Oman poza szlakiem

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
12 dni6 290 + 1 199EURO

O wyprawie

OMAN POZA SZLAKIEM

Ta wyprawa do Omanu zmieni Wasze zdanie o tym pustynnym kraju. Oman to dużo, dużo więcej niż hotele all-inclusive z basenem! Wyprawa Oman Poza Szlakiem stawia na przygodę, autentyzm, niesamowite krajobrazy i offroad. Pod okiem specjalisty od pustynnych tras Omanu, reportera i fotografa Jerzego Wierzbickiego, przemierzymy kilometry malowniczych dróg, a także szlaków, na których drogi wytyczymy sami. Spędzimy kilka noclegów w terenie, wieczorem podziwiając drogę mleczną na niebie, z dala od świateł miejskich. Podczas wyjazdu będziecie mieli również możliwość zmierzenia się z warunkami świetlnymi i kadrami w wyselekcjonowanych przez Jerzego miejscach: na wydmach, punktach widokowych na wybrzeże czy formacje skalne, lagunach i skupiskach ptaków. A jeśli masz ochotę na jeszcze więcej adrenaliny, dołącz do naszej ekipy jako kierowca! 

Polubisz ten wyjazd za:

 • podróż poza szlakiem
 • noclegi w obozowiskach w unikatowych miejscach
 • krajobrazy pustyni Empty Quarter
 • odpoczynek nad oceanem

Trasa:

 • MASKAT
 • KOTLINA AL-HUQF
 • OAZA MUSQSHIN
 • PUSTYNIA EMPTY QUARTER
 • SALALAH
 • MIRBAT
 • GÓRY JABAL SHAMHAN
 • PUSTYNIA CINNAMON
 • NIZWA
 • MASKAT

Program

WAŻNE ZASADY WJAZDU DO OMANU

 1. Rejestracja elektroniczna https://covid19.emushrif.om/
 2. Przedstawienie certyfikatu szczepień lub certyfikatu przebycia choroby
 3. Przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72h przed przylotem do Omanu

1 DZIEŃ PRZELOT DO MASKATU

Przelot z Warszawy do Maskatu. (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)
Odbieramy auta i jedziemy do hotelu niedaleko lotniska. Wieczorem omówienie planu wyprawy oraz zasad zachowania w interiorze, co pozwoli nam na bezpieczne odbycie całej wyprawy. Nocleg w hotelu. 

2 DZIEŃ MASKAT - WADI TIWI

Wyruszamy z Muskatu przed godziną 12.00. Przejazd wzdłóż wybrzeża do Wadi Tiwi - malownicza dolina nad brzegiem morza. Następnie przejazd na wschodnie wybrzeże, nocleg w obozowisku. na dzikiej plaży. 

3 DZIEŃ PUSTYNIA CINNAMON DESERT

Cinnamon Desert to pustynia inne niż wszystkie. Oprócz wydm są tam także wiecznie zielone drzewa. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, jedyne takie w całym Omanie. Z “Cynamonowej Pustyni”. Nocleg w obozowisku.

4 DZIEŃ GÓRY JABAL SHAMHAN - OCEAN

Ruszamy w kierunku południowym. Przez większość trasy będziemy jechać między Oceanem Indyjskim a górami Jabal Shamhan. Jest to bardzo malownicza trasa z wyraźnymi powulkanicznymi formami skalnymi i wzburzonym oceanem. Zatrzymamy się w górach Jabal Shamhan, oraz w lagunie, gdzie występuje liczne dzikie ptactwo. Nocleg w hotelu w Duqm. 

5 DZIEŃ WADI SHWAMLYAH

W okolicy Wadi Shwamiyah jest też bardzo wysoki klif, który podjedziemy zobaczyć. Teren swoim wyglądem przypomina krajobraz marsjański. Kolejny postój zrobimy w lagunie Khor Ghawi, oraz na plaży blisko Al Jazir, odwiedzimy też ogromny klif w Ras al Markaz. Nocleg w obozowisku. 

6 DZIEŃ SALALAH - MIRBAT

W Salalah udamy się na bazar kadzidlany oraz na plantację bananowców. Jeśli czas pozwoli zatrzymamy się w ruinach Khor Rori i będzimy wypatrywać dzikiego ptactwa. Nocujemy w hotelu z basenem w Mirbacie. 
Atrakcją rejonu Dhofar, gdzie mieści się Salalah i Mirbat, jest okresowy letni monsun zamieniający ten rejon w zieloną “dżunglę”. W okresie zimowym zieleń znika, niemniej jest to zdecydowanie najbardziej odmienny rejon Omanu, z bogatą fauną i nieco inną, bardziej afrykańską kulturą. W rejonie Salalah jest też sporo atrakcji, oraz ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Plan dnia mamy elastyczny, więc część atrakcji ustalimy z grupą na miejscu. Nocleg w hotelu. 
 
7 DZIEŃ ODPOCZYNEK NAD MORZEM ARABSKIM

Dzień przeznaczony na odpoczynek od aut w hotelu lub nad morzem. Jeśli jednak leżenie na plaży Cie nudzi, kilkanaście kilometrów od Mirbatu znajdują się baobaby, piękne skaliste wybrzeże i kilka innych ciekawych miejsc. Chętni mogą udać się na ich zwiedzanie. Wspólny wieczór, rozmowy o Omanie i pracy fotoreportera w krajach Bliskiego Wschodu. Oprócz Omanu będzie też mowa o Syrii, Turcji oraz Iraku. Będzie to też czas, aby podpytać naszego przewodnika o warsztat fotograficzny. Nocleg w hotelu.
 
