W krainie smoka - WIETNAM

W krainie smoka - WIETNAM
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Wycieczki
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: własne
 • cena: 6 900 PLN
+ 790 USD

W KRAINIE SMOKA - WIETNAM

Wyprawa do Wietnamu, która pozwoli Ci poznać różne oblicza tego fascynującego kraju.

W Hanoi i Ho Chi Minh City przekonasz się, jak pełna życia i zamieszania może być azjatycka ulica. Zatoka Bai Tu Long i tarasy ryżowe w Sapa zachwycą Cię swoją malowniczością. Podpatrzysz codzienne życie na wietnamskiej prowincji oraz spotkasz się z Czerwonymi Dzao w górach.

A dodatkowo czeka na Ciebie wspaniała wietnamska kuchnia!

1 dzień PRZELOT DO HANOI

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień HANOI

Przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi. Wieczorny spacer po starym mieście i pierwsze zetknięcie z kuchnią wietnamską. Spróbujemy też lokalnego jednodniowego piwa - bia hoi.

3 dzień ZATOKA Bai Tu Long - REJS

Rejs po malowniczej zatoce Bai Tu Long. Będziemy podziwiać przepiękne jaskinie, urozmaiconą przyrodę i przede wszystkim magiczne skały wystające ponad taflę wody. Popływamy też kajakami pośród tych fantastycznych wapiennych skał. Nocujemy na dżonce o wysokim standardzie.

4 dzień ZATOKA BAI TU LONG - REJS

Kolejny dzień podziwiamy bajkową scenerię zatoki. Po południu przyjazd do Hanoi. Nocny przejazd komfortowym turystycznym pociągiem do Sapy.

5 dzień SAPA - TREKKING

Udamy się na dwudniowy trekking z lokalnym przewodnikiem z mniejszości etnicznej Czerwonych Dzao. Będziemy wędrować po pięknych dolinach, pośród malowniczych tarasów ryżowych i drewnianych chatek (14km). Zanocujemy w skromnym domu u naszego przewodnika z Czerwonych Dzao. Zasiądziemy do wspólnej, tradycyjnej kolacji. Dla chętnych możliwość skorzystania z ziołowej kąpieli w kadzi.

6 dzień SAPA - TREKKING

Rano wspólne śniadanie. Posileni wyruszymy w powrotny trekking do Sapy (10km). Po Południu odwiedzimy lokalny targ, na którym górskie plemiona sprzedają swoje wyroby. Można tam upolować piękne ręcznie tkane materiały, torebki czy spódnice. Nocny przejazd komfortowym, turystycznym pociągiem do Hanoi.

7 dzień HANOI - ZWIEDZANIE

Zwiedzanie stolicy Wietnamu. Zobaczymy Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa, tragiczne muzeum więzienia Hoa Lo. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze. Chętni wieczorem mogą udać się na spektakl w Teatrze Wodnych Lalek. Jest to tradycyjny teatr wietnamski, charakterystyczny dla regionu północy kraju i unikalny na skalę światową.

8 dzień HOI AN

Przelot w okolice Hoi An, spacer po zabytkowym i niezwykle klimatycznym mieście. Zajrzymy do świetnie zachowanych pagód i tradycyjnych domów chińskich kupców. Zrelaksujemy się na okolicznych plażach.

9 dzień HOI AN

Dalsze zwiedzanie uroczego Hoi An. Chętni udadzą się na wycieczkę do ruin My Son lub na marmurową górę, na przejażdżkę rowerem pośród pól ryżowych, lekcje gotowania lub street food tour (wycieczka po ulicznych straganach z najlepszym jedzeniem w okolicy!). Można też poleniuchować na plaży.

10 dzień SAJGON

Przelot do Sajgonu. Zwiedzamy nieco chaotyczną, aczkolwiek dającą się lubić metropolię. Zaznajomimy się z historią wojny z USA w Muzeum Pozostałości po Wojnie, zwiedzimy Jade Emperor Pagoda, zwaną też Pagodą Żółwi, wstąpimy do Pałacu Reunifikacji w samym sercu miasta i poszukamy gekonów w parku. Chętni wieczorem udadzą się na wyjątkowy street food tour motorkami w poszukiwaniu najlepszych kąsków w mieście, lub zrelaksują się przy najtańszym piwie na świecie na znanej ulicy Bui Vien.

