Kirgistan - W poszukiwaniu wolności

Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
12 dni3 500
12 dni3 500

O wyprawie

KIRGISTAN - KRAJ POŁOŻONY NA JEDWABNYM SZLAKU

To kraj pełen ogromnych gór oraz krystalicznie czystych jezior i rzek. Kraj, w którym pełną piersią poczujecie wolność. Tych ogromnych górskich przestrzeni, po których hasają tysiące koni, nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć!

Zanurz się w krystalicznej wodzie jeziora Issyk-Kul, podziwiaj lodowce sześcio- i siedmiotysięczników Tien-Szanu, przejedź drogami poprowadzonymi tak śmiało, że włos jeży się na głowie kierowców. Zobacz jak bawią się Kirgizi, galopuj na koniu nad jeziorem Song-Kol, skosztuj tradycyjnej kirgiskiej kuchni. Przygotowujemy dla Ciebie esencję wrażeń i widoków.

Bądź wolny i dołącz do wyprawy po Kirgistanie z Przygody4x4!

Na wyprawę dolecisz wygodnym lotem z Warszawy, a my wynajmiemy dla Ciebie samochód terenowy z kompletnym sprzętem biwakowym.

Długość: 1500 km

Trasa: przejezdna dla standardowego dużego auta z napędem 4×4.
Trasa nie wymaga specjalnych umiejętności offroadowych od kierowców.

Noclegi: 2 noclegi w jurtach, 3-4 w hotelu, reszta pod namiotami.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach i jurtach

Maksymalna liczba aut: 9 + 1 przewodnicki

Program

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO KIRGISTANU ?

DZIEŃ 1

Dolot.

DZIEŃ 2

Po przylocie wcześnie rano udajecie się do hotelu w Biszkeku na śniadanie i odpoczynek. W tym dniu macie sporo wolnego czasu. Można pospacerować po centrum oraz zobaczyć słynny i niezwykle klimatyczny Osh Bazar. Po południu przejmiecie auta i sprzęt, a wieczorem udamy się na wspólną kolację.

DZIEŃ 3

Jedziemy na rafting na rzece Czu. Adrenalina gwarantowana. Po raftingu czekają nas jeszcze piękne górskie widoki oraz odpoczynek i nocleg na plaży nad wielkim jeziorem Issyk-Kul.

DZIEŃ 4

Po porannych kąpielach zobaczymy kirgiskie „Morze Martwe” – bardzo słone jezioro, w którym można unosić się na wodzie. Zalecane również okłady z leczniczego błota. Brzegiem jeziora Issyk-Kul oraz malowniczymi drogami poprowadzonymi wyschniętymi korytami rzek okresowych dotrzemy do niewielkiej wioski, w której czeka nas spotkanie z łowcą orłów. Zobaczycie, jak od setek lat kirgizi używają orłów do polowań. Następnie czeka nas krótki treking po pełnym przedziwnych form skalnych Bajkowym Kanionie. 

DZIEŃ 5

Poranna kąpiel i w drogę. Dziś drogami terenowymi osiągniemy najwyższą wysokość na tej wyprawie – przełęcz położoną niemal 4000 m n.p.m. Następnie rozkoszować się będziemy bezkresnymi przestrzeniami gór Tien-Shan. Szerokie doliny, meandrujące srebrne i błękitne rzeki, niekończące się górskie łąki oraz śnieżnobiałe szczyty i spływające z nich lodowce – oto krajobrazy, jakie zobaczycie tego dnia. Biwak rozbijemy w malowniczej dolinie Małego Narynu.

DZIEŃ 6

Kontynuujemy przejazd doliną Małego Narynu. Po uzupełnieniu zapasów i odebraniu specjalnych przepustek udamy się w pasmo górskie, graniczące bezpośrednio z Chinami. Tam czekają nas kolejne niesamowite widoki, głębokie kaniony, potężne skały, wypływające z lodowców rzeki magiczne biwaki.

DZIEŃ 7

Ruszamy ku jednej z największych, choć nieznanych atrakcji Kirgistanu – do przepięknego jeziora Kel-Su. Aby je osiągnąć, musimy przejechać trudną trasę terenową oraz sporo brodów. W tym dniu posmakujemy też lokalnej kuchni, a posiłek spożyjemy oczywiście w prawdziwej kirgiskiej jurcie, w której zostaniemy też na nocleg.

DZIEŃ 8

Rano chętnych czeka trekking do jeziora Kel-Suu. Chętni będą mogli również pogalopować konno wśród szczytów Tien-Shan. Po obiedzie w jurtach  kolejne kilometry szutrowych dróg poprowadzonych wśród niekończących się pasm górskich doprowadzą nas w rejon jeziora Chatyr-Kol. 

DZIEŃ 9

Docieramy do największego zabytku Kirgistanu – karawanseraju Tash-Rabat. Już sama średniowieczna budowla robi duże wrażenie, a całości dopełniają otaczające ją góry. Następnie widokowymi drogami przedzieramy się przez kolejne dwie przełęcze, aby w końcu dotrzeć nad znane, przepiękne jezioro górskie Song-Kol. Tutaj zjemy tradycyjną kolację i zanocujemy w wygodnych i ciepłych jurtach.

DZIEŃ 10

Rano nasycimy oczy sielankowym otoczeniem jeziora Song-Kol, oglądniemy pokaz narodowych zabaw Kirgizów i ruszymy na północ. Po drodze czeka nas jeszcze dużo pięknych widoków oraz ostatni biwak w górach.

DZIEŃ 11

Wracamy do Biszkeku. Ostatnia szansa na odwiedzenie słynnego Osh Bazar, zdanie aut, odpoczynek i wieczorne podsumowanie całej wyprawy na wspólnej kolacji.

DZIEŃ 12

Wylot z Biszkeku.

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Warunki

Koszty dla osób jadących wynajętym autem:

 • 3500 ZŁ za auto z 2 osobami + 500 zł za każdą kolejną osobę
 • 1300 $ za wynajem samochodu ze sprzętem

Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z ubezpieczeniem
 • Kompletny sprzęt biwakowy – wszystko od łyżeczki i kubka po namiot i krzesełka!
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

 • Biletu na samolot (dolot/powrót)
 • Noclegów w hotelach 
 • Paliwa
 • Wyżywienia
 • Opłat za dodatkowe atrakcje

Pozostałe koszty:

 • bilet na samolot - 3000-3500 zł;
 • paliwo - ok. 1000zł na auto;
 • noclegi, restauracje, atrakcje dodatkowe - 420$ od osoby dorosłej

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kirgistan - W poszukiwaniu wolności pochodzą od biura Przygody 4x4, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Kirgistan. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.