Bułgaria - góry, jaskinie, terenówki

Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
9 dni2 500
9 dni2 500

O wyprawie

ODKRYJ NIEZNANE OBLICZE BUŁGARII

Poznaj niecodzienne atrakcje tego ciekawego kraju. Wraz z doświadczonym przewodnikiem zmierz się z bezdrożami bułgarskich gór i podziwiaj najpiękniejsze widoki, których próżno szukać w znanych nadmorskich kurortach. Niczym nie skrępowana jazda po połoninach, ochłoda przed skwarem w ogromnej jaskini, urokliwe zabytkowe wioski i przepiękne monastyry, a do tego gościnni ludzie, którzy przyjmą Cię z otwartymi ramionami. Zasmakuj w niebanalnej kuchni i uracz się rakiją oraz najlepszymi bułgarskimi winami. A na zakończenie wyprawy poczuj adrenalinę podczas profesjonalnie zorganizowanego raftingu!

To wszystko czeka Cię na wyprawie Bułgaria 4×4 – góry, jaskinie, terenówki!

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy ze sprzętem biwakowym!

TERMIN: Termin nie uwzględnia dojazdu i powrotu z Polski do Bułgarii. Należy do niego doliczyć po 1-2 dni.

Długość: około 1600 km.

Trasa: przejezdna dla standardowego auta z napędem 4×4 i reduktorem. Wymagane opony AT.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 3 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach

Maksymalna liczba aut: 9+1

Program

DZIEŃ 1

Po spotkaniu udamy się na szybkie zakupy, a następnie odwiedzimy jaskinię Magura, w której zobaczymy prehistoryczne malowidła naskalne i piękne formy naciekowe. Następnie drogą terenową przejedziemy do punktu, gdzie podziwiając panoramę „skalnego miasta” przygotujemy obiad. Po posiłku odwiedzimy ruiny rzymskiej twierdzy w Belogradczyku. Końcówka dnia znów dostarczy offroadowych wrażeń. Całości dopełni biwak na leśnej polanie i obowiązkowe ognisko.

DZIEŃ 2

Dziś dużo offroadu. Rozpoczynamy od przejazdu przez niskie przedgórza Starej Płaniny, aby na obiad dotrzeć aż na 2000 m n.p.m. pod górę Kom. Do wieczora poruszać się będziemy po rozległych połoninach. Biwak w górach zapewne przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom natury.

DZIEŃ 3

To będzie długi dzień pełen wrażeń. Najpierw dwukrotnie przejedziemy przełomowymi odcinkami doliny rzeki Iskyr, podziwiając wysokie na kilkaset metrów skały na jej brzegach. Potem wejdziemy do ogromnej jaskini Prochodnej, znanej z naturalnych „okien” w stropie. Kolejny punkt programu to niewielki, ale uroczy Monastyr Glożeński, z którego górskimi drogami udamy się do przytulnego pensjonatu w Trojan – maleńkiego miasteczka, w którym na każdym kroku czuć ducha prawdziwej Bułgarii.

DZIEŃ 4

W tym dniu zobaczymy jeden z symboli Bulgarii – jaskinię Devetaską, znaną z ogromnych łuków skalnych. Następnie czeka nas spacer do urokliwych Wodospadów Kruszyńskich. Na nocleg zjedziemy do przepięknej, zabytkowej wioski Bozenci.

DZIEŃ 5

Leniwy poranek upłynie na spacerach pośród uroczej zabudowy rezerwatu architektonicznego Bozenci. Następnie oglądniemy skansen w Etyrze oraz niezwykłą budowlę na szczycie Buzłudży, zwaną „bułgarskim ufo”. Biwak rozbijemy w lesie u stup Starej Płaniny.

DZIEŃ 6

Rozpoczniemy offroadowo. Krętą górską drogą udamy się pod wysoki na 70 m wodospad Kademlia. Po przejechaniu kolejnych kilometrów serpentyn, opuścimy ostatecznie Starą Płaninę, by przemieścić się w kolejny masyw górski – Rodopy. Odwiedzimy malowniczo zlokalizowane pozostałości twierdzy Asenovgradzkiej i górską doliną wjedziemy pod monastyr Baczkowski. Nocleg w pensjonacie w zabytkowej wiosce, w którym na kolację każdy będzie mógł zamówić jakieś lokalne danie, a na deser wino i obowiązkową rakiję.

DZIEŃ 7

Rodopy to malownicze góry, wręcz stworzone do offroadu. Dlatego kolejne 2 dni poświęcimy na poznawanie licznych ciekawostek krajobrazowych, takich jak „Cudowne Mosty” – wapienne formacje skalne, tworzące naturalne mosty i jaskinie. Czeka nas również kilka trudniejszych odcinków terenowych. Wieczorem kolejny biwak w górach, ognisko, rakija.

DZIEŃ 8

Kolejny dzień eksploracji Rodopów. Dotrzemy na oferujący rozległą panoramę viewpoint nad wioską Jagodina. Jeśli starczy czasu zwiedzimy również przepiękną jaskinię Jagodińską. Po przejechaniu wielu kilometrów oraz niezliczonej ilości zakrętów późnym wieczorem dotrzemy do maleńkiego miasteczka Melnik – stolicy bułgarskiego wina. Nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 9

Po śniadaniu odwiedzimy jedną z miejscowych winiarni i zdegustujemy produkowane w niej słynne melnickie wina. Następnie udamy się na północ by w asyście profesjonalistów spłynąć wieloosobowymi pontonami po rwącej rzece – a więc rafting! Późnym popołudniem oficjalnie zakończymy wspólny wyjazd.

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Warunki

Koszty dla załóg jadących własnym autem:

 • 2500 ZŁ ZA AUTO z 2 osobami + 200 zł za każdą kolejną osobę

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje


Koszty dla załóg jadących wynajętym autem:

 • 2500 ZŁ ZA AUTO z 2 osobami + 200 zł za każdą kolejną dorosłą osobę
 • 500 ZŁ / dobę za wynajem auta

Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z wyposażeniem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Bułgaria - góry, jaskinie, terenówki pochodzą od biura Przygody 4x4, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Bułgaria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.