Istria i góry Dynarskie

Istria i góry Dynarskie

WYPOCZYNEK NA ISTRII POŁĄCZONY Z TREKKINGAMI W GÓRACH DYNARSKICH

To propozycja wycieczki na pogranicze Chorwacji i Słowenii. Tym razem wybierzemy się w najbardziej na zachód wysuniętą część tego kraju, na Półwysep Istria. Oprócz zwiedzania, przygotowane są propozycje trekkingów w Górach Dynarskich, po stronie chorwackiej, jak i słoweńskiej.

Istria nazywana jest chorwacką Toskanią. Znajdziemy tu światowej klasy zabytki, wspaniałą kuchnię, niepowtarzalny klimat i atmosferę oraz cudny błękit morza. A co sprawia, że Istria jest taka wyjątkowa? To tu znajdziemy najdroższe jadalne grzyby świata trufle, oraz wyborne wino. Oprócz przysmaków znajdziemy tu wspaniałe, kamienne miasteczka i cudowny lazur morza. Wyjazd nad Adriatyk połączony będzie z możliwością kilku trekkingów.

Jak co roku w przedłużony weekend majowy wybieramy się na południe Europy. Czwarty raz z rzędu Chorwacja. Tym razem będzie to zupełnie nowy region, położony na północy kraju Półwysep Istria i jego okolice. Oprócz samej Chorwacji, w programie także ciekawostki w Słowenii

Jest to wycieczka autokarowa. Grupa zostanie zakwaterowana w domkach na wybrzeżu Adriatyku. Już w drodze dojazdowej zaczniemy zwiedzanie. Będą to Jaskinie Szkocjańskie w Słowenii. Jedne z największych atrakcji tego kraju, wpisane w 1986 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej zobaczymy z kolei stolicę Słowenii, Lublanę.

Na miejscu będziemy mieli do wyboru: wypoczywać nad morzem albo uczestniczyć w dodatkowych wycieczkach fakultatywnych. Półwysep Istria i okolice mają tak wiele atrakcji, że każdy wybierze coś dla siebie. Można będzie zobaczyć malutkie, klimatyczne miasteczka nadmorskie w Chorwacji, jak i w Słowenii, uczestniiczyć w poszukiwaniu trufli w miejscowości Montovun, czy w Fishpikniku na Adriatyku.

A jako, że biuro nasze specjalizuje się w organizacji wycieczek trekkingowych, będzie możliwość poznania północnej części Gór Dynarskich, na pograniczu chorwacko – słoweńskim. Przygotowane są w tym rejonie trzy trasy. Jedna w Chorwacji, w Parku narodowym Risnjak, z możliwością zdobycia najwyższego szczytu tego pasma, o nazwie Veliki Risnjak (1528 m. n. p. m.). Druga propozycja, to trekking po stronie słoweńskiej, z wejściem na najwyższy szczyt tego rejonu Veliki Śnieżnik, zwany Notrańskim (1796 m. n. p. m.). Trzecia propozycja trekkingowa, to trasa na samym Półwyspie Istria, w Parku Krajobrazowum Uczka. Tutaj zdobędziemy nawyższy wierzchołek Półwyspu, Wojak (1400 m. n. p. m.).

Oprócz standardowych wycieczek trekkingowych zaproponujemy łatwe trasy spacerowo – trekkingowe w okolicach miasteczka Montovun i Półwyspu Kamenjak.

1 DZIEŃ 

Piątek 26.04.2019

Wyjazd z Wrocławia o godz. 18:30 i Świdnica o godz. 20:00. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

2 DZIEŃ 

Sobota 27.04.2019

Przyjazd do Szkocjańskich jaskiń – zwiedzanie.

Przejazd do Chorwacji do Porecza. Zakwaterowanie.

3 DZIEŃ 

Niedziela 28.04.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

4 DZIEŃ 

Poniedziałek 29.04.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

5 DZIEŃ 

Wtorek 30.04.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

6 DZIEŃ 

Środa 01.05.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

7 DZIEŃ 

Czwartek 02.05.2018

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

8 DZIEŃ 

Piątek 03.05.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

9 DZIEŃ 

Sobota 04.05.2019

Wykwaterowanie.

Wyjazd w drogę powrotną.

