Namibia - Afryka dzika

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
14 dni1 990USD
14 dni1 990USD

O wyprawie

NAMIBIA - NAJBEZPIECZNIEJSZY KRAJ CZARNEJ AFRYKI

Namibia jest idealna do rozpoczęcia przygody z czarną Afryką. To jeden z najmłodszych afrykańskich krajów, bezpieczny, ustabilizowany, otwarty dla turystów.

Na tej wyprawie wspólnie będziemy przemierzać piaszczyste i kamieniste pustynie, spalone słońcem góry i sawanny oraz owiane złą sławą Wybrzeże Szkieletów. W Namibii nie ma zabytków – tutaj przyjeżdża się aby poczuć Afrykę. To tutaj zobaczysz z bliska dzikie zwierzęta – antylopy, żyrafy, słonie, lwy, nosorożce i wiele innych. Wspólnie zagościmy w tradycyjnych wioskach rdzennych plemion Himba, Herero i Damara. Posłuchamy afrykańskich dźwięków, zobaczymy afrykańskie tańce., sprawdzimy, jak wygląda ich życie. Podczas niesamowitej podniebnej podróży awionetką oglądniecie Namibię z lotu ptaka. Zanurzycie też stopy w falach Oceanu Atlantyckiego, zobaczycie endemiczną Welwiczię, petroglify buszmenów i wiele, wiele innych atrakcji.

Wszystkie noclegi będą na zorganizowanych, klimatycznych kampingach. Będzie okazja do posmakowania wyśmienitych dań, przygotowanych m.in. z mięsa zebry, elanda, oryxa, impali.

Ta wyprawa to wyjątkowa uczta dla duszy, oczu, a nawet waszego podniebienia.

Dolot i powrót samolotem Warszawa – Windhoek – Warszawa (z przesiadkami). Poruszamy się w pełni wyposażonymi samochodami terenowymi wynajętymi na miejscu.

Długość: około 3500 km

Trasa: przejezdna dla standardowego dużego auta terenowego z napędem 4×4,  reduktorem i oponami AT. Uczestnicy otrzymają auta dostosowane do trudności trasy.

Noclegi: Na campingach w namiotach dachowych, z dostępem do pryszniców i sanitariatów.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 8+1

Program

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO NAMIBII ?

DZIEŃ 1

Dolot.

DZIEŃ 2

Przylot do Windhoek, transfer do lodge, odpoczynek, przejęcie aut, kolacja.

DZIEŃ 3

Zakupy i wyjazd ze stolicy. Widokowymi drogami jedziemy przez przełęcz Spreetshoogte w kierunku pustyni Namib przez Naukluft Mountain Zebra Park. Camping w Sesriem.

DZIEŃ 4

Ruszamy bardzo wcześnie przy wschodzie słońca, wjeżdżamy kilkadziesiąt kilometrów w głąb parku. Po drodze zobaczymy największe na świecie wydmy, o wysokości ponad 250 m. Dojedziemy do symbolu Namibii – Sossusvley czyli miejsca gdzie w porze deszczowej wpływa i wysycha okresowa rzeka Tsauchab, tworząc śnieżnobiałe solne pokrywy pośród czerwonych wydm. Chętni wejdą na szczyt jednej z najwyższych wydm zwanej Grand Daddy! Po południu przekraczamy symboliczne miejsce – Zwrotnik Koziorożca i kierujemy się do magicznego Mirabib Camp. Po drodze odwiedzamy takie punkty jak Zebra Mountains, Kuiseb Pass oraz Vogelvederberg.

DZIEŃ 5

Dojazd przez pustynię do Walwis Bay, lokalny obiad w porcie i czas wolny. Chętni będą mogli poszaleć na quadach po wydmach w okolicy. Nocleg w domkach w Walvis Bay.

DZIEŃ 6

Całodniowa wycieczka z lokalnymi przewodnikami. Najpierw rejs statkiem, spotkania z delfinami, fokami, pelikanami, flamingami, a po pysznym lunchu przesiadka do lokalnych terenówek i ekscytujący przejazd wzdłuż wydm do rezerwatu Sandwich Harbour – wydmy, solanki, liczne kolonie ptaków. Nocleg w domkach w Walvis Bay.

