Bieszczady – jesienna wędrówka po barwnych połoninach

Bieszczady – jesienna wędrówka po barwnych połoninach

Bieszczady – jesienna wędrówka po barwnych połoninach

Wypad zorganizowany (transport, zakwaterowanie, ogniska, śniadania) w legendarne Biesy i czady. Wędrówka po szlakach, wieczorna integracja ogniskowa (zapewnione menu i obsługa) przy dźwiękach gitary i rykowiska jeleni. Odwiedziny w kultowych, zakapiorskich barach: Siekierezada (Cisna) i Baza ludzi z mgły (Wetlina)

Bieszczady swoje jesienne piękno zawdzięczają przewadze lasów liściastych, które eksplodują barwami w okresie wrzesień- październik. Ten spektakl w apogeum kolorów wabi rokrocznie turystów z całej Polski. Ciągnące się po horyzont góry są nadal oazą ciszy i spokoju.

Zalety wyjazdów z naszym biurem:

 • Integracja: wspólny przejazd i codzienne aktywności
 • Oszczędność: podział kosztów podróży, wyżywienia
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Relacje: możliwość spotkania ‘bratniej duszy’

Informacje praktyczne

Przestrzeń życia, polski dziki zachód – takie epitety przychodzą na myśl, gdy słyszy się słowo Bieszczady. Ten wspaniały, najbardziej wysunięty na południowy-wschód przyczółek naszego kraju zapracował na swoją renomę i legendę, która trwa już od kilkudziesięciu lat. Ten chyba najbardziej poruszający masowa wyobraźnię region to piękna przyroda, chroniona w Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery UNESCO “Karpaty Wschodnie”, oraz niezmiernie ciekawa historia, gdzie od wieków przenikały się kultury górali ruskich – Łemków, Bojków, Polaków, Niemców, Ukraińców, Żydów, Słowaków i innych. Dla turystów góry te stanowią wspomnianą “przestrzeń wolności”.

Istotne: Bieszczady to nie góry wymagające wielkiej kondycji i specjalnego przygotowania. Są one w zasadzie odstępne dla każdego. Mimo wszystko niektóre podejścia potrafią zmęczyć, więc dla osób które nie planują wysiłku fizycznego proponujemy inne, mniej “aktywne” formy wypoczynku.

Bus

Bus wraz z kierowcą do dyspozycji na miejscu (transfery na szlaki, do kultowych lokali, do sklepów etc.)

Wyjazd z Warszawy w sobotę w godzinach porannych (ok 6:00)
Przyjazd do Ustrzyk Górnych ok 14:30 – wejście na szlak

Powrót z Lipia ok 14 (wyjazd), godzina 22:30 Warszawa (po drodze obiad)

Ramowy program imprezy

Dzień I, sob. – szlak Połoniny Caryńskiej lub Wetlińskiej, powrót do pensjonatu
Dzień II nd. – szlak “Na Tarnicę przez Szeroki Wierch” / Wielka Rawka. Wieczorem – Baza ludzi z Mgły i Siekierezadza
Dzień III pon. wokół Lipia / Jawornik lub połoniny – ok 14 wyjazd w drogę powrotną. (w Wawie, pon 22:30)

Do wędrowania nie jest wymagana wielka kondycja. Nie forsujemy tempa na podejściach. Chodzi o to by się wyciszyć i podziwiać najpiękniejszy o tej porze roku region Polski.

Kwatera, miejscowość Baligórd

Zaprzyjaźniony pensjonat, który zbiera doskonałe recenzje na portalu booking.com (8.2 / 10 ) Natura Park położony jest w Baligrodzie w województwie podkarpackim, 39 km od Arłamowa. Do dyspozycji Gości jest tu sezonowy odkryty basen. Działa tu również bar. Na miejscu można ponadto bezpłatnie korzystać z WiFi i prywatnego parkingu.

Wszystkie pokoje – 3 osobowe z łazienką i oddzielnymi łózkami, wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, a niektóre z nich obejmują część wypoczynkową. W każdym pokoju mieści się łazienka z prysznicem. Do dyspozycji Gości są także domki z tarasem lub balkonem.

W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konnej oraz turystyki pieszej i rowerowej. Obiekt Natura Park usytuowany jest 10 km od Polańczyka oraz 13 km od Soliny. Odległość od lotniska Jasionka wynosi 90 km.

Wieczorne ogniska: fakt, że zbieramy się pod wieczór w TiPi by porozmawiać o przygodach, które miały miejsce w ciągu dnia to jedna z największych zalet tego wyjazdu (oprócz oczywiście aspektów krajobrazowych). Jest to  bardzo integrujące, jest jedzenie, są śpiewy, gitara oraz dobiegające z pobliskich łąk odgłosy rykowiska. Wszystko w blasku księżyca sprawia, że magiczne noce w krainie bieszczadzkiej zapadają na długo w pamięci i wspomnieniach uczestników.

Pokoje

prywatna łazienka

Powierzchnia pokoju: 12-15 m²

Udogodnienia w pokoju: prysznictelewizorbiurkowentylatortoaletałazienkadługie łóżka (> 2 metry)ogrzewaniewykładzina podłogowatelewizor z płaskim ekranemwidokszafa / garderobawidok na góryręcznikipościelcałość zlokalizowana na parterzewieszak na ubraniapapier toaletowykabina prysznicowabasen z widokiembrodzikkosze na śmieci

Opis: pokój ten oferuje 2 łóżka pojedyncze, część wypoczynkową, sofę i widok na okolicę.

Świadczenia w cenie

 • transport busami (9-18 os) z Warszawy do Ustrzyk Górnych (w dwie strony ok 1000km)
 • Zakwaterowanie (nowy pensjonat, pokoje 3 osobowe, na podwórku miejsca na biesiadę i ognisko na kilkanaście osób)
 • Śniadania (produkty regionalne i lokalnie wypiekany chleb)
 • drewno na ognisko, miejsce ogniskowe, grill opuszczany, sztućce i zastawa ogniskowa
 • 1 x menu ogniskowe (szeroki zakres dań + obsługa)
 • codzienne transfery autokarem na szlaki turystyczne
 • organizator i kierowca do dyspozycji na miejscu
 • wyjazdy do kultowych zakapiorskich lokal Siekierezada (Cisna) lub Baza Ludzi z Mgły (Wetlina)

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do parków narodowych, wyżywienia (oprócz zapewnionych śniadań i 1 x menu ogniskowego)

Transport własny
Zniżka 50 zł / os – dojazd do Lipia i transfery z nami busem na szlaki.

Bieszczady – jesienna wędrówka po barwnych połoninach to wyprawa organizowana przez biuro podróży One Fun. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.