Trekking w Dolomitach - Klejnot UNESCO

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje
TerminCena
9 dni1 990 + 550EURO
BRAK MIEJSC!
9 dni1 990 + 550EURO
BRAK MIEJSC!
9 dni1 990 + 590EURO

O wyprawie

Magiczne Dolomity - Światowe Dziedzictwo UNESCO

Dolomity są górami jedynymi w swoim rodzaju!

Żadne inne góry na świecie nie mogą być z nimi porównywane. Ich oryginalność wynika z niebywałego kontrastu pomiędzy zielenią alpejskich łąk oraz pionowych ścian, turni i baszt zmieniających pod wpływem słońca swój kolor w ciągu dnia!

Potwierdzeniem, iż Dolomity stanowią jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazów górskich świata jest ich wpisanie w 2009 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO!

W programie wejście na tzw. 'Zamek Dolomitów' - 3-tysięcznik Piz Boe 3152 m n.p.m.

Pozostałe atrakcje:

  • Niepowtarzalność krajobrazu UNESCO
  • Kontrast zielonych łąk oraz pionowych ścian, baszt i turni zmieniających pod wpływem słońca kolor w ciągu dnia
  • Symbol Dolomitów - Tre Cime (Trzy Wieże)
  • Klejnot Dolomitów - Jezioro Sorapis
  • Szczyty Piz Boe oraz Marmolada 
  • Region Cadore
  • Dolina Ampezzo z niezwykłą Cortiną D'Ampezzo, Arabba 
  • Górskie przełęcze

Dla kogo przeznaczony jest trekking? 

Trekking w Dolomitach nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego! 

Polecamy go przede wszystkim kolekcjonerom fotografii oraz miłośnikom górskich wędrówek w niebywałej, jedynej w swoim rodzaju scenerii. 

W naszym programie nie zabraknie szlaków ubezpieczonych w metalowe poręczówki, co ważne - nie są to jednak ferraty, a jedynie ułatwienia na nieco eksponowanych fragmentach. Od uczestników trekkingu wymagamy zatem jedynie podstawowego przygotowania kondycyjnego.

Wzorem innych naszych imprez, dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w wariancie podstawowym każdego dnia, na większość dni trekkingu przygotowaliśmy wariant nr 2 - krótszy i bardziej relaksowy.

Grupy 30-45-os. + 2 Przewodników

Informacje o regionie:

DOLOMITY /wł. Dolomiti, niem. Dolomiten/- leżą po południowej stronie głównego łańcucha Alp, w całości na terenie Włoch. Rozciągają się równoleżnikowo na ok. 80 km, a południkowo na ok. 70 km. Nie tworzą typowych łańcuchów górskich, zbudowane są z gniazd, oddzielonych od siebie głębokimi dolinami.

NAJWYŻSZY SZCZYT Marmolada + 3342 m n.p.m. leży w Dolomitach Zachodnich.

SYMBOL DOLOMITÓW Tre Cime di Lavaredo - masyw składający się z trzech potężnych, dolomitowych turni: Szczytu Zachodniego, Wielkiego oraz Małego Szczytu /foto powyżej/.

GRANICE Granice Dolomitów wyznaczają:na północyrozciągająca się równoleżnikowo dolina Val Pusteria, na zachodzie Valle Isarco oraz Dolina Adygi. Granicą wschodnią jest Dolina Piave, na północnym wschodzie Dolina Val di Sesto oraz Val Padola, która oddziela Dolomity od Alp Karnickich. Od strony południowej Dolomity opadają ku równinie Friuli.  

Kraina geograficzna, do której należą Dolomity to Tyrol Południowy, południowa część masywu leży na terenie prowincji Belluno, zachodnia - prowincji Trydent, północna - prowincji Bolzano.

