Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa

 Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa
 • Forma aktywności: Wycieczki
 • Kraje: AFRYKA
 • Wyżywienie: śniadania i kolacje

Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje przenikają się tu na każdym kroku tworząc orientalną mieszankę, którą postaramy się zgłębić w naszej singlowej grupie ekspedycyjnej.

Maroko to połączenie orientu z nowoczesnością. Zachęcamy by poznać uroki tego państwa właśnie z nami.Ekipa nie znających się podróżników, którzy tworzą zgrany i barwny kolektyw wyjazdowy. Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku.


 • Miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Zapoznanie z kulturą i obyczajami rdzennych mieszkańców Maroka
 • Lokalny, polskojęzyczny przewodnik wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
 • Nocleg w klimatycznych riadach, poznawanie lokalnej kuchni i specjałów
 • Objazd najważniejszych atrakcji regionu – od oceanu po pustynie i góry Atlas
 • Intymny charakter wyprawy, który pozwoli „doświadczyć” prawdziwego klimatu kraju

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje pozwalają turystom podróżującym po tym inspirującym miejscu wcielić się w rolę przybywającego tu przed setki laty europejskiego kupca, który przemierza zachodnie wybrzeże Afryki w celu pozyskania kolejnych dóbr. 

Tutaj starożytne budowle, sąsiadujące   z nowoczesnymi osiedlami, nie pozwalają zapomnieć o przeszłości i historii Maroka, które spotykamy na każdym kroku. Noclegi w miejscowych Riadach, znajdujących się zawsze w centrum Mediny, kupcy handlujący rękodziełami, lokalne jedzenie i znana w świecie marokańska herbata pozwolą Państwu poczuć niepowtarzalny klimat tego kraju.

W czasie naszej podróży pokażemy jak bardzo różnorodne kulturowo i geograficznie może być ten kraj. Trasa wiodąca od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przez Wysoki Atlas, aż po bezkresną pustynię pozwolą doświadczyć egzotyki tego miejsca oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Zachód słońca nad Saharą w akompaniamencie berberyjskich bębnów pozwoli nam przenieść się do świata rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy.

Objazd południa Maroka: długość objazdu ok. 1700 km.

Trasa: Marakesz  – Marrakesz -Ouarzazate – Erfoud- Merzouga – Alnif – Tineghir –  Agadir – Marakesz.

1 DZIEŃ
Marrakesh – Ait Ben Haddou – Ouarzazate.
Przylot do Marrakeszu tam wsiadamy do busa, nasepnie przejazd przez przełęcz Tizi-n-Tichka w górach Atlasu Wysokiego, położoną na wysokości 2260 m n.p.m. Pasmo gór Atlasu Wysokiego stanowi miejsce życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Przejazd w stronę Tineghir, miasteczka usytuowanego przy malowniczej oazie. Po drodze zobaczyć można ogrody, poletka, palmy daktylowe, drzewa figowe i tradycyjne kanały irygacyjne. Zwiedzanie oazy. Następnie przejazd do Ait Ben Haddou – zwiedzanie malowniczej kazby, wpisanej na listę Unesco. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia. Przejazd do Ouarzazate – stolicy południowego Maroka nazywanego Bramą Pustyni. Kolacja i nocleg w hotelu w Ouarzazate.

 2 DZIEŃ
Ouarzazate – Merzouga

Śniadanie w hotelu oraz zwiedzanie studia filmowego Atlas gdzie krecone były wysokobudżetowe hollywoodzkie produkcje między innymi: Gladiator, Gra o Tron, Asterix i Obeliks.
Przejazd do wąwozu Todra w Atlasie Wysokim. Imponujące strome ściany wąwozu wysokiego na 300 m, który ma kilkaset metrów długości są rajem dla wspinaczy skałkowych. Spacer po wąwązie gdzie w cieniu stromych ścian mamy chwile aby odetchnąć od panujących w tym regionie upałów. Po drodze na pustynie zobaczymy perski system podziemnych akweduktów doprowadzający wode do pustynnych miejscowości. Po dotarciu na pustynię transport na wielblądach na miejsce noclegu  w blasku zachodzącego słońca. Klimatyczna kolacja przy akompaniamencie muzyki berberów. Nocleg i kolacja na pustyni.

