CYGARO Z HEMINGWAYEM Slow Travel na Kubie

CYGARO Z HEMINGWAYEM Slow Travel na Kubie
Dostępne terminy i ceny:

+ 490 EUR

Kuba w wymiarze slow travel - z czasem na spontaniczną imprezę na ulicy, lekcje salsy i hiszpańskiego, niespieszne rozmowy z gospodarzami casas particulares i przyglądanie się życiu Kubańczyków. Spędzisz wystarczająco czasu w Hawanie, żeby znależć swoje ulubione miejsca, poznasz też życie małego kubańskiego miasteczka od podszewki.

W programie:

Zwiedzanie Hawany

Vinales i plantacja tytoniu

Cienfuegos i półwysep Zapata

Trinidad

Mauzoleum Che Guevary

Remedios

DZIEŃ 1 PRZELOT DO HAWANY

Przelot do Hawany. Wieczorem spacer w starej części miasta przy Maleconie- ulubionym miejscu spotkań Kubańczyków.

DZIEŃ 2 STARA HAWANA

Odkrywanie uroków Starej Hawany - magia architektury kolonialnej wokół Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de Catedral. Zwiedzimy pałac hiszpańskich wicekróli Parque Central z Kapitolem i Teatrem Garcia Lorca. Wizyta w Muzeum Rumu Havana Club, spacer szlakiem Hemingwaya i obowiązkowy drink na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie pisarz długo mieszkał oraz w barze Floridita lub Bodeguita del Medio. Wieczorem spacer po uliczkach starego miasta i drink przy dźwiękach kubańskiej muzyki.

DZIEŃ 3 VINALES - PLANTACJA TYTONIU

Całodzienna wycieczka do Vinales. Wizyta w jednej z tutejszych jaskiń, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Krótki rejs podziemną rzeką w Cueva de los Indios. Spacer po dolinie upraw tytoniu i oglądanie plantacji. Dla chętnych krótka wycieczka konna do plantacji kawy (ok. 10 EUR).

DZIEŃ 4 HAWANA ODKRYWANIE MIASTA

Kolejny dzień przeznaczony na poznanie uroków Hawany. Tym razem skorzystamy z zabytkowych samochodów i pojedziemy na Plac Rewolucji, do Hotelu Nacional, do Dzielnicy Vedado i inne. Wieczorem dla chętnych koncert Buena Vista Social Club (ok. 30 EUR) lub inne atrakcje w rozrywkowej stolicy Kuby.

DZIEŃ 5 HAWANA PO SWOJEMU

Gdzie nas oczy poniosą ... Posiedźcie na skwerach i przyjrzyjcie się ludziom wokół...., uśmiechnijcie się, zagadajcie ... Przechodząc koło teatru zobaczcie czy grają dziś spektakl i kupcie ostatnie bilety... Może przysiądźcie na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie Hemigway przesiadywał godzinami, pijąc drinki i słuchając grajków. W końcu dajcie sobie w kość i pojedźcie szlakiem Hemigwaya za miasto do wioski rybackiej Cojimar, skąd pisarz zabierał swój jacht i płynął na połów merlinów. Tutaj znajduje się restauracja La Terraza, w której możecie obejrzeć bogatą kolekcję zdjęć pisarza z tychże połowów.

DZIEŃ 6 PÓŁWYSEP ZAPATA PLAŻA I KROKODYLE

Rano przejazd do Cienfuegos. Następnie wycieczka na Półwysep Zapata. Zwiedzanie hodowli krokodyli i pobyt na pięknej plaży półwyspu. Wieczorem spacer po ulicach Cienfuegos z którego pochodził jeden z najwybitniejszych twórców muzyki son, Benny More - to m.in. od jego wykrzyknika "Hola Salsa!" pochodzi dzisiejsza nazwa muzyki afro-kubańskiej. 

DZIEŃ 7 PODRÓŻ DO TRINIDADU

Dla chętnych wizyta w delfinarium (ok. 10 EUR). Przejazd do Trynidadu. Na trasie spacer do wodospadów El Nicho, postój w słynącej z upraw trzciny cukrowej doliny Ingenios, gdzie zobaczymy posiadłość barona cukrowego i okazja do zobaczenia doliny cukrowej z wieży Iznaga. 