NAZWA Nazwę Dolomity zawdzięczają francuskiemu geologowi Déodetowi de Dolomieu (1750 – 1801), który zafascynowany występującą tu węglanową skałą wysłał jej próbki do Szwajcarii w 1789 roku w celu klasyfikacji. Wkrótce otrzymał je z powrotem wraz z oświadczeniem, że dotychczas nie opisano skały o takim składzie chemicznym, dlatego jej odkrywcy przysługuje prawo nadania nazwy znalezisku.

SKAŁA Skała zwana dolmitem składa się z warstw minerału o tej samej nazwie (węglan wapnia i magnezu) oraz domieszek czystego wapienia. W jednych rejonach warstwy te są bardziej wyraźne, w innych mniej, różnią się też stopniem sfałdowania oraz zawartością skamieniałych pozostałości organizmów żyjących w prehistorycznym oceanie – Tetydzie.

UKSZTAŁTOWANIE POWIERZCHNI I BUDOWA GEOLOGICZNA Typowa budowa geologiczna przedstawia się następująco: najniższą warstwę tworzą skały krystaliczne, na nich leżą podatne na wietrzenie skały pochodzenia wulkanicznego tworzące łagodne formy wzgórz i hal. Z nich wyrastają pionowe turnie i baszty zbudowane z dolomitu. Skały nie są jednorodne. Cudowny, wręcz bajkowy przekładaniec zawdzięczają Dolomity właśnie domieszkom. Także domieszki są odpowiedzialne za nierównomierną podatność na erozję i tworzenie się zróżnicowanych, nie rzadko fantastycznych, wręcz bajkowych kształtów.

NAJWAŻNIEJSZE MIASTA I OŚRODKI Cortina d’ Ampezzo – stolica turystyczna Dolomitów (Igrzyska Olimpijskie w 1956 r.), Canazei, Arabba, Madonna di Campiglio, Predazzo, Cavalese, San Martino di Castrozza, Aurenzo di Cadore, Ortisei, Canazei.

TURYSTYKA Unikalny krajobrazowy i geologiczny klejnot w północno-wschodniej części włoskich Alp, co roku odwiedzają miliony turystów zauroczonych skalnymi szczytami o różowym odcieniu, dziewiczymi lasami, zielonymi dolinami i fascynującą kulturą. Różnorodność klimatyczna, i geologiczna bogactwo fauny i flory oraz pielęgnowane stare tradycje kultury wspaniale harmonizują ze sobą w tej jedynej, niezapomnianej krainie.

KUCHNIA Podobnie jak w innych zakątkach Włoch, kuchnia Dolomitów ma własny, niepowtarzalny charakter, kształtowany zarówno przez warunki naturalne jak i przez historię. Choć niezbyt wyszukane, jedzenie jest tu zawsze smaczne, a dania wywodzą się przeważnie z XVIII stulecia, gdy do podstawowych, odwiecznych składników zaczęto dodawać ziół i innych aromatycznych przypraw. Warto pamiętać o deserach i wypiekach, wśród których króluje znany wszędzie gdzie sięgały wpływy austriackie strudel oraz fritelle con panna e marmelada di mirtilli (pączki ze świeżą śmietanką i konfiturą jagodową).

Trekking w Dolomitach - "Klejnot Światowego Dziedzictwa UNESCO" W dniu 26 czerwca 2009 wpisano Dolomity na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego (UNESCO). Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN) zatwierdziła nominację, potwierdzając tym samym wyjątkowe piękno Dolomitów oraz uznając je za unikalny przykład ewolucji geologicznej ziemi. Unia uznała, że Dolomity są jednym z najbardziej „atrakcyjnych krajobrazów górskich świata”.

Miejsca odwiedzane podczas trekkingów:

Program naszego trekkingu ułożyliśmy w ten sposób, aby pokazać w tych wspaniałych górach zarówno miejsca, które powinny być „obowiązkowym” punktem programu jak i te mniej znane zakątki kryjące zdumiewające niespodzianki.