3 DZIEŃ
Merzouga – Agadir

Pobudka wcześnie rano, podziwianie wschodu slońca z najwyższej wydmy w okolicy następnie powrót do riadu, śniadanie i prysznic. Po śniadaniu przejazd do Agadiru. Trasa wiedzie przez równinę Sous położoną pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Atlasem Wysokim i Antyatlasem, gdzie występują największe w Maroku endemiczne lasy arganowe. Przejazd do miejscowości Taliouine słynącej z upraw szafranu. Przyprawa ta jest używana przez miejscową ludność nie tylko jako dodatek do potraw, ale również lekarstwo i afrodyzjak. Po drodze przerwa na kawę w miejscowość El-Kelaa M’Gouna, słynącej z upraw wyjątkowo aromatycznej róży i produkcji różanej wody perfumowanej. Kolacja i nocleg w  hotelu w Agadirze

4 DZIEŃ
Agadir  
czas wolny – możliwe zabiegi relaksacyjne hamman, wieczorem wspólne tańce/ disco.

5 DZIEŃ
Agadir – czas wolny/ plażowanie nad oceanem, relaks, zwiedzanie Agadiru, zatapianie się w uliczkach i lokalnym kolorycie.

6 DZIEŃ
Agadir – Marrakesz 

Po drodze zwiedzamy  Essaouira, jest ona jedynym miastem Maroka uznawany przez UNESCO jako zabytek klasy zerowej w całości, najbardziej zachowanym miastem portugalskim maroka utrzymanym w tendencji kolorystycznej biało-niebieskiej. W programie: brama Marakeszu, plac zbożowy, plac przypraw, łaźnia Bapst (zdolni Otello), plac żydowski, fort La Scala, plac Casa Vera, port rybacki. Czas wolny. Przyjazd do Marrakeszu, kolacja

7 DZIEŃ
Marrakesz 

Marrakesz Dzień poświęcony odkrywaniu tajemnic Czerwonego Miasta. Po śniadaniu wyruszymy do serca Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce styku kultur arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, sympozjów naukowych, jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo Niebieskie) i specjalistów od reklam.

Słynne Czerwone Miasto, otoczone szczytami Atlasu Wysokiego, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Fascynująca historia Marrakeszu to wstęp do zwiedzania takich obiektów jak – pałac Bahia, grobowce Saadytów , medresę Ben Youssefa. Spacer wokół meczetu Koutoubia z XII w., stanowiącego wizytówkę miasta, przez medinę i nęcące kolorami alejki souku.

Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa El Fna, to miejsce zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawionych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, kupić figi, daktyle, orzechy. Plac Dżamaa El- Fna został wpisany w roku 2001 na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury.

Czas wolny i nocleg w hotelu.

8 DZIEŃ 
Śniadanie, transfer na lotnisko

Samolot

UWAGA!! WizzAir ma bezpośrednie tanie loty do Maroka.

Proponowane połączenie Warszawa Chopin – Marakesz 

Wylot:  08:10 na miejscu 11:55

Powrót:  12:40 lądowanie w warszawie 18:30 Pomagamy w zakupie biletu lotniczego. Inna opcja to dolot we własnym zakresie – turnus zaczyna się i kończy na lotnisku w Marakeszu (tam czeka lokalny przewodnik)

 Świadczenia w cenie

 • 7 noclegów w hotelach lub riadach (tradycyjne marokańskie domy z wewnętrznym ogrodem bez dachu) pokoje 2/3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie (śniadania oraz kolacje)
 • przejazd komfortowym klimatyzowanym autokarem
 • opieka lokalnego przewodnika – Ibrahima, który opowie barwnie i pokaże mało znane miejsca
 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • transfer z lotniska oraz odstawienie na koniec wyjazdu
 • podatki oraz opłaty klimatyczne
 • mały upominek od organizatora
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet samolotowy (pomagamy w zakupie, WizzAir – z bagażem podręcznym 10 kg) – aktualnie lot za ok 488 zł!
 • bilety wstępu i lokalni przewodnicy około 50 EUR/ full opcja
 • dodatkowe obiady na trasie, pamiątki, wydatki własne
 • napiwki ok 2-3 EUR/dzień
 • wycieczka na wielbłądach na pustyni (ok 20 EUR)

Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa to wyprawa organizowana przez biuro podróży One Fun. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i kolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.