ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie

ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie
Dostępne terminy i ceny:

+ 1290 EUR

Wyprawa samochodem terenowym przez Islandię. Zobaczysz surowy krajobraz interioru i malownicze fiordy zachodnie, doświadczysz poczucia wolności i bezkresnej przestrzeni, zobaczysz unikalne osobliwości natury... ale przede wszystkim poznasz Islandię wolną od cywilizacyjnego zgiełku.

W programie:

Kolorowe góry Landmannalaugur

Bazaltowa dolina Gjain

Wodospady Skogafoss, Svartifoss, Dettifoss i wiele innych, mniej znanych

Pola termalne Krafla

Dimmuborgir - fantazyjnie uformowane pola lawy

Lodowa laguna Jokulsaron

Geysir

ISLANDIA terenówką przez Interior i Fiordy Zachodnie

Dzień 1 - KEFLAVIK
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot. Przylot do Keflaviku w godzinach wieczornych.

Dzień 2 - PÓŁWYSEP REYKJANES
Przejazd przez Półwysep Reykjanes. Zobaczymy latarnię morską na zachodnim cyplu, pola lawy, wioski rybacki.

Dzień 3 - KOLOROWE GÓRY LANDMANNALAUGUR I BAZALTOWA DOLINA GJAIN
Przez bazaltową dolinę Gjain wjedziemy w głąb interioru do Landmannalaugur – malowniczego rejonu znanego z kolorowych skalistych gór, pełnego gorących źródeł oraz rzeczek. Trekking po okolicznych górach oraz polu lawy z odpoczynkiem w cieplutkim potoku.

Dzień 4 - CZARNE PLAŻE I MASKONURY - VIK
Przejazd do Vik - najbardziej na południe położonego miasteczka Islandii - zwiedzanie czarnych plaż oraz klifów. To idealne miejsce do obserwacji ptaków, w tym typowych dla tego regionu maskonurów. Zachwycimy się przepięknymi wodospadami: Skogafoss i Seljalandsfoss. Na trasie również ciekawe muzeum narodowe, posiadające wiele eksponatów związanych z folklorem, architekturą i przyrodą.

Dzień 5 - BAZALTOWY WODOSPAD SVARTIFOSS - LODOWIEC VATNAJOKULL - LODOWA LAGUNA JOKULSARON
Przejazd do Hofn, po drodze największy lodowiec Islandii - Vatnajökull, zwiedzanie pięknej lodowej laguny Jokulsarlon. Krótki trekking do wodospadu Svartifoss. Dla chętnych trekking po lodowcu.

Dzień 6 - RYBACKIE WIOSKI - WODOSPAD HENGIFOSS
Przejazd wzdłuż wybrzeża na wchód Islandii do miejscowości EGILSSTADIR. Na trasie osobliwe wioski rybackie: Djupivogur, Breiddalsvik. Krótki trekking do wodospadu Hengifoss.

Dzień 7 - POTĘŻNY WODOSPAD DETTIFOSS - POLA TERMALNE KRAFLA
Przejazd do wodospadu Dettifoss - jednego z największych wodospadów Europy. Ma wysokość 45 metrów. Następnie odwiedzimy pola termalne Krafla, solfatary i fumarole w Hverarönd. Wieczorem dla chętnych kąpiel w gorących basenach. Nocleg przy jeziorze Myvatn.

Dzień 8 - LABIRYNT Z ZASTYGŁEJ LAWY DIMMUBORGIR - HUSAVIK: WIELORYBY
Spacer po Dimmuborgir - labirynie uformowanym z zastygłej lawy. Spacer po wielkim kraterze. Przejazd do Husavik – małego miasteczka portowego. Dla chętnych rejs statkiem w celu obserwacji wielorybów.

Dzień 9 - WODOSPAD GODAFOSS - AKUREYRI
Tego dnia zobaczymy wodospad Godafoss, w którym utopiono pogańskie bożki po przyjęciu chrześcijaństwa. Dalszy przejazd do Akureyri - drugiej co do wielkości miejscowości Islandii.

Dzień 10 - INTERIOR, GORĄCE ŹRÓDŁA I GEYSIR
Przejazd przez Interior - środek Islandii. Na naszej trasie czekają gorące źródła, lodowce i pola termalne. Dojazd do największego na Islandii wodospadu Gullfoss, następnie Geysir - największy gejzer , Thingvellir - najstarszy na wyspie park narodowy. To w tym miejscu widoczna jest na powierzchni ziemi przebiegająca tu granica płyt tektonicznych. Zbierał się tu także średniowieczny parlament (Althing).

Dzień 11 - FIORDY ZACHODNIE
Długi przejazd na fiordy zachodnie.

Dzień 12 - WODOSPAD DYNJANDIFOSS - STOLICA FIORDÓW ZACHODNICH ISAFJORDUR
Przejazd przez Fiordy zachodnie. Po drodze zatrzymamy się aby podziwiać imponujący wodospad Dynjandifoss. Dojazd do stolicy fiordów zachodnich Isafjordur.

Dzień 13 - WIOSKI RYBACKIE, WIEDŹMY I TROLE - REYKJAVIK
Powrót do Reykjaviku. Na trasie odwiedzimy muzeum guseł i czarownic w Holmavik.

Dzień 14 - REYKJAVIK - BŁĘKITNA LAGUNA - POWRÓT
Rano zwiedzanie Reykjaviku - spacer po mieście. Dla chętnych wizyta w Błękitnej Lagunie – słynnym kąpielisku geotermalnym. Wylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 3-7 OSÓB

 CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze do i z Keflaviku
  • transport samochodem terenowym po Islandii
  • paliwo oraz opłaty opłaty drogowe
  • zakwaterowanie w domkach kempingowych
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
  • opiekę polskiego pilota
  • zestaw podróżnika (koszulka, worek sportowy, etui na bilety)

CENA NIE OBEJMUJE:

  • wyżywienia
  • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
  • atrakcji dla chętnych

Transport

Wyprawa odbywa się samochodem terenowym.

Zakwaterowanie

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kempingach i nocujemy w domkach w pokojach 2 lub 4-os. 
We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.

Wyżywienie

Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), czajnikiem elektrycznym, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody sugerujemy zabrać własne talerze, kubki oraz sztućce.

Chleb, masło i inne indywidualne potrzeby np. jogurt itd. kupujemy na miejscu w supermarkecie (prawie codziennie jest taka możliwość). W supermarkecie można też kupować gotowe obiady do odgrzania.

Można stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 120 zł./os.

Booking.com

ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Islandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Moto 4x4, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.