Winnice Piemontu i Cinque Terre

Winnice Piemontu i Cinque Terre

Winnice Piemontu i Cinque Terre

 • Werona – miasto Romea i Julii
 • Rejs po Jeziorze Garda
 • Wyjazd koleją linową na Monte Baldo i wspaniały widok na panoramę Jeziora Garda
 • Degustacja wyśmienitych włoskich win
 • Cinque Terre (UNESCO) – malownicze miasteczka u wybrzeża Morza Liguryjskiego
 • Znakomite specjały kuchni włoskiej
 • Mantua (UNESCO) – miasto pomiędzy trzema jeziorami
 • Piesze wędrówki pośród winnic w rejonie Barbaresco i Barolo

Zapraszamy do miejsc może mniej znanych, ale za to z pewnością bardzo ciekawych: nad Jezioro Garda, do Piemontu i na Wybrzeże Liguryjskie. Zaczniemy od Jeziora Garda, rejsem po największym jeziorze w północnych Włoszech otoczonym przez malownicze góry, potem wędrować będziemy pośród winnic w Piemoncie. Barbaresco i Barolo to najbardziej znane wina tego regionu, ale są też inne ciekawe. Oprócz tego można tam spróbować trufli, doskonałych serów czy paluszków grissini. Liguria to z kolei malownicze wybrzeże. W rejonie Portofino i Cinque Terre zobaczymy strome i skaliste wybrzeża, rosnące na nich winnice, rybackie wioski, będzie też okazja aby skosztować dań z owocami morza czy produkowanego lokalnie białego wina.

Piemont

Włoska nazwa Piemonte pochodzi od określenia ai piedi di monte - u stóp gór, czyli Alp, które od zachodu zamykają ten pagórkowaty region. W rejonie Langhe zobaczymy malowniczo położone winnice pośród których znajdują się warowne zamki i wystawne pałace, wspaniałe wille, urocze wsie i miasteczka. Piemont słynie z dobrego jedzenia, a jego symbolem są trufle. Co prawda trufli nie będziemy zbierać, bo to nie takie proste, ale poznamy wiele ciekawostek na ich temat. Spróbujemy za to z pewnością tutejszych orzechów, serów i win. Piemont nie jest może tak znany jak inne rejony Włoch, niewielu zdaje sobie sprawę z uroków tego regionu i pewnie również dlatego wyjazd tam jest tak atrakcyjny: Piemont potrafi olśnić!

Barolo i Barbaresco

Będzie też okazja poznać inne gatunki takie jak barbera, niebbolo, dolcetto, grignolino, będzie okazja do spróbowania słynnego Moscato z okolic Asti, a także wina z wybrzeża Ligurii. Nagrzewane letnim słońcem a chłodzone przez wilgotny wiatr znad morza, nadmorskie zbocza tworzą wyjątkowy mikroklimat sprzyjający uprawie winorośli. Efektem jest doskonałe białe wino pozyskiwane z owoców odmiany o nazwie Bosco. Kiedy zmęczeni wędrówką usiądziemy aby odpocząć, warto sięgnąć po lampkę tego orzeźwiającego napoju - smakuje wówczas wybornie!

Portofino i Cinque Terre

Cinque Terre to pięć uroczych małych miejscowości położonych nad Morzem Liguryjskim: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore. Urwiste, klifowe wybrzeże sprawiło, że dostęp do nich był możliwy tylko od strony morza - na lądzie zamiast dróg istniały jedynie wąskie, trudno dostępne ścieżki. Niezwykły krajobraz łączący strome zbocza z morzem, a także pracowitość lokalnych ludzi i ich upór ukształtowały ten teren tak, że nie sposób się nim nie zachwycić. Dziś, mimo że dostęp jest łatwiejszy, my i tak niektóre odcinki będziemy poznawać na piechotę: spacerując stromym wybrzeżem raz pośród skał innym razem pośród winnic, ciesząc się widokiem morza, przyglądając falom, które rozbijają się o skały. Powiew morskiej bryzy przyjemnie nas ochłodzi podczas pokonywania kolejnych etapów wędrówki. W miasteczkach zatrzymamy się na chwilę, usiądziemy w kawiarni lub na nabrzeżu żeby wypocząć, posilić się kawałkiem pizzy, wypić pyszną kawę lub orzeźwić lampką wina.

Zajrzymy również do Portofino, jednej z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. To w tutejszej scenerii kręconych jest wiele filmów, to tutaj wypoczywają gwiazdy kina i znani artyści. Będziemy się rozglądać - kto wie kogo spotkamy?