11 dzień MUI NE

Przejazd do wioski rybackiej Mui Ne. Zakwaterowanie. Tutaj czekają na nas piękne plaże, tajemnicze wydmy, bajkowe wąwozy i beztroska atmosfera.

12 dzień MUI NE

Dalszy ciąg relaksu na plaży. Chętni mogą się udać na wycieczkę jeepem na czerwone i białe wydmy, zobaczyć wioskę rybacką, charakterystyczne okrągłe kosze do łowienia ryb oraz kolorowe kutry rybackie. Zobaczymy codzienną ciężką pracę rybaków i ich rodzin. Pobrodzimy w wodzie spacerując po dnie czerwonego kanionu. Możliwość wykupienia lekcji kite-surfingu.

13 dzień MUI NE

Rano relaks na plaży. Po południu powrót z Mui Ne do Sajgonu.

14 dzień SAJGON - TUNELE WIETKONGU

Chętni udadzą się na zwiedzanie okolic Ho Chi Minh City - zobaczą słynne tunele Cu Chi, w których ukrywali się wietnamscy żołnierze w czasie wojny z USA oraz barwną świątynię Cao Dai. Pozostali udadzą się na dalsze odkrywanie miasta: rajd po klimatycznych kawiarniach, pagody i świątynie, ostatnie zakupy na lokalnych targach, próbowanie różnych egzotycznych owoców i smakowanie ulicznych przekąsek. Wieczorem wylot do Europy.

15 dzień POWRÓT DO EUROPY

Przylot do Europy. Nasza wyprawa kończy się na lotnisku w Warszawie, gdzie żegnamy się z pilotem i grupą. 

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City ( Sajgon) - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie: Hanoi - Danang, Danang - Ho Chi Minh City

 • transfery z/na lotniska w Wietnamie

 • noclegi w hotelach w pokojach z łazienkami

 • bilet na pociąg z Hanoi do Lao Cai i z powrotem, przejazd autobusem z Lao Cai do Sapy i z powrotem

 • bilety na przejazdy autobusami rejsowymi i wynajętymi wg programu

 • wycieczki:

  • po zatoce Bai Tu Long (2 dni z noclegiem)

  • trekking i homestay w Sapa (2 dni z noclegiem)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 100 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!


Zakwaterowanie

Sprawdzone hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. Podczas wycieczki na Bai Tu Long - jeden nocleg na dżonce. Podczas trekkingu w Sapie homestay (nocleg u mniejszości etnicznej Czerwonych Dzao; standard hostelowy: sale wieloosobowe, współna łazienka).

Wyżywienie

Podczas rejsu po zatoce Halong i podczas trekkingu wyżywienie w cenie. Pozostałe posiłki nie są wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży. Informacje o cenach: WIETNAM>>

Transport

2 przeloty wewnętrzne: Hanoi - Danang (Hoi An) oraz Danang (Hoi An) - Ho Chi Minh City. W programie mamy 2 przejazdy nocne turystycznym pociągiem z miejscami do spania: Hanoi – Sapa oraz Sapa - Hanoi. Na trasie Sajgon-Mui Ne-Sajgon autokar rejsowy z miejscami do leżenia. W miastach jeździmy taksówkami lub rykszami. Na wszystkie wycieczki zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny (dotyczy również trekkingu w Sapie). Bagaż główny zostaje w hotelu. 

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa). W okresie listopad - marzec na trekking w Sapie najlepiej zabrać buty górskie.
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed komarami i innymi owadami,
 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby)

Informacje zdrowotne

 • Apteczka. Poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt)
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Informacje o żółtaczce sprawdzisz TUTAJ Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. 
 • Istnieje zagrożenie zachorowania na malarię. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień i profilaktyki antymalarycznej. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Wietnamu (szczegóły w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach. 
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Internet

Powszechnie dostępny, nawet w małych miejscowościach. Brak Internetu podczas trekkingu w okolicach Sapa.

Napięcie

Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

Filmy i książki

Filmy i książki, które pomogą lepiej zrozumieć odwiedzany region. Sięgnijcie również po dzieła lokalnych twórców.

