NORWEGIA trekking górski

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

NORWEGIA trekking górski

Wyprawa do Norwegii, podczas której zobaczysz malownicze fiordy, staniesz oko w oko z największym lodowcem kontynentalnej Europy oraz zdobędziesz najwyższy szczyt Skandynawii - Galdhopiggen.

Wdrapiesz się na słynną ambonę skalną Preikestolen. Poznasz skandynawskie miasta: Goeteborg i Oslo, odwiedzisz również Kopenhagę oraz odpoczniesz na najdłuższej norweskiej plaży.

ZAPRASZAMY

Program

1 dzień

POZNAŃ - ŚWINOUJŚCIE

Wyjazd z Poznania ok. godz. 15.00
Zapewniamy odbiór z dworca PKP wszystkich przyjeżdżających spoza Poznania.
Przejazd do Świnoujścia. Noc na promie.

2 dzień

SZWECJA - GOETEBORG

Poznajemy Szwecję: Goeteborg - spacer po centrum, Tanum - obszar wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Znajdują się tu stanowiska sztuki naskalnej pochodzące z epoki brązu. Następnie przejeżdżamy do Oslo.

3 dzień

OSLO - GÓRY JOTUNHEIMEN

Poznajemy Oslo. Zobaczymy centrum, ratusz, pałac królewski, parlament, nabrzeże portowe. Odwiedzimy także słynny, pełen rzeźb Park Vigelanda, a zwiedzanie zakończymy w jednym z wielu muzeów zlokalizowanych na półwyspie muzealnym Bygdoy. Po południu przejedziemy do Parku Narodowego Jotunheimen obejmującego najwyższą część Gór Skandynawskich.

4 dzień

BESSEGEN TREKKING GÓRSKI

Całodniowy trekking górski. Zaczniemy rejsem statkiem przez szmaragdowo-zielone wody Jeziora Gjende. Drogę powrotną pokonamy granią, którą biegnie jeden z najpiękniejszych szlaków górskich Norwegii. Zdobędziemy szczyt Bessegen, z którego roztacza się przepiękny widok na jezioro, lodowce i góry Skandynawskie (czas przejścia jest przewidywany na ok. 7-8 godz.).

5 dzień

JĘZOR LODOWCA LUB GALDHOPIGGEN NAJWYŻSZY SZCZYT NORWEGII

Przejazd pod lodowiec Jostedalsbreen - krótki trekking do jęzora lodowca Nigardsbreen (ok. 30 min. w jedną strone). Opcjonalnie (zamiennie dla chętnych) istnieje możliwość samodzielnego zdobycia najwyższego szczytu Norwegii Galdhopiggen  o wysokości 2469 m.n.p.m. (czas przejścia ok. 6 – 7 godz. ).

6 dzień

GEIRANGER - WODOSPAD 7 SIÓSTR

Zwiedzamy miejscowości Lom z typowym dla norweskiej architektury sakralnej drewnianym kościółkiem: Stavkirke. Następnie wyruszamy w drogę do Geiranger, miejscowości leżącej na początku najbardziej urokliwego fiordu Norwegii: Geirangerfjorden. Po drodze wjedziemy na szczyt Dalsnibby (1500 m n.p.m.), skąd rozpościera się widok na cały fiord. Następnie już z pokładu promu podziwiamy strome ściany Geirangerfjorden i piękny Wodospad Siedmiu Sióstr.

7 dzień

LODOWIEC - TREKKING DO JĘZORA

Przejazd do Parku Narodowego Jostedalsbreen, chroniącego największy lodowiec w kontynentalnej części Europy. Piesza wycieczka na jęzor lodowcowy (czas przejscia ok. 40 min w jedną stornę, można wykupić przejazd specjalnym samochodem elektrycznym). Krótka wizyta na innym lodowcu: Boyabreen. Fjaerland - Norweskie Muzeum Lodowców - jest multimedialną skarbnicą wiedzy o lodzie. Przejazd do Laerdal, gdzie dowiemy się wszystkiego o niezwykłych i smacznych rybach, jakimi są łososie. To małe zabytkowe miasteczko znane jest z funkcjonującego tutaj Centrum Łososia.

8 dzień

LAERDAL - BERGEN

Przejazd jednym z najdłuższych tuneli drogowych świata (24,5 km), zapoznamy się z jego rozświetlonymi na niebiesko salami. Następnie krótki postój we Flam - miejscowości rozsławionej przez kolej górską zaczynającą tutaj swój bieg. Popołudnie spędzimy w Bergen - stolicy fiordów. Spacer po zabytkowym Bryggen i słynnym targu rybnym, gdzie można kupić świeże owoce morza.

