Tajlandia – Phuket

Tajlandia – Phuket
 • Forma aktywności: Nurkowanie
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: szczegóły w warunkach
 • cena: 0

Ciężkie jest życie na wakacjach – ciągle trzeba coś wybierać: masaż stóp czy tajski? Krewetki na słodko kwaśno czy aromatyczna zupa z trawą cytrynową? Napić się lokalnego piwa czy rumu? Niech to będą Twoje jedyne rozterki  podczas naszej wyprawy do Tajlandii. 

Każdy znajdzie na niej coś dla siebie.

Pewne na wyprawie jest safari nurkowe, kilka wycieczek oraz zagwarantowany czas na dowolne jego zagospodarowanie. Będziesz miał ochotę odpoczywać – będziesz odpoczywać na plaży. Będziesz miał ochotę pozwiedzać – pojedziesz na dodatkową wycieczkę. Proste! Takiego wyboru jeszcze u nas nie było!

Atrakcje naszej wyprawy to m.in.:

Safari nurkowe 4 dni/4 noce – na Similanach oraz Richelieu Rock.

Na jednej z kilku łodzi Manta Queen: dobry standard i królewska kuchnia. Kajuty 2 osobowe. Wykonamy 15 nurkowań. Jak wspominaliśmy – ciężkie jest życie na wakacjach.

Gdzie będziemy nurkować?

Similany

Są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Jest to dziewięć wysp położonych liniowo z południa na północ. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków. Prądy wywoływane są przewidywalnymi pływami – różnica poziomów sięga 3 metrów, oraz nieprzewidywalnymi ruchami wód piętrzonych lub oddalanych od Similanów przez wiatry na Oceanie Indyjskim. Składowa tych dwóch mas wody jest bardzo trudna do przewidzenia i nie potrafimy dobrze przewidywać prądów na Similanach. Temperatura wody waha się w granicach 26 – 30 stopni, a widoczność od 15 do ponad 40 metrów, z przewagą miejsc o bardzo dobrej widoczności.

Richelieu Rock

To odosobniony szczyt górski na wschód od Surin oferujący wspaniałą dywersyfikację życia morskiego. Na stosunkowo niewielkim nurkowisku o kształcie podkowy nie będziemy się nudzić nawet w czasie 3-4 nurkowań.

Egzotyczna wycieczka po Phuket z masażem i niezapomnianą kolacją z lokalnym rumem. Dowiemy się m.in. dlaczego mieszkańcy tak kochają króla, czy Tajki nadają się na żony oraz czym różni się masaż „normalny” od „specjalnego”?

Co będziemy na niej robić?

 • Doświadczymy dobrodziejstw masażu;
 • Wysłuchamy ciekawej historii o górnikach na Phuket oglądając zabytkowe kamienice;
 • Przepowiemy przyszłość za pomocą chińskich wróżb;
 • Nauczymy się, która pozycja Buddy i jaki kolor jest przypisany do poszczególnych dni tygodnia i co się z tym wiąże;
 • Usłyszymy o obyczajach związanych z urodzinami i umieraniem – zobaczymy przepiękne miejsce, gdzie zrzuca się prochy zmarłych do morza i dowiemy się, jak wiara w reinkarnację wpływa na mentalność;
 • Sprawdzimy, czym rożni się świątynia buddyjska od chińskiej;
 • Zobaczymy rytuał składania darów dla duchów mieszkających w tajskich domach;
 • Zjemy bardzo egzotyczną i bardzo smaczną kolację w sercu tajskiego miasta, gdzie rzadko widać „białe twarze”, czyli „farangów”;
 • Dwudniowa wycieczka w tropikalnej dżungli, in.: kąpiel ze słoniem, spływ kajakiem przez dolinę otuloną z obu stron dżunglą i strzelistymi, wapiennymi skałami, wysokimi na kilkaset metrów. Nocleg w domkach na wodzie. Widoki zapierają dech w piersiach. Sceneria jak z filmów Avatar i Czas Apokalipsy. Niezapomniane zdjęcia z tej przygody – gwarantowane 

Na wycieczce: 

