Sylwester i Nowy Rok na ukraińskim Zakarpaciu

Sylwester i Nowy Rok na ukraińskim Zakarpaciu
Dostępne terminy i ceny:

  • Forma aktywności: Trekking
  • Kraje: Ukraina
  • Wyżywienie: szczegóły w warunkach
  • cena: 890 PLN

Sylwester i Nowy Rok na ukraińskim Zakarpaciu

• Noc sylwestrowa w byłym czechosłowackim posterunku żandarmerii
• Wieczory "na końcu świata" w ukraińskiej wiosce
• Spacery po połoninach, rozmowy z pasterzami, degustacja sera
• Piwo w Teatrze Piwa Prawda z widokiem na lwowski rynek

Dzikie ukraińskie Karpaty zapraszają Was na Sylwestra!

Nocować, jeść i świętować będziemy w czeskiej gospodzie we wsi Kołoczawa w samym sercu ukraińskich Karpat. Przygotowaliśmy dla Was dwa wyjścia w góry, historyczne centrum Lwowa i Sylwester na końcu świata pośród zimnego śniegu, lecz w gorącej atmosferze. Domowa, lokalna ukraińska kuchnia i gorąca atmosfera gwarantowana!

Będziemy wędrować po bajkowych szlakach Zakarpacia, pić rozgrzewającą palenkę i nabierzemy sił w ruskiej bani. Wieczorami czeka nas integracja w gospodzie, gdzie przy dźwiękach gitar spotkają się Polacy, Ukraińcy, Słowacy i Czesi.

DZIEŃ 1 
Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd do Lwowa, dojazd w godzinach wieczornych. Piwo za wolną Ukrainę w ogromnym kompleksie Piwnego Teatru "Prawda". Kolacja przysmaków w "Banderowskiej Kryjówce", gruzińskim bistro lub "Masońskiej" restauracji (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hostelu.

DZIEŃ 2
Poranny spacer po mieście i odjazd do Wołowca. Obiad w miejscowej karczmie - kuchnia ukraińska. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy piękną panoramę na Połoninę Borżawę. Przyjazd do Kołoczawy, zakwaterowanie w godzinach wieczornych. Kolacja powitalna w Gospodzie Żandarmerii.

DZIEŃ 3
Całodzienna wycieczka autokarem nad jezioro Synewyr, największe jezioro Karpat ukraińskich. Spacer na połoninę Pereniz, skąd rozpościera się piękny widok na górskie szczyty. Wizyta u pasterzy, którzy poczęstują nas serem i palinką. Pod wieczór wizyta w skansenie i dla chętnych też w muzeum.

DZIEŃ 4 
Trekking na górę Strimba (1719 m. n p m.). Pod wieczór z chętnymi zrelaksujemy się w bani, czyli domowej saunie. Następnie przygotujemy się do wspólnego świętowania nocy sylwestrowej w czeskiej gospodzie w samym sercu ukraińskich KarpatAlternatywa dla mniej wysportowanych będzie zapewniona.

DZIEŃ 5
Poranny spacer po zimowej Kołoczawie i noworoczna, odświeżająca kąpiel w rzece. Idealne wyzwanie na pierwszego stycznia nawet dla mniej zaprawionych Morsów:-). Odjazd w godzinach popołudniowych, pożegnanie z Ukrainą i powrót do Krakowa wieczorem.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• przejazd w dwie strony komfortowym autokarem

• zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych (1* w hostelu we Lwowie, 3* w pensjonacie w Kołoczawie)

• śniadanie we Lwowie, w Kołoczawie dwa posiłki dziennie

• opiekę doświadczonego pilota i przewodnika

• sylwestrowy toast

• mapy i pakiety informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 EUR

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

ZAKWATEROWANIE:
Będziemy spać w pokojach wieloosobowych - jeden nocleg we Lwowie i trzy noclegi w Kołoczawie. Dopłata do pokoju 2-osobowego wynosi 200 zł za osobę cały okres trwania wycieczki.

WYŻYWIENIE:
Przysmaki kuchni ukraińskiej we Lwowie i kuchnia czesko-austro-węgierska w Kołoczawie to tradycyjne, domowe potrawy. W cenę wchodzi śniadanie we Lwowie i dwa posiłki dziennie w Kołoczawie (śniadania i kolacje). Jest również opcja dla wegetarian, taką potrzebę należy zgłosić z wyprzedzeniem.

TRANSPORT:
Będziemy poruszać się komfortowym autokarem lub minibusem, w zależności od ilości chętnych.

GRUPA:
Tym razem zabawimy się i odpoczniemy w dużym gronie, maksymalna ilość osób to ok. 60 (!). W końcu Sylwester zdarza się raz w roku a wraz z nim wyśmienita okazja do poznania nowych ludzi. Jedziemy w polsko-czesko-słowackim, mieszanym gronie.

WYJAZD:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest KRAKÓW (miejsce wyjazdu parking przed muzeum-fabryką Emalia Oskara Schindlera) lub czeska OSTRAVA dla tych mieszkających na Śląsku.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Sylwester i Nowy Rok na ukraińskim Zakarpaciu to wyprawa organizowana przez biuro podróży Barents. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Ukraina. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.