UŚMIECH GEJSZY Japonia

UŚMIECH GEJSZY Japonia
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Wycieczki
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: własne
 • cena: 8 800 PLN
+ 1390 USD

Ta wyprawa to zanurzenie się w fascynującej kulturze Japonii, z wszystkimi jej odcieniami. Zobaczysz przepiękne zamki, spróbujesz genialnego jedzenia, wejdziesz na wulkan i wykąpiesz się w onsenach. Spędzisz noc w tradycyjnym japońskim ryokanie, a także w hotelu kapsułowym.

Oprócz tego zobaczysz całą klasykę Japonii - zabytkowe Kioto, Osakę, Narę, Fuji i pływające Tori na wyspie Miyajima. Jeśli wybierzesz się w podróż na przełomie marca i kwietnia weźmiesz udział w Święcie Kwitnącej Wiśni, a jeśli jesienią - w japońskich ogrodach będziesz podziwiać różnokolorowe liście.

W programie:

TOKIO - metropolia o wielu obliczach

ZAMKI OSAKA, OKAYAMA, HIMEJI I MATSUMOTO

FUJI - widziana z kolejki górskiej i jeziora Ashi

KIOTO - kulturalne centrum dawnej Japonii

MIYAJIMA - Kompleks świątyń Itsukushima z pływającą Tori

WYSPA SAKURAJIMA - z czynnym wulkanem

IMABARI - wycieczka rowerowa na Shimanami Kaido

NARA - świątynie i wszędobylskie jelenie

ALPY JAPOŃSKIE

UŚMIECH GEJSZY

1 dzień - Wylot z Polski

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - Tokio - Osaka

Przylot do Tokio, przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Osaki. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorze zwiedzanie Osaki. O zmroku wyjedziemy na taras widokowy budynku Umeda Sky Building skąd rozpościera się widok na całe miasto.

3 dzień - Hiroszima

Zwiedzanie Osaka-jo (zamek w Osace). Przejazd do Hiroszimy, zakwaterowanie. Zwiedzanie Parku i Memoriału Ofiar Bomby Atomowej, wieczorny spacer po mieście i próbowanie lokalnych przysmaków typu okomomiyaki.

4 dzień - Miyajima

Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima. Zwiedzamy kompleks świątyń Itsukushima z pływającą Tori – bramą Japonii i jej najbardziej rozpoznawalnym symbolem. Następnie odwiedzimy dalsze świątynie i wyjedziemy kolejką linową na górę Misen. Trekking po okolicznych wzgórzach. Przed powrotem do Hiroszimy mamy możliwość spróbowania ostryg będących lokalnym przysmakiem. Wieczorem przejazd do Kagoshimy.

5 dzień - Sakurajima

Przejazd do Kagoshima (Kyushu). Zakwaterowanie, a następnie wizyta w oceanarium, wycieczka na wyspę Sakurajima z dymiącym, czynnym wulkanem. Dla chętnych wycieczka do Ibusuki i piaskowe kąpiele w gorącym piasku wulkanicznym (ok. 12 USD) Po powrocie do miasta wizyta w sushi barze.

6 dzień - Kirishima

Pzejazd do Kirishima-Jingu i kilkugodzinny trekking przez Kirishima National Park. Eksploracja kraterów. Zejście do Ebino-Kogen. Powrót do Kagoshima.Wizyta i relaks w onsenie (gorące źródła) z widokiem na ocean.

7 dzień - Aso

Przejazd do Aso National Park. Wyjazd koleją linową i trekking po kraterach. Popołudniu przejazd do Beppu - najpopularniejszego uzdrowiska z setkami gorących źródeł. Dla chętnych wizyta w Hells - szeregu ciepłych źródeł z różnymi minerałami lub kąpiele błotne.

8 dzień - Okayama

Przejazd do Okayama (Honsiu). Zakwaterowanie, zwiedzanie miasta oraz jednego z trzech najpiękniejszych ogrodów Japonii - Koraku-en i zamku Okayama-jo.

9 dzień - Imabari

Rano przejazd do Imabari na Shikoku. Całodzienna wycieczka rowerowa na Shimanami Kaido - systemie mostów łączących wyspy leżące na Wewnętrznym Morzu Japońskim. Powrót autobusem do Onomichi i pociągiem do Okayamy. Jeśli temperatura pozwoli - możliwość kąpieli w morzu.

10 dzień - Himeji, Kyoto

Przejazd do Himeji i zwiedzanie zamku zwanego zamkiem białej czapli. Przejazd do Kyoto. Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie. Świątynie Higashi-Hongan-ji, Nishi-Hongan-ji, budynku stacji kolejowej. Wieczorem kolacja i spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających Gejsz.

11 dzień - Kyoto

Kontynuujemy zwiedzanie Kyoto, kulturalnej stolicy Japonii z ponad 2000 świątyń. Zamek Nijo-jo, ogrody Kinkaku-ji ze słynnym Złotym Pawilonem, świątynie Ryoan-ji i Ninna-ji z kamiennymi ogrodami. Wieczorem przejeżdżamy do dzielnicy Arashiyama, gdzie zobaczymy świątynię Tenryu-ji i jej lasy bambusowe.

12 dzień - Kyoto

Jedziemy w południową część miasta i zwiedzamy świątynie Fushimi-Inari-Taisha z tysiącami czerwonych bram, świątynie Tofuku-ji, Sanjusangen-do. Popołudniu oddajemy rowery i spacerujemy po okolicznych wzgórzach zwiedzając świątynie Chion-in, Kyiozumi-Dera oraz stare uliczki Sannen-Zaka i Ninnen-Zaka.

