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

PÓŁNOCNE GÓRY OMANU

Oman to kraj, w którym góry, skalne wąwozy i kaniony łączą się ze sobą tworząc zachwycającą, momentami surową scenerię. Naszą wyprawę zaczniemy od wybrzeża - od malowniczej doliny Wadi Shab, przez rezerwat żółwi i puste, dzikie plaże, po Wielki Kanion z widokiem na najwyższy szczyt Omanu. W drodze odwiedzimy wiele starych, klimatycznych wiosek i miast, doświadczymy przepychu i kontrastów stolicy oraz poznamy dziedzictwo kulturowe regionu.

Polubisz ten wyjazd za:

 • obserwacja żółwi morskich
 • ciekawe wycieczki górskie
 • klimatyczne wioski
 • kąpiele w górskich potokach

Trasa:

 • MASKAT
 • WADI SHAB
 • MISFAT AL ABRIYEEN
 • BAHLA
 • NIZWA
 • MASKAT

Program

1 DZIEŃ PRZELOT DO MASKATU

Przelot z Warszawy do Maskatu. Zakwaterowanie i w zależności od godziny przylotu - spacer po mieście.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

2 DZIEŃ MASKAT - WADI SHAB - SUR

Wyruszamy z Maskatu w góry. Przejeżdżamy wzdłuż wybrzeża do malowniczej doliny Wadi Shab. Udamy sie na krótki tekking i, jeśli pogoda nam dopisze, wykąpiemy się górskich jeziorkach. Następnie udamy się w kierunku Sur, gdzie odwiedzimy stare miasto i port. 

3 DZIEŃ REZERWAT ŻÓŁWI, OCEAN I PUSTYNIA

Wcześnie rano udamy się na plażę Ras Al Jinz, aby zobaczyć żółwie wykluwające się z jaj składanych w gniazdach na plaży. Następnie przejedziemy do miejscowości Ashkhara, gdzie chętni będą mogli oddać się relaksującym kąpielom w oceanie. Po południu udamy się podziwiać zachód słońca na pustyni Wahiba Sands.

4 DZIEŃ IBRA - SAMAIL - NIZWA

Wracamy w góry. Po drodze zatrzymamy się w starym miasteczku Ibra, gdzie odwiedzimy lokalny bazar. Następnie zobaczymy starą fortecę w w Samail. Tutaj udamy się też na krótki trekking w doline porośniętej palmami i bananowcami. Wieczorem dojedziemy do miasta Nizwa i przespacerujemy się po lokalnym bazarze.

5 DZIEŃ MISFAT AL ABRIYEEN - HAMRA - BAHLA

Dziś zobaczymy fort w Nizwa, a następnie udamy się do przepięknie położonej górskiej wioski Misfat Al Abriyeen, gdzie zobaczymy plantacje palm daktylowych. Następnie pojedziemy zobaczyć starą Hamrę i zatrzymamy się na lunch w jemeńskiej restauracji. Zobaczymy również fort w Bahli - największą twierdzę warowną Omanu. 

6 DZIEŃ WIELKI KANION BLISKIEGO WCHODU

Wyruszamy na trekking wzdłóż krawędzi "Wielkiego Kanionu". Pójdziemy szlakiem zwanym "Balcony Walk". Kanion sąsiaduje z najwyższym szczytem Omanu - Jabal Al Shams. 

7 DZIEŃ JABAL AL AKHDAR

Wyjeżdżamy w kierunku Jabal Al Akhdar, a następnie wejdziemy na punkt widokowy w wiosce Sujra. W Wadi Bani Habib udamy się na 2-3 godzinny trekking, aby zobaczyć opuszczoną górską osadę. 

8 DZIEŃ KANION WĘŻA

Przejazd przez jedną najbardziej wymagających, ale i najpiękniejszych górskich dróg w Omanie - Wadi Bani Awf. Zwiedzimy kamienną wioskę i terasy uprawne w Bilat Sayt, przespacerujemy się w głąb Kanionu Węża. W drodze powrotnej do Maskatu zatrzymamy się w Rustaq - tradycyjnym, konserwatywnym mieście ibadyckim.

9 DZIEŃ MASKAT

Czas na zwiedzanie głównych atrakcji miasta - w planach mamy port, bazar, Królewski Teatr Operowy i Wielki Meczet Sułtana Qaboosa.

10 DZIEŃ PRZELOT DO POLSKI

Wulot z lotniska w Maskacie i powrót do Polski.

Warunki

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Maskat - Warszawa
 • 10 noclegów w hotelach 3*/4* - pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • transport samochodem terenowym na całej trasie
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 10-20 USD
 • biletów wstępu
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka:

1000 zł

Wizy - Oman

Zgodnie z krajowymi wysiłkami na rzecz promocji i ułatwienia usług dla turystów odwiedzających Oman, obywatele 103 krajów w tym Polski są zwolnieni z wiz wjazdowych na pobyt do 14 dni.
Zwolnienie podlega pewnym wymogom, w tym wcześniejszej i potwierdzonej rezerwacji hotelu, ubezpieczenia zdrowotnego i biletu powrotnego.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Północne góry Omanu pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.