9 dzień

HARDANGERVIDDA I WODOSPAD VORINGSFOSSEN

Przejazd do wodospadu Voringsfossen. Odbywamy dwu-godzinny spacer doliną pod samą kaskadę wodospadu. Dla chętnych wizyta w Centrum Parku Narodowego Hardangervidda – ekspozycja poświęcona przyrodzie i osadnictwu na płaskowyżu (wstęp ok. 100 NOK). Przejazd malowniczą drogą wzdłuż płaskowyżu Hardangervidda.

10 dzień

PREIKESTOLEN TREKKING NA AMBONE SKALNĄ

Piesza wycieczka na punkt widokowy na Lysefjord. Czas przejścia tam i z powrotem 3-4 godz. Zdobywamy słynną ambonę Preikestolen, charakterystyczną ze względu na nagą granitową skałę wznoszącą się pionowo 600 metrów nad poziom wody. Z malowniczo położonej skały rozciaga się piękny widok na Lysefjorden.

11 dzień

PLAŻA MANDAL

Przejazd do najdalej na południe wysuniętego miasta Norwegii - Mandal. Tutaj czeka nas odpoczynek i kąpiel na najdłuższej norweskiej plaży.

12 dzień

DANIA - KOPENHAGA

Przeprawa promowa przez cieśninę  Sagerrak do Danii. Przejazd do Kopenhagi. Spacer po centrum. Wieczorem przejazd promem do Świnoujścia.

13 dzień

ŚWINOUJŚCIE - POWRÓT DO DOMU

Wspólnie jedziemy do Poznania, gdzie pożegnamy się z pilotem i z grupą. 
Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

  • transport komfortowym minibusem wg programu

  • paliwo oraz opłaty opłaty drogowe, za przeprawy promowe i tunele

  • bilety promowe na trasie Świnoujście - Ystad - Świnoujście (kabiny 4-osobowe, wewnętrzne)

  • zakwaterowanie na kempingach w domkach 4-6 osobowych

  • opiekę pilota Kiribati Club

  • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

  • zestaw podróżnika Kiribati Club:

    • koszulka klubowa

    • worek sportowy

    • etui na bilet

    • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 60 EUR

  • wyżywienia

  • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

  • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Transport

Komfortowy, klimatyzowany osobowy minibus. Pilot wyprawy jest kierowcą.

Przeprawa promowa

Świnoujście - Ystad (Szwecja)
Kristiansand (Norwegia) do Hirtshals (Dania)
Ystad (Szwecja) - Świnoujście

Zakwaterowanie

Na promach zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych z łazienkami. 

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kempingach i nocujemy w domkach drewnianych  4/6/8 -os. 
We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.
Nocujemy na kempingach, gdzie zawsze są sanitariaty, kuchnia, sklepy. Prysznic jest dodatkowo płatny (automat na monetę 10 NOK za 3-4 min.).

Wyżywienie

Istnieje możliwość przygotowania posiłku we własnym zakresie. Codziennie zatrzymujemy się w miejscowości ze sklepem spożywczym. Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), menażkami, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody należy zabrać własne kubki oraz sztućce. 
Na kempingowej kuchni można wygodnie przygotować jedzenie.

Można również stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 100 zł/os.

Co zabrać?

  • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

  • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

  • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

  • Dobry środek odstraszający komary i inne owady

  • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do domku kempingowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Apteczka

Poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). 

Dokumenty

Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem.

Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w lokalnej walucie, czyli koronach szwedzkich, norweskich i duńskich. Najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu w bankomacie (opłata 10-15 zł). W większości miejsc można również bez problemu płacić kartą. Na promie w kantorze można również wymienić złotówki. Na promie w kantorze można również wymienić złotówki. Można zabrać Euro do wymiany na miejscu. Wielkość wydatków zależeć będzie oczywiście od ilości czynionych zakupów - napoje, produkty żywnościowe, pamiątki.

Zwiedzanie

Dodatkowo płatne są bilety wstępu do muzeów. Jeżeli ktoś posiada międzynarodową legitymację studencką, proszę zabrać ją ze sobą. Wówczas obowiązują taryfy ulgowe. Odwiedzamy muzea zgodnie z naszymi zainteresowaniami. 

Trekkingi górskie

Trasy o przeciętnej trudności. Bessegen ok. 7-8 godz. Galdhopiggen ok. 6 – 7 godz.  (nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu).

WIZY

Norwegia

  • Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w na zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej/Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz w ramach strefy Schengen. 

  • Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. W przypadku wyprawy na Spitsbergen potrzebny jest paszport! 

Szwecja

  • W ruchu osobowym między Szwecją a Polską zniesiona została kontrola na morskich i lotniczych przejściach granicznych.

  • Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Szwecji jest ważny paszport bądź dowód osobisty. 

  • Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Muzea na trasie:

- Oslo - muzeum Kon tiki, Fram, Folk, Wikinków
- Laerdal - centrum dzikiego łososia
- kościółki drewniane w Lom i Burgund
- Centrum Parku Narodowego Hardangervidda

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej NORWEGIA trekking górski pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Dania, Norwegia, Szwecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.