 • Spędzimy niezapomniane chwile obcując ze słoniami w przyjazny dla nich sposób – bez kontrowersyjnych przejażdżek na ławeczce przytroczonej do ich grzbietu. Będziemy uczestniczyć w karmieniu oraz kąpieli dostojnych olbrzymów. 
 • Pojedziemy busem nad jezioro zaporowe Ratchaprapa Dam. Jest to ogromny zbiornik wodny pośrodku dziewiczej dżungli.
 • Będziemy płynąć tradycyjną łodzią długorufową, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy: soczystą dżunglę i strzeliste wapienne skały wystające prosto z jeziora. Zatrzymamy się w pięknych miejscach na kąpiel wśród formacji skalnych. W końcu dopłyniemy do resortu z domkami postawionymi na pomostach na jeziorze.
 • Będziemy delektować się słodkim lenistwem w pięknej scenerii. Można popłynąć kajakiem, zobaczyć zachód słońca. Można kąpać się w cudownie ciepłej, czystej wodzie jeziora czy też opalać się koło domków. W tym niezwykle urokliwym miejscu spędzimy noc z dala od cywilizacji. Uwaga! Domki mają standard schroniska. Prąd jest dostępny do 23:00. Na jeziorze nie ma zasięgu sieci komórkowej. Toalety z prysznicami znajdują na w po obu krańcach ośrodka.
 • Spłyniemy tropikalną rzeką Sok w ciszy, na kajaku przez dolinę otuloną z obu stron dżunglą i strzelistymi, wapiennymi skałami, wysokimi na kilkaset metrów.
 • Zjemy lunch w restauracji z pięknym widokiem na rzekę Sok.
 • Przejdziemy pieszo przez odcinek dżungli do wysokiego wodospadu, gdzie chętni wezmą orzeźwiającą kąpiel.

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

Wyspa Jamesa Bonda

Wyjątkowa, krajobrazowa wycieczka drewnianą łodzią do zatoki Phang-Nga.

Punkty programu:

 • Łodzią drewnianą dopłyniemy do najciekawszych miejsc zatoki Phang-Nga i James Bond Island: wpłyniemy do jaskini i laguny otoczonej dżunglą i strzelistymi skałami, odwiedzimy słynną wyspę ze skałą James Bond – miejsca, gdzie kręcone były sceny do filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. Zejdziemy na ląd na wyspę sąsiadującą ze skałą Jamesa Bonda.
 • Część zwiedzania odbędziemy w wygodnym kajaku – 2 osoby i wiosłujący z tyłu Taj. Płynąć będziemy wzdłuż pięknych ścian, w spokojnym miejscu, wpływając do jaskiń i formacji skalnych zwanych po tajsku „hong”, czyli „pokój”.
 • Zwiedzimy wioskę rybaków morskich, którzy mają swoje domy na palach; w wiosce zjemy smaczny obiad, składający się z zestawu dań kuchni lokalnej: zupy, ryb, kurczaka, ryżu.
 • Zatrzymamy się przy świątyni umiejscowionej w jaskini. Zwiedzimy maleńką komorę, gdzie spotkamy setki nietoperzy, a przed wejściem będziemy mogli pobawić się z towarzyskimi małpami.
 • Eksploracja jaskiń Phang Nga

Propozycja dla aktywnych. Trekking w jaskiniach bez szlaków i barierek. Wszędzie można wejść i dużo zobaczyć. Nietknięte stalaktyty i bogata szata naciekowa. Magiczne miejsca z dala od turystów- mnisi i posągi buddy w kamiennej pustelni. W kasku, z latarką, miejscami z asekuracją liną, czasami na czworakach, czasem po pas w wodzie. Zabłoceni po czubek głowy. Zmęczeni, ale szczęśliwi zjemy lunch z pięknym widokiem na góry.

Przygotujcie się na:

 • Odwiedzenie jaskini, w której znajduje się świątynia buddyjska
 • Spotkanie z setkami nietoperzy
 • Wejście w labirynt kamiennych kolumn, których ilość i piękno zapiera dech
 • Przejście przez jaskinię, w której buddyjski mnich ma swoją pustelnię

Nurkowanie na Phi Phi

Koh Phi Phi słynie z pięknych, piaszczystych plaż, raf koralowych i fantastycznych nurkowisk. Na Phi Phi składa się kilka wysp.

Najlepsze nurkowiska to:

Koh Bida Nok

Południowo – zachodnia ściana opada pod wodą do 30-40m i jest miejscem, w którym można spotkać rekiny rafowe, duże ryby w ławicach, czasami orlenie lub nawet rekiny wielorybie. Strona południowo – wschodnia oferuje wspaniałe przepływy i korytarze pomiędzy głazami porośniętym koralami. Część północno – wschodnia rozpoczyna się płytką zatoką, w której można uczyć się nurkowania, albo kończyć nurkowanie zaawansowanej grupy. W części wschodniej spotyka się często rekiny lamparcie, żółwie, ośmiornice, i pełna gamę ryb rafowych.

Koh Bida Nai

Jest najlepszym miejscem do spotkania rekinów brodatych (lamparcich). Wspaniała rafa o fantazyjnych kształtach – nazwana zresztą Fantasy Reef – daje możliwość podziwiania niezwykłego bogactwa miękkich korali i setek gatunków ich mieszkańców. Strona wschodnia wydaje się być ciekawsza, pomimo że zachodnia jest głębsza i jako bardziej zacieniona daje schronienie większej ilości krewetek, krabów i ślimaków. W części północnej spotkać można koniki morskie.

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1: 27.02.2019 (środa)

Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie. Wylot do Tajlandii (z przesiadką).

Dzień 2: 28.02.2019 (czwartek)

Przylot na Phuket. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 3: 01.03.2019 (piątek)

Śniadanie. Wycieczka po wyspie Phuket. Kolacja. 
Postaramy się zrozumieć tajską kulturę i normy zachowania. Dowiemy się o szacunku dla Króla, religii, polityce, historii, tolerancji seksualnej, moralności, szkolnictwie, opiece medycznej, obrzędach, zagrożeniach i prawodawstwie. W programie ekskluzywny masaż i biesiada w niezwykłej restauracji w sercu tajskiego miasta, której na długo nie zapomnimy.

Dzień 4: 02.03.2019 (sobota)

Śniadanie. Plażowanie. Fakultatywne nurkowanie na Phi Phi.
Moczymy się w basenie i w morzu, popijając zimne napoje i zmrożone owoce. Zasypiamy na leżaku „w cieniu” doprowadzając skórę do koloru świeżo ugotowanej langusty.

Dzień 5: 03.03.2019 (niedziela)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do dżungli Khao Sok. Wizyta w wiosce słoni. Lunch. Lenistwo nad jeziorem Ratchaprapa Dam. Kolacja. Nocleg w domkach na jeziorze w dżungli.

Dzień 6: 04.03.2019 (poniedziałek)

Śniadanie. Drugi dzień wycieczki po dżungli. Spływ kajakiem tropikalną rzeką Sok w ciszy, na kajaku przez dolinę otuloną z obu stron dżunglą i strzelistymi, wapiennymi skałami, wysokimi na kilkaset metrów. Lunch. Spacer przez dżunglę do wysokiego wodospadu, gdzie chętni wezmą orzeźwiającą kąpiel. Zameldowanie w hotelu w Khao Lak.

Dzień 7: 05.03.2019 (wtorek)

Śniadanie. Fakultatywna wycieczka na Wyspę Jamesa Bonda. Zaokrętowanie na łodzi Manta Queen. Kolacja.

Dzień 8: 06.03.2019 (środa)

Śniadanie. Pobyt na łodzi.
Osoby nurkujące: safari nurkowe – 1 dzień: 4 nurkowania.
Osoby nienurkujące: wypoczynek, snorkeling.
Lunch. Kolacja.
Na przemian nurkowanie/snorkeling, jedzenie, spanie – przez 4 dni pod rząd. I tak 15 razy. Kto marzył o schudnięciu, niech zapomni – nurkowania to mały wysiłek, a jedzenie na łodzi zwala z nóg.

Dzień 9: 07.03.2019 (czwartek)

Śniadanie. Pobyt na łodzi.
Osoby nurkujące: safari nurkowe – 2 dzień: 4 nurkowania.
Osoby nienurkujące: wypoczynek, snorkeling.
Lunch. Kolacja.

Dzień 10: 08.03.2019 (piątek)

Śniadanie. Pobyt na łodzi.
Osoby nurkujące: safari nurkowe – 3 dzień: 4 nurkowania.
Osoby nienurkujące: wypoczynek, snorkeling.
Lunch. Kolacja.

Dzień 11: 09.03.2019 (sobota)

Śniadanie. Pobyt na łodzi.
Osoby nurkujące: safari nurkowe – 4 dzień: 3 nurkowania.
Osoby nienurkujące: wypoczynek, snorkeling.
Lunch. Powrót do Patong.

Dzień 12: 10.03.2019 (niedziela)

Śniadanie. Dzień odpoczynku. Fakultatywne wycieczki lub nurkowania.
Tu pole do popisu dla Was –może być eksplorowanie jaskiń, może być nurkowanie. A Ci, co szukają spokoju, odnajdą spokój, żadnych pobudek, zbiórek ani zwiedzania więcej. Bo to w końcu Wasze wakacje – spędźcie je tak, jak lubicie najbardziej.

Dzień 13: 11.03.2019 (poniedziałek)

Śniadanie. Dzień odpoczynku. Fakultatywne wycieczki lub nurkowania.

Dzień 14: 12.03.2019 (wtorek)

Śniadanie. Dzień odpoczynku. Fakultatywne wycieczki lub nurkowania.

Dzień 15: 13.03.2019 (środa)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot z Phuket.

Dzień 16: 14.03.2019 (czwartek)

Przylot do Warszawy.

Cena zawiera:

 • pobyt na łodzi – 4 dni/4 noce (kajuta dwuosobowa, pełne wyżywienie),
 • 2-dniowa wycieczka do dżungli Khao Sok z myciem słoni, spływem kajakowym (1h) i trekkingiem przez dżunglę do wodospadu,
 • wycieczka po Phuket z masażem i kolacją (i rumem w dużych ilościach J),
 • 8 noclegów w hotelu*** w pokoju dwuosobowym,
 • wyżywienie według programu,
 • transfery wg programu,
 • ubezpieczenie KL 30.000 Euro + NNW 4.000 Euro + BP 400 EUR + OC 50.000 Euro,
 • opiekę pilota Gdynia Dive,
 • koszulkę wyprawową,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego Warszawa-Phuket-Warszawa – 2500 zł,
 • pakietu nurkowego (15 nurkowań: 1 przewodnik nurkowy na 4 nurków, butla 12l z powietrzem, balast) – 500 USD,
 • wstępów do PN Similan i Surin (ok. 60 USD – osoby nurkujące, ok. 40 USD – osoby nienurkujące – płatne w Tajlandii),
 • napiwków – 100 USD (płatne w Tajlandii),
 • posiłków innych niż śniadania w hotelu i podczas wycieczek oraz safari nurkowego,
 • dopłaty do kajuty z łazienką i łóżkiem dwuosobowym – 300 zł,
 • wycieczek fakultatywnych/nurkowania niewymienionych w programie: cena około 100-150 USD/wycieczkę.

Opcjonalne:

 • transferu na i z lotniska (Gdynia-Warszawa-Gdynia) – 150 zł, (płatne przy zapisie),
 • ubezpieczenia nurkowego – 15 zł/dzień nurkowy (płatne przy zapisie),
 • wypożyczenia kompletu sprzętu nurkowego– 300 zł/ wyjazd (płatne przy zapisie),
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (100%) –
 • 3% od ceny imprezy turystycznej (z wyłączeniem chorób przewlekłych i nowotworowych),
 • 8% od ceny imprezy turystycznej (z uwzględnieniem chorób przewlekłych i nowotworowych),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych – 30 zł/dzień imprezy turystycznej,
 • zwiększenie Ubezpieczenia Kosztów Leczenia do 50.000 Euro – 10 zł/dzień imprezy turystycznej,

Szkolenia:

 • kurs Advanced Open Water Diver (AOWD – nurek zaawansowany) – 600 zł (certyfikat gratis!),
 • specjalizacja DEEP (nurkowanie głębokie) – 400 zł (certyfikat gratis!),
 • specjalizacja SMB (puszczanie bojki sygnalizacyjnej) – 400 zł (certyfikat gratis!),
 • specjalizacja NIGHT (nurkowanie w nocy) – 300 zł (certyfikat gratis!),
 • specjalizacja BOAT (nurkowanie z łodzi) – 300 zł (certyfikat gratis!),
 • specjalizacja PEAK PERFOMANCE BUOYANCY (doskonała pływalność) – 300 zł (certyfikat gratis!),

Tajlandia – Phuket to wyprawa organizowana przez biuro podróży Gdynia Dive. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Nurkowanie, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.