Rejsy Baleary - trasa zachodnia

Rejsy Baleary - trasa zachodnia

Rejsy Baleary - Hiszpania 2018 (Majorka - Ibiza - Minorka)

Trasa zachodnia: Majorka - Ibiza - Espalmador - Formentera - Majorka

Zachęcamy do skorzystania z oferty rejsów na Baleary, archipelagu łączącego gorące wyspy: Majorkę, Ibizę i Minorkę. Te fantastyczne lądy słyną z malowniczych krajobrazów oraz przepięknych, błękitnych zatok, które często są odizolowane od tłumu turystów. Decydując się na rejsy na Baleary, warto dowiedzieć się więcej o starych miastach czy wioskach rybackich, charakterystycznych dla tego regionu. Nocą natomiast, warto wybrać się do klubu, by poznać tamtejszy rozrywkowy styl życia. To właśnie zderzenie starej architektury z nowoczesnymi barami, restauracjami, dyskotekami, najbardziej oddaje klimat archipelagu.

Kiedy zatem wybrać się na rejs na Baleary? Otóż niewątpliwie najlepszą porą do tego typu wycieczek jest okres od maja do lipca. Wśród żeglarzy bowiem, utarło się, iż piąty miesiąc roku jest okresem idealnym do morskich podróży – z uwagi na słońce, ale i wiatr oraz brak turystów. W lipcu natomiast woda w morzu osiąga najwyższą temperaturę, co wpływa na atrakcyjność archipelagu. 

Piękne widoki, przyjemne i ciepłe promienie słoneczne, którym towarzyszą delikatne poduchy wiatru – to wszystko sprawia, że miejsce to kusi i zachęca do podejmowania zachwycających rejsów.

Jachty: Beneteau Oceanis 411Beneteau Cyclades 43.4, Beneteau Cyclades 39, Bavaria 39 CruiserOceanis 361Beneteau Ocenia 473

Newsflash 2Newsflash 2Newsflash 2

Baleary - archipelag wysp na Morzu Śródziemnym, słynących z pięknych widoków, lazurowych zatok, starych miast, wiosek rybackich oraz rozrywkowego stylu życia. W zależności od preferencji i wolnego czasu, przygotowaliśmy dwie trasy, każda trwa tydzień (od soboty do soboty) i obydwie mają start i początek w stolicy Majorki, Palma de Mallorca. 

Trasa zachodnia 

Dzień 1 (sobota) Palma de Mallorca - Ibiza

Po zaprowiantowaniu i wstępnym szkoleniu, polegającym na poznaniu zasad bezpieczeństwa i poruszania się po jachcie wypływamy na zachód, w kierunku Ibizy. Będzie to rejs nocny, podczas którego poznamy zasady żeglowania nocnego, od oznakowań jachtów, statków po elementy nawigacji.

Dzień 2 (niedziela) Ibiza

O wschodzie słońca zobaczymy na horyzoncie Ibizę, po dopłynięciu do wyspy zatrzymamy się na kąpiel i śniadanie na wyspie Tagomago lub w jednej z licznych zatok Ibizy. Około południa dopłyniemy do głównego portu wyspy o tej samej nazwie.

Elvissa (Ibiza) to szalony port, gdzie czeka szereg atrakcji od uroków zabytkowego miasta, po zabawy do białego rana. Czasu będziemy mieli dostatecznie dużo aby poznać uroki tego wyjątkowego miejsca.

Dzień 3 (poniedziałek) Ibiza - Espalmador - Formentera

Następnego dnia kurs na południe, na Formenterę, wyspę dużo bardziej kameralną. Nie ma tu takiego tłoku jak na Ibizie, ponadto wyspa jest w miarę płaska, co sprzyja wycieczkom rowerowym, popularnym na Formenterze. Jednak przedtem zatrzymamy się w uroczej zatoce z piękną, piaszczystą plażą na wyspie Espalmador.

Dzień 4 (wtorek) Formentera - San Antonio de Portomany

Kolejny kurs wyznaczamy na północny zachód. Podpłyniemy do wyjątkowej wyspy Vedra, wokół której krąży wiele legend, podobno sam Odyseusz poszukując Itaki w tym właśnie miejscu spotkał piękne syreny. Po drodze zatrzymamy się w zatoce z piaszczystą plażą Cala Vadella, na kąpiel i obiad. Na noc zacumujemy w słynnym San Antonio, to tu znajdują się najbardziej znane imprezy Ibizy, z Cafe del Mar na czele.

Dzień 5 (środa) San Antonio de Portomany - Cala Portinaix

Po urokach życia nocnego, wypoczęci, będziemy opływać płn-zach. wybrzeże Ibizy. Rzucimy kotwicę w zatoce San Miguel, z piaszczystą plażą, która jednocześnie stanowi groblę. Znajduje się tam kameralny plażowy bar w karaibskim stylu, gdzie można skosztować dobrej kawy, zjeść lody lub wypić małe chłodne piwo. 
Żeglując do zatoki Portinaix, będziemy mieli okazję zobaczyć majestatyczne klify i niezwykłą wyspę Margeritę, pod którą można przepłynąć pontonem lub wpław.

Dzień 6 (czwartek) Cala Portinaix - Puerto de Andrataix

O świcie wystartujemy na wschód, żegnając Ibizę za rufą, wypatrywać będziemy Majorki. Ten dzień spędzimy na żegludze, gdyż mamy do pokonania znaczny dystans. Po dotarciu do portu można zakosztować nocnych uroków lub udać się na spacer do położonego w górach miasteczka Andrataix.

Dzień 7 (piątek) Puerto de Andrataix - Palma de Mallorca

W piątek popłyniemy do macierzystego portu w Palmie, po drodze jednak obowiązkowo zatrzymamy się na kąpiel w jednej z zatok. Wieczorem natomiast warto zwiedzić stolicę wyspy, a następnie udać się na wspólne pożegnanie. Palma oferuje wiele atrakcji, w miejscu nie można się nudzić.

Dzień 8 (sobota) Palma de Mallorca 

W godzinach porannych nastąpi wyokrętowanie z jachtu, w razie oczekiwania na samolot warto udać się jeszcze na zwiedzanie Palmy lub przeznaczyć ten czas na plażowanie.

W zależności od warunków pogodowych, preferencji kapitana i załogi, miejsca w portach itp., trasa może ulec nieznacznej zmianie.

Cena zawiera: 

  • miejsce na jachcie,
  • opiekę doświadczonego skippera (kapitana).

Dodatkowe koszty:

  • składka burtowa na opłaty portowe, wyżywienie, paliwo, podatki, sprzątanie jachtu, pozwolenia itp. (130€/os. trasa wschodnia, 150€/os. trasa zachodnia),
  • kaucje zwrotna 250 euro/os, lub 30 euro kaucji zwrotnej i 30 euro opłaty bezzwrotnej,
  • dojazd we własnym zakresie (cena samolotem w obie strony ok. 550 zł),
  • obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW, ok. 35 zł/os,
  • opłata za pościel 15 euro, nieobowiązkowa (można wziąć śpiwory).

Skipper nie uczestniczy w składce jachtowej.
Rejs odbędzie się przy minimalnej liczbie 5 osób na jacht.
Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
W razie uszkodzenia jachtu przez poprzednie załogi lub tzw „siły wyższe”, armator ma prawo dostarczyć inny model jachtu.

Rejsy Baleary - trasa zachodnia to wyprawa organizowana przez biuro podróży Pasat Charter. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.