DZIEŃ 5

Rano ruszamy na krótki treking kanionem Langaricy. Tu również będzie okazja to kąpieli w ciepłych, naturalnych basenach. Po spacerze ruszamy w teren, aby na kanion spojrzeć z innej perspektywy – z wijącej się nad jego urwiskami wąskiej, terenowej trasy. Po południu dotrzemy do kolejnej „perełki” wpisanej na listę UNESCO – Gjirokastry, miasta Envera Hodży, nazywanego „miastem tysiąca schodów”. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6

Do południa wraz z polskojęzycznym przewodnikiem zobaczycie kilka najważniejszych miejsc w tym zabytkowym mieście. Będzie też czas na zakup oryginalnych pamiątek wyrabianych przez miejscowych rzemieślników oraz skosztowanie lokalnych dań w jednej z wielu restauracji. Po południu – teren, góry, kolejne widoki i biwak.

DZIEŃ 7

Przedostatni dzień to gratka zarówno dla fotografów, jak i dla kierowców. Koryta okresowych rzek, brody, kaniony, wąskie trawersy, kamieniste drogi przez płaskowyże krasowe, a to wszystko w otoczeniu zmieniających się krajobrazów! Trasa, którą zaplanowaliśmy w tym dniu to „wyprawowy majstersztyk” kończący się na albańskiej riwierze. Wieczorem zagościmy na uroczej plaży.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu i porannych kąpielach nastąpi oficjalne zakończenie wyprawy.

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy.