Motocyklowa wyprawa historycznymi śladami III Rzeszy

Motocyklowa wyprawa historycznymi śladami III Rzeszy
Dostępne terminy i ceny:

 • Forma aktywności: Moto 4x4
 • Kraje: Niemcy
 • Wyżywienie: Śniadania wliczone w koszt wyjazdu
 • cena: 3 950 PLN
+ ubezpieczenie, paliwo, obiady , koszty związane z motocyklem

Motocyklowa wyprawa historycznymi śladami III Rzeszy

Po zimie, trochę budząc się z zimowego letargu, chcemy rozpocząć mocnym akcentem sezon motocyklowych wyjazdów, odwiedzając najpiękniejszy rejon Niemiec - Bawarię.

Zapraszamy każdego kto jest posiadaczem motocykla niezależnie od jego typu. Nie zamierzamy organizować wyścigu ponieważ naszym celem jest integracja i spokojne spędzenie czasu.  Grupa będzie się składać z maksymalnie 7 motocykli, w tym minimum jedna osoba to opiekun grupy, będący jednocześnie tłumaczem i przewodnikiem. 

Naszą bazą będzie miejscowość Traunstein. Tutaj śpimy, jemy śniadania i stąd co rano wyruszamy w podróż.   Odwiedzimy miejsca historycznie związane z powstaniem i upadkiem III Rzeszy. Zwiedzimy stare miasto w Monachium, objedziemy rejony jeziora Chiemsee (a płynąc statkiem odwiedzimy nietypowy cmentarz), oraz zwiedzimy tereny tzw. Twierdzy Alpejskiej. Twierdza Alejska to rejon miejscowości Berchtesgaden a konkretnie dzielnica Obersalzberg. Tutaj zwiedzimy m.in. bunkry mieszkalne pod domem (Berghof) Adolfa Hitlera, tereny koszar, wyjedziemy (autobusem) do tzw. "złotej windy" i idąc tunelem 126 metrów w głąb góry wyjedziemy windą 124 metry w górę - po czym znajdziemy się w oryginalnie zachowanym domu "Herbaciarni" położonej na szczycie góry Kehstein na wysokości 1834 m.n.p.m.  Budynek był darem dla Wodza z okazji jego 50 tych urodzin.

Podczas naszej historycznej podróży nie zabraknie oczywiście wspaniałych zakrętów i klimatycznych parkingów. Przejedziemy fragmentami "Deutsche Alpenstrasse" i wypijemy wieczorne piwo w najlepszym okolicznym browarze. 

Program może być modyfikowany ze wzgędu na pogodę

Wyjazd (sobota) 28 kwiecień 2018 r.

godz. 11:00 z Żor (województwo Śląskie)

Spotykamy się na stacji "Statoil" lub nowa nazwa "Circle K" w Żorach przy trasie 81 w kierunku Wisły. 

Do przejechania mamy 680 kilometrów. Jedziemy cały czas autostradą z wyjątkiem ok. 50 km przy granicy Czesko-Austrijackiej. Po drodze co 200 kilometrów przerwa na tankowanie i posiłek. Dłuższą przerwę zrobimy w pobliżu granicy Austrijackiej.

Ok. godz. 20:00 przyjazd na miejsce noclegu. Wyjście (przejazd) na kolację.

Osoby, które zechcą dojechać do nas samochodem wioząc motocykl na przyczepie dojadą na miejsce noclegu. Dysponujemy na miejscu bezpłatnym parkingiem na motocykle, samochody i przyczepy.

29 kwiecień 2018 r. (niedziela)

godz. 08:00 śniadanie w miejscu noclegu i wyjazd do Monachium. W pierwszej kolejności jedziemy do siedziby BMW. To miejsce ściśle związane nie tylko historią motoryczacji ale również produkcją na potrzeby wojenne w latach 30-tych i 40-tych  dwudziestego wieku.              Tutaj czeka na nas polskojęzyczny przewodnik, który w ciekawy sposób przedstawi fabrykę Bayerische Motor Werke.

Po zwiedzeniu Muzeum BMW, motocyklami przejedziemy do starego miasta. Z naszym przewodnikiem zwiedzimy najciekawsze miejsca starego miasta.

30 kwiecień 2017 r. (poniedziałek)

godz. 08:00 śniadanie w miejscu nocleg i wyjazd do Berchtesgaden.

Jadąc niezwykle widokowym odcinkiem Deutsche Alpenstrasse dojedziemy do miasta, które w latach 30-tych XX wieku upodobało sobie kieronictwo partii NSDAP. 

