Długi weekend sierpniowy 5 dni

Długi weekend sierpniowy 5 dni

Długi weekend sierpniowy

Dobrze nam znana Dolina Salzy w wydaniu długoweekendowym, z sąsiednią rzeką Enns i monumentalnym Parkiem Narodowym Gesause. Do tego wodospady Wasserlochklamm i kanion Bruckgraben 

14-18 sierpnia w zielonych płucach Austrii od 899 zł.

W pigułce:

 • 4 noclegi pod namiotami
 • 3 dni pływania
 • szmaragdowa Salza i potężna Enns
 • dodatkowa atrakcja: kanion Bruckgraben
 • Park Narodowy Geasuse
 • wodospady Wasserlochklamm
 • ognisko i gitarowanie!

Taki wyjazd to najlepsza przygoda życia!! Aż chce się wracać :) Super klimat i przede wszystkim ludzie :) Polecamy !

Co gramy?

ŚRODA - PRZEJAZD DO AUSTRII

Dla osób jadących z nami busem, zbiórka w środę o godz. 9:00 na Dworcu PKS w Katowicach, przy ul. Piotra Skargi. Następnie przejazd przez Czechy do Austrii. Na miejscu jesteśmy około godz. 15:30. Jest czas na spokojne rozbicie obozu, na miejscu jest restauracja, w której serwują przyzwoite posiłki w niemalże polskich cenach. Wieczorem powitalne ognisko.

CZWARTEK - CZYLI PIERWSZE KROKI W RAFTINGU NA SALZIE

Rano każdy wstaje tak jak potrzebuje, a spotykamy się o godz. 9:30, wydajemy sprzęt osobisty i ok. 10:30 wyjeżdżamy na pierwszy odcinek rzeki. Na starcie przeprowadzamy ok. 30-minutowe szkolenie z technik pływania i asekuracji i już możemy ruszać na wodę!:) Pierwsze kilkaset metrów pozwoli oswoić się z łódką i szybką wodą, zanim zaczną się docelowe trudności;). Przed nami m.in. próg o wysokości 2 metrów, będzie się działo! W połowie odcinka robimy przerwę na popas i napawanie się pięknotą okoliczności, a ok. 16:30 wracamy na biwak, po drodze zahaczając o sklep.

Plan na popołudnie? Wino, gitara i śpiew:) Dla chętnych spacer na okoliczną górkę.

PIĄTEK - WODOSPADY WASSERLOCHKLAMM PRZEPIĘKNY KANION SALZY

W piątek zaczniemy sobie na sucho, choć to zależy od ilości wody w wodospadach! Ok. 9:30 wyjedziemy na szlak Wasserlochklamm,  na dwugodzinną wycieczkę pieszą wzdłuż kanionu i serii wodospadów, zwieńczoną wspaniałym widokiem na dolinę Salzy. Po zejściu ze szlaku będzie czas na szybki lunch lub lody w uroczej knajpce nad rzeką.

Ok 13:30 zejdziemy na drugi odcinek rzeki Salzy. Po trasie z pierwszego dnia wszyscy są zachwyceni, więc trudno im uwierzyć, że trasa piątkowa będzie jeszcze szybsza i jeszcze ładniejsza. A to za sprawą kanionu Salzy. Ponadto, po drodze będzie platforma do skoków zawieszona ok. 4 metrów nad lustrem rzeki. Kończym na kempingu, więc nie przeszkadza nam zupełnie, że może to być godz. 18:00:)

SOBOTA - ZMIANA RZEKI I KANION BRUCKGRABEN

Dzisiaj atrakcje, które odróżniają długi weekend od standardowego weekendu nad Salzą. Z Doliny Salzy ruszamy do sąsiedzkiego Parku Narodowego Gesause, z pięknymi masywnymi szczytami o potężnych, 1000 metrowych ścianach. Góry przecina rzeka Enns - większa od Salzy, niosąca sporo wody i wmomentach przełomowych piętrząca całkiem spore fale. Będzie więc ciekawie, a na dodatek w pewnym momencie zrobimy sobie skok w bok i pójdziemy zwiedzać na mokro pewień wyjątkowo, cudowny kanion wytworzny przez dopływ Ennsu. Będzie się działo!

Wieczorem pożegnalne ognisko.

NIEDZIELA - POWRÓT DO POLSKI

Cena obejmuje:

 • 3 dni spływu górskimi rzekami Salzą i Enns
 • 4 noclegi - opłacone miejsca biwakowe (namioty własne) na komfortowych campingach (opcja pokoi lub domków dodatkowo płatna)
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • bilet wstępu na rzekę
 • ubezpieczenie NW i KL (z klauzulą sportów wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dodatkowych opcji noclegowych (zobacz NOCLEGI)
 • dojazdu z Katowic (płatny dodatkowo + 250 zł)
 • wyżywienia (do zamówienia na miejscu śniadanie 8 euro, obiad 10 euro)

Noclegi

Nocujemy na Camping Saggraben - kameralnym, zielonym, górskim kempingu, położonym z dala od wszelkich innych zabudowań, tuż nad rzeką Salzą. Obiekt dysponuje budynkiem głównym z restauracją (wifi), nowoczesnymi, czystymi sanitariatami oraz miejscem na ognisko. 

Dodatkowo na terenie znajduja się 2 domki pięcioosobowe (bez kuchni i łazienki) i 1 domek 6-osobowy (z kuchnią i łazienką) oraz dwa pokoje wieloosobowe nad restauracją. Najłatwiej jest o miejsce w pokoju wieloosobowym. Te opcje noclegu są dodatkowo płatne.

Dojazd

Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego wybieracie, czy chcecie dojechać sami, czy też skorzystać z naszego busika, kursującego z Katowic.

DOJAZD Z NAMI

Nasze busy startują każdorazowo z Dworca PKS w Katowicach, ul.Piotra Skargi 1. Zbiórka w środę, 15 sierpnia o godz. 9:00

Powrót w niedzielę na ok. 18:00 do Katowic. Telefon do kierowcy otrzymacie na 3 dni przed odjazdem busa.

DOJAZD WŁASNY

Ponieważ może zdarzyć się nam komplet w busie lub busach, musicie się liczyć z koniecznością transportu własnym autem na start odcinków raftingowych, po dopłynięciu na metę, zapewniamy transport kierowców po auta.

NOWOŚĆ: LOTY Z GDAŃSKA

W sezonie 2018 Wizzair uruchomił bezpośrednie połączenie Gdańsk - Wiedeń. Otwiera to wszystkim z Pomorza niespotykane wprost możliwości. Zamiast min. 12 h w aucie można dolecieć w piątek do stolicy Austrii, zapisać się na organizowany przez nas transfer i już. A powrót? W niedzielę wieczorem lądujecie z powrotem na Lecha Walesa Airport w Gdaniu. Spoko opcja! Transfer (z lotniska w Wiedniu na kemping) to 100 zł w obie strony.

Długi weekend sierpniowy 5 dni to wyprawa organizowana przez biuro podróży M-canoe. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kanioning, Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.