Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku

Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku
Dostępne terminy i ceny:

Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku

• Romantyczna podróż słynną trasą na "koniec świata"
• Rosyjska kultura: od Moskwy przez Syberię po Daleki Wschód
• Prawosławne cerkwie, tatarskie meczety, buddyjskie klasztory
• Zwiedzanie miast i nietypowych atrakcji i wyjścia w syberyjskie góry
• Refleksje o życiu z widokiem na nieskończoną przestrzeń Syberii

Nie ma chyba nic bardziej romantycznego od siedzenia w pociągu, picia herbaty z samowaru i przemierzania wzrokiem i myślą po nieskończonych stepach, tajdze, górach i miastach. Głowa się wtedy oczyszcza, myśl odświeża, odzyskuje się energię i perspektywę patrzenia.

Pociąg jest pasją! I jest jedno takie miejsce na świecie, gdzie można na jednym bilecie przemierzyć aż 9298 km, długim szlakiem szerokich torów. To Rosja - Transsyberyjska Magistrala. To cud światowego budownictwa, stan umysłu i codzienne życie milionów ludzi.

Czas przejazdu z Moskwy do Władywostoku bez przerw wynosi 164 godziny (to prawie 7 dni!). Podróż wiedzie przez dwa kontynenty, czasami z szybkością aż 140 km/godz. Transsyberyjską Magistralą przejedziemy przez 89 miast, przekroczymy 16 dużych rzek i pokonamy 7 stref czasowych. Przejedziemy najdłuższym mostem przez rzekę Amur (który mierzy 2568 metrów!) i brzegiem największego na świecie rezerwuaru wody pitnej, zobaczymy jedyny w swoim rodzaju dworzec - cały zbudowany z marmuru.

Całą podróż pokonamy w komforcie rosyjskich wagonów, ze stewardessą i gorącą kawą lub herbatą w nieskończonej ilości. Po drodze kilka razy wysiądziemy by zobaczyć najciekawsze miejsca na trasie. Przejedziemy regionami zamieszkanymi przez różne narodowości, spróbujemy też przysmaki regionalnych kuchni – rosyjskiej, tatarskiej, mongolskiej, chińskiej i dalekowschodniej.

Dzień 1
Poranny przelot do Moskwy, krótkie zwiedzanie centrum miasta według możliwości czasowych (Plac Czerwony, GUM, Kreml lub Sobór Wasyla Błogosławionego). Wieczorem wyjazd w trasę Transsyberyjskiej Magistrali z Dworca Jarosławskiego.

Dzień 2
Pierwszym przystankiem będzie Kazań, centrum tatarskiej republiki rozciągającej się od rzeki Wołga. Zwiedzimy centrum historyczne, miejscowy Kreml, meczet i wybrzeże Wołgi. Następną noc spędzimy ponownie w pociągu.

Dzień 3
Dojazd do Jekaterynburga (poprzednio Swierdłowsk), to miasto na granicy Europy i Azji, w centrum Uralu. Zobaczymy cerkiew Na Krwi, która umieszczona jest w miejscu, gdzie bolszewicy zamordowali carską rodzinę w 1918 roku. Nocnym pociągiem pojedziemy dalej.

Dzień 4
Pociąg zatrzymuje się w Nowosybirsku, największym mieście Syberii, położonym nad rzeką Ob. Zobaczymy tam między innymi centrum, tamę gigantycznej elektrowni wodnej i odwiedzimy lokalne muzeum. Wieczorem ruszamy dalej.

Dzień 5
Wysiadamy w Krasnojarsku. Tym razem zamienimy zwiedzanie miasta na spacer po rewelacyjnym rezerwacie Stołby. Nazwa rezerwatu odnosi się do kształtów znajdujących się tam ostańców, których wysokość sięga 90m. Są tam gigantyczne wieże i słupy, a nawet kształty przypominające skamieniałe "kopy siana".

Dzień 6-7
Dojeżdżamy do Irkucka, gdzie na dłuższą chwilę opuścimy pociąg. Zakwaterujemy się tam na dwie noce w mieście. Zobaczymy centrum z oryginalnymi drewnianymi domkami, muzeum Dekabrystów, wybrzeże rzeki Angary i miejscowy targ. Pojedziemy do skansenu Talcy gdzie zapoznamy się z kulturą Ewenków i osadników syberyjskich. Dojedziemy też do Listwianki i zwiedzimy muzeum jeziora Bajkał (limnologiczne) z akwarium, w którym żyją foki bajkalskie, tzw. nerpy bajkalskie. Nie ominiemy też targu z pieczonymi i wędzonymi omułami, świeżo wyłowionymi z Bajkału. Przez Angarę, w pobliżu Kamienia Szamańskiego, przepłyniemy aż do dworca Port Bajkał, byłej stacji Krugobajkałki.

Dzień 8
Rano pociągiem przejedziemy do Sludianki, znajdującej się na brzegu najgłębszego jeziora świata, Bajkału. Będziemy tam podziwiać jedyny na świecie dworzec zbudowany w całości z marmuru. Budowa dworca zakończyła się 1904 r. - jest to pomnik upamiętniający cierpienie i ofiary poniesione przy budowie unikatowej, opartej na skomplikowanej konstrukcji Kolei Krugobajkalskiej. Będziemy mieć też czas na kąpiel w Bajkale i spacer do doliny masywu Chamar Daban, koło romantycznej rzeczki Sludianki. Potem ponownie wsiądziemy do pociągu i udamy się w dalszą podróż.