Zwiedzimy bunkry mieszkalne przygotowane dla wodza III Rzeszy, zwiedzimy usytuowane w pozostałościach ogromnego schronu "Centrum Dokumentacji" , a następnie wsiądziemy do liniowego autobusu, którym wyjedziemy na położony na wysokości 1710 m.n.p.m. parking.   Droga, którą pojedziemy autobusem, parking górny i wszystko co tutaj zobaczymy jest szczytem inżynierii, który w dzisiejszych czasach jest nieosiągalny!  Nie ze wzgędu na inżynierię ale ze względu na czas 13 miesięcy w jakim całość została stworzona.

Na szczycie góry Kehlstein stoi nietknięty działaniami wojennymi budynek, który został podarowany Adolfowi Hitlerowi na 50te urodziny. W jadalni, gdzie dzisiaj jest sala restauracyjna znajduje się historyczny kominek, który został podarowany Hitlerowi przez przywódcę Włoch Benito Mussoliniego. W restauracji zjemy tradycyjny bawarski obiad i po krótkim górskim spacerze po szczycie góry wrócimy do motocykli. Kolację zjemy w bawarskim gasthofie, przy którym od kilkuset lat działa niezwykły młyn.

Po kolacji powrót do miejsca noclegowego. 

01 maj 2018 r. (wtorek)

godz. 08:00 śniadanie w miejscu noclegu i wyjazd na motocyklową wycieczkę wokół jeziora Chiemsee. Docelowo dojedziemy do miejscowości Prien am Chiemsee. Tutaj nasze motocykle pozostaną na parkingu, a cała grupa w towarzyswie przewodnika uda się wycieczkowym statkiem na znajdującą sie na jeziorze wyspę.  Jakie zwiazki moze mieć ta wyspa z III Rzeszą ? To okaże się na miejscu. Na wyspie planujemy obiad. 

Po powrocie do motocykli przejazd kolejnym odcinkiem Deutche Alpenstrasse. wieczorem niespodzianka od organizatora.

02 maj 2018 r. (środa)

godz. 08:00 śniadanie w miejscu noclegu i wyjazd w drogę powrotna do Polski. 

Jedziemy jednak w górę Niemiec. Jadąc w kierunku na Pragę odwiedzimy kilka ciekawych miejscowości. 

Powrót do Żor planujemy ok. godz. 19:00

Waluta

 • Możliwość płącenia w euro i kartą visa
 • Możliwość wymiany złotówek na miejscu u opiekuna (dość niski kurs)

Noclegi

Ze śniadaniami, w prywatnym pensjonacie. Centalne ogrzewanie, w każdym pokoju łazienka z prysznicem, telewizor. Łózka pełnowymiarowe, wygodne z czystą pościelą. Reczniki w pokojach.  

Pokoje na pierwszym i drugim piętrze, na parterze jadalnia. Do dyspozycji duża wspólna kuchnia z pełnym wyposażeniem. 

Sprzęt

Podrózujemy na własnych motocyklach. Opiekun grupy służy pomocą w przypadku niespodziewanych zdarzeń. Na miejscu dobra baza serwisowa autoryzowanych serwisów.   Grupie towarzyszy samochód osobowy , który  może zabrać część bagaży. 

Koszt wyjazdu wynosi 3950 zł / osobę

wymagana opłata rezerwacyjna w wysokości 50 % w chwili rezerwacji, pozostała kwota gotówką w dniu wyjazdu.

Cena zawiera:

 • Transport bagaży samochodem towarzyszącym
 • Opiekuna / Tłumacza 24 h
 • Noclegi
 • Śniadania
 • Pościel
 • Ręczniki
 • Bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • Bilety wstepu na statek wycieczkowy
 • Jedna wieczorna niespodzianka / atrakcja
 • Brak dopłat z apokoje jednoosobowe
 • Dostęp do Wifi w miejscu zakwaterowania
 • Mozliwość korzystania z wyposażonej kuchni

Cena nie zawiera:

 • Ubezpieczenia
 • Obiadów
 • Kolacji
 • Kosztów paliwa
 • Kosztów zwiazanych z motocyklem
 • Kosztów transportu motocykli dla osób , które dojadą na maijsce sami
 • Kosztów holowania motocykla uszkodzonego
Booking.com

Motocyklowa wyprawa historycznymi śladami III Rzeszy to wyprawa organizowana przez biuro podróży Zwiedzamy Bawarie. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Niemcy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu Śniadania wliczone w koszt wyjazdu. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.