UGANDA: Planeta małp

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
pełne wyżywienie
TerminCena
13 dni4 700EURO + 1 000
13 dni4 700EURO + 1 000
13 dni4 700EURO + 1 000

O wyprawie

Uganda

Na tej wyprawie do Ugandy spełnicie marzenie o spotkaniu górskich goryli. Trekking w Parku Narodowym Bwindi i obserwacja goryli w ich naturalnych środowisku jest zdecydowanym celem tego wyjazdu, ale zanim tam dotrzecie czeka Was wiele niesamowitych przeżyć. Udacie się na trekking w Kibale Forest, aby stanąć oko w oko z szympansami, pojedziecie, popłyniecie i pójdziecie na niejedno safari, podczas których będziecie wypatrywać Wielkiej Piątki, i zachwycicie się zróżnicowanym krajobrazem Ugandy - Perły Afryki. Całości obrazu Ugandy dopełnią jej niesamowici mieszkańcy, których fascynująca kultura i zwyczaje będą Wam towarzyszyć na każdym kroku.

Polubisz ten wyjazd za:

 • spotkanie z gorylami górskimi
 • spotkanie z szympansami
 • prywatne safari tylko dla Ciebie i Twoich towarzyszy podróży
 • wodne safari

Program

1 DZIEŃ WYLOT

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Entebbe.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ PRZYLOT DO ENTEBBE
Przylot do Entebbe. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu – spacer po ogrodzie botanicznym lub odpoczynek po locie. Chętni mogą popłynąć na rejs o zachodzie słońca po Jeziorze Wiktorii.

3 DZIEŃ ZZIWA SANKTUARIUM NOSOROŻCÓW - PARK NARODOWY MURCHISON FALLS
Po śniadaniu wyruszymy w drogę do parku Narodowego Murchison Falls. Park otrzymałnazwę od okazałych wodospadów na Nilu, ale prawdziwą atrakcją jest safari w poszukiwaniu Wielkiej Piątki. Można tu wypatrzeć lwy, żyrafy, słonie czy antylopy krowie.
W drodze do parku odwiedzimy sanktuarium nosorożców Zziwa. Tutaj udamy sieę na krótki trekking celem podziwiania tych wspaniałych zwierząt 

4 DZIEŃ SAFARI W PN MURCHISON FALLS - WODNE SAFARI
Wcześnie rano wyruszymy na safari w Parku Narodowym Murchison. Będziemy się rozglądać głównie za lwami i lampartami, ale wielbiciele egzotycznych ptaków również będą mieli spore szanse na ciekawe obserwacje.
Po lunchu wsiądziemy do łodzi i podpłyniemy pod wodospady Murchison. Na tym wodnym safari będziemy wypatrywać hipopotamów, krokodyli i wodnego ptactwa. Jeśli poziom wody w Nilu nie będzie zbyt wysoki, chętni będą mogli się wspiąć na szczyt wodospadu. W przeciwnym wypadku podjedziemy na szczyt wodospadu samochodem.
W tym dniu dla chętnych będzie możliwość  lotu balonem nad sawanną (koszt ok 300 USD).
 
5 DZIEŃ PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO KIBALE FOREST
Po śniadaniu opuszczamy Murchison Falls i ruszamy w drogę do kolejnego pięknego parku narodowego Ugandy - Kibale Forest.
Droga prowadzi przez malownicze zielone tereny i wzgórza pokryte plantacjami herbaty. Po przyjeździe zakwaterowanie w lodge czas na relaks po podróży.
Nadal głodni przygód? Jeśli czas pozwoli, chętni mogą udać się dodatkowo udać się na eksplorację bagien Bigoti lub spacer kulturowy do lokalnej społeczności. 

6 DZIEŃ TREKKING DO SZYMPANSÓW W PN KIBALE FOREST
Rano strażnicy parkowi Kibale Forest poprowadzą nas na szlaki uczęszczane przez miejscowe szympansy i inne naczelne. Zaczniemy od krótkiego szkolenia jak się zachować podczas trekkingu w dżungli. Następnie doświadczony ranger wyruszy z nami na tropienie szympansów. Po zlokalizowaniu aktualnego miejsca przebywania szympansów spędzimy czas podglądając z bliska ich życie. Oprócz szympansów Kibale Forest zamieszkują również gerezy, koczkodany rudoogonowe, koczkodany górskie czy mangabki, które przy odrobinie szczęścia również uda nam się zobaczyć. Po trekkingu wrócimy ruszymy w drogę do parku narodowego Queen Elizabeth - kolejnej przyrodniczej perełki.

7 DZIEŃ SAFARI W PARKU NARODOWYM QUEEN ELIZABETH - REJS PO KANALE KAZINGA
Wcześnie rano ruszamy na kolejne emocjonujące safari - tym razem w Parku Narodowym Queen Elizabeth. Pojedziemy na równiny Kasenyi, gdzie będziemy wypatrywać stad słoni i bawołów afrykańskich, oraz wielkich kotów, m.in. lwów i lampartów.
Po południu popłyniemy kanałem Kazinga, który łączy jezioro Jerzego i jezioro Edwarda. Taka forma zwiedzania da nam możliwość obserwacji hipopotamów, słoni, krokodyli oraz wodnego ptactwa.