8 DZIEŃ PUSTYNIA THE EMPTY QUARTER

Kierujemy się w stronę małej wioski Shisr. Znajdują się tu ruiny - pozostałości po małej starożytnej osadzie zwanej UBAR. Szutrowym trakiem jedziemy w kierunku Ramlat Fasad. Będą to pierwsze większe wydmy pustyni The Empty Quarter. Na The Empty Quarter pięknie widać mleczną drogę, a w przypadku pełni księżyca jest tak jasno, że można robić zdjęcia bez statywów. Dla chętnych wieczorna sesja fotograficzna. Obóz zorganizujemy w cieniu długiej wydmy. Wieczorem ognisko, gorąca herbata i kolacja. Nocleg w obozowisku.

9 DZIEŃ OAZA MUQSHIN I BIAŁE WYDMY

Ruszamy w kierunku północnym mijając pustynię The Empty Quarter. Po drodze robimy przystanki, podziwiamy krajobrazy, robimy zdjęcia. Dojedziemy do oazy Muqshin. Tutaj zobaczymy białe wydmy. Następnie odwiedzimy miasteczko Hayma i zatrzymamy się na nocleg w obozowisku pod sklanymi grzybami. 

10 DZIEŃ NIZWA

Ruszymy w kierunku miasta Nizwa. Jest to stara stolica Omanu, z tradycyjnym dużym bazarem oraz zabudową z cegły mułowej. Zwiedzamy miasto. Nocujemy w hotelu.
 
11 DZIEŃ DOLINA WADI ABYAD - MUSKAT

Rano pojedziemy przez Wadi bani Awf w kierunku Muskatu, a po drodze zrobimy małą przerwę w dolinie Wadi Abyad. Woda wypływająca z gór tworzy tutaj malownicze płytkie strumienie i jeziorka. Zatrzymamy się w tradycyjnej Jemeńskiej restauracji w Muskacie, gdzie serwują znakomite potrawy lokalnej kuchni. Wieczorem zwiedzimy stare miasto. Nocleg w hotelu w Muskacie.
 
12 DZIEŃ MASKAT - POWRÓT

Ostatnie zakupy i spacer po mieście. Wylot do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Maskat - Warszawa
 • 6 noclegów w hotelach 3*/4* - pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • 5 noclegów w obozowiskach (zapewniamy namioty)
 • transport samochodem terenowym na całej trasie
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20-25 USD
 • zakupu materaca/karimaty (ewentualnie własnego wyposażenia kempingowego na miejscu): ok 50 USD/os. (jeśli uczestnik nie zabierze z domu)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka: 1000 zł

Wizy - Oman

Zgodnie z krajowymi wysiłkami na rzecz promocji i ułatwienia usług dla turystów odwiedzających Oman, obywatele 103 krajów w tym Polski są zwolnieni z wiz wjazdowych na pobyt do 14 dni.
Zwolnienie podlega pewnym wymogom, w tym wcześniejszej i potwierdzonej rezerwacji hotelu, ubezpieczenia zdrowotnego i biletu powrotnego.

Zakwaterowanie

Na trasie przejazdu mamy zaplanowane 6 noclegów w hotelach 3*/4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Pozostałe noclegi spędźmy w terenie, na pustyni, we własnych obozowiskach. Nocować można w samochodzie, namiocie (zapewniamy 2 os. namioty) lub pod gołym niebem. We własnym zakresie każdy zabiera śpiwór.
Dla śpiących w samochodzie wystarczy karimata i śpiwór, który jest obowiązkowy. Temperatura na pustyni w nocy spada i może być chłodno. Podstawowe wyposażenie – materac do spania/piankę/karimatę - możemy kupić na miejscu w markecie pierwszego dnia wyprawy.

Wyżywienie

Jedzenie na czas pobytu w interiorze kupimy w Maskacie przed wyjazdem, lub w sklepikach i na bazarach po drodze. Wodę pitną każda załoga będzie dokupywać na bieżąco w terenie. Zapewniamy sprzęt do przygotowania jedzenia w warunkach polowych. Na trasie zatrzymujemy się w klimatycznych przydrożnych restauracyjkach. Obiad w restauracji kosztuje ok. 30 – 50 zł. Więcej o cenach na miejscu znajdziesz tu klik>>

Transport

Trasę pokonujemy samochodami terenowymi Toyota Land Cruiser.
Istnieje możliwość dołączenia do wyprawy jako kierowca auta. W takim wypadku uczestnik osobno opłaca wynajem samochodu 4x4 na własne nazwisko. Ofertę przygotowujemy na zapytanie. 

Napięcie

Napięcie elektryczne 240V, 50Hz. Wtyczki typu G (jak w Wielkiej Brytanii). Niezbędna jest specjalna przejściówka.

Przydatne wyposażenie

 • Wygodne buty
 • Polar lub bluza i kurtka na chłodne pustynne wieczory.
 • Ochrona przed słońcem: DOBRE okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Latarka
 • Śpiwór (koniecznie)
 • Powerbank i zapasowe baterie do aparatu
 • Można zabrać kubek i sztućce oraz scyzoryk (scyzoryk i nóż zawsze chowamy w bagażu rejestrowanym)

Najwygodniej spakować się w torbę podróżną (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Oman poza szlakiem pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.