Rumunia - w krainie Drakuli

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
9 dni2 500
9 dni2 500

O wyprawie

PROFESJONALNY PRZEWODNIK POPROWADZI CIĘ SPRAWDZONYMI, NAJPIĘKNIEJSZYMI DROGAMI RUMUNII

Wspólnie pokonując trudności w terenie dotrzemy w miejsca, które dotychczasowi uczestnicy wyjazdów określali jednym słowem – niesamowite! Gwarantujemy, że Rumunia, którą Ci przedstawimy będzie zaskakiwać i zachwycać każdego dnia.

Podziwiaj cuda rumuńskiej przyrody. Odkryj bezkresne połoniny, skalne wąwozy, podziemne rzeki i mroczne jaskinie. Skosztuj prawdziwej palinki, delektuj się smakami lokalnej kuchni.

Przeżyj 9 dni przygody na wyprawie Rumunia – śladami Drakuli.

Długość: około 1200 km (po samej Rumunii)

Trasa: przejezdna dla standardowego auta z napędem 4×4 i reduktorem. Opony AT lub MT

Noclegi: W namiotach oraz w hotelach (4/4)

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach

Maksymalna liczba aut: 10+1

Program

CO CIĘ CZEKA NA WYPRAWIE DO RUMUNII ?

DZIEŃ 1

Wyjazd z Polski. Do pokonania mamy około 600 km. Po drodze odwiedzimy “winną piwnicę” w rejonie Tokaj i posmakujemy węgierskiej kuchni. Późnym wieczorem, po krótkim odcinku terenowym dotrzemy na pierwszy nocleg w przytulnym hotelu.

DZIEŃ 2

Rozpoczynamy od wspólnego zwiedzania udostępnionej dla turystów Jaskini Niedźwiedziej. Następnie wjeżdżamy do Parku Narodowego Apusenii i wspinamy się na płaskowyż Padisz. Po południu dojedziemy do uroczej polany Glaiduri. Chętni udadzą się z prowadzącym na spacer widokowym szlakiem nad zapadlisko Cetatile Ponorolui. Wieczorem koniecznie trzeba będzie się ogrzać przy cieple ogniska!

DZIEŃ 3

Kontynuujemy jazdę po górach Bihor. Udamy się na kolejny emocjonujący spacer szlakiem przez Wąwóz Galbanei, który kończy się niewielkim wodospadem. Jeśli dopisze pogoda i znajdą się śmiałkowie, uskutecznimy krótką kąpiel w lodowatym jeziorku u stóp wodospadu. Kolejne kilometry górskich dróg i krótki spacer doprowadzą nas na niesamowite urwisko Groapa Ruginoasa. Dzień zakończy kolacja zakrapiana palinką, którą zamówimy dla Was w hotelowej restauracji!

DZIEŃ 4

W tym dniu dalej podziwiać będziemy krajobraz  płaskowyżu krasowego Padisz. Zejdziemy na dno lodowej Jaskini Scarishoara, przejedziemy przez zagubione w lasach osady rumuńskich drwali i posmakujemy placinty. Spróbujemy też zdobyć najwyższy szczyt Gór Bihor (na kołach!). Będą zarówno połoniny jak i leśne dukty, strome gliniaste podjazdy oraz kamieniste drogi zrywkowe. Mogą przydać się wyciągarki! Dzień zwieńczymy oczywiście biwakiem z ogniskiem!

DZIEŃ 5

Dziś zobaczycie charakterystyczne rumuńskie chaty o bardzo stromych słomianych dachach. Niektóre z nich mają ponad 200 lat! Większą część trasy przejedziemy w tym dniu terenem. Pokonując kolejne pasma górskie dojedziemy do uroczego pensjonatu, w którym podczas kolacji znów dogodzimy swoim podniebieniom – tym razem królować będą dania z grilla!

DZIEŃ 6

Jedziemy odwiedzić zabytkową kopalnię soli w Turdzie. Zobaczycie podziemne formacje solne, ogromne przestrzenie pod ziemią i poznacie ciekawą historia eksploracji soli. Po obiedzie czeka nas odrobina ruchu – spacer wąwozem Turda. Wieczorem znów biwak przy ognisku.

DZIEŃ 7

W tym dniu zaplanowaliśmy sporo atrakcji “w terenie”. Dotrzemy do zabytkowej, położonej u stóp potężnej szeklerskiej skały, wioski Rimetea. Tu będzie można kupić oryginalne pamiątki. Wstąpimy też na ruiny zamku Torocsayów w Coltesti. Następnie – jeśli pozwoli pogoda – pójdziemy na niełatwy treking wąwozem Remet. Na nocleg znów wjedziemy w góry, w miejsce zwane “polaną narcyzów” (jedną z dwóch w Rumunii).

DZIEŃ 8

Dziś dojeżdżamy do serca Transylwanii, najładniejszego miasta Rumunii – Sighisoary. Jednak zanim zagościmy w ciepłym hotelu na uroczej starówce, odwiedzimy wpisaną na listę UNESCO wioskę Biertan, z największym warownym kościołem w Transylwanii. Po przejechaniu kolejnych kilometrów – zarówno asfaltem jak i terenem – mijając liczne transylwańskie  warowne kościoły, dotrzemy do saskiej wioski Apold. Oczekiwać Was będzie podwieczorek, składający się z regionalnych przysmaków przygotowanych przez mieszkańców tej wioski! Spożyjemy go nie gdzie indziej, lecz właśnie na terenie warownego kościoła! Nocleg w hotelu w Sighisoarze.

DZIEŃ 9

Dziś po śniadaniu oficjalnie kończymy naszą wspólną wyprawę po Transylwanii. Po śniadaniu warto poświęcić jeszcze chwilę na zwiedzanie wspaniałej starówki w Sighisoarze.
Powrót do Polski.

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy.

Warunki

Koszty dla załóg jadących własnym autem

 • 2500 ZŁ za auto z 2 osobami + 200 zł za każdą kolejną osobę

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • opieka przewodnika na trasach pieszych i w jaskiniach
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ewentualnych testów na COVID19, jeśli takowe będą wymagane


Koszty dla załóg jadących wynajętym autem

 • 2500 ZŁ za auto z 2 osobami + 200 zł za każdą kolejną osobę
 • 500 zł / dobę za wynajem auta

Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z wyposażeniem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • opieka przewodnika na trasach pieszych i w jaskiniach
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ewentualnych testów na COVID19, jeśli takowe będą wymagane


Pozostałe koszty (pakiet):

4 noclegi w hotelach ze śniadaniami, 3 wspólne kolacje, degustacja w Tokaju połączona z obiadem, piknik z lokalnymi produktami rumuńskimi, zwiedzanie kopalni soli w Turdzie, Jaskini Niedźwiedziej, Jaskini Scarishoara - 300 EURO od dorosłych i młodzieży oraz 220 EURO od dzieci 4-12 lat.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rumunia - w krainie Drakuli pochodzą od biura Przygody 4x4, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Rumunia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.