Oman poza szlakiem

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

OMAN POZA SZLAKIEM

Ta wyprawa do Omanu zmieni Wasze zdanie o tym pustynnym kraju. Oman to dużo, dużo więcej niż hotele all-inclusive z basenem! Wyprawa Oman Poza Szlakiem stawia na przygodę, autentyzm, niesamowite krajobrazy i offroad. Pod okiem specjalisty od pustynnych tras Omanu, reportera i fotografa Jerzego Wierzbickiego, przemierzymy kilometry malowniczych dróg, a także szlaków, na których drogi wytyczymy sami.

Spędzimy kilka noclegów w terenie, wieczorem podziwiając drogę mleczną na niebie, z dala od świateł miejskich. Podczas wyjazdu będziecie mieli również możliwość zmierzenia się z warunkami świetlnymi i kadrami w wyselekcjonowanych przez Jerzego miejscach: na wydmach, punktach widokowych na wybrzeże czy formacje skalne, lagunach i skupiskach ptaków. A jeśli masz ochotę na jeszcze więcej adrenaliny, dołącz do naszej ekipy jako kierowca!

Polubisz ten wyjazd za:

 • podróż poza szlakiem
 • noclegi w obozowiskach w unikatowych miejscach
 • krajobrazy pustyni Empty Quarter
 • odpoczynek nad oceanem

Trasa:

 • MASKAT
 • WADI SHUAB
 • PUSTYNIA CINNAMON
 • SALALAH
 • MIRBAT
 • PUSTYNIA EMPTY QUARTER
 • GMISFAT ALABRIYYN
 • BAHLA
 • NIZWA
 • MASKAT

Program

1 DZIEŃ PRZELOT DO MASKATU

Przelot z Warszawy do Maskatu. (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)
Odbieramy auta i jedziemy do hotelu niedaleko lotniska. Wieczorem omówienie planu wyprawy oraz zasad zachowania w interiorze, co pozwoli nam na bezpieczne odbycie całej wyprawy. Nocleg w hotelu. 

2 DZIEŃ MASKAT - WADI SHAB

Wyruszamy z Maskatu w góry rzejazd wzdłóż wybrzeża do Wadi Shab - malowniczej doliny. Udamy sie na krótki tekking i jeśli pogoda nam dopisze to wykąpiemy się górskich jeziorkach. Powrót do Mascatu. Nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ PUSTYNIA CINNAMON DESERT

Przejazd na "Cinnamon Desert" to pustynia inne niż wszystkie. Oprócz wydm są tam także wiecznie zielone drzewa. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, jedyne takie w całym Omanie. Nocleg w obozowisku.

4 DZIEŃ GÓRY JABAL SHAMHAN - OCEAN - DUQM

Ruszamy w kierunku południowym. Przez większość trasy będziemy jechać między Oceanem Indyjskim a górami Jabal Shamhan. Zjedziemy na puste plaże wykąpać sie w oceanie. Zobaczymy białe wydmy i  odwiedzimy lagune, gdzie występuje liczne dzikie ptactwo. Po południu zwiezimy skalny ogród w Duqm pełen prastarych skamielin. Nocleg w hotelu w Duqm.

5 DZIEŃ WADI SHWAMLYAH

W okolicy Wadi Shwamiyah jest też bardzo wysoki klif, który podjedziemy zobaczyć. Teren swoim wyglądem przypomina krajobraz marsjański. Kolejny postój zrobimy w lagunie Khor Ghawi, oraz na plaży blisko Al Jazir, odwiedzimy też ogromny klif w Ras al Markaz. Nocleg w obozowisku nad brzegiem ocenau. 

6 DZIEŃ BAOBABY - DARBAT -SALALAH

Na naszej trasie zatrzymamy się przy baobababach udamy sie tutaj nakrótki trekking do górskiego jeziorka. Następnie pospacerujemy po doline Darbat z wodospadami i kolejnymi jeziorkami.Zatrzymamy się w ruinach Khor Rori - pozostałosci starożytnego miasta. Będzimy tam wypatrywać dzikiego ptactwa. W Salalah wieczorem udamy się na bazar kadzidlany. Nocleg w hotelu. 