Po przyjeździe w Dolomity zatrzymujemy się w hotelu niedaleko Cortiny d’Ampezzo aby mieć wspaniały punkt wypadowy na kolejne 3 dni. W ciągu tych trzech dni wędrujemy w rejon SYMBOLU DOLOMITÓW - Tre Cime di Lavaredo, następnie udajemy się w rejon Grupy Sorapis, gdzie głównym punktem programu jest cudowne Jezioro Sorapis uznawane za KLEJNOT DOLOMITÓW! W kolejnym dniu udajemy się w rejon Grupy Tofane - Fanes wędrując w przepięknej scenerii Grupy Tofane. Wieczorem zmieniamy naszą bazę na hotel położony na Przełeczy Campolongo na ponad 1800 m n.p.m.! aby w kolejnych dwóch dniach przemierzać okoliczne szlaki Grupy Sella z możliwością wejścia na Piz Boe 3152 m n.p.m. oraz masywu Marmolady - najwyższego szczytu Dolomitów.

W ostatnim dniu, po noclegu i odpoczynku w hotelu, podczas drogi powrotnej do kraju, zaprosimy Was do odwiedzenia urokliwego, włoskiego miasteczka BRESSANONE (Brixen) z urokliwą starówką, w którym urodził się włoski himalaista Reinhold Messner. Czas wolny na spacer, obiad i kawę :).

Program

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 WYJAZD Z POLSKI

Wyjazd z Krakowa o godz. 22:00. Pozostałe miasta wg rozkładu jazdy.

Dzień 2 PRZEJAZD PRZEZ CZECHY I AUSTRIĘ

Przyjazd do Włoch w DOLOMITY.

W godzinach popołudniowych ok. 15:00 zakwaterowanie w hotelu w okolicach CORTINA D'AMPEZZO, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 TRE CIME DI LAVAREDO (SYMBOL DOLOMITÓW)

Śniadanie.

Przejazd do Schroniska Auronzo (Rifugio Auronzo) 2320 m n.p.m. 

  • Wariant nr 1: Przejście do Schroniska Locatelli (Rifugio A. Locatelli alle Tre Cime di Lavaredo) 2405 m n.p.m. Schronisko stanowi doskonały punkt widokowy, z którego widać północne ściany Tre Cime. Od schroniska podejście na Forcella Pian di Cengia 2522 m n.p.m. a następnie zejście do Schroniska Lavaredo (Rifugio Lavaredo) 2344 m n.p.m. Powrót do schroniska Auronzo. Ścieżka pomiędzy schroniskami Lavaredo i Auronzo u stóp Spigolo Giallo i południowych ścian Tre Cime di Lavaredo jest jednym z najbardziej znanych w Dolomitach punktów widokowych na grupę Cadini di Misurina.

[Czas przejścia: ok. 8 godz., przewyższenie: ↑ 700 m, ↓ 700 m; Trudności techniczne: BRAK, zróżnicowana trasa w formie pętli].
Schroniska na szlaku: TAK 

  • Wariant nr 2: Przejście do Schroniska Locatelli (Rifugio A. Locatelli alle Tre Cime di Lavaredo) 2405 m n.p.m. Przejście do Schroniska Lavaredo (Rifugio Lavaredo) 2344 m n.p.m. Powrót do schroniska Auronzo.

[Czas przejścia: ok. 6-7 godz., przewyższenie: ↑ 200, ↓ 200; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 GRUPPO DEL SORAPIS - JEZIORO SORAPIS (KLEJNOT DOLOMITÓW)

Śniadanie.

Przejazd na Przełęcz Tre Croci (Passo Tre Croci) 1805 m n.p.m. 

  • Wariant nr 1: Wyjście trawersem Orte de Marcuoira do Schroniska Vandelli (Rifugio A. Vandelli al Sorapis) 1928 m n.p.m. nad którym wznosi się naturalna rzeźba - iglica Ditto di Dio (Palec Boga 2603 m n.p.m.) oraz lodowce północnej flanki Sorapis. Zejście nad Jezioro Sorapis (Lago del Sorapis) 1923 m n.p.m. - jedno z piękniejszych miejsc w czasie trekkingu. Odpoczynek w schronisku Vandelli położonym w sąsiedztwie jeziora. Powrót przez Forcella Ciadin 2378 m n.p.m. do Schroniska Faloria (Rifugio Faloria) 2123 m n.p.m. Zjazd kolejką do Cortiny d’Ampezzo.

