Rejs Grecja, Zat. Sarońska+ Ateny

Rejs Grecja, Zat. Sarońska+ Ateny

Rejs Grecja, Zat. Sarońska+ Ateny

Boże Ciało na rejsie w słonecznej Grecji. Kameralna grupa i spokojny akwen w okolicach Aten- kolebka greckości i teren turystycznie niezadeptany! Dołącz do ekipy osób bez grupy, doświadczenie wodniackie nie wymagane!

 • Rejs dla wszystkich, nie wymagane doświadczenie na morzu
 • Opieka wykwalifikowanego skippera z dużym stażem pełnomorskim
 • Wysokiej klasy jachty z pełnym wyposażeniem (kuchnia, WC, prysznic)
 • Zwiedzanie Aten oraz najpiękniejszych greckich wysp od strony morza oraz lądu

Zalety wyjazdów z naszym biurem:

 • Integracja: wspólny przejazd i codzienne aktywności

 • Oszczędność: podział kosztów podróży, wyżywienia

 • Doskonalenie: porady od bardziej doświadczonych współuczestników

 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach

 • Relacje: możliwość spotkania ‚bratniej duszy’

Ramowy program imprezy

Piątek: Ok. 14:00 zbiórka w hotelu w samym centrum Aten, zwiedzanie Akropolu (lista światowego dziedzictwa UNESCO) z zapierającym dech w piersiach Partenonen, Erechtejonem, Apterosem oraz sanktuarium Artemidy. Tuż obok Propyleje, niezapomniany widok na całe miasto. Wspólna wieczorna integracja w tawernie.

Sobota- piatek: Śniadanie w hotelu, przejazd do portu Marina Kalamaki w Atenach – aprowizacja w artykuły na rejs (wspólne zakupy). To duży port z wygodną infrastrukturą i poliskim marketem. Miejsce to pozwoli na posmakowanie greckich potraw i przygotowanie się do rejsu. Wypłynięcie z portu w kierunku południowym, pływanie jachtem po Morzu Śródziemnym po Zatoce Sarońskiej według zastanych możliwości pogodowych. 2-3 noclegi w marinach, 2 na bojkach.

Poros – malownicza przystań znajduje się na sąsiedniej wyspie Sferina, która połączona jest mostem z wyspą Poros. Miasteczko mieni się bielą i czerwienią dachów wyłaniających się pośród wzgórz i zieleni piniowych zagajników. Warto przespacerować się uliczkami w kierunku kościoła, który jest na wzgórzu, i nasycić swoje się przepięknym widokiem na całą zatokę. W miasteczku panuje leniwy klimat wypoczynkowej miejscowości gdzie znajdziemy wiele barów i lokalnych restauracji.

Hydra to perła z wysp w zatoce Sarońskiej, licznie odwiedzana nie tylko przez żeglarzy ale i turystów dopływających tu promami. Choć nie jest to wyspa należąca do archipelagu Cyklad odczuwa się tu już specyficzny grecki klimat. Ponieważ na wyspie nie ma samochodów, po uliczkach jeżdżą kolorowe zaprzęgi konne z dorożkami, a tubylcy na targ rybny przyjeżdżają na osłach. Liczne kolorowe wystawy utkane pomiędzy kamiennymi uliczkami i XVIII wieczna zabudowa wystawnych kupieckich domów na pewno zostaną nam w pamięci. Miasto jest bardzo wakacyjne, przepełnione licznym rękodziełem pamiątkami, sklepikami i doskonałymi greckimi tawernami. Dla poszukujących dobrej tanecznej zabawy też zapewne coś się znajdzie.

Vathi jest malutką osadą rybacką w zatoce znajduje się kilka lokalnych restauracji. Po głośnej i tętniącej życiem Hydrze ta noc planowana jest w zatoce wypełnionej brzękiem cykad i nocnych ptaków. Na półwyspie znajdują się również lecznicze źródła.

Epidauros – mały port rybacki na półwyspie, miejsce to jest znane z najlepiej zachowanego Greckiego teatru antycznego – dla chętnych wycieczka objazdowa po okolicy i zwiedzanie teatru, oddalony ok. 30 km od portu- konieczny transport busem lub taxi

Egina spore miasto na wyspie i port jachtowy z wszelkimi udogodnieniami. Ostatnie miejsce gdzie można zakupić pamiątki podobnie jak na Hydrze będą tu dorożki i wakacyjny klimat greckiego rozluźnienia. Malownicze miasteczko z kolorowymi domkami przeplatającego się różu bieli niebieskich okiennic i czerwonych dachówek. Wyspa słynie również z wielu plantacji orzeszków piniowych które wszędzie można tu kupić.

Piątek: powrót do Mariny Kalamaki.

Sobota: pakowanie, zdanie łódki, opuszczenie jachtu.

Orientacyjny plan rejsu

Trasa rejsu max: Ateny – Poros – Hydra – Vathi – Eupidauros – Egina – Ateny
Trasa rejsu i realizacja programu jest w pełni uzależniona od warunków atmosferycznych.