FILMY:

Zapach Zielonej Papai (1993) reż. Anh Hung Tran
Rykszarz (Cyclo) (1995) reż. Anh Hung Tran
Zupa z żółwia (Canh Ba Ba) (krótkometrażowy)
Good Morning Vietnam (1987) reż. Barry Levinson
Full Metal Jacket (1987) reż. Stanley Kubrick
Czas Apokalipsy (1979) reż. Francis Ford Coppola
Spokojny Amerykanin (2002) reż. Phillip Noyce

KSIĄŻKI (DOSTĘPNE W JĘZYKU POLSKIM):

Ru K. Thuy 
Gobelin 
K. Nguyen
Wietnam: Podziemna Wojna
 T. Mangold J. Penycate 
Reportaże z czasów wojny Monika Warneńska 
Najdłuższy konflikt powojennego świata Piotr Ostaszewski 
Spokojny Amerykanin Graham Greene

WIZY

Wietnam

 • Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. 
 • W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności od 1 do 12 miesięcy.
 • O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju na przykład w Warszawie - koszt wizy ważnej na jeden wjazd wynosi 200 PLN, płatne w Ambasadzie.
 • E-visa  - osoby udające się do Wietnamu na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (pojedynczy wjazd) (koszt wizy turystycznej 25 USD). Do uzyskania wizy potrzebne są skany paszportu i zdjęcia oraz konieczna jest płatność kartą kredytową. Link > https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt
 • Inny sposób uzyskania wizy to "Visa on arrival" czyli uzyskanie wizy na lotnisku na podstawie promesy wizowej. Koszt promesy to 100 PLN płatne w naszym biurze. Opłata za wydanie wizy to 25 USD płatne na lotnisku (wiza jednokrotnego wjazdu) lub 50 USD (wiza wielokrotnego wjazdu). Na lotnisku konieczny też jest wypełniony wniosek wizowy oraz zdjęcie do wizy - rozmiar zdjęcia: 4x6 cm.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Teatr Wodnych Lalek

Koszt około 5 USD.

Lekcje gotowania

Koszt około 40 USD.

Street food tour (Hoi An lub Sajgon)

Koszt około 40-70 USD.

Wycieczka do ruin My Son

Koszt około 15 USD

Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych

Koszt około 10 USD.

Wycieczka jeepem w Mui Ne

Koszt około 9 USD.

Kite-Surfing w Mui Ne

Koszt około 100 USD.

Wycieczka do tuneli Cu Chi

Koszt około 10 USD.

Indywidualna 2-dniowa wycieczka do Delty Mekongu

To nasza propozycja na zwiedzenie delty Mekongu - niespieszny sielski odpoczynek wśród palm kokosowych na wietnamskiej wsi. Wycieczka wymaga przedłużenia wyprawy o 2 dni:

15 dzień: DELTA MEKONGU: BEN TRE

Odbiór z hotelu przez lokalnego przewodnika i przejazd do prowincji Ben Tre, słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce rejs kanałami w tropikalnej scenerii palm kokosowych. Odwiedzicie manufakturę kokosa i mat ryżowych, pospacerujecie po lokalnych wioskach, zjecie lunch w lokalnej restauracji. Następnie możecie udać się na przejażdżkę rowerem lub rikszą po wiejskiej okolicy. Zakwaterowanie w homestay (kwatera prywatna). Kolacja w homestay.

16 dzień DELTA MEKONGU: BEN TRE – SAJGON

Wcześnie rano przejażdżka rowerem przez wioskę i wizyta na lokalnym targu. Po odwiedzinach na targu powrót do homestay na śniadanie. Krótki czas wolny na wykwaterowanie i powrotny rejs łodzią do przystani. Odbiór przez kierowcę i przewodnika i przejazd do Sajgonu. Po drodze przystanek na lunch w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu w Sajgonie.

17 dzień POWRÓT DO EUROPY

Wylot i przylot do Europy.

Koszt wycieczki 239 USD/os (przy 2 osobach; przy większej liczbie chętnych cena maleje)

W cenie: Prywatny transport podczas wycieczki, 1 nocleg w Ben Tre, 1 nocleg w Sajgonie, 2 lunche, 1 śniadanie i 1 kolacja w Ben Tre, opieka anglojęzycznego przewodnika podczas wycieczki, bilety wstępu

Każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wycieczki w podanym terminie i cenie.

W krainie smoka - WIETNAM to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.