Dzień 9
Ułan Ude – to stolica Republiki Buriackiej, z bardzo ciekawą świątynią buddyjską (dacan) w Iwołgińsk. Zobaczymy największą głowę Lenina i starą dzielnicę handlowców z domami bogato wykończonymi drewnianymi ornamentami i zdobieniami. Ciekawy będzie też skansen architektury Buriacji. A jaki plan na wieczór? No przecież w drogę!

Dzień 10-11
Kolejny przystanek to Czita, dawna twierdza kolonizatorów Syberii. Zobaczymy też muzeum Zabajkalskie Koleje. Tym razem w pociągu spędzimy 2 noce i cały dzień.

Dzień 12
Kto by się nie zatrzymał w Birobidżan jak jest po drodze?! Przecież to stolica Żydowskiego Obwodu Autonomicznego z niezmiernie ciekawą historią. Zobaczymy miasto, synagogę i centrum kultury żydowskiej. Potem pojedziemy do Chabarowska, stolicy rosyjskiego Dalekiego Wschodu, leżącego 20 km od chińskiej granicy.

Dzień 13-14
Docieramy do celu naszej podróży! Władywostok na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Zakwaterujemy się w mieście i ruszymy na zwiedzanie, podczas którego zobaczymy m.in. muzeum łodzi podwodnych i nowe, ogromne oceanarium na Wyspie Rosyjskiej.

Dzień 15
Tego dnia samolotem wracamy do Polski.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa z wszystkimi opłatami

• krajowy przelot i Władywłostok-Moskwa z wszystkimi opłatami

• transfer między lotniskami w Moskwie i Władywostoku

• wspólny transport pociągiem, miejscowymi busami, wynajętymi marszrutkami i łodzią

• nocleg: 10x w pociągu i 4x w hostelu w pokojach wieloosobowych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• materiały informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkowa opłata na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• wyżywienie
• opłaty za przechowalnie bagażów i prysznice
• bilety wstępu
• wiza do Rosji (cca. 500 PLN)

ROSYJSKIE POCIĄGI:
• Podróżowanie rosyjskimi pociągami jest komfortowe nawet na długich dystansach. Rosyjskie pociągi jeżdżą po szerokich torach, dlatego są większe. Wagony sypialne są wyposażone tak jak nasze – w wagonie są cztery łóżka, stolik, lampka i pomieszczenie na bagaże. Podróżnymi opiekuje się steward lub stewardessa. Przez cały czas do dyspozycji jest samowar z gorącą wodą i toaleta. W przedziale jest gniazdko na 220 V które czasami nawet działa :-)

WIZA:
• Dla chętnych uczestników pośredniczymy w wyrobieniu wizy grupowej.

ZAKWATEROWANIE:
• Zakwaterowanie jest organizowane w czystych i sprawdzonych hostelach w Irkucku i Władywłostoku. Do dyspozycji jest pościel, ręcznik, prysznic, kuchnia i internet. Istnieje możliwość zakupu miejsca w 2-osobowych wagonach sypialnych (kupiejne) lecz nie we wszystkich pociągach jest to możliwe i pokoi za dopłatą 1500 PLN. Trzeba mieć jednak świadomość, że przedziały 2-osobowe są zazwyczaj w innym wagonie, oddzielonym od reszty grupy.

WYŻYWIENIE:
• Wyżywienie uczestnicy organizują sami ze wsparciem pilota. Można się stołować w pociągu w wagonie restauracyjnym. Na dworcach jest dużo sklepów aby dokupić brakujące produkty. Na dworcach, w okolicach pociągu, babuszki sprzedają pierożki i inne smakołyki (aczkolwiek są niestety coraz rzadziej spotykane). Sklepy w miastach są bardzo dobrze wyposażone. Dostępne są miejscowe specjalności. Dworcowe „cafe“ lub „bistro“ oferują podstawowe rosyjskie jedzenie – barszcz, grieczkę, smażoną rybę, kotlety itd.

GRUPA:
• Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 7, maksymalna 15.

POGODA:
• Na naszej trasie pogoda będzie zróżnicowana, na co należy być przygotowanym. Podczas wyprawy kwietniowej, na Dalekim Wschodzie i bardziej oddalonych miejscach Syberii, będzie otaczać nas jeszcze zimowa sceneria. Temperatura w Moskwie sięgać będzie ok. 10 stopni Celsjusza. W syberyjskich miastach (Irkuck, Ułan Ude), temperatura może spadać do zera. Wrzesień jest znacznie cieplejszy - na całej trasie temperatura waha się w tym miesiącu między 15 a 25 stopniami Celsjusza.

INNE:
• Termin wyjazdu może się przesunąć o dzień-dwa.

Booking.com

Transsyberyjską magistralą: 9298 km z Moskwy do Władywostoku to wyprawa organizowana przez biuro podróży Barents. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Rosja, AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.