Wyjazd ten można połączyć z wycieczką:

 • Pejzaże Toskanii - nazwa połączonego wyjazdu to Wzgórza Toskanii i winnice Piemontu
 • Ogrody Toskanii - nazwa połączonego wyjazdu to Ogrody Toskanii i Cinque Terre

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa do Włoch

Wyjazd z Krakowa o godzinie 20:00 (okolice dworca PKP i PKS). Nocny przejazd do Włoch. Możliwość dołączenia do wyjazdu w Katowicach (ok. 21:15) lub Bielsku-Białej (ok. 22:45).

Dzień 2 Miasto Julii - Werona
Po południu przyjazd do Werony (UNESCO), miasta w którym miała mieszkać szekspirowska Julia. Zobaczymy tam m.in. twierdzę Castelvecchio, Piazza Bra i rzymski teatr, Piazza Erbe, wspaniałe kościoły i oczywiście dom Julii.

Dzień 3 Jezioro Garda i Monte Baldo
Po trudach podróży z kraju należy nam się chwila na wypoczynek; dlatego popłyniemy na rejs po jeziorze Garda, z pokładu promu będziemy podziwiać otaczające jezioro malownicze góry i miasteczka. Naszym celem jest miejscowość Malcesine, tam przespacerujemy się urokliwymi uliczkami i zaułkami a, potem przejedziemy kolejką linową na górę Baldo, skąd podziwiać będziemy wspaniałą panoramę jeziora Garda i okolicy. Bedzie tez chwila na spacer. Potem udamy się do Bardolino, miejscowości położonej w rejonie znanym z produkcji doskonałych win.

Dzień 4 Malownicza Mantua
Przyjazd do malowniczej Mantui (UNESCO), miasta położonego między trzema sztucznymi jeziorami: Lago Superiore, Lago di Mezzo i Lago Inferiore, przez które przepływa rzeka Mincino. To tutaj urodził się Wergiliusz, a William Szekspir wybrał Mantuę jako drugoplanowe miejsce akcji "Romea i Julii". Miasto jest także miejscem akcji opery "Rigoletto" Giuseppe Verdiego. Zobaczymy tam m.in. pałac Gonzagów Palazzo Ducale, zamek Castello Giorgio z XIV w., oraz wiele innych wspaniałych zabytków.
Dalej pojedziemy w kierunku Piemontu, zatrzymując się po drodze w Certosa di Pavia gdzie znajduje się wspaniały klasztor kartuzów (XV w.).

Dzień 5 Rejon Barbaresco i Barolo
Wycieczki piesze w rejonie Langhe: tu w rejonie Barbaresco i Barolo, będziemy wędrować pośród winnic, w których uprawia się jedne z najbardziej znanych odmian włoskich winorośli. Tego dnia poznamy również tajniki wytwarzania wina, będzie również okazja do degustacji.

Dzień 6 Spacery na Wybrzeżu Liguryjskim
Będziemy spacerować i poznawać Wybrzeże Liguryjskie: z Rapallo przepłyniemy promem do San Fruttuoso, skąd pośród malowniczo położonych nadbrzeżnych odmian makii przejdziemy wybrzeżem do Portofino - jednej z najbardziej ekskluzywnych małych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. Dalej popłyniemy do San Margherita na krótki spacer, a potem promem do Rapallo.

Dzień 7 Park Narodowy Cinque Terre
Wycieczka do Parku Narodowego Cinque Terre (UNESCO) położonego na wybrzeżu Morza Liguryjskiego, małe miasteczka, ścieżki pośród winnic, widoki na morze. Wyruszymy trasą z Monterosso do Vernazza, tam zrobimy sobie przerwę. Potem przejdziemy do Riomaggiore skąd drogą nazywaną jako „via dell’Amore” przejdziemy do Manarola. Znajdzie się też czas na wypoczynek, a dla chętnych - na kąpiel w morzu.

Dzień 8 Wypoczynek i wyjazd do Polski
Poranek przeznaczymy na wypoczynek i ewentualne zakupy, potem ruszymy w drogę powrotną do kraju. Przejazd nocny.

Dzień 9 Powrót do Krakowa
Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych.

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami: ok. 15 - 25 EUR / dzień (możliwość wykupienia pakietu 4 kolacji - dopłata 140 PLN)
 • Kosztów uczestnictwa w programie: (bilety wstępu, bilety promowe, degustacja, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki) - ok. 100 EUR

Wyjazd ten można połączyć z wycieczką:

 • Pejzaże Toskanii - nazwa połączonego wyjazdu to Wzgórza Toskanii i winnice Piemontu
 • Ogrody Toskanii - nazwa połączonego wyjazdu to Ogrody Toskanii i Cinque Terre

Liczba uczestników: 24 - 46 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Winnice Piemontu i Cinque Terre to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.