W PRZYPADKU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH ODWRÓT I ZEJŚCIE PRZEZ HALE TARDEIBA DO TRE CROCI 1805 M N.P.M.

[Czas przejścia: ok. 8 godz., przewyższenie: ↑ 770 m, ↓ 470 m; Trudności techniczne: na krótkich odcinkach stalowe liny oraz metalowe stopnie, ekspozycja].
Schroniska na szlaku: TAK

  • Wariant nr 2: Wyjście trawersem Orte de Marcuoira do Schroniska Vandelli (Rifugio A. Vandelli al Sorapis) 1928 m n.p.m. Zejście nad Jezioro Sorapis (Lago del Sorapis) 1923 m n.p.m. - jedno z piękniejszych miejsc w czasie trekkingu. Odpoczynek w schronisku Vandelli położonym w sąsiedztwie jeziora. Powrót do Tre Croci 1805 m n.p.m.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 470 m, ↓ 470 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 GRUPPO LE TOFANE - FANES

Śniadanie.

Przejazd na Przełęcz Falzarego 2105 m n.p.m.

  • Wariant nr 1: Wyjście na Forcella Travenanzes 2507 m n.p.m. i Forcella Granda 2652 m n.p.m. Zejście do Jeziora Lagacio (Le de Lagacio). Zejście przez Capanna Alpina 1720 m n.p.m. w rejon Valle di Cassiano.

[Czas przejścia: ok. 8 godz., przewyższenie: ↑ 640 m, ↓ 1000 m; Trudności techniczne: ekspozycja, po drodze tunele i umocnienia wojenne].
Schroniska na szlaku: TAK

  • Wariant nr 2: Wyjazd kolejką z Przełęczy Falzarego (Passo Falzarego) 2105 m n.p.m. do Schroniska Lagazoui (Rifugio Lagazoui) 2752 m n.p.m. Wejście na szczyt Piccolo Lagazoui 2778 m n.p.m. Zejście do Jeziora Lagacio (Le de Lagacio) i do Schroniska Scotoni (Utia Scotoni) 1985 m n.p.m. Odpoczynek w schronisku. Zejście przez Capanna Alpina 1720 m n.p.m. w rejon Valle di Cassiano.

[Czas przejścia: ok. 6 godz., przewyższenie: ↑ 50 m, ↓ 980 m; Trudności techniczne: brak].
Schroniska na szlaku: TAK.

Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Arabby (zmiana hotelu).

Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 GRUPPO DEL SELLA (siodło) - PIZ BOE 3152 m n.p.m. ("ZAMEK DOLOMITÓW") - PORDOI

Śniadanie.

Przejazd na Przełęcz Pordoi 2239 m n.p.m. 

  • Wariant nr 1: Wyjazd kolejką Sas de Pordoi do Schroniska Maria (Rifugio Maria) 2950 m n.p.m. Zejście do Schroniska Pordoi (Rifugio Forcella dei Pordoi) 2829 m n.p.m. Wejście na najwyższy szczyt Grupy Sella Piz Boe 3152 m n.p.m. (znane jako "Zamek Dolomitów"). Zejście do Schroniska Kostner (Utia F. Kostner) 2500 m n.p.m. i przez Schronisko Bec de Roces (Rifugio Bec de Roces) 2160 m n.p.m. na Przełęcz Campolongo (Passo Campolongo) 1875 m n.p.m.

[Czas przejścia: ok. 8 godz., przewyższenie: ↑ 390 m, ↓ 1370 m; Trudności techniczne: na szlaku prowadzącym na Piz Boe metalowe drabinki i liny, długie zejście, ekspozycja].
Schroniska na szlaku: TAK

  • Wariant nr 2: Z Przełęczy Campolongo (Passo Campolongo) 1875 m n.p.m. przejście do schroniska Rifugio Bec de Roces 2160 m n.p.m., następnie do Schroniska Kostner (Utia F. Kostner) 2500 m n.p.m. Zejście na Passo Campolongo przez Lago Boe (Lech de Boa).