DZIEŃ 7

Ekipy chętne na lot widokowy polecą wzdłuż południowej części Wybrzeża Szkieletów nad wydmy Sussusvley. Pozostali będą mieli dużo wolnego czasu na kawę, zakupy i ewentualne odwiedziny niewielkiego akwarium w Swakopfmund. Po powrocie „lotników” wszyscy zjemy obiad i ruszamy solnymi drogami na północ, wzdłuż Wybrzeża Szkieletów. Zobaczycie też niesamowitą roślinę – welwiczię. Biwak w dolinie rzeki Ugab – obowiązkowy grill!

DZIEŃ 8

Dziś dużo terenu przez najbardziej odludne fragmenty Namibii. Zobaczymy naskalne petroglify buszmenów w Twyfelfontein. Odwiedzimy żywe muzeum ludu Damara. 

DZIEŃ 9

Jedziemy na północ przez Damaraland, aż do Purros – słynnego campingu, który często odwiedzany jest przez miejscowe słonie. Po drodze oczywiście bezkresna pustynia, busz, kaniony, suche rzeki i… wypatrujemy żyraf. 

DZIEŃ 10

Wracamy na krótko do cywilizacji. Docieramy do Opuwo, stolicy „Himbalandu”. Oczywiście nie będzie nas prowadzić zwykła asfaltowa droga, a piaszczysto-szutrowa, zagubiona w buszu ścieżka łącząca rozsiane w tym regionie malutkie wioski plemion Himba i Herero. Tutaj z zaskoczeniem odkryjecie jak nowoczesność miesza się z tradycją, zobaczycie mix kulturowy, a na koniec dnia odpoczniecie na wygodnym campingu.

DZIEŃ 11

Przed południem z lokalnym przewodnikiem odwiedzimy jedną z autentycznych wiosek Himba i przyjrzymy się dokładniej życiu tego plemienia. Następnie przemieszczamy się do największego parku narodowego w Namibii – Parku Narodowego Etosha. Noc spędzimy na campingu zlokalizowanym tak, aby przy zachodzie i wschodzie słońca można było obserwować przychodzące do wodopoju dzikie zwierzęta.

DZIEŃ 12

Trzeba wstać wcześnie, aby mieć szanse zobaczyć zwierzęta przychodzące do wodopojów. Tego dnia poczujecie się jak na prawdziwym bezkrwawym safari! Poruszając się po tym ogromnym parku będziemy tropić słonie, nosorożce, lwy, żyrafy, antylopy, zebry, guźce i inne dzikie zwierzęta. i drugi camp w Etoshy…

DZIEŃ 13

Opuszczamy PN Etosha i udajemy się na południe na ostatni nocleg w prywatnym rezerwacie. Tym razem chętni będą mogli udać się na tropienie zwierząt wraz z profesjonalnym przewodnikiem. Nocleg w lodgy.

DZIEŃ 14

Powrót do Windhoek. Po drodze odwiedzimy jeszcze słynny craftmarket w Okahandia, gdzie będziecie mogli kupić naprawdę oryginalne afrykańskie pamiątki. Wylot do Polski.

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy.

Warunki

Koszty dla osób jadących własnym (wynajętym) autem:

 • 2490 USD OD OSOBY przy 2 osobach w aucie
 • 2190 USD OD OSOBY przy 3 osobach w aucie
 • 1990 USD OD OSOBY przy 4 osobach w aucie

 w sprawie zniżek dla dzieci prosimy o kontakt

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Wynajem samochodu terenowego
 • Noclegi na campingach i w lodge (3x + wczesny checkin)
 • Rejs statkiem i wycieczka samochodami na wydmy z lokalnymi przewodnikami
 • Opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów
 • Opłaty za pokazy w „żywym muzeum” ludu Damara oraz za przewodnika po autentycznej wiosce ludu Himba
 • 1 zamówiony obiad, 1 lunch, 1 kolacja
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

 • przelotu (4500 – 6500 zł od osoby)
 • paliwa (ok. 2000 zł na auto)
 • opłaty za wizę (ok. 300 zł)
 • pozostałego wyżywienia
 • opcjonalnej wycieczki samolotem nad Wybrzeżem Szkieletów (ok. 1500 zł / osoby)
 • opcjonalnego safari z przewodnikiem po prywatnym rezerwacie (ok. 350 zł / osoby)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Namibia - Afryka dzika pochodzą od biura Przygody 4x4, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Namibia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Moto 4x4, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.