8 DZIEŃ ISHASHA (PN QUEEN ELIZABETH) - PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO BWINDI
Po śniadaniu opuszczamy naszą lodge i kierujemy się do Ishashy - części Parku Narodoweg. Będziemy ww poszukiwaniu lwów... w koronach drzew. Po safari udamy się w dalszą drogę, do Parku Narodowego Bwindi - domu dla goryli górskich.

9 DZIEŃ TREKKING DO GORYLI GÓRSKICH W PN BWINDI
Ten dzień będzie spełnieniem marzeń - ruszamy na spotkanie z gorylami górskimi w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi!
Park Narodowy Bwindi, zwany też Nieprzeniknionym Lasem Bwindi, jest domem dla około 400 goryli górskich - to blisko połowa światowej populacji tych zwierząt. Goryle górskie są największymi małpami człekokształtnymi na świecie, a dorosły samiec może mierzyć nawet 170 cm i ważyć 200 kg.

Po specjalnym szkoleniu wcześnie rano wyruszymy ze strażnikiem parkowym na trekking w lesie deszczowym w poszukiwaniu jednej z rodzin goryli. Sam krajobraz parku jest niesamowity - gęsto porośnięte zielone zbocza górskie poprzecinane są ścieżkami zwierzęcymi, którymi będziemy się poruszać. Po dotarciu do stada będziemy obserwować te łagodne olbrzymy w ich naturalnym środowisku.
Szanse na zobaczenie goryli w Ugandzie sięgają 99% - grupa zwiadowców nieustannie tropi goryle, do których następnie kierujemy się pod opieką strażników.

10 DZIEŃ RELAKS NA JEZIOREM BUNYONYI
Po dniach długich przejażdżek i wymagającym trekkingu do goryli w Bwindi, ten dzień przeznaczycie na relaks w malowniczym otoczeniu ugandyjskiego krajobrazu. Możliwość sacerów po oklicy lub dla chętnych rejs po jeziorze Bunyonyi. 

11 DZIEŃ PARK NARODOWY LAKE MBURO
Po śniadaniu jedziemy do Parku Narodowego Lake Mburo. Po krótkim odpoczynku ruszymy na popołudniowe safari po parku, który słynie z populacji największych na świecie antylop - elandów, a także zebr, topi czy impali. 
 
12 DZIEŃ PIESZE SAFARI W PN LAKE MBURO – ENTEBBE – WYLOT
Rano w towarzystwie strażnika parkowego wyruszymy na piesze safari po buszu. Na tym spacerze będziemy mieć niepowtarzalną szansę zobaczenia dzikich zwierząt z naprawdę bliska. Wejdziemy także na okoliczne wzgórze, aby podziwiać panoramę okolic jeziora Mburo. Następnie ruszymy w drogę do Entebbe. Po drodze przekroczymy równik. Zrobimy pamiątkowe zdjęcia i pooglądamy sklepy z pamiątkami. Wylot z Ugandy zgodnie z rozkładem lotów.

13 DZIEŃ POWRÓT
Przylot do kraju.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Entebbe - Warszawa
 • 10 noclegów w hotelach i lodgach (pokoje lub domki 2-osobowe z łazienkami)
 • pełne wyżywienie (10 śniadań, 9 obiadów, 10 kolacji), woda podczas safari
 • transport komfortowym autem 4x4
 • wycieczki, safari, rejsy łodziami i inne atrakcje zgodnie z programem
 • bilety wstępu do parków narodowych wymienionych w programie
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy do Ugandy: ok. 50 USD
 • tradycyjnych napiwków dla przewodników i kierowcy
 • napojów do posiłków
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka: 1 000 PLN

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Rejs po jeziorze Wiktorii 
Koszt ok. 30 USD/ os.

Lot balonem
nad sawanną w Parku Narodowym Marchison FallsKoszt ok. 300 USD/ os.

Piesza wycieczka
na bagna lub spacer kulturowy z przewodnikiem w okolicach parku Narodowego Kibale. Koszt ok. 30 USD/ os.

Safarii tropem lwów
przejad wraz z doktorem lwów wg śladu GPS w Paku ńarodowym Qeen Elizabeth. Koszt ok. 110 USD/ os. UWAGA rezerwacja koniecznie przed wyjazdem!

Rejs po jeziorze Bunyonyi
Koszt ok. 30 USD/ os. 

Nocne safari
w Parku Narodowym Lake Mburo. Koszt ok. 30 USD/ os.

Wizy - Uganda

Obywatele polscy udający się do Ugandy muszą mieć ważną wizę pobytową.
Wizę można uzyskać online pod adresem https://visas.immigration.go.ug
Koszt wizy jendokrotnego wjazdu to 50 USD + opłata za transakcję 3%
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej UGANDA: Planeta małp pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu pełne wyżywienie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.