DZIEŃ 8  TRINIDAD - ZWIEDZANIE MIASTA

 Zwiedzanie Trinidadu. Na dobry początek tradycyjny drink la Canchanchara i spacer po mieście. Następnie przejażdżka bryczkami do fabryki cygar i na punkt widokowy doliny cukrowej. W drodze zobaczymy również stare pociągi, którymi przewożono niegdyś trzcinę cukrową. Wieczorem wmieszamy się w tłum Kubańczyków tańcząc salsę na schodach Casa de Musica, gdzie często odbywają się też pokazy tańców afro-kubańskich. Na Kubie jest obecny afroamerykański kult pochodzenia karaibskiego o nazwie "Santeria". Jest ona jednak zewnętrzna, a sami wyznawcy nazywają ten kult "Regla del Ocha". Dla chętnych lekcje salsy. (12 EUR) lub języka hiszpańskiego (15 EUR).

DZIEŃ 9-10  TRINIDAD - PO SWOJEMU

Gdzie nas oczy poniosą ... Koniecznie zatrzymajcie czas, posiedźcie na ławce w tym uroczym miasteczku jak z planu filmowego, pogadajcie z mieszkańcami..., wybierzcie się do fryzjera, babalao (wróżbity) lub na lekcje salsy. Może przyda Wam się parę lekcji hiszpańskiego :) 

Okolica Trynidadu to góry i morze. Każdy znajdzie coś dla siebie...

DZIEŃ 11 PIĘKNE MIASTECZKO REMEDIOS

Przejazd do Santa Clara, zwiedzanie mauzoleum Che Guevary, wizyta w Remedios.

DZIEŃ 12 WRACAMY DO HAWANY

 Powrót do Hawany.

DZIEŃ 13 HAWANA - PO SWOJEMU

Gdzie nas oczy poniosą ...

DZIEŃ 14-15  POWRÓT DO DOMU

Przejazd na lotnisko w Hawanie i powrót do Europy. Wyprawę zakończymy na lotnisku w Warszawie, gdzie pożegnamy się z pilotem i z grupą.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hawana, Hawana - Warszawa
 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • 13 noclegów w pokojach 2-3 osobowych  w casas particulares (kwatery prywatne)
 • międzymiastowy transport wynajętym busem (zgodnie z programem) oraz transfery na i z lotniska
 • przejazd zabytkowymi samochodami po Havanie
 • przejażdżka bryczką w Trinidadzie

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu na miejscu: taxi, bryczek, ryksz - ok. 25 EUR
 • wyżywienia: ok. 20-25 EUR dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
 • opłaty wizowej

Zakwaterowanie

Noclegi organizowane są w "casas particulares" - starannie przez nas wyselekcjonowanych kwaterach prywatnych.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest zawarte w cenie. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Śniadania przygotowane przez gospodarzy w Casas Particulares to koszt około 4-5 CUC (15-20zł) np. sandwich z szynką i serem lub jajecznica plus kawa. Obiad i kolację jemy również w domach koszt około 10 CUC (35zł) lub w Paladares, czyli prywatnych barach, gdzie serwowane są smaczne domowe posiłki - najczęściej serwowany zestaw: ryba lub jakieś mięso plus ryż z czarną fasolą plus sałatka plus deser i kawa) lub zestaw owoców morza z langustą na czele plus oczywiście jakiś deser i kawa. Ceny zmieniają się w minimalnie w zależności od miejsca. 

Transport

Przejazdy realizujemy wynajętymi busami. Oczywiście w miarę chęci w miastach można poruszać się taksówkami, rikszami lub bryczkami, choć w znacznej mierze podczas zwiedzania zastosujemy najbardziej na Kubie popularny środek transportu - czyli własne nogi:) Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Tropicana Show

Koszt około 90 EUR.

Koncert Buena Vista Social Club

Koszt około 30 EUR.

Wycieczka konna w Vinales

Koszt około 10 EUR.

Lekcja hiszpańskiego w Trinidad

Koszt około 15 EUR.

Lekcja salsy w Trinidad

Koszt około 12 EUR.

Wycieczka konna w Trinidad

Koszt około 20 EUR.

CYGARO Z HEMINGWAYEM Slow Travel na Kubie to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.