Przejazd do Lublany – zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy do Polski.

10 DZIEŃ 

Niedziela 05.05.2019

Przyjazd do Świdnicy i Wrocławia w godzinach porannych.


WYCIECZKI TREKKINGOWE 

RISNJAK - Trekking w Parku Narodowym Risnjak około 50 zł + 45 HRK (wstęp do parku)

Kilkunastokilometrowa trasa piesza na Veliki Risnjak (1528 m.n.p.m.) w paśmie Górskiego Kotaru. Start z wysokości około 1100 m.n.p.m.

Risnjak, to Park Narodowy w Chorwacji, w regionie Górski Kotar. Masyw górski Risnjak należy do jednych z ładniejszych chorwackich gór. Składa się na niego szereg szczytów i gór.Nazwa tego lesistego masywu górskiego pochodzi od rysia, który jest jego najpopularniejszym mieszkańcem. Miłośnicy przyrody odwiedzają Risnjak ze względu na piękno gór, lasów, rzek i skał.

ŚNIEŻNIK NOTRJAŃSKI - Trekking po stronie słoweńskiej w Paśmie Śnieżnika około 50,- zł

Kilkunastokilometrowy trekking na słoweński Mały i Wielki Śnieżnik Notrjański. Zaczynamy z wysokości około 1200 m.n.p.m., by zdobyć Mały Śnieżnik (1694 m.n.p.m.) i Wielki Śnieżnik (1796 m.n.p.m.)

Mimo, że wysokość głównego z wierzchołków (Veliki Snežnik) nie powala na kolana – 1796 m n.p.m., góra jest miejscem niezwykłym pod względem dalekich obserwacji. Na wiele kilometrów we wszystkich kierunkach nie ma wyższego szczytu, przez co przy dobrej pogodzie widoki są niewiarygodne.

PARK KRAJOBRAZOWY UCZKA - Trekking w Parku Przyrody Uczka od 30,- zł

Trasa trekkingowa, która nas powiedzie na najwyższy szczyt Półwyspu Istria, Wojak (1400 m.n.p.m.). Zaczynamy z wysokości około 1000 m.n.p.m.

Uczka, to malowniczy Park przyrody oraz pasmo górskie z najwyższym szczytem Vojak 1400 m.n.p.m. oraz Veli Planik 1272 m.n.p.m. z których roztacza się malownicza panorama sięgająca 100 km na Istrię, Górski Kotar, Alpy, Włochy oraz wyspy Kvarneru: Krk, Cres, Lośnij. Przyroda w parku jest nietknięta, występują w nim chronione i rzadkie gatunki zwierząt i roślin.

PARK KRAJOBRAZOWY KAMIENJAK - Łatwa trasa trekkingowo – spacerowa od 20,- zł

Kilkukilometowa trasa, który pozwoli nam poznać najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Istria. To wąski półwysep o nazwie Kamienjak. Wycieczka niewymagająca, bez większych przewyższeń, piękna widokowo. 

Przylądek Kamenjak, na którym znajduje się Park Krajobrazowy, jest przyrodniczym fenomenem. Piękne plaże i widoki. Podobno rośnie tu aż 600 różnych gatunków roślinności

OKOLICE MOTOVUN - Trasa trekkingowa w okolicach miejscowości Motovun. od 20,- zł

Chyba najładniej położona miejscowość w centrum Istrii. Widoczne z daleka, bo rozpostarło się na wyniosłym wzgórzu. Motovun zlokalizowane jest w sercu Istrii, otoczone łagodnymi górami i wzniesieniami. Klimatyczne, średniowieczne miasteczko nazywane jest perełką środkowej Istrii. Motovun to miasto trufli. W okolicznych lasach znajdują się białe trufle. 


INNE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Na miejscu możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych (przy minimum 30 chętnych) 

FISH PICNIC – 25€ od osoby

To całodzienna wycieczka obejmująca rejs statkiem, poczęstunek (ryba z surówkami, napoje) i zwiedzanie lub plażowanie.

