Śladami Faraonów

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
pełne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Śladami Faraonów

Ruszamy na południe, w objęcia tajemniczej ojczyzny Imhotepa, Tutanchamona i Hatszepsut! Przemierzymy piaszczyste wydmy wschodniej Sahary, najedziemy zielone plantacje porastające wybrzeża Nilu i wykąpiemy się razem z  końmi w krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego. Zapuścimy się w cieniste korytarze starożytnych grobowców i będziemy popasać w cieniu kamiennego Sfinksa. Kto jest gotów dołączyć do przygody?

Wyprawa konna do Egiptu to propozycja dla lisowczykowych śmiałków z krwi i kości. Jedziemy tam po raz pierwszy, na zwiad, więc przygotujcie się na najbardziej szalone przygody!

Rajd rozpoczynamy w Gizie, w cieniu wielkich piramid i dostojnego Sfinksa. Dalej szlak prowadzi nas na południe, przez nekropolię w Abusir, aż do Luksoru i okolicznych skarbnic historii: starożytnych Teb, w tym Doliny Królów i Karnaku. Zobaczymy egipskie plantacje ciągnące się wzdłuż szerokiego Nilu, pasące się w cieniu palm bawoły wodne oraz malownicze wydmy wschodniej Sahary. Ostatniego dnia docieramy nad Morze Czerwone, gdzie będziemy pławić konie w krystalicznie czystej wodzie.

Program wyprawy to połączenie jazdy konnej, zwiedzania i innych aktywności. Standard jest wysoki, zawsze nocujemy w komfortowym i bezpiecznym hotelu. Jeździmy na koniach czystej krwi arabskiej, w wygodnym sprzęcie dobrej jakości. Wyjazd trwa 6 dni, z czego w siodle spędzimy 4 dni.

Noclegi i wyżywienie

Wyprawa do Egiptu to rajd o wysokim standardzie, skierowany do najbardziej wymagających towarzyszy. Nocujemy w przepięknych hotelach w Gizie, Luksorze i Hurghadzie. Wszystkie pokoje mają dostęp do prywatnych łazienek i wifi. W Hurghadzie do dyspozycji będzie basen i prywatna plaża.

Towarzysze domyślnie są kwaterowani w pokojach dwuosobowych. Dla chętnych możliwe jest zarezerwowanie pokojów jednoosobowych za dodatkową opłatą. Podczas całego rajdu zapewnione jest pełne wyżywienie, natomiast na własną rękę należy zakupić sobie alkohol.

Sprzęt jeździecki

W Egipcie korzystamy z siodeł angielskich dobrej jakości. Ogłowia są tradycyjne, używamy również wędzidła. Jeździmy na lekko, bez bagaży. Warto wziąć ze sobą nerkę na podręczne przedmioty, dokumenty, pieniądze, telefon.

Program

Dzień 1. Przybycie chorągwi

Przylot do Kairu. Chorągiew zostanie odebrana z lotniska i zawieziona do hotelu w Gizie.

Dzień 2. Egipskie piramidy

Po śniadaniu dosiadamy koni i ruszamy w kierunku majestatycznych piramid. Przewodnik opowie nam o historii piramid w Egipcie, a także o kompleksie w Gizie, który liczy sobie ponad 3000 lat. Obejrzymy i usłyszymy historię trzech najsłynniejszych piramid: Cheops, Khafre and Menakaure. Będzie także okazja, aby wejść i spenetrować wnętrze jednej z mniejszych piramid kompleksu. Następnie chorągiew konno wyruszy przez płaskowyż w kierunku kolejnej słynnej atrakcji Egiptu: wielkiego Sfinksa. Lunch zaplanowany jest w pobliżu, w lokalnej restauracji z widokiem na kompleks Gizy. Po południu chorągiew wsiada do samochodów i jedzie do Abusir, staroegipskiej nekropolii otoczonej piaszczystymi wydmami. Ponownie dosiadamy koni i wyruszamy w kierunku Sakkary, w której mieszczą się pierwsze mastaby z czasów królewskich oraz Piramida Schodkowa Dżosera, zaprojektowana przez słynnego architekta Imhotepa. Wieczorem wsiadamy do samolotu i przemieszczamy się do Luksoru w południowym Egipcie. Nocujemy w hotelu na zachodnim wybrzeżu Nilu.

Tego dnia zaplanowane jest łącznie 5-6 godzin jazdy konnej.