Poniżej wizualizacja trasy

Informacje praktyczne

Aktualna sytuacja polityczno-ekonomiczna w Grecji nie ma absolutnie żadnego wpływu na nasze rejsy, wręcz przeciwnie – na wyspach nikt nie strajkuje, a ceny w restauracjach nie zostały podwyższone. Pod kątem turystycznym jest więc nawet lepiej. Porty nie są tak zapchane, jak niegdyś. Jest bezpiecznie.

Morze Egejskie oraz Zatoka Sarońska to najciekawsze akweny do zwiedzania drogą morską. Co roku ich urok docenia setki tysięcy turystów. Teraz dzięki uwarunkowaniom ekonomicznym i bezpośrednim lotom na osi Warszawa- Ateny możesz stać się jednym z nich.
Oprócz żeglowania, podziwiania pięknych widoków, każdego turystę  czeka tu także mnóstwo atrakcji, takich jak nurkowanie, opalanie, poznawanie greckiej kuchni czy morskie kąpiele. Greckie wyspy są jak widać po tym opisie istnym rajem na ziemi.

Istotne: nie należy ulegać mylnemu złudzeniu, że rejsy te wymagają wprawy, doświadczenia czy specjalnej zaprawy  na akwenach morskich. Morze jest zazwyczaj spokojne, w odróżnieniu od Bałtyku, więc raczej nie nabawimy się choroby morskiej (chyba, że utrzyma się sztormowa pogoda). Jest to więc rejs absolutnie dla wszystkich, nawet tych którzy nie do końca dobrze pływają (są kapoki). Zapraszamy, bez względu na wiek!

Uwaga w przypadku gdy wieje meltemi – suchy gorący wiatr z kierunków N i NW należy spodziewać się, że pływanie nie będzie aż tak komfortowe jak na jeziorach. Wiatr o sile 25- 40 węzłów wymusza współpracę załogantów oraz wachty na łódce.

Na jachcie płynie 8-miu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).
Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych. W mesie jest zakwaterowany tylko Kapitan Jachtu.
Charakterystyka rejsu morskiego zakłada, że załoga będzie pełnić wachty, przygotowywać posiłki, utrzymywać porządek itd

Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą Grecji, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.

Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.

Od uczestników rejsu nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, prowadzeniem jachtu zajmuje się wykwalifikowany skipper (Kapitan Jachtu).

Co warto zabrać na rejs:
– ważny paszport lub dowód osobisty (obowiązkowo),
– buty do wody (nie zalecamy wchodzenia do morza boso),
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody
– lekki polar (na chłodniejsze wieczory),
– maskę, rurkę i płetwy,
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– krem z filtrem,
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

Wyposażenie na jachcie

Kuchnia na jachcie także jest w pełni wyposażona, wszystkie sztućce oraz zastawa kuchenna (garnki, czajnik, patelnie) oraz lodówka, kuchenka gazowa i zlewozmywak.
Pościel jest także na wyposażeniu jachtu. Należy jedynie zaopatrzyć się we własne ręczniki.

Korzystanie z toalet: na jachcie znajdują się dwie toalety z prysznicami, z których korzysta się podczas żeglugi. Do dyspozycji są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Na rufie jachtu znajduje się prysznic (z ciepłą wodą), który jest bardzo przydatny po kąpieli w słonym Adriatyku (np. podczas postoju w zatokach).

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych): na jachcie zamontowane są gniazdka na prąd zmienny 230 V. Korzystanie z nich możliwe jest tylko podczas postoju w portach.

Świadczenia w cenie

 • wynajem jachtu przystosowanego do żeglugi 8-10 os w Grecji
 • zakwaterowanie na jachcie w podwójnej koi
 • opiekę doświadczonego Kapitana Jachtu, Polaka
 • opinię Żeglarską PZŻ upoważniającą do ubiegania się o patenty żeglarskie
 • 1 nocleg w Atenach w pok. 2-4 os.
 • śniadanie w Atenach
 • opiekę pilota podczas podróży i na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie
 • program „lądowy”, czyli wieczorne zwiedzanie miejsc zabytkowych oraz klubów tanecznych
 • ubezpieczenie turystyczne (KL 10.000 euro i NNW 2.000 euro)
 • opłaty portowe (bojki, kotwice, 2x port)
 • starter pack (pozwolenia na rejs)

W cenie nie uwzględniono:

 • bilet samolotowy (na życzenie pomagamy w zakupie) – aktualnie najtańszy lot na rynku Warszaw-Ateny-Warszawa 386 zł!
 • kasy jachtowej (ok 120 EUR) na wyżywienie, napoje, ewentualne opłaty portowe, rozliczenie paliwa
 • ubezpieczenia kaucji w wysokości 50 EUR/os. (płatne u pilota)
 • sprzątanie końcowe 20 EUR/os. (płatne u pilota)
 • lokalnego podatku w wysokości 1 euro dziennie od osoby (7 euro za 1 os. za cały rejs, płatne u pilota)
 • transferów z/na lotnisko oraz do mariny
 • biletów wstępu do muzeów/atrakcji

Rejs Grecja, Zat. Sarońska+ Ateny to wyprawa organizowana przez biuro podróży One Fun. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.