POLOWANIE NA TRUFLE – 28€ od osoby

Kilkugodzinna wyprawa. Na początku poznamy historię rodziny zajmującej się poszukiwaniem trufli już od kilkunastu lat oraz historię występowania trufli na tym terenie. Następnie skosztujemy kilku potraw z truflami, by na końcu wyruszyć na poszukiwanie trufli ze specjalnie przeszkolonymi do tego celu psami. Oczywiście wszystko pod okiem przewodnika, który będzie opowiadał różne historie i ciekawostki.

KOPER I PIRAN –  od 30 zł od osoby

To dwa piękne miasteczka położone na słoweńskim wybrzeżu Adriatyku. W Piranie poczujemy klimat podobny do Dubrownika. Znajdziemy tu włoskie wpływy – wąskie uliczki i mnóstwo zakamarków. Uznawane jest za najpiękniejsze miasto na wybrzeżu Słowenii i podobno w przeszłości było wenecką twierdzą. Koper jest największym miastem na wybrzeżu Słowenii i jedynym portem handlowym Słowenii. 

ROVINJ I PULA – od 30 zł od osoby

Rovinj uważane jest za chorwackie Saint Tropez. W Rovinj przeplatają się klimaty włoskiego i chorwackiego miasteczka. Znajdziemy tu wzorowane na Wenecji pałace, średniowieczne domy oraz wąskie uliczki i zakamarki. Jednak jak na Chorwację przystało, znajdziemy tu kamieniste i skaliste plaże oraz krystaliczną wodę. Pula z kolei, to jedno z najciekawszych miast Istrii. Jest to najstarsze miasto wschodniego Adriatyku, nazywana chorwackim Rzymem, ponieważ zlokalizowana jest na siedmiu wzgórzach oraz ma swój własny, rzymski amfiteatr.

Cena: od 850 zł od osoby

(cena uzależniona od standardu zakwaterowania uczestnika, nie zawiera udziału w wycieczkach trekkingowych)

Świadczenia zawarte w cenie: 

 • Przejazd autokarem w dwie strony
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Osobę z biura do koordynacji programu
 • 7 noclegów w apartamentach
 • 2 wycieczki (bez biletów wstępu): Szkocjańskie Jaskinie, Lublana
 • Opłatę klimatyczną
 • Opłata na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Wydatków własnych uczestników,
 • Wyżywienia
 • Wycieczek fakultatywnych i biletów wstępu
 • Innych biletów wstępu.
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej: koszt ok. 3% ceny wycieczki
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej i następstw chorób przewlekłych: ok. 7% ceny wycieczki

Informacje dodatkowe:

Cena wycieczki uzależniona od ilości osób zakwaterowanych w apartamencie:

 • 4 osoby w apartamencie – 850,- zł od osoby
 • 3 osoby w apartamencie – 880,- zł od osoby
 • 2 osoby w apartamencie – 1000,- zł od oso

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie zapewniamy w kompleksie apartamentów z aneksem kuchennym i łazienką. Apartamenty znajdują się w okolicy Porecza, ok. 5 km od centrum tej miejscowości, około 100-400m od plaży. Niedaleko sklep, pizzeria, kawiarnie, restauracje. W pobliżu: zewnętrzny Aquapark (czynny od maja – ok. 2 km od obiektu), boiska i korty tenisowe (ok. 50 m od obiektów), Dinopark Funtana (ok. 4 km od obiektu). Plaża publiczna, żwirowo-kamienista. Każdy z apartamentów (ok. 38m2) składa się z 2 sypialni dwuosobowych (jedna sypialnia jest pokojem przechodnim), łazienki z prysznicem, jadalni z aneksem kuchennym i tarasu. Kuchnia wyposażona jest w najważniejsze przybory do sporządzenia posiłków (kuchenka, lodówka, sztućce, talerze, garnki, szklanki). W pokojach są również ręczniki i pościel. Internet Wi-Fi jest dostępny w okolicy recepcji.

Możliwa dostawka dla dziecka (80x160cm) do sypialni za dodatkową opłatą.

Wyżywienie:

Cena wycieczki nie zawiera wyżywienia. Wyżywienie jest we własnym zakresie w oparciu o wyposażone aneksy kuchenne znajdujące się w apartamentach. Zaopatrzenie w produkty żywnościowe będzie możliwe w okolicznych marketach.

Istria i góry Dynarskie to wyprawa organizowana przez biuro podróży Piotr Żuk. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia, Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.