Dzień 3. Nad szerokim Nilem

Pierwsza połowa dnia ma charakter niekonny. Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Doliny Królów w Tebach Zachodnich, gdzie mieszczą się między innymi Grobowiec Tutenchamona oraz Świątynia Milionów Lat, zwana też Świątynią Hatszepsut. Lunch zaplanowany jest w hotelu, a po południu chorągiew ponownie dosiada koni. Trasa prowadzi przez egipskie wioski i plantacje trzciny cukrowej, gdzie żyją prawdziwi Egipcjanie. Podczas popasu możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem Medinet Habu. Trasa powrotna prowadzi przez plantacje bananów, będzie okazja do galopów. Kolacja odbędzie się w lokalnej restauracji, nocleg ponownie w hotelu w Luksorze.

Tego dnia zaplanowane jest około 4 godzin jazdy konnej.

Dzień 4. Starożytne Teby

Tego dnia zaplanowana jest wczesna pobudka i przejażdżka konna przez opustoszałą Dolinę Królów podczas wschodu słońca. Chorągiew zabiera śniadanie ze sobą, zje w cieniu egipskich ruin. Do hotelu wracamy około godziny 11:00, będzie czas na odpoczynek i lunch. Następnie przeprawiamy się na wschodnie wybrzeże Nilu, aby zobaczyć zespół świątynny w Karnaku, słynną Aleję Sfinksów i Muzeum Luksorskie. Wieczorem wsiadamy do samochodów i jedziemy do Hurghady na wybrzeżu Morza Czerwonego. Nocleg w hotelu z plażą.

Tego dnia zaplanowane jest 4-5 godzin jazdy konnej.

Dzień 5. Morze Czerwone

Po śniadaniu dosiadamy koni i przez malowniczą pustynię kierujemy się na wybrzeże Morza Czerwonego. Tutaj zdejmujemy siodła i razem z końmi pływamy w krystalicznie czystej wodzie. Po lunchu zaplanowana jest wycieczka quadami i opcjonalnie przejażdżka na wielbłądach. Podczas kolacji przewidziany jest pokaz tańca brzucha.

Tego dnia zaplanowane jest około 4 godzin jazdy konnej oraz 3 godzin na quadach.

Dzień 6. Powrót do domu

Po śniadaniu chorągiew wyrusza na lotnisko i w podróż powrotną do Polski.

Przewodnik może zmodyfikować trasę w zależności od warunków pogodowych oraz umiejętności jeździeckich grupy.

Warunki

Ilość dni: 6 dni

Dni w siodle:

Wielkość grupy: 10

Standard: hetmańskie wygody (baseny, parasolki i przysmaki)

Bagaż: bez limitu kg

Wyżywienie: lokalna kuchnia, dostępna opcja wegetariańska 

Umiejętności: stęp, kłus, galop

W cenie rajdu:

  • Noclegi w hotelach
  • Pełne wyżywienie w trakcie całego wyjazdu
  • Transfery samochodowe uwzględnione w programie rajdu
  • Opieka przewodnika lokalnego
  • Opieka polskiego pilota
  • Koń z pełnym rzędem jeździeckim
  • Atrakcje uwzględnione w programie (quady, wielbłądy itp.)
  • Ubezpieczenie turystyczne uwzględniające sporty wysokiego ryzyka

Dodatkowe koszty:

  • Bilet lotniczy do Kairu i z Hurghady (około 1200 zł)
  • Bilet lotniczy z Kairu do Luksoru (około 200 zł; wskażemy dokładnie, co i gdzie należy zakupić)
  • Napiwki (w Egipcie zostawia się napiwki wszędzie i wszystkim – portierom i pokojówkom w hotelach, kelnerom w restauracji, kierowcom samochodów, przewodnikom konnym itp.; łączny budżet na wszystkie napiwki powinien wynosić około 350 zł)
  • Bilety wstępów do muzeów i obiektów archeologicznych (około 250 zł)
  • Wydatki własne (pamiątki, dodatkowe przekąski, alkohol itp.)

Co należy zabrać?

Podczas wyprawy w Egipcie bagaże są przewożone samochodem i przechowywane w hotelu. W trakcie dnia zabieramy ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

  • paszport lub dowód osobisty
  • gotówka, najlepiej USD
  • sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny
  • krem przeciwsłoneczny
  • nakrycie głowy chroniące od słońca
  • okulary przeciwsłoneczne
  • strój kąpielowy
  • sprzęt jeździecki (sztyblety, rękawiczki itp.)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Śladami Faraonów pochodzą od biura Lisowczycy, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Egipt. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu pełne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Konie, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.