Koniec lata w Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi

Koniec lata w Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi
Dostępne terminy i ceny:

Wylot z Warszawy

Koniec lata w Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi

• Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata

• Eksploracja pustyni Wadi Rum z Beduinami, na wielbłądzie i jeepem

• Zwiedzanie z degustacją jedynego browaru w Jordanii

• Snorkeling w Morzu Czerwonym w Zatoce Akaba

• Morze Martwe - stanąć w najniższym punkcie na naszej planecie

• Amman, stolica Jordanii. Hummus, falafel i szisza

• Wiza, bilety wstępu i kolacje w cenie wycieczki!

Na "koniec lata" zabieramy was na pustynny płaskowyż, do Petry, nad wybrzeże Morza Czerwonego, na taflę Morza Martwego. Zabieramy was do krainy pełnej historii i beduińskiej gościnności, wielokulturowej krainy zróżnicowanych krajobrazów. Bo różnorodność to drugie imię Jordanii!

W ciągu 10 dni poznamy klimat bliskowschodniej stolicy - Ammanu, zanurzymy się w zakamarkach historii w Petrze, zasmakujemy beduińskiego życia na pustyni Wadi-Rum. Nadmorski luz dopadnie nas nad Zatoką Akaba. Poznamy ścieżki unikatowego Rezerwatu Biosfery Dana. Schłodzimy się piwem w chrześcijańskiej enklawie koegzystującej z muzułmańską społecznością.

Jedziemy na wycieczkę objazdową naszpikowaną spacerami, trekkingami i aktywnością!

DZIEŃ 1
Wylot z Polski bezpośrednim lotem do Ammanu. Z lotniska udamy się do chrześcijańskiej enklawy w pobliżu Ammanu, w której odwiedzimy jedyny rzemieślniczy browar w Jordanii. Witamy się z Jordanią degustacją piw :-) Pod wieczór docieramy do Ammanu, stolicy Jordanii. Raczymy się jordańskim street foodem - spróbujemy prawdziwy falafel i hummus. Następnie nastrajamy na oczekującą nas przygodę w tradycyjnym ammańskim lokalu gdzie chętni zanurzą się w oparach "argileh" (szisza), a może nawet i przy dźwiękach tradycyjnej jordańskiej muzyki.

DZIEŃ 2
Powoli kierujemy się w stronę Petry. Jednak po drodze zatrzymamy się jeszcze w najniższym punkcie na naszej planecie - nad Morzem Martwym. Dla chętnych kąpiel, a dokładniej unoszenie się na powierzchni. Odpoczynek, piknik z widokiem na Izrael. Wieczorem dojazd do Petry i zakwaterowanie. Dla chętnych wyjście do lokalnej restauracji.

DZIEŃ 3-4
Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata - to pozostałość po królestwie nabatejskim, ruiny miasta powstałego 2000 lat temu, wpisanego w skalną dolinę. Eksplorując rozległy teren Petry wyjdziemy poza główne szlaki, dzięki czemu spojrzymy na najbardziej znane zabytki z innej perspektywy. To będą 2 dni pełne długich spacerów po miejscu tętniącym starożytną kulturą.

DZIEŃ 5
Z Petry przenosimy się niedaleko, ale jednak w całkiem inny świat. Trafiamy na pustynię Wadi-Rum pod opiekę Beduinów. Ten dzień spędzimy z wielbłądami. W otoczeniu piasków i pustynnych skalnych form, popijając beduińską herbatę, nieśpiesznie niesieni przez naszych jednogarbnych przyjaciół, docieramy pod wieczór do beduińskiego obozu w sercu pustyni. A tam czeka nas kolacja, trzask ogniska i wyścielone gwiazdami nocne niebo nad pustynią.

DZIEŃ 6
Zwiedzanie pustyni Wadi Rum przyśpieszy tempa. Przesiadamy się w niezawodne japońskie jeepy i ruszamy przez piaski pustyni. Jazda bez trzymanki będzie przerywana spacerami po wydmach i do punktów widokowych. Po pełnym wrażeń dniu wracamy na wieczór do beduińskiego obozu.

DZIEŃ 7
Znowu całkowicie zmieniamy otoczenie i trafiamy nad błękitną taflę Zatoki Akaba, będącej częścią Morza Czerwonego. W ramach odpoczynku po pustyni zanurzymy się w ciepłych wodach Morza Czerwonego. Dla chętnych zorganizujemy snorkeling nad wrakami statków, wśród mieniących się kolorami tęczy rybek. Poznajemy kolejne oblicze jordańskiej kuchni, tym razem pełne miejscowych owoców morza. Nocleg w Akabie.

DZIEŃ 8-9
Żegnamy się z błękitem Zatoki Akaba i kierujemy do rezerwatu biosfery Dana, największego obszaru chronionego w Jordanii, położonego na terenie kilku stref klimatycznych. Efektem tego efektem jest niespotykana różnorodność objętych ochroną form geologicznych, wielu gatunków zwierząt i roślin. Pierwszego dnia pójdziemy na krótki spacer po okolicy. Drugiego dnia wybierzemy się na całodzienny trekking w otoczeniu wysokich ścian kanionów.

DZIEŃ 10
Rano wyruszamy w podróż powrotną do Ammanu. Poznajemy uroki stolicy. Zrobimy zakupy na tradycyjnym bliskowschodnim bazarze. Zobaczmy częściowo zrekonstruowany Pałac Umajjadów, z którego roztacza się widok na panoramę Ammanu. Będzie możliwość zobaczyć lokalne meczety, zabytki z czasów rzymskich lub Narodową Galerię Sztuk Pięknych z bogatą kolekcją nowoczesnej sztuki arabskiej. Wieczorem dla chętnych pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 11
Żegnamy się z Jordanią i bezpośredni samolotem wracamy do Polski.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi (wylot z Krakowa lub Warszawy)

• 8x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach, 2x na pustyni w dużych wieloosobowych namiotach obozowych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• bagaż rejestrowany do 10kg

• wizę do Jordanii

• lokalny transport na terenie Jordanii

• śniadania x10

• kolacja 2 x na pustynii i 2 x w Dana reserve, 1 x w Akabie, 2 x w Ammanie

• degustacja piwa w jedynym jordańskim browarze rzemieślniczym

• całodniowy przejazd niezawodnymi japońskimi samochodami terenowymi po pustyni

• przejazd na wielbłądach przez pustynię

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

• kolacja w Petrze x3

WYDATKI FAKULTATYWNE:

• snorkeling w Akabie
• dodatkowy bagaż lotniczy

BILETY LOTNICZE:

Miejscem wylotu jest Kraków lub Warszawa (lotnisko w Modlinie). Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w pokojach 2-osobowych. Na pustyni nocujemy w przestronnych wieloosobowych obozowych namiotach.

WYŻYWIENIE:

Zapewniamy śniadania w czasie całej podróży, oraz kolacje oprócz Petry. Dodatkowe przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki na pustyni proste, ale syte.

TRANSPORT:

Podróżujemy minibusami, lub taksówkami w zależności od pokonywanych odległości i liczebności grupy.

POGODA:

Październik to już okres po wysokim sezonie w większości miejsc w Jordanii. Spodziewajmy się temperatur na poziomie 18-25'C, jednak noce na pustyni mogą być chłodne, nawet poniżej 10'C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale już nie gorąco.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 7, maksymalna 15.

Koniec lata w Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi to wyprawa organizowana przez biuro podróży Barents. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.