7 DZIEŃ ODPOCZYNEK NAD OCEANEM

Dzień przeznaczony na odpoczynek nad morzem. Pojedziemy zobaczyć piękne plaże Fazayat, popływamy w morzu. Odwiedzimy punkty widokowe na klifach. Zajrzymy na plantacje bananów, na licznych straganch poprubujemy róznych lokalnych owoców. Zobaczymy pozostałości po starym porcie Zafar. Chętni mogą zobaczyć muzeum Kadzidła. Nocleg w hotelu.

8 DZIEŃ PUSTYNIA THE EMPTY QUARTER

Kierujemy się w stronę małej wioski Shisr. Znajdują się tu ruiny - pozostałości po małej starożytnej osadzie zwanej UBAR. Szutrowym trakiem jedziemy w kierunku Ramlat Fasad. Będą to pierwsze większe wydmy pustyni The Empty Quarter. Na The Empty Quarter pięknie widać mleczną drogę, a w przypadku pełni księżyca jest tak jasno, że można robić zdjęcia bez statywów.  Obóz zorganizujemy w cieniu długiej wydmy. Wieczorem ognisko i gorąca herbata. Nocleg w obozowisku.

9 DZIEŃ Przejazd przez interior

Ruszamy w kierunku północnym mijając pustynię The Empty Quarter. Po drodze robimy przystanki, podziwiamy krajobrazy, robimy zdjęcia. Następnie odwiedzimy miasteczko Hayma i zatrzymamy się na nocleg w obozowisku pod sklanymi grzybami. 

10 DZIEŃ NIZWA - MISFAT AL ABRIYYIN - BAHLA

Dzisiaj udamy się do pięknie położonej górskiej wioski Misfat Al Abriyyin. Zobaczymy plantacje palm daktylowych. Następnie pojedziemy zobaczyć Fort w Bahla - największa twierdza warowna Omanu. Kolejnym mistem będzie stara stolica Omanu, Nizwa z tradycyjnym dużym bazarem oraz zabudową z cegły mułowej.  Nocujemy w hotelu.

11 DZIEŃ MASCAT

Przejazd do Mascatu. Zobaczymy pałac Sułtana, pospacerujemy po porcie, zobaczymy nowoczesną operę i Wielki Meczet Sułtana Qaboosa. Wieczorem zwiedzimy stare miasto i lokalny bazar.  Nocleg w hotelu w Muskacie.

12 DZIEŃ MASKAT - POWRÓT

Ostatnie zakupy i spacer po mieście. Wylot do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Maskat - Warszawa
 • 7 noclegów w hotelach 3*/4* - pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • 4 noclegów w obozowiskach (zapewniamy namioty)
 • transport samochodem terenowym na całej trasie
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 10-20 USD
 • zakupu materaca/karimaty (ewentualnie własnego wyposażenia kempingowego na miejscu): ok 50 USD/os. (jeśli uczestnik nie zabierze z domu)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka:

1000 zł

Wizy - Oman

Zgodnie z krajowymi wysiłkami na rzecz promocji i ułatwienia usług dla turystów odwiedzających Oman, obywatele 103 krajów w tym Polski są zwolnieni z wiz wjazdowych na pobyt do 14 dni.
Zwolnienie podlega pewnym wymogom, w tym wcześniejszej i potwierdzonej rezerwacji hotelu, ubezpieczenia zdrowotnego i biletu powrotnego.

Zakwaterowanie

Na trasie przejazdu mamy zaplanowane 6 noclegów w hotelach 3*/4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Pozostałe noclegi spędźmy w terenie, na pustyni, we własnych obozowiskach. Nocować można w samochodzie, namiocie (zapewniamy 2 os. namioty) lub pod gołym niebem. We własnym zakresie każdy zabiera śpiwór.
Dla śpiących w samochodzie wystarczy karimata i śpiwór, który jest obowiązkowy. Temperatura na pustyni w nocy spada i może być chłodno. Podstawowe wyposażenie – materac do spania/piankę/karimatę - możemy kupić na miejscu w markecie pierwszego dnia wyprawy.

Wyżywienie

Jedzenie na czas pobytu w interiorze kupimy w Maskacie przed wyjazdem, lub w sklepikach i na bazarach po drodze. Wodę pitną każda załoga będzie dokupywać na bieżąco w terenie. Zapewniamy sprzęt do przygotowania jedzenia w warunkach polowych. Na trasie zatrzymujemy się w klimatycznych przydrożnych restauracyjkach. Obiad w restauracji kosztuje ok. 30 – 50 zł.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Oman poza szlakiem pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.