[Czas przejścia: ok. 5 godz., przewyższenie: ↑ 625 m, ↓ 635 m; Trudności techniczne: BRAK].
Schroniska na szlaku: TAK

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 MALGA CIAPELA - MARMOLADA - ALBA

Śniadanie.

Przejazd do Malga Ciapela 1435 m n.p.m. 

  • Wariant nr 1: Przejście do Schroniska Falier (Rifugio O. Falier) 2074 m n.p.m. Wejście Doliną Ombreta (Val Ombreta) na Przełęcz Ombreta (Pas de Ombreta) 2702 m n.p.m. Zejście do Schroniska Contrin (Rifugio Contrin) 2016 m n.p.m. i Doliną Contrin (Val de Contrin) do Alby 1500 m n.p.m.

[Czas przejścia: ok. 8 godz., przewyższenie: ↑ 1290 m, ↓ 1290 m; Trudności techniczne: BRAK, trasa długa].
Schroniska na szlaku: TAK

  • Wariant nr 2: Wyjazd kolejką do Schroniska Serauta (Rifugio Serauta) 2950 m n.m. i do Schroniska Rocca (Punta Rocca) na wys. 3250 m n.p.m. Zjazd do Malga Ciapela.

[Czas: ok. 4-5 godz.].
Schroniska na szlaku: TAK 

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 BRESSANONE - WYJAZD DO POLSKI. PRZEJAZD PRZEZ AUSTRIĘ I CZECHY

Śniadanie.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. W drodze powrotnej zaprosimy Was do odwiedzenia urokliwego, włoskiego miasteczka BRESSANONE (Brixen), w którym urodził się włoski himalaista Reinhold Messner. 

Czas wolny na spacer po uliczkach urokliwej Starówki a także na obiad i kawę :)

W godzinach wczesno-popołudniowych wyjazd i kontynuacja podróży do kraju.

Dzień 9 PRZEJAZD PRZEZ CZECHY. POWRÓT DO POLSKI.

Powrót do Krakowa ok. 5:00. Pozostałe miasta wg. rozkładu jazdy.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ PRZEJŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE.
BIURO ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ MODYFIKOWANIA TRASY TREKKINGU ZE WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE ORAZ KONDYCJĘ GRUPY. OSTATECZNĄ DECYZJĘ O WYBORZE TRASY PODEJMUJE PRZEDSTAWICIEL BIURA I/LUB PRZEWODNIK.

Warunki

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Transport Autokar 45 miejsc (klimatyzacja, wc, video, barek) lub Autokar 30 miejsc (klimatyzacja, dvd, barek)

Wyżywienie 6 śniadań, 6 obiadokolacji

Zakwaterowanie 6 noclegów: Hotele 2**/3*** w okolicach Cortiny d'Ampezzo/Arabby (pokoje 2,3-os. z łazienkami)

Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne Podróże Travel Koszty Leczenia (KL 20.000 EUR w tym Koszty Ratownictwa 6.000 EUR), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 7.000 PLN), bagaż (800 PLN)

Przewodnik Przewodnik Górski

Inne Podatek VAT

DODATKOWO PŁATNE (NA KONTO BIURA):

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
W przypadku dojazdu własnego do hotelu składka wynosi 10 PLN/os.
Składka jest obowiązkowa, jednorazowa i doliczana do ceny w momencie rezerwacji.

Dopłaty nieobowiązkowe (opcjonalne):

Dopłata do pokoju 1-os.: 220 EUR (opcja - dostępność potwierdzana przez biuro).

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY: 20 EUR (opcja).

KOSZTY NA MIEJSCU IMPREZY - ZABIERZ ZE SOBĄ:

Bilety na kolejki górskie związane z realizacją programu: ok. 85 EUR/os.