13 dzień - Nara

Przejazd do Nara. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16-metrowym posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu powrót do Kyoto, czas wolny.

14 dzień - Kanazawa

Przejazd do Kanazawa nad Morzem Japońskim. Zakwaterowanie, zwiedzanie miasta o wyjątkowej atmosferze. Ogród Kenroku – en (jeden z trzech najpiękniejszych w Japonii), zamek Kanazawa – jo, budynek Muzeum Sztuki Współczesnej, spacer po dzielnicy samurajów Nagamachi, a wieczorem wizyta w dzielnicy domów herbacianych i gejsz.

15 dzień - Takayama

Przejazd do Takayama. Zakwaterowanie w świątyni Zen. Zwiedzanie urokliwego miasteczka o starej zabudowie słynnego z wytwórni sake (możliwość degustacji) i tatami, japońskich mat używanych jako podłogi w tradycyjnych domach. Wizyta w przepięknym i słynnym skansenie Hida no Sato.

16 dzień - Alpy Japońskie

Przejazd autobusem do Japan Alps National Park (Alpy Japońskie). Wyjazd kolejka linową Shin-Hotaka i trekking po okolicznych wzgórzach. Możliwość wizyty w onsenie. Przejazd do Matsumoto i zakwaterowanie w ryokan (hotel w japońskim stylu).

17 dzień - Matsumoto, Tokio

Zwiedzanie Matsumoto – zamek Matsumoto – jo i wizyta na farmie wasabi. Przejazd do Tokio. Spacer po świątyniach w dzielnicy Asakusa i podziwianie wieży Skytree nocą. Nocleg w hotelu kapsułowym.

18 dzień - Tokio

Zmiana hotelu, zwiedzanie miasta. Przejazd jednoszynową koleją bezzałogową do nadbrzeżnej nowoczesnej dzielnicy Odaiba. Następnie przejazd do Parku Ueno. Dla chętnych zwiedzanie muzeów (Tokyo National Museum, Tokyo Metropolitan Museum of Art). Spacer po dzielnicy Shibuya i czas na zakupy, oglądnie Hoteli Miłości.

19 dzień - Nikko

Całodzienna wycieczka do Nikko. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokyo i spacer po eleganckiej ulicy Ginza (tokijska 5th Avenue), czas wolny.

20 dzień - Tokio

Wizyta na targu rybnym Tsukiji, potem spacer w okolicach Pałacu Cesarskiego. Odpoczynek w hotelu i popołudniowy przejazd do dzielnicy Shinjuku i wizyta w największym sklepie z elektroniką Yodobashi Camera, zwiedzanie Shinjuku NS Building – budynku z gigantycznym zegarem wahadłowym, a na zachód słońca wyjazd na jedną z wież Tokyo Metropolitan Government Offices, skąd rozpościera się widok na całe miasto. Po zmroku przejście do dzielnicy rozrywek Kabukicho.

21 dzień - Tokio

Do wyboru.

Dla chętnych i lubiących naturę – całodzienna wycieczka do Hakone. Wizyta w Parku Rzeźb lub jednym z okolicznych onsenów, przejazd kolejką górską z widokami na górę Fuji-san i półgodzinny rejs pirackim statkiem po jeziorze Ashi w celu zrobienia pocztówkowych zdjęć góry Fuji. (ok. 80 USD)

Dla lubiących wesołe miasteczka – samodzielna wycieczka do słynnego Disneylandu w Chiba. (ok. 80 USD)

Można też zostać w Tokyo i udać się na zakupy, zwiedzać muzea itp.

22 dzień - Wylot i powrót do kraju.

Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Tokio - Warszawa
 • bilet sieciowy na pociągi w Japonii (JRP)
 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • noclegi w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami (w tym 1 nocleg w ryokanie, 1 nocleg w hotelu kapsułowym)

 CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za pozostałe środki transportu (taxi, metro itd) - ok.  650 USD
 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych

Beppu Hells

Gorące źródła w słynnym uzdrowisku Beppu. Koszt ok. 20 USD.

Ibusuki

Piaskowe kąpiele w gorącym piasku wulkanicznym. Koszt ok. 12 USD.

Tokyo Skytree

Najwyższa w Tokyo widokowa wieża. Uwaga: konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc. Koszt ok. 30 USD.

Disneyland w Chiba

Park rozrywki. Koszt ok. 60 USD.

Zakwaterowanie

 • Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-os. z łazienkami lub z tradycyjnymi łaźniami japońskimi (Onsen).
 • Noclegi także w Ryoakanie (tradycyjnym hotelu japońskim z posłaniem na tatami) oraz hotelu kapsułowym.

Japończycy do dzisiaj używają tradycyjnych łaźni z wodami termalnymi zwanymi Onsen. Są to miejsca publiczne oddzielne dla kobiet i mężczyzn gdzie przebywa się nago. W większości hoteli są prysznice i łazienki, ale bywają miejsca gdzie jest to jedyna forma umycia się. Do Onsenów publicznych nie wpuszcza się ludzi z tatuażami – jest to oznaka przynależności do mafii Yakuza. Jeżeli ktoś posiada tatuaż musi zrezygnować z tych atrakcji.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Na dłuższych przejazdach korzystamy z superszybkich i wygodnych pociągów. Na krótkich trasach i w parkach narodowych autobus. W miastach jeździmy  transportem publicznym. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

Booking.com

UŚMIECH GEJSZY Japonia to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.