Opłata klimatyczna w hotelach: ok. 15 EUR/os. (płatne u Przewodnika na początku imprezy)

Sugerujemy zaopatrzenie się w dodatkową gotówkę (EUR) na ewentualne wydatki osobiste, pamiątki

DODATKOWE (NIEOBOWIĄZKOWE) UBEZPIECZENIA:

1. RG - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
2. RG + CP - Koszty Imprezy Turystycznej - rezygnacja przed wyjazdem z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot w wysokości 100 % wpłat.
---
3. RGS - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie:
Wariant nr 1: Podstawowy
Wariant nr 2: Podstawowy+Covid19 /+ kod CV/
Wariant nr 3: Podstawowy+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
4. RGS + CP - Koszty Przerwania Imprezy Turystycznej - rezygnacja / przerwanie uczestnictwa w imprezie z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o następstwa Chorób Przewlekłych i nowotworowych:
Wariant nr 4: ChorobyPrzewlekłe
Wariant nr 5: ChorobyPrzewlekłe+Covid19 /+kod CV/
Wariant nr 6: ChorobyPrzewlekłe+Covid19+Kwarantanna/Izolacja /+ kod CQ/
Składka jednorazowa - zwrot równowartości niewykorzystanej części świadczeń.
---
5. Rozszerzenie ubezpieczenia KL (Koszty Leczenia za granicą) o Następstwa Chorób Przewlekłych i Nowotworowych /kod CP/:
Składka jednorazowa za os./za dzień: 10 PLN.

Miasta wyjazdu:

Kraków, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Cieszyn.

Informacje praktyczne:

GODZINA ZBIÓRKI Na miejsce zbiórki należy zgłosić się na 15 minut przed odjazdem.

MIEJSCA W AUTOKARZE Miejsca w autokarze przydzielane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Miejsce w autokarze wskazuje na miejscu wyjazdu przedstawiciel Biura.

TRASA Biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i drogowymi. Postoje na trasie przejazdu ustala przedstawiciel Biura co ok. 4,5 godziny w miejscach do tego przystosowanych. Autokary zatrzymują się wyłącznie na przystankach określonych w rozkładzie jazdy.

ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU Biuro podaje także orientacyjne godziny powrotu na miejsca zbiórek. Biuro nie ponosi jednak odpowiedzialności zarówno w przypadku opóźnienia spowodowanego warunkami atmosferycznymi lub drogowymi oraz ewentualnego wcześniejszego powrotu względem orientacyjnej godziny podanej w rozkładzie jazdy.

INFORMACJE NA TEMAT BAGAŻU Ze względu na ograniczoną wielkość luków bagażowych w autokarze informujemy, że każdy pasażer może zabrać ze sobą torbę podróżną lub plecak i torbę podręczną. Nadmiar bagażu z przyczyn bezpieczeństwa może nie zostać zabrany.

BAGAŻ GŁÓWNY: Waga bagażu głównego nie powinna przekroczyć 20 kg.

BAGAŻ PODRĘCZNY: Waga bagażu podręcznego nie powinna przekroczyć 8 kg.

Bagaż główny zostaje w hotelu. Na każdy dzień trekkingu zabieramy mały, podręczny plecak (20-30 litrów). Plecak ten może służyć jako bagaż podręczny w autokarze.

Aby wziąć udział w trekkingu wystarczy posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY.

Mapy

Polecane mapy do oferty:

Wydawnictwo KOMPASS. Skala: 1 : 50 000 (1 cm = 500 m)
1. CORTINA D'AMPEZZO 55. 

Wydawnictwo TABACCO. Skala: 1 : 25 000 (1 cm = 250 m).
2. ALTA BADIA, ARABBA - MARMOLADA 07.
3. MARMOLADA - PELMO, CIVETTA - MOIAZZA 015.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekking w Dolomitach - Klejnot UNESCO pochodzą od biura Sport Events, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.